• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Mamičky v Írsku

19. júla 2017 
@lenka78 ahoj chcem sa spytat este stale si v irsku s rodinou?
5. sep 2013 o 11:01  •  2 deti - čaká bábätko, termín má v decembri 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@malinovykolac ahoj chcem sa spytat ty tiez byvas v irsku ja budem 50 km od dublinu manzel tam robi uz tri mesiace a chceme ist za nim chcem sa spytat nevies mi povedat ako to je s pridavkami ja ked odidem z amlou musim oznamit ze sa stahujem a tym padom mu zrusia aj rodicak aj pridavky a dostanem len v irskua lebo ako to je lebo trvaly pobyt budeme mat stale na Sr ja budem byvat v Newbridge
5. sep 2013 o 11:06  •  2 deti - čaká bábätko, termín má v decembri 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@januska2511 Nebyvame,uz sme spat na Slovensku.
5. sep 2013 o 20:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a mozem sa spytat preco ste odisli?
5. sep 2013 o 21:31  •  2 deti - čaká bábätko, termín má v decembri 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte kocky, mozem poprosim o info, poznate v Dubline (centrum) nejake obchody kde sa da vyhodne nakupit? Myslim oblecko, pripadne nejake drobnosti. Alebo co sa v Irsku oplati?
Vdaka.
10. sep 2013 o 19:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@januska2511 ahoj, a teraz si na slovensku s babetkom? rodila si na slovensku ci v irsku? pridavky ako mamicka na socialnom nedostanes iba ak mas odrobene nejake tie mesiace v irsku a prispevok na dietatko dostanete okolo 140 na mesiac a to bude asi vsetko kedze niesi slobodna mamicka a vlastne ak nemas nic odrobene v irsku tak by si ani v opacnom pripade nedostala... myslim si , no niesom si ista, lebo teraz porobili zmeny...ale myslim si, ze mozete poziadat o prispevok na byvanie ak manzel zaraba minimum ...
18. sep 2013 o 01:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
toto vsteko uz mame zistene diki
18. sep 2013 o 08:53  •  2 deti - čaká bábätko, termín má v decembri 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte. prosim vas niekvie niektra ako je to ked som na socialke a v january mam termin? treba niekde nieco nahlasit? a co potom potom rodinne? tiez treba niekde ziadat papier?
25. sep 2013 o 14:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@januska2511 o pridavky nech si pozuiada manzel kedze pracuje v irsku urcite ich dostane len to dlho trvaaaa ale nedajte sa odbit,ak budes zit v irsku narok na rodicak nemas aj ked mas trvaly na sk,musis sa zdrziavat na uzemi sk pokial nechces dojst o rodicak,mozes risknut ze nic nepovies a budu ti ho posielat nadalej ale ak ti nato pridu budes doplacat :wink: co sa tyka narok na davky v irsku myslim ze mat nebudes kedze si tam nikdy nepracovala ak ma mala viac ako polroka vacsinu sa matky v irsku uz vracaju spat do prace.Katka
25. sep 2013 o 14:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monika2503 po narodeni diettatka bud priamo v porodnici ak je to prac tyzden,beha nieco ako matrikarka po sestonedeli a pyta si udaje od rodicov s tym ze ti povie ze do 2tyzdnoch sa mas hlasit na nieco ako matrike(da ti adresu v tvojej oblasti)a tam ti vystavia rodny list.ak nestretnes matrikarku v nemocnici pri prepustani by ti mali dat midwife karticku kde si zavolas a ako vybavis rodny list.po vystaveni rodneho listu na matrike tie uradnicky automaticky posuvaju papiere dalej na chil benefit section,ty nemusis vybavovat nic,a odtial ti dojdu paiere pre potvrdenie a vypisanie ktore vypises zasles na CHB section a zacns dostavat pridavky.a po cca 2-4tyzdnoch ti dojde aj PPS pre babatko.pas zalezi ako tu uz bolo pisane kolko si v irsku ak najmenej 4roky ty alebo manzel mala by si mat narok ale to uz si zistis na pasovom.co sa tyka slovenskeho rodneho listu mozes vybavovat na ambasade alebo na matrike na sk az ked dojdes domov ale to len v pripade ze mas narok na irsky pas teda dietatko ak nie vsetko cez ambasadu nasu pas aj rodny list.a uz tu bolo pisane musis dat apostilovat irsky rodny list.
25. sep 2013 o 14:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby je tu niekto kto by vedel poradit? poberala som rodicovsky prispevok na slovensku a popritom som jeden rok pracovala v irsku ..... teraz chcem zrusit zdravotnu na slovensku lenze potrebujem na to pracovnu zmluvu preto sa bojim ze zistia ze rok som pracovala v irsku aj poberala RP na slovensku tak budu chciet vratit RP za obdobie co som pracovala .... ak by niekto vedel poradit budem vdacna
8. nov 2013 o 19:18  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, je tu nejaka mamicka z dublinu na kocikovanie? Najlepsie D7, D8, D1 alebo D2, cize centrum :slight_smile:
7. dec 2013 o 17:30  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte , prosim o radu ako je to s PARENTAL LEAVE,viem ze schvalili 18tyzdnov-do 6roku zivota dietata.
Mozem poziadat (kde a koho,ako skor dopredu) hocikedy napr.na 2tyzdne, kedze nebudem moct ist do roboty, lebo nebude mat kto s malym zostat doma(manzel bude v nemocnici).
Moc dakujem:slight_smile:!
10. dec 2013 o 13:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobry den dievcata, chcela by som sa poradit ,moja dcera ma uz skoro rok atopicky ekzem ma 5 rokov, bola som s nou aj na sk a aj tam potvrdili atopicky ekzem a aj tu tiez v irsku. Teraz cez zimu sa jej to dost zhorsilo uz som vsetko vyskusala maste, kremy, prirodne kremy a aj v harmanceku ju kupem kazdy vecer nic nepomaha nic. poradite mi ked mate tiez taky problem???? dakujem
29. dec 2013 o 23:04  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte maminy, funguje to tu ešte? Chcela som sa len poradiť. Vo februári odchádzame do Írska s manželom aj detičkami. Teda manžel ide skôr. Pracoval tam 5 rokov, potom sa vrátil na SVK a teraz ideme všetci spolu. Viete mi povedať či bude mať nárok na medical card náš postihnutý synček, ktorý sa narodil na Slovensku?
Ďakujem
15. jan 2014 o 19:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mbamb priamo neviem odpoved, zda sa mi, ze to zavisi skor od prijmu rodiny, ale nie som si ista. Najlepsie sa ist poradit na Citizen information centre, to su take urady, kde poraida konkretne vo vasej situacii, na co vsetko mate narok, kam sa obratit za konkretne veci. Ja som bola len osobne, ale je mozne, ze maju aj email, skus pogooglit. Drzim palce, nech sa vam dari.
16. jan 2014 o 17:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte maminky ! Prosím o radu, ako mozem vybavyt cestovny preukaz pre dcérku domov, na Slovensko. Naozaj len osobne na Velvyslanectve v Dubline, alebo sa dá aj postou, alebo existuje este iná verzia ? Dakujem pekne za odpoved !
17. mar 2014 o 20:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monikajaco
ahoj, chcem sa opytat , ak ma dcera irsky rodny list a ideme vybavovat pas pracujeme obaja cez 8 rokov v irsku.Pisala si tu ze treba na obcianstvo vypisat formular vies poradit aky a kde ho ziskam? a este mozem dat dcere dve obcianstva ?
18. mar 2014 o 21:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@1111lenka ahoj, na Irsky pas sa nevypisuje ziadne tlacivo o obcianstve, len tlaciva k CP, ktore dostat v knizniciach a myslim , ze aj na postach. Dieta moze mat aj dve obcianstva, ked ich ziska narodenim. Mne osobne sa zda jednoduchsie vybavit slovensky CP.
26. mar 2014 o 15:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zdravím Rada by som Vám ponúkla kvalitné a hlavne prírodne produkty Aloe Vera, bez chemikalii. Široky sortiment pre deti ci dospelych, od kozmetiky, výživove doplnky, detoxikacne kúry na zaciatok noveho LifeStyl-u od Forever Living Taktiez ponukam prilezitost si privyrobit, ziskat stale miesto a poziciu vo firme, co prinasa vela benefitov pre vas a i vasich blizkych ! JOIN ME. Najdete ma na fb Zuzana Janockova Brestovicova, zuzanajanockova@yahoo.com alebo 0851025007
10. apr 2014 o 21:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@79zuzana je k tomu aj neaky katalog?
11. apr 2014 o 14:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamartinka samozrejme ze je ;) mozem ta kontaktovat cez fb?
11. apr 2014 o 18:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mbamb Ahoj, mne diagnostikovali v januari ochorenie na dlhodobe liecenie a medical card mi dodnes neschvalili aj ked som ako nepracujuca a manzel zaraba minimalku :frowning2:
11. apr 2014 o 18:37  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
12. apr 2014 o 13:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
nejaka mamicka z co.louth
26. máj 2014 o 14:33  •  čaká bábätko, termín má v decembri 2012  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mia002 Odkial presne.My sme Meath Bettystown ale mamicka zial este niesom.
26. máj 2014 o 16:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia002 a Facbook si neskusala?Tam by si skor neaku nasla.Sem moc uz nikto nechodi.
26. máj 2014 o 16:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia002 alebo sem sa pridaj do skupinky ak chces.http://www.modrykonik.sk/group/4204/detail/
26. máj 2014 o 16:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte baby ..
V auguste sa chystame prestahovat sa do Irska.
Dcerka ma 5rokov u nas chodi do skolky . Tam pojde uz do skoly . Viete mi poradit ako to prebieha u deti ktore nevedia anglicky , ako ich tam beru a kolko trvalo kym sa vase deticky adaptovali do noveho prostredia. ? Dakujem za odpoved :wink:
10. jún 2014 o 11:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok