Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

iweett
11. feb 2013

@adusinka Ja by som nejaku peknu , ak budes taka dobra tak mi prosim ta posli info. Dakujem 🙂

adusinka
11. feb 2013

@jezkomanka
@mia002 no baby dufam, ze mate pravdu, lebo ja som z toho ich papiera co poslali bola uplne zmagorena. Napisali mi to tam takto: za februar dostanem 130 (a to som si myslela ze je na toho starsieho) a od marca 260. Total 390. Ale na papieri je napisany iba ten co sa narodil teraz. Tak asi budem musiet vydrzat do marca a uvidim ako mi zaplatia

rybicka3
11. feb 2013

@adusinka ahoj. Nam sa mala narodila 26.12 a teraz 05/02 mi prisli peniaze 130 za januar a 130 za februar, cize 260 spolu a napisali ze kazdy prvy utorok v mesiaci mi bude chodit 130

jezkomanka
11. feb 2013

@mandarinka34 ahoj ja som na prve vyjadrenie cakala 9 tyzdnov, dovtedy som sa tam chodila podpisovat kazdy tyzden a nosila papiere ze si hladam pracu :( neviem ci maju nejaku lehotu dokedy ti musia odpovedat, ale ak ti to schavlia tak doplatia naspat

jezkomanka
11. feb 2013

@adusinka za februar ti platia len tomu starsiemu, za marec mas dostat 130+130 (februar+marec) za mladsieho + 130 za starsieho 🙂 urcite to tak je. mne sa dcerka narodila 3.3. a prvu platbu (dvojnasobnu) som dostala v maji za april a maj, kedze nacaty mesiac oni uz nerataju.

lubi
12. feb 2013

@jezkomanka tak schvaaaaalili mi socialku 🙂 🙂 🙂 mam este jednu otazku-ako to je ked chceme ist niekam na dovolenku?kolko dni mam narok?pytaju nejake doklady ze od kedy do kedy je clovek ozaj na dovolenke? dakujem.

lubi
12. feb 2013

@mia002 my sme tiez davali 50€. sviecku kupis aj v darcekovych obchodoch(nie tych so suvenirmi 😀 ), niekde aj v kostole davaju, ale si u nich mozes kupit.

jezkomanka
12. feb 2013

@lubi super pozitivna sprava! 🙂 na dovcu mas narok na 2 tyzdne platene a ostatne neplatene, treba to nahlasit vopred, uz som videla ze sa to da aj cez net (ale neviem ci to ide vsetkym). Radsej si vzdy nahlas, lebo moze prist kontrola a ked nebudes doma necha ti listok ze vtedy a vtedy mas byt na urade. 🙂

lubi
12. feb 2013

@jezkomanka akoze neplatene ze to musim tiez nahlasit ale tiez? joj dakujem za rady.ozaj uz som to tu raz pisala-keby nie teba tak nemame ziadne informacie dolezite 😉

jezkomanka
12. feb 2013

@lubi rada pomozem ak viem 🙂 ano aj tu neplatenu nahlasis. mne sa stalo ze som bola dokopy 4 tyzdne prec a zaplatili mi to cele 😉 ale to bola asi nahoda, lebo oficialne platia len 2 tyzdne za rok.

iweett
13. feb 2013

@lubi Citala som tvoj prispevok o krste , my sme tiez rozmyslali ze by sme tu dali maleho pokrstit tak ma to zaujalo. Chcem sa opytat kolko sa tu asi tak dava do tej obalocky? 🙂 A to je jedinne co sa pri tom krste plati?

lubi
13. feb 2013

@iweett ano to je jedine co sa plati. my sme davli 50€, ale je to kazdeho vec. je tu aj slovensky knaz, ludia ho volaju na krst, ale nic blizsie o tom neviem.

zlotazla
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamartinka
20. feb 2013

@zlotazla to si skor na facbook napis ak tam si.Tam je nato aj skupina.

zlotazla
20. feb 2013

@mamartinka ešte ma neprijali do skupiny Slováci v Írsku,alebo myslíš nejakú inú skupinu?

jezkomanka
20. feb 2013

@zlotazla este je skupina Slovenske mamicky v Irsku, prepac nemozem ti srm dat priamy link lebo som cez mobil, tak si ti vyhladaj 🙂

zlotazla
20. feb 2013

@jezkomanka ďakujem veľmi pekne 🙂)

mamartinka
21. feb 2013

@zlotazla Slovenske mamicky v Irsku,Ceske maminky v Irsku. Je toho vela.Ved si daj na facbooku do vyhladavaca a najde ti nieco.Este je Au pair and Nanny in Ireland/Au pair v Irsku,Ceske a Slovenske maminky v Irsku.

zlotazla
21. feb 2013

@mamartinka ďakujem 🙂 už len čakám ked ma potvrdia do skupiny 🙂

adusinka
26. feb 2013

ahojte baby. neviete mi poradit aka kozmetika je dobra ked ma maly ekzem. hlavne nejaky krem a mozno co pouzivat do kupela, lebo sa strasne vysypal na tvaricke a krku :(

mamartinka
26. feb 2013

@adusinka ak si na facbooku skus sa tam mamin opitat.Mna by inak zasa zujimalo aky krem tu pouzivate na ruky suche.Ja mam strasne suche ruky az bolave a ani aloe vera krem mi nezbral.Potrebovala by som neaky mastnejsi.Neviete niektora o neakom dobrom mastnom kremiku na ruky?Dakovala.

mamartinka
26. feb 2013

@zlotazla uz si zohnala nieco?

ivaka333
26. feb 2013

Ja pouzivam len niveu na ruky a je to super. 🙂

zlotazla
26. feb 2013

@mamartinka ahoj 🙂 este nie ale nevzdavam sa 🙂

pele
26. feb 2013

Ahojte baby, vie niekto poradit, ako je to s kocikom v Ryanairi, ak s nim nechcem ist priamo k lietadlu? Je mozne ho odovzdat na check ine, aj napr. zabaleny, je to vtedy zadarmo alebo sa plati a ak ano, tak kolko - za aky typ batoziny je potom povazovany? Mne ide o to, ze nechcem, aby mi ho znicili, radsej by som ho zabalila a tak poslala, ale neviem, ci sa to da a ako. Dakujem.

lenka_b
28. feb 2013

@pele Ahoj, ja ak idem Ryanairom, tak mam kociar celu dobu a az pri lietadle ho zlozim. Da sa dat aj na check in (neplati sa nic navyse). Uz som ho mala cez check in a nic sa mi s nim nestalo. Je to na tebe.

ivaka333
28. feb 2013

Zienky, je tu niekto kto byva blizko Navan? Teda country Meath alebo country Cavan?

mia002
28. feb 2013

mamicky ake mlieko je dobre na dokrmovanie 4 mesacneho babetka

cobhan
28. feb 2013

@mia002 vyskusaj ktore ti sadne, my sme zacinali s Cow & Gate, potom aj antikolikove Cow & Gate, ale skoncili sme pri Aptamile. Dobre referencie mam aj na SMA, ale k tomu sme sa neprepracovali. Hlavna vyhoda Aptamilu je, ze na SK sa vola Nutrilon a vsade ho dostat. Kazde dieta je ine, uvidis, co vam pojde najlepsie.

mamartinka
28. feb 2013

@ivaka333 viem o jednej priamo v Navane.Ale sem nechodi.Je na facbooku ak chces.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre