Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

jezkomanka
31. aug 2012

@milacik16 uz to mam http://www.immunisation.ie/en/ChildhoodImmunisa... pod otazkou Which pneumococcal vaccines are recommended in Ireland? 🙂

jezkomanka
31. aug 2012

@mia002 ahoj aj ja som mala problem v 30tt ma nechcel vypisat, ze je to prilis skoro, dal mi len na 5 dni, v 32.som nastupila na holiday v praci a v 34tt som GP povedala, ze mam bolesti chrbta, tak ma vypisal na 2tyzdne a potom materska. ak ta vypise tak prve 3 pracovne dni ti neplatia nic, a potom budes dostavat 188tyzdenne (illness benefit) ale musis si chodit doktorovi po karticky a hadzat to na socialku. u toho GP to trosku prezen ze nevladzes a zavisi aj od roboty aku mas, ak si v kancelarii to ta len tak nevypise. Drzim palce!!!

tifani67
1. sep 2012

Ahojte, je tu prosím niekto, kto sa nachádza v meste Galway? Mamička ešte nie som 🙂, ale rada by som spoznala nejaké milé Slovenky, ktoré tu žijú, aj mamičky 🙂 Spolu s priateľom tu chceme ostať dlhšie ( rok, dva), trošku si zvykám, ale chýba mi Slovensko, budem rada ak touto cestou spoznám niekoho nového 😉 Pekný večer všetkým 😵

happysmile
1. sep 2012

@tifani67 ahoj ja som priamo v Galway 🙂 ak chces pozeme pospisat cez IP 😉

zabka1124
2. sep 2012

Cauteee🙂!!Ja som tiez z Galway🙂!!Tiez sme na zaciatku chceli byt len rok-dva a uz sme tu 7 😀 😀 😀 a nechystame sa vobec zatial domov 😎

happysmile
2. sep 2012

@zabka1124 my tak isto. teraz tahame uz 8 rok a na Svk sa uz nechystame vratit. len na dovolenky 😀

tifani67
2. sep 2012

Jaj, teším sa moc, že sa niekto našiel 🙂

@happysmile
Veľmi rada popisem, vacsinou okolo večera som na nete, keď mi už angličtina lezie hore krkom 😀 Trošku som to na škole , tak dobieham po večeroch 🙂
@zabka1124
Jáj, tak sa Vám tu zapáčilo 🙂 Ono možno aj s nami to nakoniec takto dopadne, kedže na Slovensku nás okrem rodiny nič nedrží 😉 Mesto je čarovné, ľudia v celku príjemní, len to počasie -ach jaj 😀 neostáva nič iné, len si zvyknúť 🙂

lucia795423
3. sep 2012

Ahojte, ja viem ze sa tu uz o tom popisalo vela, ale ja mam z toho riadny gulas...chcem sa opytat... Som single mother , pracujem na part time a poberam aj fis aj one parent...teraz som na materskej a chcem sa s priatelom zoficialnit...on pracuje a kedze mne konci materska v dec. uz sa mi nechce vracat do prace...tak mam otazku , ked sa dame do kopy a nas prijem nieje viac ako 600 (dve deti) budu mi dalej vyplacat moj fis...a zvisia mi ho bez problemov ked mi skonci materska a nevratim sa do prace?dakujem

jezkomanka
3. sep 2012

@lucia795423 ahoj uz teraz nemas narok na One parent lebo zijes s priatelom (mala by si im nahlasit zmenu), ale kym ta niekto nebonzne tak sa nic nestane. len si davaj pozor. na FIS narok mate ak bude 1 z vas pracovat, doplacaju len tych 60% rozdielu vasho prijmu a 604e pri 2 detoch.

bedinka
3. sep 2012

Ahoj holky, chtela jsem vas zeptat. Jsem na matersky a chleba bych ukoncit pracovni pomer. Budeme se vracet domu. Nevite zda v dobe materske mohu ukoncit PP?? Pokud ano musi me proplatit zbytek dovolene nebo musim pockat az me skonci materska?? Dekuji

mitchelstown
4. sep 2012

Baby, byvate niektore vo West Dublin? Mame sa stahovat asi do Sagartu asi niekedy do oktobra, tak hladam nove kamosky aj pre dcerku. Bude mat 16mesiacov.

zabka1124
4. sep 2012

@happysmile sak to uplne staciii, prist na tyzden na ''dovcu'' a potom si oddychnut naspat do Irska(domov) 😀

zabka1124
4. sep 2012

@tifani67 mesto je krasne, mne sa velmi paci Galway, mas blizko ocean aj connemaru, da sa ist kade tade a vzdy najdes nieco nove!!!Ludia su pre mna uzasni, aj moji rodicia bolivelmi prijemne prekvapeni, ked boli sami v pube s dvoma slovickami: beer a ticket a nemali probleem🙂!!!Soferi su v pohode, ale aj tu najdes debilov, vacsinou cudzincou, co nemaju cas🙂🙂!!!
Pocasie je kapitola sama o sebe, ale zvyknes si, pockaj na zimu, ked bude prsat aj zo zeme 😀 😀,ked pridu mrazy 😀 a vodici na letnych gumaach🙂!!!Inak konecne uz par rokov funguje v zime kryte klzisko, treba vyskusat🙂!!
A ak by si chcela s drahym spoznat novych Slovakov, kazdy piatok v slovenskej Krcme na Salthile byva salsa vecer, tancuje sa odusuuuuuu+futbalove a hokejove zapasy, koncerty alebo len tak na pokec🙂!!!

happysmile
4. sep 2012

@zabka1124 presne! 😉 asi tiez tak chodite... 😀

happysmile
4. sep 2012

@zabka1124 vidno, ze si tu uz dlho... ani ja by som to lepsie nenapisala 😉

zabka1124
5. sep 2012

@happysmile chodime, ked sa daaa a ked sa chceee, lebo nie vzdy sa chce ist na vsetkoooo🙂
A este je uzasne, ze ked pojdes na koncert do Dublinu-O2, to je jedno na co, urcite tam budu aj slovaci alebo cesi🙂🙂🙂🙂!!

happysmile
5. sep 2012

@zabka1124 tak ja tam urcite nebudem 😀 😀 😀 ja sa s dvoma detmi na ziadny koncert, a az , do Dublinu nedostanem 😅 😀

marcela1992
6. sep 2012

Kočky mám doma čisto nové poštolky na suchý zips,veľkosť 1,2 a 3.Ak by ste mali niektorá záujem ozvite sa

lenka_b
6. sep 2012

@marcela1992 Ahoj. Co su postolky? Prepac, ale nikdy som ten vyraz nepocula. 😅

marcela1992
7. sep 2012

@lenka_b ahoj. to sú tie nohavičky čo sa dávajú na plienku,keď sa balí bábo naširoko 🙂

marcela1992
7. sep 2012
mandarinka34
7. sep 2012

ahojte maminky dnes mse mali ockovanie ako 4 mesacny bolo trochu placu v ambuancii nozicky ho trosku boleli lebo este si doma poplakal ked som mu presla po stehienku. to som mu dala nurofen a bol taky spiaci cely den no horucku nemal.mozem este zajtra ocakavat ze mu vystupi teplota??ako znasali vase dieticky toto ockovanie.

lenka_b
8. sep 2012

@marcela1992 Dakujem ;) Kazdy den sa ucime Nieco nove;) Ja som ich Mala kupene, ale nepouzivala som ich.

lenka_b
8. sep 2012

@mandarinka34 moja na stastie nikdy nemala problemy, ale doktorka vzdy vravela, Ze dat calpol 2,5ml. Juj Dufam, Ze bude ok ;) taky je zlaty na fotkach ;)

nikki713
10. sep 2012

ahojte baby.. zajttra letime domov Raynerom..este sme neleteli s nimi iba airlingusom... neviete ako to je s flaskami pre deticky.. mozem jej vziat aj mliecko a cajik.? dakujem 😎

lenka_b
11. sep 2012

@nikki713 Je to take iste, ako s aerlingusom, len to, ze mas obmedzene kolko tasiek si mozes na palubu vziat. Len jednu. ale ja som mala jednu pre malu a jednu pre seba a aj caj, aj jedlo a aj mlieko a nic nebolo. Vela trpezlivosti 🙂 Ryanair neznasam - vobec nie su ustretovy pri lietani s detmi :(

svintekova
11. sep 2012

Ahojte, prosím o radu. Chcela by som začat brat fytosoju. Neviete či to tu v IRL dostat a ako sa to volá. Dakujem. Pekný večer.

mamartinka
11. sep 2012

@svintekova naco je to dobre?Ak zistis ci sa to v Irsku da zohnat a kde tak daj vediet.Dlho sa snazite o babo?

svintekova
11. sep 2012

@mamartinka dam vediet, baby pisali, ze ked zacali brat fytosoju sa im zadarilo- malo by to byt na ovulku. Vo february sme prisli o naseho anjelika v 11tt. A tak sa snazime a zatial bezuspesne ☹ . Dam ti urcite vediet ked to zistim 😉

mamartinka
11. sep 2012

@svintekova juj to mi je luto.Tak drzim palce a daj potom vediet.Mozno sa to dozviem aj tu ked ti niektora odpise.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre