Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

beautylinesalon
21. apr 2013

obočko úprava& farbenie- 15€, čistenie pleti s ultrazvukom, maska lifting- 45€, masaž tvare- 25€, mikromasaž očného okolia - 25€, peeling s diamantovou dermabráziou- 25€, a rôzne kombinácii ošetrení, tieto procedúry som praktizovala a neskôr aj vyučovala na kozmetickej škole a môžem vám povedať , že zákazničký ich milovali, pre ich okamžitý efekt, treba vyskúšať

mamartinka
21. apr 2013

@beautylinesalon dakujem idem im to nahodit. 😉

gika
22. apr 2013

Ahojte mamicky, chcela by som sa informovat ze za co vsetko sa da v Irsku ziadat o vratenie poniazkov. Pocula som ze za rent, smeti, preplatok na daniach ????

lenka_b
24. apr 2013

Ak by ste mali zaujem prihlasit vase deticky, este stale je moznost 🙂

lenka_b
24. apr 2013

Super akcia naplanovana na 11.Maja 2013 - MILA PRE MAMU 🙂

Slovenské Centrum – Írsko, s podporou dublinskej mestskej samosprávy (Dublin City Council) si Vás dovoľuje pozvať na oslavu Dňa matiek. Projekt je známy pod názvom "Míla pre mamu".

"Míla pre mamu" je najväčšou oslavou Dňa matiek s cieľom zdôrazniť nenahraditeľnost matky. Toto podujatie má pôvod na Slovensku, kde je organizované Úniou materských centier a v roku 2013 je to už jubilejný 10. ročník. Organizátori predpokladajú, že symbolickú míľu prejde viac ako 20 000 ľudí.
Toto podujatie je organizované každoročne v predvečer Dňa matiek. Od roku 2006 sa k tejto oslave postupne pridali krajiny Holandsko, Nemecko, Bosna, Rakúsko, Taliansko, Česko. V sobotu 11. mája 2013 sa po druhý krát zapojíme aj my Slováci žijúci v Írsku.

Kde: St. Anne’s Park (Clontarf/ Raheny, Dublin) - oblasť medzi 'Red Stables' & the Rose Garden, na Mount Prospect Avenue strane parku.

Program:
15:00 - 15:50 Registrácia
16:00 - 16:45 Prechádzka po parku, symbolická 1 míla
16:00 - 18:00 Zabavne hry
V čase od 15.00 do 17.30 možnosť face painting pre deti

O 16.00 bude slávnostne prestrihnutá páska, ktorá otvorí symbolickú trasu jednej míle, po ktorej sa môžu prejsť všetci účastníci podujatia. Týmto slávnostným pochodom vzdajú úctu matkám všetkých generácií, ktoré sa s láskou a trpezlivosťou starajú o svoje deti a sprevádzajú ich cestou života. Už počas registrácie bude možnosť sa zúčastniť pripravených zábavných hier ako aj po prejdení symbolickej míle.

Tešíme sa na Vašu účasť a pevne veríme, že sa nás stretne čo najviac.

St Anne's Park
All Saints Road, D5 Dublin, Ireland

lubi
1. máj 2013

baby kto sa pridava na tu akciu na 11.maja? ja s kamoskou ideme.

jezkomanka
1. máj 2013

@lubi my ideme tiez 🙂 byvame kusok odtial

lubi
1. máj 2013

@jezkomanka no tak potom sa poobzeram po tebe 😀

jezkomanka
1. máj 2013

@lubi hehe 🙂 mozno budem na niektorom stanovisti pomahat. ja som si dala doobeda skusky v autoskole tak dufam ze ich spravim aby som mala dobru naladu :D

mamartinka
1. máj 2013

@jezkomanka tak drzim palce a potom stastne najete kilometre bez nehody.To chodis co ten Slovak tam robi?

jezkomanka
1. máj 2013

@mamartinka diky 🙂 nie este len teoriu budem mat. az ked spravim teoriu, zacnem chodit na jazdy (asi k tomu slovakovi pojdem, lebo ja sa strasne bojim auta haha) a po 6 mesiacoch mozem poziadat uz o plnohodnotny vodicak, lebo s L-kom musim jazdit este s niekym v aute 😒

mia002
6. máj 2013

mamicky musi mi zamestnavatel dat p45 ked som este tento rok nepracovala a po maternity uz nebudem pracovat.za minuly rok som dostala p 60.

lubi
6. máj 2013

@jezkomanka potom napis co budes mat na sebe oblecen aby sme sa v sobotu aspon pozdravili 😀

beautylinesalon
7. máj 2013

zdravím žienky, ak by ste chceli vidieť foto môjho kozmetického salónu, nájdete ma na facebooku pod menom Mária Novotná. Akcia od zajtra do konca mája mám 50% zľavu na všetky úkony .

lubi
8. máj 2013

baby maly bude mat rok a ja mu stale prevaram vodu na pitie. ako davam mu niekedy pit a z mojho obycajnu vodu, ale rozmyslam uz nad tym ze prestanem prevarat. vodu pre neho pouzivam z flasky. ako to robite vy?

jezkomanka
11. máj 2013

@lubi ahoj ja davam tiez flaskovu vodu neprevarenu asi od roka, dovtedy sme kupovali Lucku 🙂 ale tu z vodovodu by som urcite prevarala

a to dnesne stretko este vobec neviem co si obleciem haha, kazdych 5minut tu prsi a svieti slnko 🙂 ale mame kocik zeleny a nasa Vanes sa neda prehliadnut (teda ak nebude spat). dufam ze bude svietit slnko 😉

lubi
11. máj 2013

@jezkomanka diky takze uz nemusim prevarat-super. no my sme tiez dumali ci ist, alebo nie, ale ideme. tak ja mam cierny kocik a kamoska cierny s cervenou strechou. tak sa poobzeraj po takej dvojke 🙂 .
a ako ten tvoj vodicak?

mandarinka34
11. máj 2013

ahojte,chem sa opytat: mam rocneho chlapceka po pol roku som sa vratila do prace na par-time na 2-3 dni v tyzdni stym ze poberam job seeker benefit.stalo sa mi ked som pracovala 3 dni tak som nemala nic doplatene a mila pani za okienkom ma odbila tym ze musim pracovat len 2 dni aby som mala job seeker benefit doplateny mate stym niektora skusenost??

lubi
12. máj 2013

@mandarinka34 ja sa do toho nerozumiem, ale nema tam byt urcity pocet odpracovanych hodin? a ak mas nad to maximum tak nemas narok na to aby ti dopaltili?

mandarinka34
12. máj 2013

@lubi ja sa tomu tiez nenrozumiem priatel je tiez na par time pracuje len 3 dni maximalne 24h tyzdenne a vzdy ma zaplatene ja robim tiez 3 dni 24 hodin a nemam platene neviem ako to ony pocitaju

monikajaco
12. máj 2013

@mandarinka34 nie baby nieje to na hodiny ale na dni ... a co ja viem tak sa moze pracovat tak ako pises 3 dni max ... vtedy to doplacaju ...

lubi
12. máj 2013

@mandarinka34 tak sa potom bi o svoje prava. asi tam sedela teta co nemala svoj den.

jezkomanka
12. máj 2013

@mandarinka34 nerobis nahodou ty alebo priatel v sobotu alebo nedelu? Nevyznam sa v tom, ale od noveho roku tam nieco menili co sa tykalo sob-ned.

marcela1992
14. máj 2013

@lubi ja neprevaram,ale nedavam mu z vodovodu,kupujem v obchode obycajnu cistu vodu

21majka
14. máj 2013

Dobry vecer zienky,mozem sa vas nieco opytat?Potrebujem poradit: v irsku pracujem uz 8 rokov,momentalne som tehulka,chodim tu k svojmu GP aj do Rotundy(teda porodnice) na vsetky povinne prehliadky,len sme sa rozhodli,ze rodit budem-e na Slovensku.A aj matersku by som tam chcela stravit.Svojmu GP doktorovi som to uz oznamila,len neviem,kedy to oznamit v tej porodnici.Zajtra mam dalsi appointment v Rotunde a neviem ci uz im mam oznamit,ze odchadzam porodit na SK alebo este pockat.Odchadzame az v juni,len ono ten cas nejako rychlo leti a ja neviem,kedy mi daju dalsi appointment,kedze tu sa chodi na prehliadky raz za cas...Velmi velmi vas prosim o nejaku radu. 🙂

lubi
15. máj 2013

@21majka skus ist na fb co je tema mamicky v irsku. tam som videla ze nieco take rozoberali.

jezkomanka
15. máj 2013

@21majka ahoj daj im to vediet cim skor, neboj oni aj tak sa budu o teba starat do datumu odletu, im je jedno kde budes rodit, len to potrebuju vediet ;)

21majka
15. máj 2013

@lubi
@jezkomanka tak uz som naspat z tej Rotundy,boze zase som sa utvrdila v tom,ze moje rozhodnutie je spravne.Rodit doma na SK,lebo tento system tu v IRL sa mi vobec nepaci.Kopec ale fakt kopec zien,uz nebolo ani miesto na sedenie.A na to,aby mi zmerali tlak,pozreli moc a urobili scan-co im vsetko zabralo dokopy 5 minut sme cakali 3 hodiny a to vsetko som absolvovala v stoji,iba opreta o stenu,pretoze moje brusko je minimalne oproti tym obrovskym,ktore tam boli 😀 😀 😀 ...cista katastrofa. 😀 .No tak dali mi novy appointment na koniec juna,ale jedna zienka mi poradila aby som im zavolala tak tyzden pred odchodom,ze rusim appointment a odchadzam rodit na SK.Tak to asi urobim tak.Este mam jednu navstevu svojho GP doktora o 3 tyzdne,tak uvidime ako mi poradi on.Ale kazdopadne vam dakujem za tipy 🙂

rybicka3
17. máj 2013

@21majka ja sa napriklad nemozem vobec stazovat. Sice som rodila v Maternity Hospital na Holles street, ale mne sa ich pristup paci. Nikdy som nemusela stat na kontrolach, maju tam miesta dost a aj s porodom som bola velmi spokojna (a to sme museli mat forceps na zaver). Planujeme navrat na SR coskoro a jedna z veci ktore ma mrzia je ze uz nebudem rodit tu ked bude druhe. Ja zase mam par znamych co nedavno rodili na SR aj v Cechach a ani jedna nebola spokojna. Ale to asi 100 ludi, 100 chuti.

21majka
17. máj 2013

@rybicka3 presne aj ja si myslim,ze kolko ludi tolko nazorov.Kazdy ma ine skusenosti,ale proste mne sa to tu nepaci.Ked ma zena bezproblemove tehotenstvo,porod v pohode tak oki,ale ja som po IVF a moje tehotenstvo je od zaciatku rizikove+dost sme sa natrapili,kym sme sa tohto nasho mrnuska dockali 🙂 .Preto nechcem zanedbat nic a viem,ze doma mam zazemie a aj znamych lekarov,tak viem,ze budem mat lepsiu starostlivost ako tu.Moja sestra tu tiez rodila v Limericku a tiez sa nestazovala,kdezto moje kolegyne maju hrozne skusenosti:jednej dcerka po narodeni prisla o zrak,lebo jej nasadili velmi silne antibiotika na nejaku infekciu a druha mala taky tazky porod,ze uz to po 12hodinach nezvladla,nijako jej nepomohli,stratila vedomie a napokon ju aj dietatko zachranovali za 5 min.12.Obidve sa vyjadrili ze nikdy viac.Ja som tu len pisala svoj nazor z Rotundy.A kedy planujete navrat na SK?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre