Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

etuska
15. dec 2007

Etka,posielam IP 🙂

etuska
16. dec 2007

Halooo, je tu niekto?

maryloou77
16. dec 2007

no vidim ze neako su vsetci na nakupoch a nemaju cas pokecat 🙂 🙂 🙂

etuska
16. dec 2007

Presne tak 🙂 ja som sice objednala darceky cez net,no teraz len dufam, ze stihnu prist 🙂

etuska
16. dec 2007

Bru nôcku.Dúfam, že ste čo-to nakúpili. 🙂

etuska
17. dec 2007

Halooo, kde ste vsetky??? 🙂

maryloou77
17. dec 2007

no tak sa pochval co dobre si nakupila cez net, ja som tiez kupila knizky sebe 😀 😀 😀

etuska
18. dec 2007

Aj ja knihy,a potom z alter.nativ-y malej farbicky,bratovi T-shirt s ekologickym motivom 🙂 , sviecky z vcelieho vosku, drevene ozdoby na stromček a ešte drahéhu a Miške tie mile tričká s nápismi "Super otec" a "Lubim ocka" 🙂 -sa mi zdali ako mily darcek(len este stale nedosli ☹
Snazili sa mi cez den nioeco dorucit,lebo tu mam papier od postarky, tak hádam je to ono.
Aké knihy si si kupila?-lebo ja som knihomol-len teraz na to nemam cas.

maryloou77
18. dec 2007

no to sme sa nasli 🙂 aj ja som knihomol a kedze som v zahranici kazdy mesiac si kupim asi 2 knihy a tie precitam obcas za 3 dni 😎
teraz som precitala STeel: nebezpeční starí mladenci, a Modrý dom od Vasilkovej, to bola kraasna kniha fakt 😀 😀 😀 mam rada slovenskú tvorbu 😅
nakupila som manželikovi knihu Zviera, vieš taka ta encyklopedia ako kronika storočia a sebe zopar romanov 😉 😀 😀
tie tričká sa zdajú byť dobrý napad, a ja som objednala mobily tak čakám kedy ich dodaju maju už len 3 dni 😉
tak sa teším a čakam tiež ako ty 😅

etuska
18. dec 2007

No a mne sa paci Michal Hvorecky-Lovci a zberaci-asi najviac,Eskorta a Plys az tak nie. A tiez som naposledy citala "Dve ciarky nadeje" od Denisy Fulmekovej.... 🙂 Parada, mam s kym kecat o knihach-si ma potesila 🙂

maryloou77
18. dec 2007

no tie dve ciarky si kupim teraz ked budem doma, si ma "ukecala" 😀 😀 😀 a ty si urcite precitaj ten modry dom je to taka kniha na dusu 😅
ja mam take rada nemusia byt romaticky neskutocne sladke ale musia mi dat nieco do zivota 😉

etuska
18. dec 2007

Presne tak a hned idem zavolat kamoske nech mi ju pozicia na sviatky 🙂 Ja to siec vacsinou riesim tak, ze si knihu kupim a ked ju precitam ,tak ju niekomu darujem na narodky, Vianoce... 🙂 -dve muchy jednou ranou a tak viem aspon posudit, ci sa ta kniha danemu cloveku bude pacit a podla toho napisem aj venovanie 🙂
A uz straaaasne dlho sa chystam na "Alchimistu"-doteraz som tu knihu neprecitala. A aj Mexicka vlna je super. A drahemu kupim asi "Muzske interiery" od M.A.Matkina 🙂
Momentálne čítam "Z kolísky do hrobu" - trochu brutal,no zaujímavá psychoanalýza 🙂 -o žene ,ktorá zabila 9 svojich detí 😲 -strasne co i len pomysliet, vraj je to podla skutocnej udalosti a stalo sa to v 70-80 rokoch v USA. Hrozne,no velmi zaujímavý je psychol. profil tejto zeny a to ako opisuju jej osobnost ludia, kt. sa s nou stretli-lekári, soc. pracovníci, duchovní...-skoda, ze dnes musím ešte pracovať, hned by som sa pustila do čítania. Som zvedavaá najma na opis jej detstva.ale som sa rozpísala 🙂
Darceky mi furt neprisli,akurat parfem Antonio Banderas,kt. som vyhrala v "Mama a ja", tak mam darcek pre Maminu 🙂

maryloou77
19. dec 2007

ja si ich kupujem, lebo tu neni moznost dostat sa ku knihe 😉
aj poziciavat som si zvykla 😅 len potom neni cas vracat knihy, kniznica byva cudne otvorena 😖
a citat ich cez internet neni ono ☹

etuska
19. dec 2007

To teda nie ☹ Kniha je kniha 🙂

maryloou77
19. dec 2007

veru tak, kniha je najlepsia nazivo a nie cumiet do obrazovky 😖

etuska
19. dec 2007

Ako my teraz 🙂 Myslela som ze dnes pobalim konecne cast darcekov, no este neprisli ☹ Z oboch firiem mi odpisali, ze zasielky urcite do piatku dostanem-tak dúfam.
Bezim este zavesit pradlo a este co to porobit kym malá spí, no stále som "na príjme"
🙂
Ako prežívate "predvianočný "čas? Ja to ešte nejako nevnímam i ked s deckami na hodinach citame "Christmas story" a pocuvame X-mas carols...
Tento rok si chceme kúpit 1.krat zivy stromcek. V obyvacke bude umely, no mne sa velmo nepaci, tak sme sa rozhodli, ze k nam do izby si dame taky mensi ozajstný a ozdobime ho tak "slovensky" 🙂

xena22
19. dec 2007

Ahojte,nemam cas tu tolko vypisovat ako vy 😀 ale vsetkych zdravim,ja uz tiez finisujem s pripravami na vianoce,skoda,ze musim ist do prace na tri dni,celkovo sa mi tu nepaci ten system,ze nemame DV cez vianoce,len tie dni co su oficialne volno,co je nic moc,bola som zvyknuta na slovensku potiahnut Dv aj dva tyzdne a to bolo caro vianoc a nie toto 😒 . Baby a kde si kupujete knihy(vy co ste v irsku),cez internet?Oplati sa to posielat postou???Ja si vzdy nieco kupim ked som tam,ale vzhladom k tomu ze knihy su tazke,tak ma narok kazdy na jednu dve knizky a je plna batozina 😅 ,chcela som si predplatit a asi si aj predplatim casopis mama a ja,viem ze sa da objednat aj v elektronickej forme,ale ja si najradsej natiahnem kostru do postele a listujem nazivo,ibaze ta cena ☹ ,nuz co budem mat narodky,mozno investujem do seba 😀 ...tak sa vsetky opatrujte a keby daco,tak stastne a vesele 😀 ,,,

etuska
19. dec 2007

Kolko stoji rocne predplatne do zahranicia? Lebo ja "Mama a ja" odoberám už 3-tí rok a predtým som si kupovala, no a neviem si predstavit,ze ho v Irsku citat nebudem:( -mozu mi ho sice posielat nasi zo SVK 🙂
Schvalne, kolko výjde rocne predplatne do Irska?

etuska
19. dec 2007

Aj Tebe Xeni a celej rodinke krasne Vianoce 🙂

etka
19. dec 2007

ahojte dievcata, ked uz hovorite o tom predplatnom, mamca mi chcela predplatit Evu, tak som tam volala a za 2500SK na rok...heh 😅 , na Sk to stoji zopar stoviek 😖 tak som povedala, ze to teda nieeee 🙄
Tu v Irsku je super obchod Chapters sa to vola, je v Dubline oproti Lidl na Parnel-ke, mimo Dublinu neviem 😖
Vsetkym krasne sviatky!!! 🙂 Uzite si pokoja Vianoc a kruh rodiny! 🙂

etuska
20. dec 2007

No Etka, Chapters je supeeeer. Ked som bola v Dubline, stravila som tam par hodin, dokonca aj darhemu/ktorý nie je taký knihomol/ sa tam páčilo 🙂
A pár kníh som si dovliekla na SVK.

lenka78
20. dec 2007

ahojte,uz tu budem pravidelne,lebo mame konecne doma internet. 😀

etuska
20. dec 2007

Ahoj Lenka,vitaj medzi "internetovými maniačkami" 😀
Ako prežívate blížiace sa Vianoce?Mne dnes prišiel balík s objednanými darčekmi, takže polovica darov "v suchu", hadam zajtra dojde aj ten druhy...
Miška dnes ostala s tatkom doma, lebo je nachladená, má dosť suchý kašel-dávame Fenistil, kalciový sirup a este Stoptussin proti kaslu. Zajtra pre istotu skocime k lekarke...Hadam to bude O.K.
A práve sa s mangelom chystáme vyrabat darčeky- kalendáre pre známych + starých rodicov 🙂
Zajtra ideme pre fotky do fotolabu,no dnes "printujeme" kalendáre-mesiace v roku 🙂 na farebne výkresy, dáme to zviazat, nalepíme foto, dozdobime a darceky su hotove 😀
Drahý dnes po dlhej dobe povysával, do ziadneho velkeho upratovania sa nechystam,mozno este s maminou spravime nejake Bebe gulky a tym to hasne 🙂

xena22
20. dec 2007

Tak to predplatne mama a ja s postovym je 2000sk ked tak na to spetne pozeram,tak to nie je az taka palka,nie?ked si to preratam na eura,tak tolko isto by ma tu vysiel hocijaky nekvalitny casopis a este aj v cudzej reci 😅 ...a je to na cely rok,tusim si to objednam.Tak si uzivajte vianoc,ja este dva dni robim 😖 ,ale tak co prachy treba,najnovsie si decka zmysleli,ze chcu ist tento rok miesto dovolenky do Disneylandu do Pariza,,,neviete nejake infosky?Lebo cez cestovky je to drahe ☹ a chceme ist kym su decka male,minuly rok tam bola kamoska s 9 rocnym synom a uz ho t o nebavilo velmi a na velke kolotoce nemal dostatocnu vysku,tak boli trosku sklamani 😒 Tak dobru noc... 😵

nadina
20. dec 2007

Ahoj vsetkym,
tak uz sme spat doma, bolo super, len este si zvyknut opat na irsku zimu.
Pridam par fotiek do albumceku.
Xeni, do Disneylandu sa tiez chystame, asi na jar s nasimi indickymi susedami,
su strasne fajn. Zatial som pozerala len zajazd cez cestovku, bolo to tusim len na 3 ci 4 dni,
ale cenu si uz zial nepamatam. Viem, ze jedna z cestoviek
tu v Irsku sa na to specializuje a mavaju casto ponuku aj v novinach a bola to prijatelna cena.
Akurat pred tyzdnom sa odtial vratila neterka s rodinou, isli sami s autom,
tak snad mi da nejake info o tom...
...
Ako ste sa tu mali? Dianka sa neozvala?

etuska
20. dec 2007

Ahoj Nadi,vitaj spat 🙂
Ked som bola pred par rokmi ako au pair v Anglicku, tak domaca vzala svoje deti do Disneylandu na Floride.Povedala mi, ze ju to aj s letenkami do USA stalo menej ako do Pariza-nezdalo sa mi to sice pravdepodobne,no skuste overit 🙂

lenka78
20. dec 2007

Ahojte,etuska,velmi sa mi paci Tvoj pristup k zhonu okolo sviatkov.Myslela som si,ze dnes vsetko dobehnem,no mylila som sa.cely den som stravila behanim za netom,napajanim a skusanim,...takze nemam doupratovane.Zajtra robim,potom mam rande s 2 kockami o 14. na kavicke,takze uplne uz nic nestihnem.Darceky pobalim neviem kedy.Este v sobotu ideme na spoved,tak som zvedava ako to dopadne po anglicky 😀 Uz nepeciem,aj tak by mojej mamke nechutili,lebo...takze uz iba doupratujem 2.polovicu bytu a sviatkujeme s nasimi.
Preco kazdy ide do Dublinu?Co tam bude cez sviatky?Kedy by bolo najvhodnejsie navstivit Dublin medzi 22.12. a 5.1.?Urcite tam chceme zbehnut s nasimi,no ked sa tam chysta tolko ludi...dublincanky,dajte vediet.A nezabludime?Ked sa budeme drzat smerom na centrum,tak bude vsetko ok? 😎

etuska
20. dec 2007

Lenka,super fotecky 🙂 a okolo Vianoc určite nestresuj,potom budes len podrazdena a pokazis si sviatky. Ved Tvoji najblizsi chapu, ze sa nemozes naklonovat a ostatni Ti mozu byt ukradnuti.
Christian vyzera na niektorých fotkach ako nasa Mimi,najma na tej ked mu visi hlava z postele 🙂

lenka78
21. dec 2007

HiHi,etuska,bolo by zaujimave sfotit ich oboch spolu,boli by ako surodenci 😉

lenka78
21. dec 2007

Nikto nic?Musim este zbehnut do obchodu kupit pohladnice a dezert do skolky,no dufam,ze neskoro vecer tu budem,lebo Lubko chodi na stranky s hudob.nastrojmi a muzickou,tak sa tu nedostanem tak casto ako by som chcela. 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre