Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

nikki713
11. feb 2012

@dana_l dakujem za vystiznu odpoved...potesila a pomohla.. 🙂

darksky
12. feb 2012

@moniccca Ja mam tiez tu, ktoru spominala @jezkomanka so Zirafou a je perfektna.V tom obchode ma skoro vsetko a urcite ti da aj zlavu pri vacsom nakupe ;)

moniccca
12. feb 2012

@darksky no keby som sla, tak len na taky vacsi nakup urcite 🙂 ta zirafova je pekna, vela peknych tam je, takze nebudem mat problem si vybrat 🙂

nikki713
12. feb 2012

ahojte mamicky, ma niektora z vas skusenosti, ked ste kojili ako odnaucit male na nocne kojenie..?? mala bude mat 6mes.a vsade citam, ze sa to da odnaucit a ze 6mes.by malo prespat aj bez kojenia 😉
nejake rady ako na to..?? 😀

mitchelstown
13. feb 2012

@nikki713 ahoj, ja ti asi neporadim, mala ma skoro 9 mesiacov a stal kojim aj v noci. Chcem si to vynahradit, lebo nastupujem do roboty a cez den uz nekojim. Ale nasla som celkom dobru stranku a clanok, tak ak budes mat cas, skus si precitat 😉 http://dojcenie.wordpress.com/2010/10/22/nepres...

nikki713
13. feb 2012

@mitchelstown dakujem... no aj ja nastupujem v maji.. takze cez den uz skoncim potom s kojenim tiez... 😉 ale tak ja som nasla tiez nejaky clanok, ze aj cez noc to ma svoj vyznam atd... atd.. mala sa nebudi casto 2-3 krat.. niekedy len 2 krat ako kedy.. nieje to az take hrozne... ja len tak pre zaujimavost 🙂 dakujem

katarina1989
14. feb 2012

nevie niekto ake papiere budem potrebovat pri vybavovani PPS pre malu?

jezkomanka
14. feb 2012

@katarina1989 ak sa tu narodila, tak dostane automaticky

katarina1989
14. feb 2012

@jezkomanka praveze sa tu nenarodila prisli sme tu len nedavno

marhulka77
15. feb 2012

Ahojte. 7.2. v noci prisla na svet nasa dcerka Laura s mierami 3,3kg, 49cm 🙂 Je zdrava. Ona i ja sa ucime zvladnut kojenie. Zivot sa uplne zmenil, obratil naruby....ale stoji to za to.

@darksky...lucka, myslim na Teba, drzim Ti palce, aby si to mala cim skor za sebou a netrvalo to dlho! 🙂

Ked budem mat viac casu, budeme ako tak zorganizovane (mam pocit, ze to bude trvat dlho), kuknem sem a pridam aj fotku malinkej. Ale, ako pre kazdu maminu, aj pre mna je najkrajsia na svete...blondinka s modrymi ocami 🙂

Majte sa tu vsetky krasne, zdravo a veselo!

mandarinka34
15. feb 2012

@marhulka77 ahoj tak gratulujem k dcerke prajem vam vela zdravicka a vela vela mliecka 🙂

mitchelstown
15. feb 2012

@marhulka77 gratulujme, nech sa rychlo zohrate 😉

bridget
15. feb 2012

@marhulka77 Gratulujem!!!!! Prajem obom vela zdravicka a vela mliecka, nech malinka robi len radost 🙂

jezkomanka
15. feb 2012

@marhulka77 gratulujem! Maminke vela mliecka a obom zdravicko prajem! 🙂

@katarina1989 ahoj nasla som len toto http://www.welfare.ie/EN/Publications/SW100/Pag... ked je dieta narodene mimo Irska, je treba kontaktovat local Social Welfare Office, tam poradia viac 🙂

nikki713
15. feb 2012

@marhulka77 blahozelam a drzte sa.. 😉

darksky
15. feb 2012

@marhulka77 Gratulujeeem Evka k dcerke...je to urcite krasny pocit byt maminou,ze? Aj ja sa na to tesim ;) Prajem vela zdravicka

gumimacko
16. feb 2012

ahojte najde s atu niekto kto absolvoval predmanzelsku nauku s knazom gasparom? teda my budeme len si neviem predstavit co vsetko sa tam robi ze je to na cely den? nejako vela ci nie?

mitchelstown
16. feb 2012

@gumimacko my sme boli. Musim povedat, ze to bola fakt sranda, a takeho otvoreneho knaza som teda nevidela v zivote 🙂 Trvalo to cely den, od nejakej 9 rana - 5 poobeda. Ale kazdu hodinku a pol bola prestavka asi 15 minutova na kavu a caj a jedlo, ak si donesies. My sme toho mali vela, lebo som uz bola tehotna, tak som vyzierala aj pocas nauky 🙂 A na obed sme cela skupina aj s panom Gasparom sli do mesta, do takej krcmicky sa najest. Rozpraval vela zazitkov zo zivota a robili sme si take cvicenia, ale to iba medzi partnermi. Nikto ini nevidel co si pisete do papierov. Bolo nas tam 12 parov. Potom pri konci prisla Irka, ktora s nim spolupracuje a rozpravala o sexualnom zivote, ale nic hrozne. Takze ja by som povedala, ze to bude velmi prijemne straveny den 😉

gumimacko
16. feb 2012

@mitchelstown super tak dakujem za odpoved ja som si nevedela predstavit co sa tam moze tak dlho diat 🙂

svintekova
16. feb 2012

@marhulka77 gratulujem maminke a vela štastíčka a zdravíčka prajem malej Laure 😉 .

No ja bohužial som na Valentína prežila opačnú situáciu Bola som v 10tt ale mimi malo slabé srdiečko 8tt. Musím však povedat personál v nemocnici úžastný. Dali mi možnost nechat to na prírodu, prežila som strašnú noc z 15 na 16.2 ale je to už za nami. Som štastné,že som tu a nie na SK lebo tam by ma hned poslali na kyretáž. Tak aj taký je život v Irsku.

svintekova
16. feb 2012

@mandarinka34
@darksky držím palčeky, v dobrom vám závidím 😉

svintekova
16. feb 2012

@marhulka77 bože prepáč ja som to nechcela napísat k tvojmu príspevku-teda to o mne. Ty si užívaj krásne chvílky s tvojou princezničkou. Držím palčeky 😉 Ešte raz prepáč.

svintekova
16. feb 2012

A ešte by som vás chcela poprosit, ak tu v Irsku niektorá z vás prežila čo ja,aké lieky-vitamíny by som mala brat?
Kontrolu mám až o týžden. Dakujem.

darksky
16. feb 2012

@svintekova Je to naozaj smutne citat....Neboj, onedlho sa nam budes chvalit s peknym bruskom...budem cely cas drzat palce

svintekova
16. feb 2012

@darksky dakujem velmi pekne aj ja vám držím palčeky 😉

mitchelstown
16. feb 2012

@svintekova uvidis, anjelicek ti posle nahradu za seba velmi rychlo. Prajem ti rychle zotavenie.

gumimacko
16. feb 2012

@svintekova rychle zotavenie prajem ...

miskaie
16. feb 2012

Ahojte baby prosim vas mozte mi napisat co zobrat pre malinku do porodnice ? stacia len dupacky alebo aj nieco teplejsie a kolko toho so sebou zobrat?dakujem

svintekova
16. feb 2012

@mitchelstown dakujem

svintekova
16. feb 2012

@gumimacko dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre