Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

nikki713
8. júl 2012

@zuzube uz som ti poslala mailom tie tlacivka.. to je vsetko co potrebujes.. plus prelozeny rodny list s peciatkou ( apostile )... 🙂

moniccca
9. júl 2012

mamicky, poradte mi, mame poschodovy dom a rozmyslam, ci mam kupit mosket pre malu, ci nie, aby mohla byt dole v obyvacke. neviem, ci ju mam nechat spat v kociku. Nechcem ju nechavat samu v postielke na poschodi.

anitar
11. júl 2012

@moniccca ahoj my sme to riesili tak ze sme kupili travel cot ktoru mame dolu a zaroven spal aj v kociku vo vanicke,ktory sme mali tiez dobre,moses basket ma vyuzitie iba na velmi kratku dobu,tak preto ta postielka prenosna,teraz ked je danko je uz vacsi tak sme tu vrchnu cast dali prec ako aj odporucaju a v tej postielke sa teraz hrava dole pri mne a hore v postielke spi cez noc a uz teraz aj cez den,kedze tam ma klud

moniccca
11. júl 2012

@anitar no my tiez mame travel cot, len sa mi to zdalo obrovske a prilis nizko pre take male batola, ale asi ju nechame v kociku. Ako vravis, mosket vydrzi 3-4 mesiace a potom co...vdaka za nazor 😉

huma
12. júl 2012

baby, MB10 formular mi bude vyplnat slovensky gynekolog, su tam dve kolonky pod Doctor`s name: DSP panel number a IMC number. Neviete, co su to za cisla a aky ekvivalent maju k tomu nasi lekari?

mandarinka34
12. júl 2012

mamicky nakupujete oblecko pre deticky cez internet ?dajte nejaku dobru stranku okrem ebay kde sa da dobre nakupit.

jezkomanka
13. júl 2012

@huma a teraz si na SR ci preco ti to bude vyplnat slovensky? ja som si to dala potvrdit v nemocnici kde som rodila. neviem ci akceptuju zahranicnych doktorov.

moniccca
13. júl 2012

Mamicky, ako sa tu lieci novorodenecka zltacka? Davaju babatka pod svetlo, kedze na slniecko asi neni sanca babatko vystavit. A ako to je s ockovanim? Na co su babatka ockovane a ktore ockovania mozem odmietnut? Dakujem za kazdu radu 🙂

huma
13. júl 2012

@jezkomanka no pisala som email na social welfare, napisali dve nezavisle od seba, ze budu akceptovat slovenskeho lekara...
ideme na dovolenku na SK, a potom sa uz akoze nevratim, bo mi zacne materska, a kedze sa MB10 moze potvrdzovat lekarom az po 24 tt, tak mi to musi potrvrdit sloven. lekar, kvoli tomu sa uz do IE vracat nebudem :_)

huma
13. júl 2012
lenka_b
13. júl 2012

@mandarinka34 next alebo carters uz Aj oni dorucuju do irska;)

jezkomanka
13. júl 2012

@huma a kto ti to potvrdi v robote?? davaj si pozor lebo mozes dojst o matersku. ty v tom tyzdni 24tt alebo teda 16t pred porodom, musis byt v zamestnani (nemozes byt ani na ilness) lebo inak ti ju zamietnu ☹

huma
13. júl 2012

@jezkomanka ale ved ja viem, zamestnanie mi bude plynut normalne, ja vypoved nedavam, ideme len na dovolenku a potom mi zacne materska, na payrolle v robote mi to akurat dnes potvrdili, doktorka mi dala explicitne potvrdenie o termine porodu, no problem. Som vsetko prezistila dopredu.
Len potrebujem vediet, ci to uz niekto tak robil z bab v IE a co mame so slovenskou gynekologickou napisat do tych koloniek

michaela18
14. júl 2012

😀 ahojte dievcata,nevenuje sa tu niektora servitkovej technike a krakelovaniu,chcela by som s tym zacat a neviem co tu mozem kupit ako nahradu za herkules lepidlo a krakelovaci lak.popripade nejaky link na internetovy obchod.a teraz ma napadlo ze som asi 2 mesiace dozadu tu rozoberala osteopatiu,syn ma reflux a pisali ste ze mate s tym dobre skusenosti.nakoniec sme jedneho nasli tu vo waterforde.bol to anglican.naozaj nam pomohol,aj ked reflux nezmizol ale dokazali sme po 3 sedeniach zredukovat davky lieku zantac na minimum.bol uz na maxime.takze urcite uspech.zacal aj viacej papat a pokojnejsie spavat.teraz mam pocit ze by sme asi este nejake sedenie potrebovali,lebo opat spinka hrozne.ale to bude mozno zubkami a stym nam asi nepomoze.tak to len tak pre zaujimavost pisem.
este som s achcela spytat ci niektora poberate jobseeker benefit a boli ste na takom stretnuti ktore organizuje socialka s fasom.dosiel mi po 3 mesiacoch poberanie benefitu papier ,ze sa musim dostavit,je tam napisane ze mi budu ponukat nejake kurzy a ked odmietnem tak mi bude benefit znizeny alebo pozastaveny.pravdu povediac ten benefit som riesila kvoli synovi,tak ako asi mnohe mamicky tu v irsku.skoncila materska a ja som nevedla co s nim.do skolky by som ho nikdy nedala,este je na to naozaj malicky.takze rada by som ostala doma , kym mi to neskonci,co je v decembri.boli ste na niecom takom?ako to prebiehalo?museli ste si vybrat nejaky kurz?.ja dufam, ze to bude len take informacne.dakujem za kazdu odpoved.pozdravujem 🙂
inac to pocasie toto leto je tu naozaj strasne,uz mam depky a premrznute kosti.domov ideme az koncom leta,dovtedy tu zamrznem

michaela18
14. júl 2012

@moniccca ahoj ,my sme ten kosik mali a bolo to super,naozaj sme ho vyuzili asi do 3 mesiaca.preniesla som si ho kde chcela ked spinkal.dobre vec,odporucam

michaela18
14. júl 2012

@moniccca mojej kamosky dcerka sa narodila tohto roku v januari,mala zltacku a davali ju pod to modre svetlo,kym nemala dobre hodnoty.potom ich pustili domov.neboj,maju to podchytene.aj ked obavy na irske zdravotnictvo su na mieste.mame vlastne skusenosti 😀

michaela18
14. júl 2012

@nikki713 neviem akeho mas stareho synceka,ale je tu jeden liek dozol,alebo teedex.je to ale az od 2 rokov.je to aj analgetikum ale aj antihistaminikum ,takze to dietatko na noc utlmi.davaju to tu detom na noc ked uz si nevedia rady.teieto lieky sa donedavna davali detom od 3mesiacov ale zmenili hranicu veku kvoli tomu,ze iri to tu davali tak casto ako veceru a niektore deti aj predavkovali.samozrejme cim menej liekov,tym lepsie.ale sama viem ze niekedy je to brutal.ja mam ten sirup doma,zatial sme ho nepouzili a dufam ze ani nebudeme musiet,ale ked to bude naozaj zle,tak mu dam.od 3m do 2 rokov je davkovanie 2.5ml.teraz sa to uz neuvadza ale ked si das do googlu dozol alebo teedex tak tam najdes aj stare pribalove letaky kde pisu to davkovanie pre babetka.je to na tebe.drzim palce nech uz mate zubky vonku.nas ma 9 mesiacov a stale ziaden zub,ale v noci sa budi a hryzie co pride,tak nechapem kde su 😀

michaela18
14. júl 2012

@palesandra ja ked som bola tehotna,tak nam velmi pomohol dr,krizanowski.robil v medicuse,no neviem ci tam este je,velmi mily a prijemny,zachranil nam syna.nedam nanho dopustit 😉

jezkomanka
14. júl 2012

@michaela18 ahoj ja som bola nedavno na tom JB stretnuti, mali sme byt 12 ale 9 sa nedostavili, tak tym zastavili vyplacanie socky. Ano budes mat na vyber 4 moznosti ako dalej pokracovat: 1) pomoc s cv, pomoc s hlsdanim prace 2)rady ako ist studovat na vyssie skoly 3) ako zacat podnikat 4) job club-tam ta pripravuju na intrerview. Ja som si vybrala to 1. Mala som 3 stretnutia s velmi milou slecnou, komplet mi prerobila cv, napisala super cover letter a este mi aj hladala nejaky kurz. Takze ja som bola spokojna, ja si tiez este robotu nehladam, chcem byt este pol roka doma. Ja som na tom bola v dubline ale malo by to byt podobne aj u vas.

michaela18
15. júl 2012

@jezkomanka dakujem za info,aspon som o cosi mudrejsia a pripravena.si zlata 🙂

nikki713
15. júl 2012

@michaela18 ahoj moja mala ma 10 mesiacov, ziadne zubky 🙂 spanok sa zlepsil ale vzdy to nieje ono... uz sa budi menej... a to dokonca zaspava sama...ale vzdy sa zobudi este 3-4 krat a je ranne vtaca.... 5-6 hodin rano a je hore
dakujem pozriem si to na google ;)

ivana133
15. júl 2012

baby je tu niektora, ktora rodila v Irsku v meste Portlaoise???

mandarinka34
16. júl 2012

mamicky mozete mi poradit??malemu sa vyhodilo vnutri na perach take biele moze to byt nejaka infekcia???teraz objavil ze sa da vsetko hryzt a oblizovat.

jezkomanka
17. júl 2012

@mandarinka34 ahoj moze to byt soor (zabka) alebo thrush (mykoticke ochorenie). Na zabku sa pouzivala fialova vodicka zo SR, alebo kvapky od GP. my sme mali thrush a dostali sme na to tiez kvapky, do par dni to zmizlo. pri obidvoch musis teraz velmi dbat na sterilizaciu vsetkych veci, lebo by sa vam to mohlo vratit.

ivana133
17. júl 2012

maminky, je tu nejaka z okolia Kildare alebo Newbridge , ktora pečie torty????????????????????????????????????????????????????????????????????

mandarinka34
17. júl 2012

@jezkomanka a daju sa kupit tie kvapky aj bez predpisu?? dnes to mal uz lepsie umyvala som mu ustocka z nutra po kazdom papani prevarenou vodou.

jezkomanka
17. júl 2012

@mandarinka34 to neviem naisto, ale ak mas poblizku lekaren tak sa na to spytaj, lepsie ako vyhodit 50e za GP ak by sa to dalo aj volne. inak taky babsky recept je aj dat na vatovy tampon trosku praskoveho cukru alebo sody bikarbony a s tym jemne vytriet pusinku, len ty mas strasne malinke babatko 😕

mandarinka34
17. júl 2012

@jezkomanka no aj to pojdem k gp a 50eur fuc za tri sekundy 🙂 kuknem ake to bude mat zajtra a skocim do lekarne. dakujem

mia002
18. júl 2012

ahojte mamicky,prosim o radu,kedy treba povedat zamestnavatelovi ze idem na matersku,treba mu to oznamit pisomne?dakujem za rady

mirkahan
18. júl 2012

Ahojte mamicky chcela by som sa spytat zijem v Irsku mam rocneho drobca ma irsky rodny list a aj pas slovensky som zatial nevybavovala. Ako ste to riesili vy mam zacat vybavovat slovensky rodny list? Moze mat potom irsky pas alebo budem musiet vybavovat slovensky pas? Mate s tym niektora skusenosti???? Ako je to z obcianstvom moze byt dvojake??? Dakujem za odpoved 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre