Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

bupi1234
1. sep 2015

Aj ja som v apríly otehu ale s Ms aj odišlo - biochemické tehu. My sme sa tiež dlho snažili vyše roka a viac a teraz som šťastná ale sa aj bojím troska ale uz mame prvý scan ( privátne sme šli ) chceli sme sa uistiť že je všetko v poriadku, bol to Česky gynekológ, boli sme v 10 tt ale podľa sona že uz je to 11 tt takze to budú asi dobre správy 🙂 tak nám držím palce nech je všetko OK 🙂 tiež sa mi veľmi nepáči ten systém dokonca ani samotným irkam ale tak tu to chodí a rodia sa tu deti a vôbec sa nebojím tu rodiť 🙂

jagodka
1. sep 2015

@bupi1234 To je mi lito moc ,co se Ti prihodilo..U me je to casto tak,ze nejdriv musi byt neco zle, aby pak mohlo byt dobre.Drzim nam palecky a modlim se,aby vse dobre dopadło. Co se tyce porodu,tak take se nebojim rodit tady.Myslim si,ze deti se rodi na celem svete stejnym zpusobem...No ta pece pocas tehotenstvi je tu słaba, ale zakładni je...a kdyz se ma tehu udrzet,udrzi se ..priroda vedela jak to zaridila.Kdyby jsi me videla pred mesicem🙂))To kdyz jsem była v CZ,protoze jsem jedine tatkovo dite,musela jsem se postarat o vsechno,co zustalo po tatkovi.Nasi spolu neziji,ale i tak mi maminka velmi pomohla.Było treba vyklidit tatovu chaloupku..był veeeelkyyym sberatelem harampadi🙂))) na vesnici.Także kontejner,traktor a jelo se...Po prve v zivote jsem sedelala v traktoru....tehotna,tehdy 10 tyden a soused na vozil pres prikopy...masakra🙂))K tomu letadlem za jeden mesic 8 krat....także jsem była vytrepana aż aż. ...Mimi musi byt silne,zvladlo to .Kdyz jsem prisla na to,ze jsem tehu zila jsem tak jak jsem była zvykla zit...oproti minulemu nevydarenemu tehu pravy opak.Tam jsem se porad hlidala,co jim skoro jsem ani neuklizela,protoze chemię. ...Vlastne jsem nedelala nic jen se pozorovala.Ted ziju normalne🙂Jidelnicek jsem nemusela upravovat,vzdy jsem tak trochu tihla k zdravejsimu stylu,ale obcas proste zhresim a je to...No a cokolada Galaxy...hmmm tu aspon kosticku 🙂)))Jak to mas s glukozou,kdy jdes na test?Jo a slysela jsem,ze ockovani proti chripce mamę v tehu zdarma od GP. .co si myślis o tom?Jit ci nejit?

bupi1234
1. sep 2015

Tak to máš pravdu ked ma byt babo silne tak vydrží. Musím sa uz aj ja upokojiť a správať sa ako tehotná a nie chorá 🙂 my sme mali letieť do Londýna na bank Holiday co bol teraz v auguste ale sme nešli nechceli sme riskovať - nie len ja ale aj manžel nechcel a teraz sme na október bukli letenky domov na SR - nesmiem byt taká posera :D lietanie mam rada nemam stres . No ja este len idem na krv tak zistím co a ako. Očkovat sa nedám radšej sa budem snažiť prírodne nedostať chrípku, druha vec je ta že som väčšinu času doma nie som v kolektíve kde sa to dá chytiť. Ale jasne že potom sa bábätko očkovat dám ako treba

jagodka
1. sep 2015

Neboj se letani..ono ja jsem dost stresovala,ale kdyz ty jsi v klidu to je to nejdulezitejsi pro mimi.V kterem si mesici ted? My mamę dnes 19+5.Citis pohyby uz?Ja jsem prave take doma vetsinu casu,tak nevim zbytecne se nechat ockovat,mam strach aby se nestala nejaka reakce vedlejsi..radeji to necham byt.Mam placentu ułożenou na predni strane a druhy den citim takove zaskuby nad mocovym mechyrem...no urcite to musi byt mimi,jen je mi divne ze to zhruba citim ve stejnem miste porad..Uz vite pohlavi?

jagodka
1. sep 2015

@bupi1234 ja mam obrovsky strach jinak z letani,protoze jsem jednou zazila nouzove pristani,także każdy let pro me je skutecne problem...pred tehu jsem si pote zkusenosti musela dat pred letadlem sklenicku cerveneho🙂 na uklidneni🙂))Jinak si osobne myslim,ze cestovni autem je rizikovejsi..Myslim kvuli otresum.Ale jak si rekla spravne jsme tehotne a nie chore🙂To nejlepsi,co muzeme udelat pro miminka je relax...

bupi1234
2. sep 2015

@jagodka tak ja som este len v 12 tt takze este necítim nič a ani pohlavie nevieme kebyže sme doma uz sa dá zistiť z krvi 🙂 to co cítiš je určite mimi sa ta otáča, hýbe že vraj na začiatku sa to zameniť ked sa čreva hýbu alebo take motyliky v brušku 🙂 a ohľadom toho očkovanie tiež sa bojím že zo môže vyvolať opačný efekt, viem že to asi nie je to iste ale podobne ked moja babka sa da zaočkovať proti chrípke ( dôchodcovia musia u nás na SR ) tak vždy ochorie ☹ takze lietania sa nemusím báť hej ? Podľa mna je to mimi dostatočne chránené ? 🙂

jagodka
2. sep 2015

@bupi1234 Ja jsem taky resila to letani,ale kdyz tatino zemrel,musela jsem letet.Prave jsme tehdy priletili z dovolene z Cz a za tyden jsme museli znovu..Prave jsem była v 10 tydnu tehdy.Na letisti jsem obchazela kontroly,i kdyz mi rikali,ze to nema żądny skodlivy ucinek.Ja jsem clovek,ktery treba si urcite neda tablet na brusek a chatuje🙂))Kdyz jdu spat,musi byt i telefon vypnuty🙂)Nekdy se pritel na me nastve,protoze ze zvyku mu automaticky vypinam zasuvky eletricke,...no a on pak chudak nabiji telefon i 6 hodin x 🙂 🙂 🙂 Letadlem bych se nebala vubec v tvem pripade a taky jsi uz v 12 tydnu,tudiz koncis prvni trimestr ktery se rika je nejrizikovejsi...Ale muj nazor znas uz...ked je babo silne udrzi se,ked je slabucke tak i v posteli może odist:(Nechej to v Bożich rukou,tam je to uz aj tak napisane za nas....

jagodka
4. sep 2015

Nemate nahodou nektera angelsounds??

jagodka
6. sep 2015

@bupi1234 ahoj vsechno v poradku u tebe?

bupi1234
6. sep 2015

@jagodka Ahoj 🙂 Vsetko ok u man, uz da neviem dockat budúcej stredy ideme na prvé "írske" vyšetrenie nie však do nemocnie ale na nejakú kliniku tu co mame neďaleko tak som zvedavá že co ma čaká a či uvidím našu lasenku alebo aspoň ju budem počuť ;) vidím že zháňať monitor dychu aj ja by som ho chcela síce manžel že uz som dosť poserout a este ked toto budem mat a začne to pipat.... Ale práve preto, mu vysvetľujem, že budem pokojnejšia. Našli sme pár zaujímavých na ebay, kukali si ? A ty ako sa máš ?

jagodka
6. sep 2015

Zacinam byt posedla internetem:(Vim,ze je brzo jeste,ale pomału se rozkoukavam po postylce apod.A ten angelsounds uz jsem zmenila nazor,uz ho nechci protoze jsem se docetla,ze funguje na bazi,ze vysiła nejakę vlny k mimi a pak vlastne słysime ten zvuk...także nechci nic k Jagodce🙂 vysilat.Muj pritel je Polak a porad oslovuje slecnu v brisku jagodka,to je sice fakt jmeno...no typovo polske🙂Neumim si predstavit,ze bychom vazne tak pojmenovali nasi slecnu, kdyz mi maminka jeste rekla,ze babicka mela kdysi kravicku s takovym jmenem🙂))))Super ze mas schuzku na klinice.Chodis i k GP lekarce/ovi?

bupi1234
6. sep 2015

@jagodka kludne si kukaj pekne pomaly na vecicky 🙂 ja uz by som tiez chcela aspon nejaku somarinku kupit, minule som videla take oblecko ako macik s kapucnickou vies ? ale som este nekupila este chcem pockat troska 🙂 to je krasne ze jagodka ale tiez si to neviem predstavit ako meno 🙂 my mame pre chlapca meno Stefan to pre nas oboch ma velky vyznam 🙂 a dievcatko neviem este ale mozno Sabina alebo Hana sa mi velmi paci 🙂 no ja som bola este uplne na zaciatku v 5tt ale to len taky zaklad mi urobila, vypisala papiere a do tyzdna mi doslo ze sa mam obejdnat na prvy scan do nemocnice a ze 16.9. som objednana na tu klinku kde bude senior midwife tak som zvedava 🙂

jagodka
7. sep 2015

A krev uz ti brała GP? DOKAZU si predstavit jak mOC se tesis na stredu,daj vedet ako bolo🙂Kdyz se tak divala a studia ruzne fora,co je potręba do vybavicky...no jsem uz z toho zmatena🙂)Jak to resis nebo budes resit?Mas nejaky seznam nebo jak?Prave nevim co objednana z Cz, co se neda koupit tady treba z lęku a ruznych odsavacka. A CO SI MYŚLIS O EL.ODSAVACKA, JE POTRĘBA? ?Mimochodem moc pękna jmena jste vybrali...no ja doufam,ze ta Jagodka nebude definitivni jmeno.A co delas pres den ked si doma?Ja jsem se była informovat ted na online kurzy ecollege aspon neco,protoze se zacinam nudit no a zacit praci v 21 tydnu...vies ako🙂)Z toho netu są idem zblaznit,protoze tam jsou jen skarede zpravy o uprchlicich na fb,seznam, vsude...nic pozitivniho:(A ja to pak prozivam:(Muj pritel mi chce uz zablokoVAT tyto strany🙂)Ja vim,ze sama svet nezmenim no a myślet negativne zrovna ted akorat ublizim Jagodce...

jagodka
7. sep 2015

Preskakuji mi slova v prekladaci. ..druha veta była myślena. .kdyz jsem se tak divala a studovala fora..

bupi1234
7. sep 2015

@jagodka ta mne este nebrali krv :-/ troska som sklamaná z tej starostlivosti ale snažím sa tomu nepodliehať lebo si nepomôžem a vravím že aj iné ženy su tu tehotné 🙂 ja este som výbavičku neriešila zatiaľ som si len väčšie nohavice kúpila :D a Kukam co nás čaká aký sme veľký v jednotlive týždne 🙂 tak poviem ti že aj ja sa začínam nudiť ale stále si dačo nájdem, chcem začať doma cvičiť mam aj fit loptu a uz aj nejaké tie cviky 🙂 a co sa týka kurzov žiadne normálne v tomto mestečku nie su a my sa raz chceme vrátiť tak asi nebudem míňať peniažky na kurz kt nakoniec ani nevyužijem v našich podmienkach. Anj kurz uz som v Corku absolvovala bolo to fajn ale co ja viem 🙂 možno by som to este raz skúsila ale tu kde sme my nie su su vo vedľajšom meste a ja nie som mobilná ale skúsim kuknúť 🙂 teraz sa teším na stredu a potom na október ked poletime domkov na naštevu 🙂 a ty co robkas celé dni ? Jasne chápem že 21 tt aj keby si chcela tak by asi uz ta nezamestnali by si vymysleli nejaký dôvod že napr našli lepšieho kandidáta a tajiť že si tehotná tiež nemôžeš. Som aj ja odmietala robotu v lidli skôr som nešla na pohovor lebo načo ☹ ale môj manžel sa o mna stará a vždy ma pekne "vyvenci"

jagodka
7. sep 2015

@bupi1234 My tu take neplanujeme zustat,ale nejblizsi rok budeme muset.Ty kurzy ked si na socialkę jsou zcela zdarma plus me se nikde dojizdet do skoly nechce,proto jsem zvolila online kurz.I tak sedim doma na internetu każdy den,tak aspon zabiju cas..Kdyz budes mit o neco takoveho zajem je treba jen kuknut na social welfare stranky na online kurzy.Prave,kdyz jsem była napośledy na pohovoru pro call centrum,ptali se me jestli je neco,co muzę ovlivnit moji praci v pristich 6 mesicich...tak jsem musela s pravdou ven🙂 Myslim si,ze ted ti budou brat krev,moc,vazit te,tłąk kontrolovat plus ultrazvuk.Jinak zrovna dnes jsem se była rozloucit z kamaradkou,ktera se vraci do CZ .Snad se ji tam postesti,tady tak nema co ztratit. Do ted jsem hledala praci,chodila na par pohovoru..no vyberala jsem si trochu z prace,jednak na cisnicku mi siły nestaci🙂a nebyla bych dobry pracovnik pri rostoucim brisku a me nemotornosti ted🙂 Ted to vzdavam,opravdu citim od toho cca 19 tydne ze brisko roste ze dne na den a zacinam se nekdy zadychavat.Musim aj ja poohlednout se po nejakęm tehu cviceni,aby se to vse dało zvladnout bez problemu.

jagodka
7. sep 2015

@bupi1234 Ono to tehotenstvi je stejne tak nejprirozenejsi vec co muzę byt...vem si,ze kdysi żadne kontroly vubec nebyly...Nekdy jen vystresuji cloveka a to je cele,o tom bych mohla psat slohovky.Kdyz ty se citis dobre,vsechno je v poradku a nejakę to pichnuti ci bolesti obcasne jsou normalni prece jen mimi roste a my s nim🙂Także musime obcas citit nejakę napinane ...do dnes kdyz se bliżi datum moji menstruace tak mam v tom obdobi pocit,ze ji asi dostanu.Żeńskie telo🙂)))

bupi1234
7. sep 2015

@jagodka tak ja som aj skúšala online kurz Excel som neovladlala dobre ale som aj rýchlo skončila :D to je tak ked doma sa tažko donútiť :-/ som nahnevaná sama na seba potom ☹ no uvidíme co mi bude robiť. Máš pravdu že niekedy prílišná kontrola samé testy genetické viac vystrašia ako pomôžu poznám to z mojho blízkeho okolia tiež strašili že maly bude liliput ( malého zrastu) a nakoniec je zdravý ako repa a čiperný 🙂 a jeho mamka mala celé tehotenstvo depky a strach že o ďalšom mimi ani nechce počuť :(

jagodka
7. sep 2015

Me zjistili z krve v IRL cytomegalovirus...ja som studovala na netu jak blazen....tehdy jsem była v Cz...płakała jsem cely tyden,protoze v Cz to resi tak,ze kdyz se ukaże Igm pozitivniho pred 12 tydnem doporucuji ukońcEni tehotenstvi.No moje vysledky byly z IRL Igg pozitivni a tudiz chteli zkontrolovat to Igm jakę je....ihned jsem v Cz utikala na gyndu a lekar był a vzdy je zhrozen IRL systemem kontrol..rikal,ze 90%lidi je pozitivni v Igg.Je to virus projevujici se chripka nebo vubec,jde o to jestli se tehotna nakazila v prvnim trimestru.Jeśtli ne,tak to nevadi protoze telo uz protilatky ma.No a ja jsem dostała v prvnim trimestru chripku...tak jsem si to hned spojila.Lekar uz me zna,tak rika hlavne nemysli na nejhorsi....cekalo se tyden na vysledky,nastesti se ukazały v poradku,ze jsem v tom Igm negativni.Ale ty stresy....Nekdy je lepsi nevedet nic.Kdyz to tak vezmes...kolik i pripadu je,ze cele tehu je vse v poradku a pri porodu se neco stanę a pak mimi ma nasledky...Proto rikam,co ma byt to bude..Snazim se nevztahovat spatnou energii na sebe...no nekdy to nejde;)

bupi1234
7. sep 2015

@jagodka troska som sa stratila ked mi to teda zistia ( ked hovoríš že 90% ľudí to ma ) tak sa mam troska začať báť ? Tiež si myslím že niekedy je lepšie nevedieť a ked nieco sa aj zle deje telo ta samo signál.

jagodka
7. sep 2015

@bupi1234 moja oni to normalne vubec nekontroluji v Cz.Tady v IRL mi to brali jenom proto, że jsem me zapsali do rizikovych tehotenstvi kvuli predchozim molarnim tehotenstvi.Vubec se tim nezatezuj,nechtela jsem te nijak rozrusit...napsala jsem to protoze jsem ti chtela priblizit moji situaci,ze radeji na vysetreni nejakę pro pristi kaślu a nebudu se nervovat a hlavne budu duverovat svemu telu.Oni ti nebudou brat na to odber si myslim,pokud nejsi v rizikovem tehu.A jak rikam,to je casty virus,casto lide o nem nevedi ani.Także cim min vim, tim lepsi prę nas fakt.Jinak si predstav, ze ja jsem v 2008 roce dostała i boreliozu.Dostała jsem po prve v zivote kliste tady v IRL a pak se mi na to dały na kuzi fleky...horecky apod.No tady lekari nevedeli co mi je...lecila jsem se cinskou medicinou ,bylinama.Po 2 letech jsem dostała zavrate...tak jsem utikala do CZ, protoze v IRL zase nic nevyresili...a v Cz jsem podstoupila lumbalni punkci,kde se potvrdilo,ze jsem moje telo se setkalo uz s borelioza, ale że to zvladlo,proto zustala jen informace v tom mozkomisnim moku...no a kdyz jsem lekarum povykladala o tom klisteti,ukazała jeste foty z tech skvrn na tele potom..było jasne.Normalne me uz asi neprekvapi nic,leda ze vyhrajem lotto🙂)

jagodka
9. sep 2015

@bupi1234 Myslim na Vasi kontrolu,dej vedet ako bolo;)

bupi1234
9. sep 2015

@jagodka si zlatučká ďakujem a dám vedieť 🙂 pekný dník :*

lennkka17
13. sep 2015

ahojte. viete mi niekto poradit ci je nieco v irsku ako u nas savo sprej na plesne? take co ma aj bieliaci ucinok. chccela by som vediet ako sa to presne vola.vopred dakujem

bupi1234
14. sep 2015

Ahoj, ja kupujem dettol na plesne v Tescu je super ako savo ( aj tak smrdí ) : http://www.dettol.ie/products/trigger-sprays/de...

lennkka17
14. sep 2015

@bupi1234 a ak sa mozem opytal ma to aj bieliaci ucinok? myslim ci zmizne z toho plesen? A ak mame taku kremovu farbu na stene tak ci neostanu biele flaky.dakujem velmi pekne za radu

bupi1234
14. sep 2015

@lennkka17 tak ja som to pouzila na bielu stenku, nastriekala utierkou akoby osusila a vysusila fenom :D znie to blaznivo ale na dlho som mala pokoj s plesnou. a myslim si ze kremova ostane aj kremovou

lennkka17
14. sep 2015

@bupi1234 dakujem za odpoved.velmi pomohlo

lennkka17
15. sep 2015

neviete niekto prosim vas ako je to s PN v Irsku? kedy je narok na jej vyplatenie? a ako sa to ziada? dakujem

lussa505
11. jan 2017

Ahojte mamicky. Zijem v irsku momentalne len pozitivny tehot.test 4tt+3d. Este som samozrejme u lekara nebola ale rada by som sa objednala k ceskemu gynekologovi v Dubline. Nakolko nebyvame v Dubline a viem ze tam nebudem rodit, rieslia by som len kontrolu sono a pod.mate skusenosti s tymito lekarmi alebo niekto v rovnakej kozi ako ja? Dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre