Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

lenka78
21. dec 2007

Pozna niekto serialy IT Crowd alebo moj najoblubenejsi Black Books???Pustaju to tu? 😉

nadina
22. dec 2007

Ahojte, tak ako, napecene?
My sme len pred par dnami prisli z dovolenky
a zase musime letiet na SK podpisat zmluvu koli bytu,
ach jo, tieto Vianoce tusim len preletia okolo mna...
Aspon, ze je dnes krasne pocasicko,
ako sa mate?
Darceky pobalene?
Leni, serialny zial nepoznam, o com je to?

etka
22. dec 2007

Nadi, vitaj spat, akos bolos? dobros? 😀 povypravjaj! A kedy idete domov, nebodaj medzi sviatkami? to si to moc neuzijete ☹
Ja som akurat doupratovala, ma krize bolia ako kona 😖 ale aspon je cisto, darceky zabalene a piect budem v pondelok len roladu a urobim nejaky nepeceny kolac, este neviem ci tiramisu alebo ovocny. Mam pernicky este z domu a este v mrazaku krabicu kolacikov 😉 Zajtra este idem do prace, ale potom 3 dni volna, jupi, ako sa tesim, 3 dni volna za sebou som nemala ani nepamatam, juch 🙂
ani ja nepoznam tie serialy lenka 😒 My nemame TV 😅

nadina
22. dec 2007

Ahoj Peti, vdaka,

to je super, ze nemate TV, to sa mi paci 😉

Bolo krasne, do 27C, ale v posledny den prsalo.
Aj som chcela dat viac fotiek, ale nehodi sa to sem,
to ma byt fotoalbum o detoch...
Inak Fuerteventura je krasna, naozaj nadherne plaze,
v niektorych castiach ostrova uplne prazdne. Mali sme pozicane auto,
tak sme to presli krizom krazom, ostrov je dlhy len okolo 100km.
Kanarske ostrovy su sopecneho povodu, takze kopce su dost vysoke.
Raz sme isli cez vnutrozemie do kopcov asi 700 m nad morom,
tak to bol poriadny adrenalin, cesta pre jedno vozidlo a
zatacky na par metroch pomaly o 360 stupnov, pod nami priepast,
no hruza, to som povedala,
ze uz nikdy...esteze nesiel oproti autobus...
Inak oplati sa tam zajst aj na nakupy, maju tam velmi nizku DPH,
aj ked to patri pod Spanielsko, ale je tam nizsia DPH. Na flaske Baileys je
rozdiel viac ako 10 eur, oplatia sa aj topanky.

Peti, ak mas dorby receptik na tiramisu, hod mi do IP, prosim, prosim... 😉
Na SK letime 27/29.12. cize takmer na otocku. Vobec sa mi nechce,
ale co narobim.

etka
22. dec 2007

jasne Nadik, hodim, ja tam nedavam ten alkohol, nieze by som nescela, ale nemam 😀 a aj tak je to fajne a aj tvoje deticky si mozu dat
fiha, tak to naozaj na otocku, len nech to dobre dopadne, riadne sa oblecte, je u nas zima ako v ruskom filme 😉

etuska
22. dec 2007

Veru, máme tu -10 C 😅 ak by som dnes nemusela do obchodu, tak ani nevystrčím nos z domu.
Som sa tesila, ze mam darceky nakupene,no druhy balik nedosiel, tak sme ešte s mangelom včera skočili do SNV a Popradu. Mam shoppingovania na rok dopredu dost.
Miške sme nakoniec nekúpili kuchynku,ale drevený vláčik 🙂 Na oslave u suseda Samka sa s ním dost vyhrala a daju sa k nemu dokupovat dalsie casti...
A este dostane domino so zvieratkami, lebo si velmi rada sklada take somarinky 🙂
Vcera sme ste balili darčeky a vyrábali kalendáre do 2a.m 🙄 ,dnes upratovanie a mna skolila asi chripka. Zatial bez antibiotik, naša Mimi ich už berie i ked som si myslela,že sa tomu vyhneme ☹ -ATB sa snazime davat ozaj az ked surne treba.
Nadi,tak to ste riadne rozlietani,dufam, ze na letisku vsetko prebehne hladko a ste rychlo ta aj spat.
Petka- s tymi kolackmi to mas mudro poriesene🙂 My mame 3 druhy, zajtra sa pustim do Bebe guliek a nieco asi prinesie svokra.

nadina
22. dec 2007

Peti,
vdaka moc za recepetik, isto vyskusam ak stihnem este na Vianoce,
ak nie, tak neskor /
a potom napisem ake bolo...

Erika, este si uzi poloprazdnych SK obchodov,
to, co sa tu robi pred Vianocami...a po nich, to je hruza.

Celkom ma pobavil posledny Jurajov clanok o tom, po com Iri tuzia,
takze davam do pozornosti >
http://knotek.blog.sme.sk/c/125146/Po-com-Iri-t...
Pekny neskory vecer 😉

lenka78
23. dec 2007

Ahojte,my sme dnes v stasti dopravili nasich do Wexfordu,takze sviatky sa mozu zacat. 😀 Mame sa u nas paci,tak som si vydychlaA Chris po mne zdedil hanblivost v spievani,hanbi sa spievat pred druhymi,no sam si spieva rad.Momentalne top hit od Madonny Pusch Me a M.Carey All I W for Xmas is you som musila tiez zosilnit v radiu,lebo pozna zo skolky.Takze kto vie,kolko uz toho vie povedat po anglicky 😀 partizan

etuska
23. dec 2007

Tááák, konečne sme vyzdobili stromček. Po 100 rokoch máme živý 🙂 a ja sa z neho vatesujem asi viac ako Miška. Ozvem sa večer 🙂

etuska
23. dec 2007

Darceky uz takmer pobalene, drahy dostane cast az po Vianociach,kedze balík nestihol príst,no zmieril sa s tým. Nastastie nieco prenho mam 🙂 A stromček nam rozvoniava v izbe. Dali sme nan len drevené a slamené ozdoby, pár červených mašličiek a perníčky. O takom som snívala celé detstvo 🙂 -a zdobili sme ho spolu s Mimi 🙂
Sme obe nachladené,Miška berie ATB, ja zatial len sirupy a Paralen ☹ -hádam zaberú. "Dorazila som sa " v piatok- v škole sme mali vianočný turnaj- učitelia vs. študenti ,bola mi zima a potom som sa pri futbale spotila.Poobede sme šli nakupovat a domov sme došli až okolo 9p.m. Ešte sme dokončievali kalendáre a balili darčeky do 2a.m,takže riadna fuška. A organizmus si asi uvedomil,že treba spomaliť 😒

Tak si dávam novoročné predsavzatie viac sa šetriť a myslieť na svoje zdravie 🙂
A čo vy? Ako ste sa dnes mali? a ako prežívate prichádzajúci Štedrý večer?

etuska
23. dec 2007

Vidím žienky,že ste "too busy" tak Vám už teraz prajem požehnané Vianoce plné pokoja, radosti a lásky. Do nového roka najma vela zdravička, šťastia a optimizmu. Nech máme aj nadalej radosť z našich deťúreniec a blízkych.

etka
24. dec 2007

Kapustnicka sa mi vari,
hriatuo v pohari,
upecene roladky,
tak sa patri na sviatky,
kaprik ready v mliecku,
jak sa tesim na vianocku! 😀 😀 😀

Kraaaaaaaaaaasne Vianoce vsetkym!!! 🙂

ashley
24. dec 2007

Stastne a Vesele Vianoce......

lenka78
25. dec 2007

Pozehnane Vianoce
😵
Uf,uz to mam za sebou v zdravi.A vy ako?

nadina
25. dec 2007

Pekny sviatok vianocny vsetkym,
vsetko dobre do Noveho roku 2008,
hlavne vela vela zdravicka 😉

etuska
27. dec 2007

Ahojte,ako sviatkujete? Nadi,Ty si uz asi opat na SVK.a v sobotu spat vsak?

lenka78
28. dec 2007

Akurat som prisla z prace,napapala som sa a mam volno 😝 Lubko s Chrisom sli zase do Dublinu odviezt nasich,lebo poletia navstivit aj sestrenicu do Londyna.To mame dnes ale pocasie!Tak teraz neviem,co spachame v trojke cez vikend,kedze sme free.Nasi priletia v nedelu,tak si po nich pojdeme. 😀 V taketo uprsane dni nikdy neviem,co s nami.Asi ostaneme doma. 😒 Ta moja sefka z B&B stale niekam chodi a neviem,kam by sme mohli vyrazit.Uz sa jej nabuduce musim stihnut spytat na nejaky typ,lebo stale zdrhne a ja ostavam sama.
Dievcata,nechcem byt nevsacnica,no som zufala.Jedna slubovana robota padla a v novej robote mi nedava tolko,co slubovala 1.x na hod.Mam tam malo hodin,tak tam zarobim este menej ako v tej 1.robote a asi som tam na cierno,lebo nepytala pps a nic som nepodpisovala.A to sa mi tiez nepozdava.
Jedna dobra slovenska deva ma 2 kontakty na hladacov robot,no ja neviem aku robotu by som chcela.Neviete mi poradit aka robota je fakt dobra.A myslim,ze nie som stavana na robotu ako bola v KFC ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

etuska
28. dec 2007

Lenka,záleží aj to čo ťa baví...Ja viem, že viac-menej je to o peniazoch,no ak tam maš chodit s nechutou 😒 Aká je tvoja znalost anglictiny?Lebo niekde som nasla inzerat na pracu recepcnej do hotela. Neskúšala si gumtree.ie?
Alebo co tam opatrovanie deticiek, ci starsích ludi?-je to psychicky sice dost narocna praca,tak neviem....
My sme este na SVK a v lete hadam smer Dublin, tak si pozeram prac. ponuky na nete takmer kazdy den.

ashley
28. dec 2007

Ahojte babenky.
Nemala som cas sa sem dostat a teraz som si precitala len 55 stranu.. ach jo
Dufam, ze sviatky sne mali super a uzili ste si pohodicku a dobre jedlo a samozrejme ste dostali krasne darceky.
Nas maly sa tesil hlavne z rozbalovanie... trhal papier... hracky ho ani tolko nezaujimali, az na druhy den.
Boli to nase prve Vianoce v trojici.. a boli krasne

etuska
28. dec 2007

Ashley,tak na take Vianoce sa tesim aj ja,lebo my sme uz 3-tie Vianoce s nasimi a hned 26.12 stale cestujeme za manzelovými rodičmi. Snád na buduci rok budeme už len my traja 🙂 Aj naša Mimi sa vytešovala z rozbaľovania,ale aj z darčekov a hrá sa s nimi s rovnakou chutou ako prvý den 🙂 -ono aj preto sme tie hračky tak dlho vyberali 🙂

A my sme boli cele sviatky chore,ešte aj sme ☹ tak sa liečime.

etuska
29. dec 2007

Halooo baby,kde ste?

nadina
29. dec 2007

Ahojte zienky,
tak my sme uz naspat,
bolo to strasne unavne, predvcerom sme prisli do Ziliny okolo 23.h
a dnes sme o takom case naspat v Dubline, ach jo,
tak bezim do Hajan...
...bru nocku.

etuska
30. dec 2007

Bre ranko
Nam uz je trosku lepsie tak pojdeme s Mimi na chvilku vonku,aj ked je dost zima. Nadi,dufam, ze vsetko dobre dopadlo a tie stresy sa vam oplatili.

nadina
30. dec 2007

Erika,

ano, vsetko je uz v pohode, bytik sme odkupili,
uz len pockat na papiere z katastra...
Teda zimu tam mate ale poriadnu,
vcera bolo minus 4C...

etuska
30. dec 2007

No a teraz máme -8 C 😀 no na obed bolo len niečo pod nulou a svietilo slniečko tak sme budovali imunitu 🙂
Aké darčeky nakoniec decká dostali?
My sme Miške kuchynku nekúpili,nemali také aké sme chceli tak dostala drevený vláčik z Tesca, s tým sa super vyhrá. Detský notebook v angličtine-moze si tu precvicovat zakl. slovicka,dokonca aj hlaskovanie a su tam aj melodie-velmi rada sa s nim hra,no a 2 super knihy, drevené domino a puzzle a od krstných veeelku sadu farbiciek, fixiek a super látkovú bábiku 🙂

mishka711
30. dec 2007

ahojte ja som tiez z dublinu a sme tu 3roky v januari mame termin tak uz sa nevieme dockat 🙂

mishka711
30. dec 2007

tu mi pisu inak termin normalne mam vypocitany 17steho januara a dryhy okolo11jan takze sa echame prekvapit a vy sa tu ako mate???viete mi povedat co sa bude odohravat po porode?a ked ma prepustia cc asi po 3dnoch kam treba ist a stym obciansvom a ked budeme chciet vybavit pas????vopred vdaka

mishka711
30. dec 2007

etuska inak dik za upozornenie ze tu je irsko hallo asi som bola splepa ked som pozerala regiony no co uz stava sa a vy ste odkial????kde byvate v irl?????

etuska
31. dec 2007

Mishka,my sme zatial na Slovensku.Dublin sme si boli omrknut minuly rok a velmi sa nam paci/okrem pocasia 😀 😀 😀 /. Chystame sa dvihnut kotvy v lete,len este nevieme ci to bude urcite Dublin 😖
Býva tam však švagrinka Monika +pár priatelov.
Vitaj na Irsko haloo,dufam, ze sa Ti tu bude pacit. v ktorej casti bývate vy?

ashley
31. dec 2007

Ahojte babenky.
Tomasko ma sopliky tak v noci spi hrozne... som taka dolamana a unavena... Ale nastastie mu to uz prechadza. Dnes mame Silvester... dalsi rok za nami.ale to utieklo ako voda. Ale samozrejme mam krasne spomienky.

Co je pre vas najkrasia spomienka z roku 2007?

Moja je narodenie Tomaska a poziadanie o ruku... Som stastna.Samozrejme je ich ovela viac, ale tieto su TOP.

Mishka ahoj a vitaj. Zalezi na tom ako dlho ste v Irsku, respektive ci mas za muza Ira alebo Slovaka. Ked ta budu pustat z porodnice tak ti daju taky papier kam mas zavolat... tam nadiktujes vase udaje a priblizne za 2 tyzdne si pojdes pre rodny list. Nebudem sa tu rozpisovat, zalezi aj na tom kde rodis, myslim v akom meste. Lebo Dublin je velmi busy. Keby si nieco potrebovala tak sa kludne pytaj, zatial mam vsetko v zivej pamati.

Babenky prajem vam STASTNY NOVY ROK 2008.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre