• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Mamičky v Írsku

22. januára 2017 
baby co treba vsetko vybavit pri narodeni babatka v irsku?co? a kde ? viem, ze treba rodny list, ten po akej dobe mozem ziadat?myslim irsky rodny list?a ako to je s ppskom ?
16. apr 2012 o 21:27  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte mamicky, co tu mate svoje mamky alebo svokry, co su uz na dochodku. Chcem sa opytat, je mozne aby si moja mamina poziadala o dochodok tu v Irl? Spominal mi to jeden poliak v praci, ze je to mozne pokial sa stara o dieta, ktoreho obaja rodicia pracuju na full time. Mate s tym niekto skusenost??? Dakujem
16. apr 2012 o 23:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lubi Ahoj,mozes mi poslat link z toho videa? :slight_smile:
17. apr 2012 o 09:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@darksky uz som ti to poslala.
17. apr 2012 o 18:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, mozem sa spytat, ako dlho im trva spracovat podklady pre matersku na socialwelfare v Donegale?
Isli ste niektora na matersku hned od prveho dna, kedy to bolo mozne?
17. apr 2012 o 22:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adusinka ahoj, niektore moje kamaratky - maminy, ktore zavolali babky do IE, aby im opatrovali deti, to urobili tak, ze babke oficialne, papierovo ''platili'' za opatrovanie, cize s nou uzatvorili akusi dohodu o vykone prace abo tak. Dali jej sumu, z ktorej sa neplatia dane alebo len minimum, a tym padom, ked je babka registrovana ako zamestnana, ma narok na zapocitanie odpracovanych rokov a ak odrobi v IE minimalne 10 rokov, mala by mat narok aj na dochodok.
Ale Poliaci vedia taketo veci lepsie, treba sa opytat ich :grinning:
17. apr 2012 o 22:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mamicky.
prosim vas, mozte mi napisat ako to bolo u vas ked ste davali ockovat svoje deticky u GP ako dvojmesacne?Pichal tie vakciny sam lekar,alebo si pozval aj midwife a zaockovali vase dietatko naraz?
18. apr 2012 o 18:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mojej Zarke pichala Vsetky injekcie jej GP. Tie sestricky co oni maju su len sekretarky bohuzial... Aj teraz sme momentalne v nemocnici a lekarka spolu so sedtrickou zavadzali Zarke vyzivu...
18. apr 2012 o 19:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@miskaie rodny list by si mala mat do 2ch tyzdnoch,ked budes v porodnici tak cez tyzden je tam pani ktora chodi od mamicke k mamicke berie udaje na birth cert posiela a povie ti kde by si mala mat do 2ch tyzdnoch rodny list ready,ak je to cez vikend priprepustani si pytaj letacik s cislom na birth cert office a len im zavolas tak po tyzdni ci uz je ready...ak sa dieta narodi v IRL,z officu birth cert automaticky posielaju papiere na social welfare,tym padom nemusis child benefit vybavovat ty len ti pride vyrozumenie zo socky...aspon tak to bolo 3r dozadu :wink:
18. apr 2012 o 21:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a potom budes potrebovat pas,ale to zalezi kolko si tu ci mas narok an IRL or SK pas...to je asi vsetko co sa tyka drobca...
18. apr 2012 o 21:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@darksky moja GP ma qualify nurse a ten robi odbery picha vakciny a aj nurse consultation...mne Adamka ockoval nurse
18. apr 2012 o 21:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fidka79 Ahoj a po akej dobe mozem ziadat rodny list?v nedelu budu len 2 tyzdne co sa malinka narodila, zajtra sme tam chceli ist myslis, ze uz mozme?
18. apr 2012 o 22:07  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fidka79 Tiez si myslim,ze aspon pri ockovani by tam mala ta nurse byt.vdaka
18. apr 2012 o 22:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miskaie si tam zavolaj.....az sa zbytocne neprejdes.je to dost streka.neviem odkial si presne.je to smerom k pristavu popri rieke,adresu presne neviem ale staci dat do google.ja som mala pri 1vom rodny list do 2tyzdnov
:wink:
18. apr 2012 o 22:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fidka79 no zajtra si tam radsej zavolam nech tam nejdeme zbytocne...dakujem :slight_smile:
18. apr 2012 o 22:39  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte nevie niekto ako to je s pridelovanim socialnych bytov (domov)? ..... vopred vdaka :slight_smile:
21. apr 2012 o 11:19  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby nemate cislo na nejakeho lekara v dubline ktory pride aj domov v noci?
21. apr 2012 o 22:57  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miskaie krasnu bambulku mate.Blahozelam.A chcem ti len napisat este aby si si uz zmenila pas.A mali ste peknu vahu.Este raz Blahozelam.
21. apr 2012 o 23:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ako tu riesia zltacku u babatiek???
22. apr 2012 o 00:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte mamicky.. mala otazocka.. o kolkej chodia vase male ratolesti spat.. 8mesacne - mladsie starsie..>?? :fearful:
22. apr 2012 o 21:14  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte mamicky,chcela by som sa vas opytat ci mate niektora skusenost s chiropraktikom´.moj 6mesacny syn ma silny acid reflux a sme na liekoch.bez nich mame peklo.pocula som ze chiropraktik vie pomoct babetkam s refluxom ,len by som rada vedela ci to naozaj pomaha.uz sa chytam kazdej slamky
22. apr 2012 o 22:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babule,este by som potrebovala nejaku mamicku ktorej babo malo tiez tichy reflux.brali ste lieky?my berieme zantac,ale ten vzdy prestane ucinkovat ked maly troska priberie.a v poslednej dobe je uz na max davke a asi nezabera.brali ste aj iny liek ako ten.som z toho nestastna ze je taky maly a uz donho tlacime lieky ale bez nich je to ozajstne peklo.budem vdacna za kazdu odpoved.dakujem
22. apr 2012 o 23:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nikki713 Ahojky, nas chodi stale najneskor o 20.00 hod. Aj ked bol mladsi, tak sme takto chodievali, zalezi to od toho kolko nam spi poobede.
Neskusali sme ani neskor, lebo potom by bol problem. On si takto zvykol a nema problem zaspat.
23. apr 2012 o 10:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nikki713 ahoj, nasa bude mat 11 mesiacov a tiez chodime o 20.00 ale zaspi tak do pol az tristvrte hodiny.
23. apr 2012 o 22:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@michaela18 ja by som odporucala osteopata nie chiropraktika. ja som s mojou malou k jednemu chodila a velmi nam pomohol. mala nepapala dobre a velmi malo spala, po 3 sedeniach sa to krasne upravilo. a drzi to doteraz. :slight_smile:
23. apr 2012 o 23:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@nikki713 nasa chodi spat o pol 8, od svojich 2 mesiacov, sme ju tak ucili, a zvykla si..teraz uz ma 2,5 roka tak obcas spekuluje, ale vacsinou je to tak ze o pol 8 zahlasi: Mia ide spinkat. aj pre nas je to super, mame cas aj pre seba..:o)
23. apr 2012 o 23:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@catalin dakujem,uz nie si sama co nam ho poradila,takze do to ideme.dufam ,ze pomoze.dakujem krasne za pomoc :wink:
24. apr 2012 o 08:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mitchelstown a spi ti vela aj cez den..?? lebo moja tak 2 krat po 20 minut... no ona vlastne keby mohla, tak by bola hore 24/7 :/ lebo by jej nebodaj nieco unikllo :slight_smile:
24. apr 2012 o 17:51  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nikki713 moja bola taka ista, teraz da aj 2 hodinky cez den, som sa nakoniec dockala aj toho. ale hovoria ze inteligentne deti nepotrebuju vela spat..moja mala par tyzdnov a spala mi cez den 7 minut!!! nie vzdy ale viac ako 20 nedala :confounded:
24. apr 2012 o 21:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok