• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Mamičky v Írsku

22. januára 2017 
@aaaaandrea takemu malemu dietatu to ide extremne rychlo, 3-4 mesiace kym zacne komunikovat po anglicky. Tu ju mozete dat do Infant junior triedy, co je vlastne po predskole prva uz akoze skolska trieda, ucia sa citat, pisat, pocitat. Do Vianoc budete mat to najtazsie za sebou :slight_smile: Detom, ktore nehovoria po anglicky sa ucitelky venuju viac a pomahaju im dobehnut ostatnych.
Kam do Irska idete?
12. jún 2014 o 09:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cobhan dakujem za odpoved , mas pravdu deticky su ucenlive , no mam aj tak obavy , mala je trosku hambliva , a prave este ked nebude ani rozumiet , aby to nebolo pre nu tazke.
Chystáme sa do Longfordu tam mam kamosku tak ideme tam nech niesme same.
Vy ste tam ako dlho , a ako ste spokojny ?
12. jún 2014 o 11:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aaaaandrea ja 5 rokov, manzel 10...nedaleko Longfordu mame znamych, ale osobne by som tam nesla..tu na juhu je aspon obcas pekne, ale tam hore nic moc. Este mas 2 mesiace a pokial hovoris anglicky, tak ju pomaly zacni ucit, pripadne pozerajte spolu Barney-ho, tam sa aj hovori, ale hlavne sa spieva a ked sa nauci zopar pesniciek a slov, tak aspon nieco bude pre nu zname na zaciatok. K tomu nejake cisla a slova a to pojde...u nasej 2rocnej momentalne najviac fici Ring a ring of roses, co je vlastne nase Kolo, kolo mlynske...ked zisti, ze je to nieco, co vlastne pozna, len v inom jazyku, tak jej to bude lahsie sa naucit a nepride jej, ze ide do niecoho uplne neznameho
12. jún 2014 o 11:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby neviete mi poradit ako mam ziskat papier zo socialky z irska od kedy do kedy mam vyplacane rodinne pridavky ? moj manzel uz tam nerobi a potrebujem v irsku zrusit pridavky a chcem vybavit na slovensku . manzel nic nezrusil a bojim sa aby ma potom neziadali späť peniaze.
30. jún 2014 o 22:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@172344 to nerobi socialka, ale Child benefit section v Letterkenny. Skus im napisat, ze uz ste odisli a vyziadat si papier, ze odkedy dokedy vam vyplacali pridavky. Myslim, ze sa to da spravit aj cez SMS, ale to moc nefunguje..najlepsie je poslat im dopis a kopiu si odlozit
30. jún 2014 o 22:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cobhan
myslela som si ze to tak bude a myslis ze mi to poslu na slovensko a nevies ako dlho to bude trvat ?
30. jún 2014 o 22:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@172344 zabudni na sms,pekne treba napisat list.oni ti odpisu a budu ziadat kopec dalsich dokladov.musis im napisat ku ktorenmu datum,u rusis pridavky.a k tomu datumu chceli aj proof kedy som ozaj odisla z krajiny s MM,ci si nahodou nepoberala pridavky neopravnene..cize mozu po tebe ziadat datum poslednej navstevy lekara s detmi,letenky ked ste odchadzali spat na sk,adresu skoly skolky deti atd cize nie je to take easy ze odhlasis ktomu a tomu datumu ty im musis dokazat ze az vtedy si realne opustila irl,inak mozes doplacat co si neopravnene zobrala
30. jún 2014 o 22:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fidka79 no tak to sa na to velmi tesim to bude asi zdlhave . zatial dakujem ze rady.
30. jún 2014 o 23:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@172344 netusim, pokial to nenahanas, tak to moze byt na dost dlho, ako pise fidka, este mozu ziadat nejake doklady ako dokaz. Mne sa osvedcilo tam volat, ale na to treba pevne nervy :slight_smile:
1. júl 2014 o 09:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobry den mamicky. Chcela by som sa opytat, ako ste to riesili po skonceni materskej dovolenky v Irsku? Sli ste spat do prace? Ak nie, na co mam narok? Okrem tych 16 tyzdnov neplateneho volna. A este jedna otazka ohladom maternity benefit - kolko tyzdnov musim mat odvedene PRSI? Dakujem za vsetky odpovede. :slight_smile:
1. júl 2014 o 21:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cobhan ja som vzdy aj volala este aj zo slovenska uz,ale vsetko vzdy chceli pisomne :wink: :wink:
1. júl 2014 o 21:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
babenky prosim suuurne1Ako je to s parental leave???Moze my zamesnavatel zamietnut parental leave z dovodu, ze v tom case ide niekto iny??TA ista area, le on na dennej a ja na vecernej!!!Mooc dakujem!!!
10. júl 2014 o 13:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zabka1124 Skus sa na facbook spitat.Tam ti skor baby poradia :wink:
10. júl 2014 o 14:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby ked som na karier break mozem poziadat o maternity benefit z irska???? :confused: :confused: :confused: :confused: dakujem za odpoved
2. aug 2014 o 00:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kim_rossi_stuard skus sa aj na facbooku spitat.
2. aug 2014 o 18:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fidka79
ahoj chcem sa este opytat posielala som tam ziadost aby mi zastavili pridavky zatial mi nic neprislo a uz su to 3 mesiace za ktore som nic nemala dostat a dostala som asi ma budu ziadat peniaze naspet , no momentalne som v takej situacii ze si to asi nebudem moct dovolit nevies nahodou co sa moze stat ak im to nevratim?
11. aug 2014 o 20:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@172344 co sa moze stat neviem neskusala som ale nechapem preco minas co nie je tvoje :unamused: urcite ak zistia kedy presne manzel prestal pracovat v irsku budes musiet vratit...ja som to neriskovala.good luck
11. aug 2014 o 20:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cobhan
chcem sa ta opytat ak by som nevratila preplatok za pridavky v irsku co by sa mohlo stat.?
11. aug 2014 o 20:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@172344 a ak poterbujes papier na slovensklu socialku ohladom pridavkov,urcite ti nic nedaju pokial nevratis pridavky...
11. aug 2014 o 20:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fidka79 dakujem za odpoved asi to tiez nebudem riskovat .
11. aug 2014 o 20:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
úplne od rozkecanej temy :slight_smile:) ale tu mame pocasicko v Clare ! To ani nestihnem ist von s dcerkou za cely den :frowning2:
11. aug 2014 o 20:29  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@nika19918 My hovor.Des a hruza.
12. aug 2014 o 16:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby mate skusenost s tym ze vasa rodina- manzel a dieta/deti ostanu doma a vy ked pracujete v irsku, poziadate o child benefit, co treba dokladovat??? postaci list od slov, dr a slov, skolky???? :confused: :confused: :confused:
25. sep 2014 o 10:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kim_rossi_stuard jeeeeeeeej budete mat 3 babenko?Gratulujem a nech vsetko dobre dopadne.Budes v Irsku rodit?
25. sep 2014 o 13:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamartinka dakujem :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: ano v marci :wink:
25. sep 2014 o 14:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte, chcela by som poradit, sestra pracovala cca. 8 rokov v Nemecku, v januári 2014 s priateľom, ktorý je Ír odišla do Írska, nasla si prácu od februára, medzitým otehotnela - termín pôrodu február, marec. Povedali jej, že nemá nárok na materské, lebo nemá odpracované 2 roky v Írsku. Na aké príspevky by mala nárok. Zatial neplánuje svadbu, chcela by ostat v Irsku. Ďakujem za kazdu dobru radu.
27. sep 2014 o 16:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@faidra1 Ahoj, mozno by mala narok si poziadat o matersku z Nemecka, ked tam predtym pracovala, ale neviem ake zakony maju v Nemecku.
7. okt 2014 o 20:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@faidra1 jednoznacne popytat sa na uradoch lebo niekde musi mat narok ci uz v nemecku alebo irsku...ma odpracovane dost na matersku,treba sa info aj v nemecku alebo vysvetlit na social welfare popr citizien situaciu a kedze obe krajiny su v eu nemal by byt problem vydokladovat pracu v nemecku a spocitat dokopy..kamoska ktora pracovala na sk a necele 2r v irl-to bolo peknych par rokov dozadu,akurat musela vydokladovat odrobene roky na slovensku a v irsku jej uznali matersku :wink:
7. okt 2014 o 20:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fidka79 ďakujem urcite sa budeme informovat.
14. okt 2014 o 14:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby, mam otazocku. Ako to riesite s vodenim deti do skoly, ked zacinate pracovat o 8 a skola zacina o pol 9? Vdaka
15. okt 2014 o 11:41  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok