Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

helea
22. nov 2007

Ahoj Dianka, pripajam sa k Nadke, nerob si hlavu z toho, ze nekojis, nie je to tvojim zavinenim, tes sa, ze malemu chuti papat, potrebuje silnu maminku 🙂 Novorodenencka zltacka je viac menej normalna, jeho telicko bilirubin rychlo odbura. Pekne oddychuj, ak sa ti bude dat spi radsej na bruchu, maternica sa ti rychlejsie stiahne. A papaj vela ceralii alebo vlocky, lebo zo zeleza zvykne zapekat a aj ovocne stavy su vyborne, ale radsej tie drahsie neriedene. Klobuk dole pred manzelikom, nie kazdy chlap takto pomaha 🙂 . Zo srdiecka Vam prajem aby Vam ste sa takto mali radi cely zivot.. 🙂

nadina
22. nov 2007

Dianka,

este ma napadlo, papaj aj susene slivky,
to nam radili na SK v porodnici a musim povedat,
ze bez nich by som to nezvladla... 🙂
Pomozu Ti na velku, sa nesmej, ake rady...
ale zidu sa. Super susene slivky maju aj v Lidli,
s takym belasym vrchnacikom v papierovom kelimku.

nadina
22. nov 2007

a napis zase ako sa mate, myslim, ze
pisem isto za vsetkych, ze budeme cakat na Tvoje spravy,.
Drzte sa...

helea
22. nov 2007

🙂 🙂.. aby toho nebolo malo maju aj slivkovy dzus 🙂, celkom chuti..Same babske rady , ale myslime to dobre.. 🙂 Opatrujte sa, papa 🙂

diant
22. nov 2007

Maly sa mi zgrcal.a tak velmi na zlto tak muz zalarmoval doktorku, tam sme boli..ze je to ok... no viem vsak na velkej som bola prvy krat az v utorok...a to len vdaka slivkovemu dzusu. susene slivky mi nezabrali a ani to laxativum co mi dali z nemocky. dnes som nebola tak zajtra musim zas slivkac vypit ☹ fuj to je. aj mi to hnusne mlieko tecie ako dojnej krave 🙄 inak mam aj prsia zapalene, beriem pat druhov antibiotyk mi je zle.a to som sa tesila ze po porode si dam pohar sampanskeho ze sme to dotiahli.. no musim pockat este tyzden. neviem sa dockat ked sa doma trochu zabehame, teraz nemame s manzelom na seba vobec cas, ani vybozkavat sa nemame kedy aj to ma stve...len nech je uz lepsie...ked sa dam ja dokopy vsetko bude zas ok.

nadina
22. nov 2007

Dianka,

ak Ti mozem poradit, mliecko si odsavaj
a hned ako doberies antbiotika,
tak mozes zase kojit...
Viem, ze teraz Ta to bude stat vela sil,
ale ak vladzes, tak to skus...
Ak budes odsavat, tak aj zapal rychlejsie prejde,
zapaluje sa to hlavne vtedy, ked je plno.

nadina
22. nov 2007

Ak nebudes odsavat, mliecko sa rychlo strati
a uz sa nevrati...

etuska
22. nov 2007

Ahoj Dianka,neboj vsetko bude dobre,len si potrebujete najst system a nejako sa dostat cez vsetky tieto neprijemnosti. Hlavne vela oddychuj a ak poterbujes ta sa poriadne vyplac-je to uplne normalne. Ja som mala poporodnu depku jak svina 😀 a ako prisla tak odisla. Tes sa, ze o par dni uz bude vsetko O.K.
Ja som pila vela ribezloveho dzusu a lekarka mi povedala, ze ma krvný obraz ako drevorubac-mozno zaberie aj Tebe. Vela síl do dalsich dní.
My sme dnes mali klasif. poradu do 5:30p.m a teraz robim výpis známok, lebo zajtra je rodicovske ☹ tak idem makat,no sem tam tu mrknem 🙂 pekný večer

diant
22. nov 2007

No lenze ja kojit uz nechcem. chcela som kvoli malemu. no mne sa ten cely akt kojenia vobec nepozdava. malo by mi to sposobovat radost no len ked som kojila (abo sa o to snazila) revala som od bolesti, maly sa nic nenapil a este som sa aj zle citila. myslim ze takto je to lepsie a vyhovuje nam to oby trom. manzel sa tesi ze moze maleho krmit aj on.

etuska
22. nov 2007

Dianka,ako pisala Nada, pre ziadnu maminu to nie je na zaciatku slast,to nam ver. Skusala si aj kalciovu mast?-o klobucikoch si pisala , ze hej.No ked nie si presvedcena, ze chces kojit,tak potom to ozaj nema význam...Musis byt s touto myslienkou najprv stotoznena Ty, ak nie si, nema zmysel sa do niecoho nutit.

helka31
22. nov 2007

Ahojky kočky.Dianka vidím,že to nemáš ľahké ☹ ,no kočky majú pravdu na začiatku to má každá mamina ťažké lebo je to fakt obrovská zmena a pokiaľ aj to malé si zvykne na ten chod papania tak to trvá.Pamatám sa,že ani mne Samko veľmi nepil a potom som si musela ručne vytláčať mlieko pretože s odsávačkou to bolelo. 😒 A ani to mi veľmi nešlo tak ma učili sestričky ako si to mám správne vytláča´t bože ale to bolelo keď mi raz stlačila tak som myslela,že vyskočím z kože.Tak to bolelo.Ale najlepšie sa spúšťa v sprche v teplej vode.Kamarátka mala ten istý prípad ako Ty dokonca aj ležala v horúčkach v nemocnici koli zápalu a to malá v hroznom stave prsia 😒 .Maleho nechcela prikladať ale chcela aby dostal jej mliečko tak aj keď ju to bolelo tak si odsávala a to mala ručnú odsávačku a kopec mlieka a to dala do fľašky a potom malému.Tak aspoň,že mal to materinské mliečko.Takto to robila celý rok.Tak neviem ako sa rozhodneš ,je to na Tebe.Viem,že nám sa to teraz hovorí,tak aspoň skúšame poradiť 😉 .Kalciova masť je dobrá.Tak sa drž.Erika ako sa máte vidím,že zasa pracuješ do noci. 😉 my sme boli zasa prechladnutý,teraz už aj tu je taká kosa.Strašné.A u Vás ako?Miška už lyžuje?Pekný večer všetkým.

etuska
22. nov 2007

Ahoj Helka,
Uz to mám hotové 😀 konečne.Ešte si idem napísať prípravy na zajtra+ nejakú osnovu, čo povedať rodičom mojich prvákov. Zajtra bude "busy day" a to ešte máme večer cestovať do KE k svokre a ja nemám nič zbalené...Budem musieť zajtra.
Hmmm,keby som mala viac času, tak sa máme fajn,ale takto je to o život.Len práca a práca...,okrem učenia v škole ešte každý deň minimálne 3 hodiny opravovania ....Už sa teším na Vianoce 🙂
Sneh sa nam roztopil, takže nelyžujeme ☹ no boli sme sa parkrat sankovat.
Prave sa chystame kupit Miske novy overal, resp. termo bundu+nohavice,lebo tie čo má ešte od dcér mojej sesternice,sú tenké.Stačí pár pádov na sneh a bola by mokrá....No a ešte musíme v KE pohladat lyze od Miskinej sesternicky.
Už máš Helka darčeky?Co kupuješ drahému,lebo ja mám s tým stále problém ☹

nadina
22. nov 2007

Dianka,
veru Helka to vystihla.
Oplati sa vydrzat. Ked som to citala,
spomenula som si, ako som mala zapal prsnika,
maly mal asi tyzden, boli sme vecer na pohotovosti,
mala som strasnu zimnicu a teploty...a vies, preslo to
a teraz keby sa ma niekto opytal, tak by som si to chcela zopakovat
a zase by som kojila. Tiez som si odsavala, ked to bolelo,
s odsavackou, mala som od firmy MEDELA, taku, kde sa da nastavit stupen
tahu, takze to vobec nemusi boliet.
http://www.medela.com/NewFiles/pumps_personalUs...
a ver, ze ked som prestavala kojit, naozaj to bolo tazke pre mna,
nie pre dieta...pretoze som vedela, ze prichadzam o ten krasny pocit,
ktory asi na Teba caka....
tiez som najhorsie obdobie preklenula s odsavanim a s kalciovou mastickou,
no vzdy som potom pouzivala len klobuciky, mne to pomahalo...
No, uz som ticho, je to na Tebe... 😉

helka31
22. nov 2007

Ako vidím nikto to nemal ľahké ☹ .A hlavne sa neznervozńovať lebo keď som bola kľudná tak aj malý bol pokojný lebo ak budeš veľmi nervozna aj malý bude.Ja som závidela mamičkám,ktoré kojili v ležacej plohe.To mne sa nedarilo a tak som len po sediačky a veľakrát som aj na par sekúnd zadriemala 😵 .Ale fakt to bol relax 😉 .Samko mal veĺmi slabú žltačku a tak to aj dopadlo potom sme navštevovali len gastro poradnu 😒 .Dokonca bral aj tabletky na pečeň Flavobion pol tab.to bolo stresov.A to chceme druhé 😵 Ke´d to zvládli iné ženy.Erika Ty mi dávaš ťažkú otázku,darčeky.Ja tiež ešte neviem.Moj nie je taký náročný 😀 .Viem,že chce nejaké značkové botasky a zimné topánky,oblečenie,nejaký parfém tak uvidíme a Samkovi neviem.On teraz tak rád maľuje,tak chcem tú tabuľu obojstranú jedna je na kriedy a druhá strana na fixi a aj písmenka si može skladať na magnet.Tak uvidíme.A to ešte nekreslil ježiškovi 😨 A Vaše deťúrence už písali ježiškovi?

etuska
22. nov 2007

Hmm,ešte nie. My si to "písanie Ježiškovi" nechávame na menej hekticke obdobie.

diant
23. nov 2007

Baby viem ze materske mliecko je to naj co mu mozem dat. ja ale kojit nechcem.odsavala som si mlieko do stredy no maly mi ho grcal von viac ako formulu. a jemu sma chuti, vypije mi 100ml kazde 3 a pol hodky. moja svagrina tiez nemohla kojit pri dvojickach a nemyslim ze su na tom horsie ako kojene deti. prisaham keby mi niekto ponukal milion za to aby som kojila tak aj tak kojit nebudem. a to je vazne 😲
mozno ma budete odsudzovat ze neviem vydrzat a som lemrava no ja to kojenie psychicky nezvladam, tu bolest by som pretrpela len to revanie okolo toho nie...

lienus
23. nov 2007

Ahoj. Nadi, bolo fajn posediet u vas. Doobedie rychlo zbehlo. Teraz ste s Ashley na rade prist k nam.
Dianka, ja viem, ake to je. Ja som rodila v Dubline, v nemocnici som bola den a pol. Maleho som si stale prikladala, ale nevedela som si ho spravne prilozit. Stale plakal. Tak som zasla za laktacnou poradkynou. Maly sa medzitym dehydroval, ale zacal pomaly priberat. No nasej public nurse to nestacilo, lebo tabulky su prisposobene formule. Tak ma nutili dokrmovat. Bola som nestastna, ale posluchla som ich. Takze som najskor kojila, potom dokrmila z flase (Aptamil alebo odsate mlieko/ a potom odsavala. No, bolo to strasne namahave, trvalo mi to aj 70 minut....no a za dve hodky zasa. Nevedela som sa zmierit, ze maly nie je len kojeny. A po piatich mesiacoch chcel len Aptamil. Je to zdravy chlapec a nemal z tohto mliecka ani raz zapchu. Skusila som najskor SMA Gold, ale z toho nekakal pat dni.
Ale ak by si sa predsa len rozhodla, tak elektricka odsavacka Medela, ako spomenula Nada je fantastic. Hlavne sa netrap. Mne osobne velmi pomohli tieto internet rady. Necitila som sa tu tak sama. A pozdrav manzela, maloktory by sa tak postaral...krmit, sterilizovat flase atd. 😉

nadina
23. nov 2007

Lenka, Ashley,
vdaka za prijemnu navstevu,
ked pojdete von, prezvonte obcas,
aj ked dni su chladne a vonku sa dlho neda s detmi vydrzat,
ale mozeme sa prejst aspon do obchodu 😉
Na navstevu ku Vam sa tesime.
Ashley, tiez dam vopred vediet, kedy by sme prisli aj s manzelikom.
Dufam, ze notebook je ok od vtedy?
...
Veru, spravne prilozit si babatko je tazke,
tiez moze preto plakat. Ja sa pamatam, ked som rodila na SK,
tak cele dve hodiny sa nam venovala sestricka, ktora nam ukazovala vsetko,
od kupania, az po prikladanie.
Viem, ze babatko spravne pijde vtedy, ked vidiet pohyb na sluchach,
neviem, ci to dobre pisem, ale je to ta cast pred uchom, na konci lica.
Viem, ze to fungovalo, tak mozno to pomoze, Dianka.
Tu v IRL ako sa zda / sa kojeniu moc nevenuju,
tak sa necudujem, ze Ti nema kto to najlepsie poradit...
To je potom tazko, ked si obklopena irskymi radami... 😉 Tak sa drz...

xena22
23. nov 2007

Dianka absolutne sa nestresuj,ja som mala tie iste patalie ako ty,ale s rozdielom,ze ja som mlieko skoro vobec nemala,ale tiez som si povedala,ze sa takto psychicky tyrat nenecham,len koli pocitu ze su druhe zeny z toho paf...nikto ma nepripravil na to,ze to tak boli,ze je to take tazke a ze sa laktacia ani nemusi rozbehnut.Mozno ma odsudite...moje deti boli na umelom mliecku,nebyvaju chori,dokonca moj skoro 4 rocny syn este neokusil co su antibiotika,tak mi ver,ze cokolvek urobis k svojej spokojnosti,urobis aj k spokojnosti maleho drobca...ved musi mat psychicky zdatnu mamu ci nie??? 🙂 Tak sa daj pekne dokopy,aby si mohla coskoro vyrazit na prechadzku s kocikom,len prosim ta nemaj vycitky len koli dojceniu,pretoze to nie je to najdolezitejsie co moze matka dietatku dat! HOWK (A teraz vy ostatne mozete po mne hadzat virtualne kamene 😉 )

etuska
23. nov 2007

To tu nemame Xeni vo zvyku 🙂 ved kazda z nas chce pre svoje deticky len to naj a kazdy ma pravo si zit ako chce.Babenky konecne piatok 🙂 idem sa trochu venovat Mimi a vecer sa ozvem.

etuska
23. nov 2007

Halooo, kde ste? 🙂

nadina
23. nov 2007

co nespis ? 😉

etuska
24. nov 2007

Nieee 🙂 aj ked sa uz chystam hodnu chvilu. Spala som tak od 9p.m-midnight a potom som sa zobudila 🙂
Mala som perny tyzden, dnes prve rodicko a mali sme ist do KE ku svokre, no cestujeme az zajtra. Keby si videla nasu izbu 🙂 straaaasny neporiadok,no nechce sa mi upratovat. Zajtra zbalime tasku a "go east" 🙂
V nedelu ma krsniatko Evicka velky den-krstiny. Kupili sme krasne nausnice, vybrali sme asi v 3-om zlatnictve, resp. padli do oka skor manzelovi.

etuska
24. nov 2007

Žienky, o mesiac sú Vianoceeee 😀 Stále hútam nad manželovým darčekom.Hmmmm????
Čo kupujete Vy? Aj som sa ho pýtala, no chcem aby mal prekvapko. Zišla by sa mu "waterproof"bunda,ale to nemám odvahu kúpiť bez neho, nie je to az taka lacna zalezitost a potom aby ju nenosil... ☹ a tiez Goretex. topanky-tiez bez neho nekúpim - je expert na take veci 🙂
Este premyslam nad predplatným casopisu Lide a zeme - super citanie/no to je viacmenej taky darcek pre celu rodinu/.

diant
24. nov 2007

dobre rano. robim papat 😀 malemu (flasky) cakam az mi ochladne voda 😔
no viem ako je to tu s dojcenim lienus. aj mne maleho v nemocnici brali na top up a to som vzdy hystericky revala. aptamil mi nechce, boli ho z toho brusko a ten mi grcia von.sma lubi papat aj ked ma trochu ludske hovienka dam mu vodu s cukrom a zas je ok. je to smiesne ked ide kakat vzdy vieme bo tlaci do plienky 😀
uz som sa zmierila s tym ze kojeny nebude.
Etka my na vianoce si musime kupit nove auto bo to co sme mali do rana asi niekto podpali. asi moj svagor 🙂 takze nenarocny darcek pod stromcek. no a manzelovy kupim tu kozenu bundu.
Xena dik , aspon viem ze ja niesom zla a ze zeny to robia. bo na slovensku sa len koji. a ked povies ze nekojis tak si krkavcia mater. nadi dakuje za rady ale maleho si k prsniku uz neprilozim. ukazovalo mi to viac setriciek, kojenie mi odporucila aj doktorka no ked videla v akom stave sa nachadzam povedala ze na formule by nam bolo lepsie. bo som kojila aj davala formulu. maly ma taky silny saci reflex ze nikedy mam problem mu vybrat dudel s pusy. a zda sa mi ze mu zacinu rast zuby. ke dotvori usta sa me biele dasienka, dudel mu pomaha. budem mu musiet kupit bojanjelu. 😲

diant
24. nov 2007

no vidim ze tu dnes nikto nieje ale ja sa musim postazovat......... 😔
mali sme navstevu.........svagor s frajerkou (krava, ja ju neznasam) a jej 7rocna neter.nic malemu nekupila (darcek sa patri novorodeniatku) len tak sedela na gauci a pila club a jedla kolac ktory mi akoze kupila (a sam ho u nas zozrala). povedala som jej ze malemu dnes pupocna snura odpadla a ona ze fuuuuuuj 😠 potom maleho vypytala na ruky. ja som jej ho dat nechcela ale muz mi ze daj jej ho podrzat na chvilku. no a kaslala na neho, spinave ruky mala no hruuuuuuza. skoro ma porazilo. som jej hovorila nech mi ho nemacka no ona nic. som sa skoro rozrevala ked ho drzala. po utrapnych piatich minutach som ho dostala spat. muzovy som vynadala ze ak este raz moje dieta da do ruk nejakemu hnusnemu fajciarovy (bo ona aj fajci) tak ho zabijem!!!!!!!! ja tu zensku doslova nemam rada. proste je nesympaticka a zaostala a smrdlava aa neviem co este. nikdy si s nou nemam co povedat. a som svagrovy hovorila nech pridu este za svetla no oni sa dotrepali o piatej ked je uz tma bo milostiva si bola v meste kupovat hodinky. 😔 ziadny respekt.... 😠
prepacte za tie vylevy no musela som....

lienus
24. nov 2007

Dianka, chapeme vsetky. Ja som tiez bola taka, ani som ho nikomu povozit nedala 🙂 A ked sme prisli prvy krat na SK, mal 10 tyzdnov a plakala som preco mi ho kazdy berie z ruk. A doteraz mi vadi, ked ho chyta niekto, kto prave dofajcil.

diant
24. nov 2007

a co mam co komu svoje dieta davat?!? nech si kazdde vlastne urobi!!! tak ma to vytocilo. svokra si ho nedovoli zobrat na ruky bez mojho navrhnutia a ta tucna nevychovana krava sa nehambi moje male novorodeniatko muchlat tymi spinavymi paprcami! hovorim posledny krat bola v blizkosti mojho dietata 😔

nadina
26. nov 2007

Dobre ranko vsetkym,
vcera nam to tu nejako nefungovalo,
vobec nesla stranka....vsak?
Ako ste sa mali cez vikend?
My sme vcera boli na hrade Birr, pekny vyletik.
Dianka, chapem Tvoj rozhorceny hnev 😉
Pekny dnicek.

maryloou77
26. nov 2007

ahoj baby 🙂
ja som uz "na nervy" z tohoto netu, mame od NTL a v stredu sa nam pokazil a ked som im volala ze dojde opravar az o tyzden v piatok a dnes sam nabehol tak som zvedava ci niekto pride..... 😖
uff to su sluzby 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre