Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

79zuzana
30. jan 2012

@darksky canesten som pouzivala moje cele vsetky tri tehotenstva. Ak mas MC tak ti ho tu aj normalne GP predpise a nemusis platit.

misakika
31. jan 2012

@marcela1992 ahoj , ja mam na predaj 2 nove. mozes kuk http://www.adverts.ie/pregnancy-maternity/nursi...
akurat ze je to dost velke cislo.
Misa

marcela1992
31. jan 2012

@misakika vyzeraju dobre ale su fakt dost velke,mne staci 36c.ale aj tak dakujem 🙂

marcela1992
31. jan 2012

@darksky No ja sa chystam kupit a maju ich bud v e-shopoch ale aj v neiktorych pharmacy a aj v tescu som videla

jezkomanka
31. jan 2012

@darksky my sme pouzivali monitor asi tak 3 mes, odvtedy spava s nami v posteli. Mali sme Angelcare,vtedy bola najlepsia cena v smyths cca 80e. videla som to iste aj v argose, mothercare, amazon ma dobre ceny

marhulka77
31. jan 2012

@marcela1992 Ahoj. Ja som si kupila sadu podprseniek v mothercare a potom som objavila aj v penneys a som s nimi spokojna. Cena je tiez v pohode, 10e.

marhulka77
31. jan 2012

Ahojte maminy. Chcem sa vas opytat, ci niektora z vas prenasala svoje babo. Ja prenasam 4.den. Dnes som bola na kontrole v nemocnici. Babo je ok. Povedali mi, ze pri prvorodickach je normalne prenasat max. do 2tyzdnov. Ak babo nepride do buduceho utorka, asi mu doktori pomozu. Uz davnejsie som tu citala, ze pomaha umyvat okna, aby sa babo nakoplo.... 😀 V tejto kose, co mame vonku, to neprichadza do uvahy. Budeme mu dohovarat, aby prislo do konca tyzdna 🙂

marhulka77
31. jan 2012

@marcela1992 Ahoj. Ja si platim dobrovolne nemocenske poistenie na SVK. Co Ta zaujima?

cobhan
31. jan 2012

@marhulka77 pomaha aj velke upratovanie a cinnosti, kde sa musim hodne zohybat 🙂

bridget
31. jan 2012

@marhulka77 Ja som prenasala 1,5 tyzdna a tie boli snad dlhsie ako cele tehu! 😀 Kazdy den min 5 telefonatov so zvedavou otazkou - UZ? No nepridavalo to na pohode 🙂 A ano, aj mne doktori vraveli, ze do 2 tyzdnov je to stale OK. Inak tie babske recepty, ze upratovat a neviem co na mna voooobec neplatili, vyupratovany sme mali cely dom, chodila som na prechadzky, proste vela pohybu a nic. Ked to jeden vecer konecne zacalo tak som bola cela stastna, akurat to vobec potom neslo rychlo, lebo kontrakcie nepravidelne, sice silne, ale nie tie porodne, trvalo to cca 24 hod. Tak ti drzim palce,nech nemusis tak dlho cakat a nech vsetko ide rychlo a hladko 🙂 Nevim, co poradit na urychlenie, kedze u mna nefungovalo nic 🙂

marcela1992
31. jan 2012

@marhulka77 ahoj.No zaujimalo by ma ze teraz ked to zrusili ci si to treba platit dalej aj ked uz mam zaplatenych tych 270 dni a o 2 tyzdne by som mala nastupit na matersku.a ak nie ci to treba neako zrusit...A ze ake potvrdenie tam potom treba poslat.Asi im nebude stacit ked im poslem potvrdenie o tehotenstve v anglictine...

darksky
31. jan 2012

@79zuzana Kupila som ten Canesten uz davnejsie a nebola som si ista ci sa moze pouzivat v tehotenstve...dakujem 🙂

ivana133
31. jan 2012

nehlada niekto cez mesiace jun jul august september opatrovatelku pre dieta v oblasti Kildare???????????????? IRSKO???????????????

darksky
31. jan 2012

@jezkomanka
@marcela1992
Dakujem za rady....teraz to uz urcite najdem ;)

darksky
31. jan 2012

@marcela1992 Tiez som si minuly tyzden kupila v Penneys dve podprsenky. Cena jednej bola 2eura( velka akcia) Super cena,az som sa bala ci vydrzia prve pranie.Vyzeraju byt dost kvalitne,len nevyhoda je ta,ze su cierne.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marhulka77
1. feb 2012

@cobhan, @bridget Dakujem dievcata za rady, tipy! Mne ludia nastastie velmi nevyvolavaju, ja ich priebezne informujem, hlavne mojich najblizsich na SVK, ti to prezivaju asi najviac. Tak uvidime, ci sa babo vypyta samo alebo ako to cele bude. A, ako pises bridget, snad to bude trvat co najkratsie 😉

marhulka77
1. feb 2012

@marcela1992 Prepac, ja som si pomylila nemocenske poistenie so zdravotnym poistenim. Nasla som na nete clanok, ktory sa tyka nemocenskeho poistenia po novom. Skus pozriet. Podla mna by bolo najvhodnejsie zavolat si do pobocky socialnej poistovne, kam patris na SVK, nech Ti povedia, ako postupovat v Tvojom pripade.

http://blog.etrend.sk/mihalblog/2011/12/15/dobr...

Snad som aspon trosku pomohla 🙂
Inak, aj Tebe sa to uz krati...tak nech sa citis aj s malym co najlepsie 🙂

marcela1992
1. feb 2012

@marhulka77 Už som si pozisťovala,volala som tam ale dakujem aj tak 🙂
No veru kráti,už sa neviem maličkého dočkať 🙂

mitchelstown
2. feb 2012

je tu vela mamin, co to maju uz za chvilku 😉 tak vam prajem rychly porod a aby ste mali babatka uz doma 🙂

nikki713
2. feb 2012

pripajam sa k @mitchelstown prajem rychli a hlavne bezkomplikacii porod 🙂 pottom sa ozvite 😉

nikki713
2. feb 2012

tak a sme s5 z dovci.. malinka mi posledne 3 dni strasne tazko zaspava... vzdy ked je unavena pretiera si ocicka a ked ju idem ulozit tak zacne strasne vrieskat. a az po hodinovom uspavani od unavy odpadne a zaspi :( neviem preco ,nikdy mi taketo tazkosti nerobila.. vcera vecer to bolo dokonca viac ako hodinu..bola napapana, prebalena... a vrieskala...musim napisat ze vrieskala lebo ona neplakala ale neskutocne revala :( v utorok budeme mat 5 mes. vzdy je kojena... 😨

bridget
2. feb 2012

@nikki713 Moze to byt aj zmenou prostredia, my sme mali rovnaky problem, ked sme sa vratili po par tyzdnovom pobyte na SK. Dcera vtedy mala 5 mesiacov a fakt som na nej pozorovala, ze vnima, ze je inde a je z toho nervozna... Pritom sme so spankom nikdy predtym problem nemali. Ale po par dnoch sa to utriaslo a bolo dobre, akurat, ze sa jej kompletne zmenil denny rezim, spanok v inych casoch a pod. Ale zvykli sme si 🙂

miskaie
3. feb 2012

Ahojte 🙂 budem rodit v rotunde, nemohli by ste mi napisat zoznam co si so sebou vziat? mam ten zoznam z nemocmice,len sa mi zda tohi byt malo 🙂 uz stresujem ci nieco nezabudnem 🙂 dakujem

mandarinka34
3. feb 2012

@miskaie ahoj myslim ze to ti staci ja tiez budem v rotunde rodit.este si beriem ja capicky rukavicky aby sa neposkriabalo zavinovacku deku nejake dupacky radsej v dvoch velkostiach new born a od 0-3 mesiacov lebo neviem aky bude veliky vlhcene utierky preistotu a dudliky mozno lieh na pupcek a nejaky kremik na ritku myslim ze to bude stacit ked som videla zoznam co vsetko potrebju mamicky u nas na slovensku tak je toho omnoho viac ale myslim ze to tu staci

jezkomanka
3. feb 2012

@miskaie ciapku urcite,ja som rodila na zac.marca a v noci byvali pootvorene okna. Cez den bolo naopak prekurene. Nabijacku na mobil, hyg.potreby pre teba, lieh na pupcek netreba, pouzivaju na to take sterilne stvorceky. Pre babo okrem kremu na ritku ziadnu kozmetiku netreba. Nieco na citanie, papuce, mne priatel nosil aj vineu na pitie. Inak prvu noc uvidis co bude treba a potom ti mozu priniest. Deku ani zavinovacku som nepouzila, dcerku zavinovali do ich deky. Este vlhcene obrusky midwife moc radi nemaju, vraj staci iba tepla voda a vata, ale ta smolka co ma babo prve dni sa vobec nedala umyt, takze urcite pribal aj utierky 🙂

miskaie
3. feb 2012

Dakujem baby velmi pekne 🙂 este mam 7 tyzdnov tak neviem ci uz sa zbalit 🙂 a pre babo staci ked bude mat dupacky v nemocnici alebo treba aj nejaky svetrik a nieco teplejsie?

ivana133
3. feb 2012

baby je tu niekto z Iska z oblasti Kildare, Newbridge, Nurney??

bridget
3. feb 2012

@miskaie
@mandarinka34 Len par poznamok k tym zoznamom 🙂 Lieh na pupcek nechajte doma, tu radia umyvat cistou prevarenou vodou a hoci som spociatku pozerala na to s nedoverou, oplatilo sa posluchnut, lebo pri taktom cisteni sa pupcek velmi rychlo zahojil, na rozdiel od potierania liehom.... A aj ja som mala zavinovacku a musela som malu z nej vybrat, lebo midwifky to neradi videli, v kuse ma drbali, ze sa mi s tym zle koji a nie je v tom malej dobre a podobne blbosti, tak som to v nemocke vzdala a nechala ju len v tej ich deke a doma si zabalila po svojom 🙂 Vlhcene obrusky som mala, ale tiez nepouzila, ono aj na tej cistej vode nieco bude, je to lepsie ako chemia, aj doma som sa snazila co najdlhsie umyvat cistou vodou.

mandarinka34
3. feb 2012

@bridget dakuje za radu 🙂 teda liehom nemam vobec umyvat pupcek??kedy asi tak odpadaa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre