• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Mamičky v Írsku

22. januára 2017 
Ahojte kocky ,aj ja sa chystam odrodit ku koncu roka tu v Irsku,zijem v Portadowne .....trosku mam strach z toho lekarstva...som dokonca prvorodicka a mamca este nevie ci bude moct prist....neviete mi niektora poradit co sa tyka papierov ake budem potrebovat pre dietatko vybavit,ako je to z rodnym listom,obcianstvom,kde vybavim pas a ako dlho to potrva,popripade ake papierovacky ma cakaju? dakujem :confused:
29. jún 2013 o 04:42  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lienka2407 ak tak tak je to suepr potom. dakujem.
29. jún 2013 o 08:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monika2503 ono zalezi na tom ako dlho tu si. pokial kratko tak budes musiet vybavit sk pas. to sa vsetko vybavuje v dubline na ambasade. trva to vsetko priblizne 4mesiace :stuck_out_tongue_closed_eyes: . najprv si budes musiet na health centre vybavit rodny list(ten ti daju na pockanie) a dat si ho apostilovat v dubline. s tym pojdes na ambasadu aby to urobili sk rodny list. to sa vsetko posiela na sk. potom ked ti to pride si poziadas o pas. ako je to ked si dlhsie tu aby si si vybavila irsky pas neviem.
29. jún 2013 o 08:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucia795423
@lienka2407
@lubi kocky narok na matersku mate iba ak v 16t pred planovanym datumom porodu (24tt) ste zamestnane a,mate odvedene PRSI. Vyska materskej od statu sa rata podla priemerneho platu 2 roky spatne, pricom minimum je okolo 212 a max je 262e/tyzdenne
30. jún 2013 o 00:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jezkomanka dakujem. takze som mala pravdu. no to nic aj tak som pocitala s tym ze ju nedostanem.
30. jún 2013 o 10:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte bambulky.Prosim vas je tu niektora, co rodila na svk?a je stale zamestnana v irl ale pocas materskej je na svk?Ziadali ste si na dietatko rodinne pridavky z irl?Dakujem Jana
4. júl 2013 o 11:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mozno blba otazka, ale prestavam kojit a v stredu letime na sk. predavaju na letisku take tie hotove mlieka? pozerala som v obchode ze kupim, ale maju 200ml a s tym ma nepustia a nemam chut to tam otvarat,
5. júl 2013 o 20:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lubi ahoj, ja osobne som nevidela na letisku, ze by to predavali. Ja som si vzdy brala so sebou aj 3 ks tych z obchodu, v dubline ta s tym pustia bez problemov. Ja som mala jedno ohriate vo flasi a napr. dalsie 2 este neotvorene. Problem bol jedine v tom, ze v lietadle ti to neohreju.....
5. júl 2013 o 21:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzi_33 dakujem, musim kupt potom to by bolo ostat bez mlieka. ono ja to chcem dat malemu az ked budeme v aute domov a v polsku nechcem kupovat ziadne mlieko takze musim uz tu. snad mu nebude vadit raz studene mlieko.
6. júl 2013 o 08:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lubi No ked mu chces davat az v aute v Polsku, tak kludne popytaj na letisku - oni ti tam ohreju. My sme tak vzdy robili. Su tam vseljake stanky s obcerstvenim, tak kludne skus. Moj maly napr. studene mlieko nechcel, tak radsej ani ty "neriskuj" :wink:
6. júl 2013 o 14:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzi_33 ti poviem ze moj maly vela krat aj kasu ked urobim, alebo ine jedlo tak on si prnc pocka pokial je to studene a az potom pyta a tak mu to chuti :unamused: . ale co mam robit ked on vobec nechce jest. ale dakujem za rady. skusim potom niekho na letisku poprosit.
6. júl 2013 o 18:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lubi no s tym nejedenim to poznam.... :( Tak teda prajem prijemnu cestu, nech vam to zbehne :wink:
6. júl 2013 o 20:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
baby kto je tu od galway?? prípadne co clare :slight_smile: nika
6. júl 2013 o 20:52  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mamicky potrebujem poradit. Nechcem uz pracovat, nemam koho nechat s malym. Ak sama podam vypoved, na aky prispevok mam narok? Kolko tyzdenne a odkial mozem dostavat? Cely cas co som v Irsku som pracovala, tak neviem absolutne co robit a na koho sa obratit. Poradte prosim. Dakujem.
22. júl 2013 o 21:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte. Nevie mi niekto poradit kde by mi uradne overili splnomocnenie v slovencine...najlepsie v okoli Corku. Ci sa to da len na ambasade?
30. júl 2013 o 09:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivaka333 ked das vypoved sama, tak tak diskvalifikuju na 9 tydznov a az tak ti daju podporu. Najlepsie je sa dohodnut so zamestnavatelom, ze ti da vypoved a vtedy dostanes podporu automaticky. K tomu si mozes poziadat o Medical Card a nejake dalsie benefity, staci sa pozriet na citizens info.
3. aug 2013 o 21:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cobhan Dakujem za odpoved a ak sa mozem opytat, ak mi da vypoved zamestnavatel, aku podporu dostanem a na ako dlho? Nevies ako sa to vypocitava?
3. aug 2013 o 22:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivaka333 ak si robila fulltime, tak by to malo byt maximum, co je tusim 188 euro tyzdenne a na dobu 9 mesiacov
3. aug 2013 o 22:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@cobhan dakujem
4. aug 2013 o 09:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mamičky keď idem späť do práce po maternity leave a poberam one parent family ,musím na social dať môj payslip .aj keď mám tak isto výplatu ako pred materskou?ďakujem za rady
7. aug 2013 o 19:02  •  čaká bábätko, termín má v novembri 2012  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gia88 ja som to tak mala a ano ziadala som v IRL child benefit, na SVK nie.
11. aug 2013 o 01:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
mamicky na kolko tyzdnov dovolenky mam narok ak som sa vratila z maternity leave v maji do prace?
23. aug 2013 o 15:19  •  čaká bábätko, termín má v decembri 2012  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte.. Je tu niektora z vas v Portarlington ??
23. aug 2013 o 16:30  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj vsechny maminky,babicky,tehulky,zkratka vsechny ceske a slovenske zeny v Irsku. Jsem z Moravy a bydlime v Irsku uz 8 let a mame ted malou 1,5 rocnou dcerku. Pristi tyden se k nam stehuje moje tchyne a neumi moc anglicky. Chtela bych najit dalsi babicku nebo maminku se kterou by tu mohla obcas pokecat a zajit na prochazky s detma. Bydlime v Bray, Co.Wicklow. Doufam, ze se najde nekdo kdo to citi stejne a rad by se sesel. Hodne stesti s prckama. Blanka
28. aug 2013 o 08:36  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Maminky nenastevuje niektore z vasich deticiek tu slovensku skolku v Blenciku????
28. aug 2013 o 14:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@babickadasa ahoj. ja som tiez z Bray. ale babicku sem nemame :cry:
28. aug 2013 o 21:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@babickadasa odkial ste z Moravy.My byvame kusok od Moravy.
29. aug 2013 o 15:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamartinka
Ja jsem od Uherskeho Hradiste, ale babicka pochazi z Cech od Machova jezera. Prave jde do duchodu a stehuje se k nam do Irska
30. aug 2013 o 08:32  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahojte, najde sa tu nejaka mamicka z dublinu na spolocne kocikovanie? okolie blanchastown, tyrellstown
2. sep 2013 o 12:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Prosim vas poradte mi,kde sa da este kupit kniha bambulkinw dobrodruztva.uz som pozerala vsade na gorile,martinu,panta rhei,atd.nikde ju nemaju je vypredana.vie niekto z vasd kde by som ju este mohla dostat.
3. sep 2013 o 11:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok