Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

bridget
17. mar 2012

baby mate moj obdiv, ze v dnesnej dobe pouzivate latkove plienky, citam tie prispevky a mam pocit, ze je to snad po cinsky, ani neviem o com presne sa hovori 😀 Ja som cela stastna, ze vymysleli jednorazovky, keby som mala fungovat ako volakedy nase mamy,asi by mi nebolo vsetko jedno. Tiez maju moj obdiv, kolko sa naprali a nazehlili plienok... 🙂

alpiinka
17. mar 2012

@bridget lenze teraz su uz tie plienky uplne ine ako kedysi 😉 🙂 a neboj aj pre mna to bola spanielska dedina a kolko ludi sa ma naodhovaralo, kolko kamaratok mi davalo 2 tyzdne, mesiac maximalne a uz je to rok 😎 vzdy mam aj v zasobe jednorazovky, ale eko a ako mna vytaca ist do obchody po plienky 😀

lubi
18. mar 2012

@bringet asi sme sa rozhodli koli ekologii ale tiez ze to nie je az take zlozite ako za nasich mam. netreba zehlit a vyvarat. no ja este nemozem velmi vyskakovat, ja sa na to iba chystam takze uvidim ako mi to pojde. hlavne musim rozlustit tiez ako vravis tu cudnu rec 😀 latkarok. a je to aj tym ze ozaj v obchodoch clovek pozera stale po akciach na plienky a (my) xixi latkarky to mame stale po ruke.

@alpiinka tak kuknem aj na tie ostatne asi sa zariadim ako mas ty tie plienky lebo sa mi zda ze cim viac studujem tym viac menej viem 😅 . ale tie pulky maju este vrchne nohavicky, vsak???

alpiinka
18. mar 2012

@lubi pulky su vrchne nohavicky 😀 do nich uz potom davas stvorec, alebo nohavickove plienky, no cokolvek, tie mam 3 a uplne staci...
@bridget u mna rozhodlo na prvom mieste to, ze je to lepsie pre dietatko a nema na zadku v jednej plienke pohar ropy 😝 😠 ze sa rozklada 400 rokov uz ani nekomentujem...a co ide ruka v ruke v jednorazovkou je masticka na zadok, no proste biznis 😖 ked bol maly plne kojeny nemal jedinu zapareninu, potom sem tam (fakt len raz za cas) pri prvych prikrmoch alebo zuboch a s tym som ratala...stacilo namazat vecer a rano bola reklamna ritka 🙂 tych dovodov preco latkove plienky je omnoho viac, ale je to kazdeho vec, ja zato nikoho neodcudzujem, skor som bola ja za tu divnu a ludia si div, ze netukali na celo ☹ 😀

andreasp
18. mar 2012

Ahojte, ja este dieta nemam, ale strasne by som chcela,no zatial sa uz rok nedari. S manzelom sme sa rozhodli,ze sa prestahujeme za pracou do Ashbournu v Írsku. Byva niekto v tejto oblasti?

darksky
18. mar 2012

@andreasp Ahoj, ja som z Ashbourne 🙂 vitaj medzi nami...mam 3 tyzdnoveho synceka

lubi
19. mar 2012

@1kwietocek1 ahoj tak som rozpravala s tou kamoskou a ona ze akurat dostava rodinne dvojmo a to je vsetko. tak neviem ci som pomohla.

andreasp
19. mar 2012

@darksky ahojky, jej, tak to ti gratulujem, urcite ti da dost zabrat. Syncek poslucha? Urcite ano. A inak odkial pochadzate,myslim SR?

lubi
19. mar 2012

nevie mi niekto poradit co to ma znamenat a ci sa mam tym nejako zaoberat - odkedy som tehotna mavam niekedy krce v lytkach. a to vzdy v noci. stava sa to sem tam, ale dnes som sa zobudila na to ze som to mala v oboch spolu a som budila manzela nech mi ich vymasiruje lebo som od "radosti" nevedela ktoreho lytka sa chytat skor. nechcem tu ist k lekarovi ked to mozno nebude povazovat za nejaky problem tak sa pytam vas.

jezkomanka
19. mar 2012

@lubi ahoj ja som to mavala pravidelne hlavne ku koncu tehu, strasne krce az som plakala, viem si presne predstavit ako sa citis, bohuzial s tym sa neda nic robit, mozno vecer pocvicit trosku s nohami ale mne ani to nepomohlo

bridget
19. mar 2012

@lubi daj si magnezium, mne to pomohlo 🙂

miskaie
19. mar 2012

@lubi ja mavam to iste ale mna to chyti od bedra az uplne dole k lytkam ja sa niekedy v noci budim s placom..kupila som si vodu magneziu v slov obchode a to mi pomaha nie uplne ale menej to boli...🙂

mitchelstown
19. mar 2012

@lubi ja som tiez plakala od bolesti, skusala som banany, tie tiez obsahuju magnezium.

lubi
19. mar 2012

oooo super za rady babenky. pravidelne nakupujeme magneziu, ale uz som ju akosi dlho nepila tak hned idem otvorit flasku. uz som si namyslala somariny ze preco to moze byt, teraz som spokojna ze nie som sama. sme spolutrpitelky 😉 dakujem

darksky
19. mar 2012

@andreasp este stale si na seba zvykame,ale je to uz ovela lepsie.Vstava le dvakrat v noci,co ma velmi tesi 🙂 Ako dlho tu byvate?Mozes mi napisat do IP ;)

kajasyn
20. mar 2012

@fidka79 Ahoj,prepac,ze odpovedam po sto rokoch🙂)Novy Dublin ,predposledna zastavka luasu🙂Mohli by sme dat stretko.Ake stare mas deticky...uz IP pls🙂

1kwietocek1
20. mar 2012

ahojte....mala tu niektora z vas vysoky tlak v tehotenstve??? ak ano ako to riesili tu v irsku???...ja som mala perfektny tlak cely zivot zatial...uplne presny,,a posledny mesiac sa mi stale na kontrolach len dviha a dviha..az ma teraz dali hned na dalsiu kontrolu o 3dni...

cobhan
21. mar 2012

@lubi na krce v lytkach funguje dobre jedna vec...postavit sa na tu nohu, do ktorej si dostala krc. Zabera okamzite. Tiez som si odtrpela kadeco, kym mi toto poradili 🙂

ladywitch26
21. mar 2012

baby, myslite, ze sa zapal priedusiek da zvladnut aj bez antibiotik?

alpiinka
21. mar 2012

@ladywitch26 podla jedneho belgickeho dr ano, u neho antibiotika iba na zapal pluc, ale je to na kazdom, ako sa rozhodne, hlavne clovek bude chvilu pochybovat, ci robi spravne...u nas napr. je to boj, lebo ked mal maly horucku, moj m by mu hned nasadil calpol, nurofen a pod...co ja som zasadne proti, dohodli sme sa, ze ked 3 dni neklesne, tak az potom, moj muz ratal hodiny, aby mohol malemu cosi dat, pritom bol vesely, hral sa, akurat mal horucku a ta mu krasne po 2,5 dni klesla 🙂

ladywitch26
21. mar 2012

@alpiinka a nemas kontakt na toho lekare? lebo ja uz som v koncoch. maly celu noc nespal, 5x zvracal, co tak kaslal. nechcem mu zasa davat atb, uz by to boli 6te v priebehu 5 mesiacov, z toho naposledy po nich sa mu masivne rozmnozili kvasinky a mala som dva tyzdne co robit, dostat to pod kontrolu ☹

alpiinka
21. mar 2012

@ladywitch26 on nie je tuna, poznam jeho manzelku a ziju v belgicku, nie je detsky lekar, ale pracuje na emergency, tak neviem, co by poradil, len tolko viem, ze on je proti atb, pokial to nie je zapal pluc...teda chudak maly a tolko toho uz ma za sebou, no tie atb mu okrem ineho aj riadne oslabili imunitu, nas maly mal taky hrozny kasel 3 tyzdne v januari, vyskusali sme vsetko mozne, rozmyslala som, ze uz aj pojdem k dr, ale nakoniec to zvladol a tym, ze nemal atb a ani ziadne lieky imunitu mu to len posilnilo, skusala som mu dat cibulovy sirup, homeopatika, ale co najviac zabralo bola husacia mast na zohriatu plienku a dat mu to na hrudnik na noc, idealne este prekryt nejakym igelitom, viac asi neporadim ☹

alpiinka
21. mar 2012

@ladywitch26 este som mrkla do knizky Jak pecovat o zdravi ditete...navzdory vasemu lekari a ten tiez neodporuca atb okrem bakterialneho zapalu pluc (horucka nad 39C, dychavicnost, modranie pokozky) 😉

catalin
21. mar 2012

@ladywitch26 skus tekute striebro, colloidal silver, a probiotika, ked sa rozmnozili kvasinky..ja som tiez proti atb, iba v krajnych pripadoch... a kazdy den lyzicku medu a stipku skorice, podla moznosti nech to berie dlhodobo, je to dobre na podporu imunity..najlepsie domaci med... a myslim ze maly by mohol uz aj Devil's claw, to su kvapky, dostanes v lekarni, su dobre pri roznych zapaloch..

janea
21. mar 2012

@catalin ahoj, mozem sa opytat, a koloidne striebro si nasla aj kde by sa dalo kupit tu v Irsku? zatial som to nenasla v ziadnej lekarni ani health shope, vozim si z SK, alebo viem ze sa da kupit cez net, ale tak dobre by bolo vediet, kde sa da v akutnej situacii rychlo kupit🙂 ak nahodou vies... dakujem🙂

ladywitch26
21. mar 2012

@catalin koloidne striebro berie uz mesiac, aj probiotika

lubi
22. mar 2012

@cobhan a to sa aj da postavit na nohu v teh bolesti 😀 ??? ale skusim urcite. dakujem za radu

cobhan
22. mar 2012

@lubi da 😀 ...tiez som sa tomu cudovala, ale ide to a pomaha to 😀

oceanka
22. mar 2012

@catalin
@ladywitch26 Dievcata ked davate svojim detom koloidne striebro tak v akych davkach a ako dlho? Ja to davam malemu na anginy lebo ked je chory tak stale angina, hrdlo cele biele a horucky 40. Striebro nam zabera tak ze po 4 dnoch ani horucky a hrdlo ciste. Ja mu davam to striebro len tak 4 dni, 2x denne 5 ml lebo neviem ci to mozem dlhsie. Ide o to ze niekedy sa stane ze po angine je tyzden ok a znovu sa nam to vrati tak rozmyslam ci to nemam davat dlhsie to striebro. Pouzivame striebro 20ppm. Dakujem za rady 🙂

catalin
22. mar 2012

@ladywitch26 a ake mas koloidne striebro? ja kupujem z UK, zalezi na tom ake je silne, ppm, parts per million, ja kupujem odtial: http://ukcolloidalsilver.co.uk/ tito maju velmi kvalitne CS, a je rozdiel potom v davkovani, ci je len preventivne davkovanie alebo liecebne..este skus vceli propolis, ja som doniesla zo slovenska.
@janea vyssie mas link, odkial ja kupujem, kup si jedno do zasoby a mozte ho brat cela rodina 🙂 ja som kupovala aj tu v irsku, myslim ze holland a barrett ho predava ale to su take slabe odvary...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre