Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

monikajaco
18. sep 2012

@corin to ste na tom presne ako my ... nic ine nedostavame a ani ten prispevok dokonca ;) a pokial viem nic ine uz
nieje co by sa dalo ziadat ...

lubi
18. sep 2012

&orin ved aj ja mam budene vedomosti ohladom tychto veci. no ked budem vediet ci ozaj idem do prace tak sa na to vsetko pojdem spytat.
@jezkomanka a na ten FIS budem mat narok akurat ked budem pracovat?myslim tych par hodin tyzdenne, alebo staci ak jeden z nas robi. viem ze sa to tu uz pisalo ale neviem to najst. 😅

jezkomanka
18. sep 2012

@lubi staci ak jeden z rodicov pracuje tych 19hodin tyzdenne 😉

catalin
19. sep 2012

ahojte baby, len mam otazku, byva niektora z vas v Tuam pri Galway?

corin
20. sep 2012

@monikajaco Ešte som chcela vedie.. Tvoja 4,5 ročná už chodí do normálnej skoly???Od kedy nastupuje dieta do skoly? A nevies nahodou, ci nie je rok pred povinnnou skolskou dochadzkou skolka zadarmo? Niekde som o tom pocula a aj na Slovensku to tak funguje...

marcela1992
20. sep 2012

Baby,ktoré ste vybavovali deťom pas cez ambasádu...dnes mi prišiel papier,že už je pas hotový a je tam napísané,že si mám priniesť OP a doklad o zaplatení...ale ten už nemám...vadí to?

marcela1992
20. sep 2012

@corin tu deti nastupujú do školy v 4rokoch....a záleží od škôlky...niekde je zadarmo,niekde nie

lubi
20. sep 2012

@marcela1992 myslím ze nevadi. je tam mila pani. ved bez zaplatenia by ti aj tak ten pas nedali robit tak na co im este aj potvrdenie. alebo skus tam zavolat, no aj tak ked uz si vyhodila potvrdenie s tym nic nespravis 😅 .
ked sa mozem spytat ako dlho ti robili pas? my cakame uz 5 tyzden. vraveli nam ze 4-6tyzdnov a potom ked som volala dohonca 8 tyzdnov tak mam nervy lebo som chcela ist domov este ked bude teplo a tak to uz asi pojdeme mozno aj vo vetrovkach 😝 .

marcela1992
20. sep 2012

@lubi no veď to...nebudú mať na výber ako nám ho dať aj bez toho papieru 😀 my sme tam boli 24.júla a papier že je pas hotový,prišiel dnes...takže skoro 2 mesiace

lubi
20. sep 2012

@marcel1992 presne tak! vycap im tam svoj doklad a nech im to staci 😎 . tak super, my si tym padom este 3 tyzdne pockame 😠 . joj jaka som zla na super system slovensky. to keby sa aspon dalo si doplatit keby ze to chcem rychlejsie, ale oni ti proste kaslu na hlavnu a musis si pockat.

corin
21. sep 2012

@marcela1992 Hmmm, tak to by som asi mala zaujímať aj o skolu... starší ma dnes 4 roky 🙂 A to sa od 4 ucia ako u nás, myslím písať, čítať... ved 4ročné dieta este ani nevie poriadne držat ceruzku...

monikajaco
21. sep 2012

@corin ano je vola sa to pre-school ... je to presne rok zadarmo a ano deti tu chodia do skoly od 4+ rokov ...

marcela1992
21. sep 2012

@corin Myslím,že prvé dva roky to je skôr učenie hrou 🙂 A potom sa ide na také normálne učenie

marcela1992
21. sep 2012

@lubi No je to tak...keby sa dalo tak sa Slovenskom už nezaoberám vôbec,ale keďže tu s priateľom nie sme ešte 5 rokov tak musíme vybavovať slovenský pas.No my sa aj tak neponáhľame,lebo na Slovensko sa chystáme až v januári

mamartinka
21. sep 2012

Baby neviete kde zohnat rybi olej?

lubi
21. sep 2012

@marcela1992 to mate super. my sme chceli co najskor no ale terza je to jedno, lebo uz aj tak asi nebude teplo o mesiac. inak si pisala ze si vcera dostala papier z ambasady. to tiez nastve ked ti pride papier vo stvrtok co maju uradne hodiny posledny den v tyzdni, namiesto toho aby ti to poslali zaciatkom tyzdna aby si si to stohla vybrat keby si nahodou uz cez vikend chcela letiet 😠 .

lubi
21. sep 2012

@mamartinka vsade. v lekarni, tescu......

mamartinka
22. sep 2012

@lubi Uz sme v Tescu kupily tabletky.Dakujem.

lubi
22. sep 2012

@mamartinka ak mozem poradit, najlepsie je brat ryby olej nie v tabletkach ale vo flastickach.

mamartinka
22. sep 2012

@lubi Dakujem ale mi sme to chceli pre psika.

mamartinka
22. sep 2012

Olej nemali.

lubi
22. sep 2012

@mamartinka aha. tak tabletky su asi lepsie 😀

mamartinka
22. sep 2012

@lubi Uvidime.Mame labradorku a zacala jej strasne ale ze strasne padat srst.Chlpy.A jedna baba mi vcera poradila ten rybi olej.Bohuzial nemali tak skusime tabletky a uvidime.

marcela1992
22. sep 2012

@lubi no keď niekto chce letieť už cez víkend tak to nie je bohviečo.No ale ako som písala my máme čas...

lubi
22. sep 2012

@marcela1992 my by sme tak chceli akonahle budeme mat pas. takze ked mi pride tak ako tebe oznamenie tak asi hned v ten den idem pre pas a kupujeme listky.

lubi
22. sep 2012

@mamartinka a chovprodukt si neskusala? mozno by i poradili nieco lepsie na tu srst.

mamartinka
23. sep 2012

@lubi Zatial ju nechame tyzden na vytaminoch a uvidime.Hrozne co z nej ide den co den.Zevraj meni srst tak neviem.Ale uz ma robota s nou prestava bavit.Labrador nieje zle plemeno ale jedine do zahrady.Mame 2 na Slovensku na zahrade.Aj co sme z majitelkou Irkou byvali tiez mala labradorku v nutri ale az takto chlpy nepustala.Neviem si uz rady s nou. 😒

mandarinka34
23. sep 2012

ahojte za dva tyzdne mi koncii materskaa ☹ co musim urobit pred zacatim prace?

zuzube
23. sep 2012

@marcela1992 ahoj, ako dlho ste cakali na pas? lebo my uz cakame 6 tyzdnov a stale nic... a 4.10 letime, tak to nevidim ruzovo

janea
23. sep 2012

@marcela1992 ahoj, dali vam pas aj bez dokladu o zaplateni? ja som ho tiez neodkladala,,a idem si po pas v utorok (po 7. tyzdnoch cakania)... tak dufam, ze uradnicka nebude nevrla, ako ked som on ziadala,,,, ako nechapem-ved ked raz prijali ziadost tak je jasne, ze to mas zaplatene... des a hruza ta nova ambasada... hned je jasne co si myslia o nas ako obcanoch SR... hlbsie v pivnici to uz nemohlo byt... pristup po tych uzkych kovovych schodoch otrasny, mamicky nesu kociky s dietatom v rukach... som zvedava, ako nieco vybavi vozickar... hlavne ze hore maju reprezentacne gauce a vlajocky... plebs moze ist na zachod pod stromy cez cestu do parku... hanba im...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre