Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

mishka711
31. dec 2007

bre ranko(etuska)no my byvame dublin 14 co je cast churchtown a vlastne taky stred lebo je blizko dundrum .Neviem ci ti to nieco hovori lebo tych casti je tu vela vsak???takze sa ti pacilo az na to pocko no to je nic moc ale napriklad dnes a vcera ziadna zima docela pohodicka vonku a dokonca ziadnyu dazd este ale zda sa mi ze tento rok menje prsalo ako tie minule a zima si myslim bude este teplejsia no mne inak dazd velmi vadil a do toho vietor ale nejak som si zvykla a leto to raadsej doma alebo niekde teplejsie za par hodin tu bude novy rok takze v tom novom roku budeme planovat neskor kedy domou a tak lebo bude uz maly a nevieme ako nam to pojde vsetko 🙂 aj ked verim ze dobre .A odkial ste so slovenska????i

nadina
31. dec 2007

Mishka,

vitaj 🙂
My sme do IRL prisli uz s 3 deturencami, takze asi Ti neporadim...
Z Dundrumu poznam len shopping,
ale zda sa to byt pekna stvrt, byvate sami ?
My sme Dublin 15, nad Blanchardstownom, odtialto je aj Ali a Lienus.
Tak sa drz, uz to mas za par dni 😉

helka31
31. dec 2007

Ahojte kočky.Nadi ako?Hlásim sa tak na rýchlo z Košíc.My tu máme dosť snehu tak si to tu užívame ale tá zima 😒 .Už sme si zvykli na írske teplo.Ako sa mávate?Všetkým Vám prajem krásneho Silvestra a ešte krajší a lepší Šťastný Nový rok 2008.Ozvem sa keď sa vrátime.tak sa držte kočky.Zatiaľ pa pa pa

mishka711
31. dec 2007

Ahojte vsetkym vam prajeme vsetko len to naj do noveho roku a oslavujeme 2krat slovensky novy rok a potom irsky new year 🙂

etuska
31. dec 2007

Mishka.zhodou okolnosti v Dumdrum bývala kamoska,no ta prisla teraz v decembri na Slovensko. Mne sa to zdala celkom pekna stvrt,oni bývali hned pri takom kostoliku.

Aj ja Vam vsetkým prajem uspesný start do noveho roka 2008.
😀

etka
31. dec 2007

Caute kocky, vitaj mishka,
prajem Vam krasneho Silvestra a cely novy rok plny zdravia, stastia, lasky a spokojnosti. 🙂

zsuzsu
1. jan 2008

Prajem šťastny, krasny a bohaty Novy Rok. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mishka711
1. jan 2008

hallotak ako sa mame v novom roku????my trochu unavene ale inak sa da 🙂

etuska
1. jan 2008

Mishka ,uz sa Ti to blizi,vsak?To ti verim,ze si unavena,posledny mesiac je predsa dost unavny. Este oddychuj kym mozes 🙂
U nas na Slovensku zacalo vcera vecer snezit a snezi cely den.Mame cca 20cm snieziku,tak sme sa boli pred obedom s nasou Michelle sankovat a valat v snehu 😀 😀 😀
Potom bola zmorena a zaspala a teraz trosku pozera s babkou rozpravky 🙂 -odmietla si so mnou skladat nove domino 😒
Hlavne ze je uz fit,my s mangelom mame este nadchu 😒

Sebastián je velmi pekne meno. Asi 10minut pred našou Miškou sa narodil chlapček s rovnakým menom. My sme mali pre chlapca vybrené meno Jakub,no mne sa velmo paci Šimon 🙂 -tak hádam ked bude 2-he babo chlapec 🙂

lenka78
1. jan 2008

Ma niekto skusenost s kartou HSE,zdravotna karta?Co vsetko zabezpecuje Health Service Executive?

lenka78
1. jan 2008

...ehm,a stastny novy rok 2008!!! 😉

etuska
2. jan 2008

Lenka,super foto,najma maleho v tom boxe 🙂 ja som prave citala Nadine clanky na www.sme.sk 🙂
Nadi-klobuk dolu 🙂 si sikovnica.
No a ja idem pomaly hajat,lebo zajtra ma rano zobudi Michelka :"Chcem kakauko" 🙂

nadina
2. jan 2008

Lenka,
mas na mysli asi MEDICAL CARD.
Pisalo sa tu uz o tom, skus mrknut diskusiu z leta.
Info najdes na www.medicalcard.ie kde mas aj kalkulacku,
podla ktorej zistis, zi mate na ne narok.
Na zaklade MC mas zdr. st. zdarma, GP, lieky, zubara, hospitalizacie, etc.
...
Ak Vam to nevyjde, tak potom si mozes vybrat jedno
z komercnych zdr.poisteni www.vivas.ie www.vhi.ie alebo
http://www.quinn-healthcare.com/
pripadne sa spolahnut len na starostlivost,
na ktoru mas narok na zaklade odvodov PRSI.
...
Pekny dnicek a stastny Novy Rok vsetkym,
hlavne vela vela zdravicka...
...
Etuska, diiiik

mishka711
2. jan 2008

Ahojte ja mam kartu vivas healt ale este som ju nevyuzila chodim do maternity hospital na holles street a nikto sa nepytal ci mam nejake poistenie tak neviem ci to vobec vyuzijem alebo radsej zmenim na private lebo chodim polskej gyn.atam vzdy necham 80euro a este neviem kam budem chodit s malym ku dr musim sa ist potom niekde prihlasit .....je to tu trosku komplikovane ale tak zvladneme to nejak je tu nejaka nastavajuca mamina s irska dublin konkretne??((pre etusku))no blizi dnes som bola na kontrole len mi zmerali tlak a srdiecko maleho a ze ci som zbalena ja ze jasne ...ale neviem preco tam mi zase povedala ze som 37ttt a ja budem vlastne 39tt no mali tam velmi busy asi preto a mozno este stihnem ist ku gp 🙂 takze vy si domka uzivate sniezit no parada hlavne deti nech sa tesia tu by sa ho nedockali 🙂

mishka711
2. jan 2008

hallo tu nikto dnes neni ☹

nadina
2. jan 2008

ale ano, ja som tu a budem tu asi casto,
mam zlomenu nohu, tak nic lepsie ako visiet na internete asi najblizsie tyzdne nevymyslim 😔 ☹ 😒

ashley
2. jan 2008

Ahojte.
Nadi a to sa ti ako podarilo? Chudatko. Keby si cokolvek potrebovala, tak mi crnkni a pridem... Hlavne sa liec.
Mishka ty nechodis k GP? Lebo ja som mala kombinovanu starostlivost, ciza GP a nemocnica. A k GP chodi aj moj maly, boli sme tam na 2 a 6 tyzdnovej kontrole a teraz chodime na ockovania.
Aj ja by som chcela sniezik, tak rada by som vozila maleho na sankach. Chcela by som ist koncom januara domov, tak ho snad trosku zostane.

etuska
2. jan 2008

Nadi 😒 ako sa Ti to stalo? 😖 -nepríjemné.
Ani my sme novy rok nezacali najlepsie- cez sviatky sme boli komplet celá rodina chorí - mangel a otec su este stále 😒 ,26.12 sa nám pokazilo auto a zatial je nepojazdne no a dnes sa nam pokazila práčka 😠 😠 😠 -zajtra ju dame do opravy,dufam,ze nic vážne.
A ja som sa konecne pustila do opravovania skolských prac-na temu "My life" 🙂 -dve hodky som opravovala jednu triedu,uf,ale mam z krku...zajtra pokracujem.
Misku musim dat do skolky aspon na tie 2 dni,lebo drahy sa učí na skúšky a aj ja mam kopec prace,no bola doma uz asi 10dni,tak jej deticky aj chýbaju,sama sa pýtala 🙂 -do tej druhej,kym sa zobudi ju tam necham a potom sa pojdeme posankovat a hadam postavime aj snehulicika.
Nadi,tak Ti aspon zelam vela tvorivých síl,lebo ako ta poznám, najdes si aspon nejaku temicku na pisanie,ci nie?
Kedy sa Miske a Vladkovi začína škola?

kkatrina
3. jan 2008

baby prepáčte že sa vám sem miešam, ale nepoznáte náhodou tie ktoré ste z Dublinu - Katku ktorá má 1 ročného syna Matúška a je tam s priateľom? Inak pochádza z okr. Prievidza. Budem vďačná za akúkoľvek infošku.

lienus
3. jan 2008

Ahoj dievcata. Zelam vam oneskorene stastny rok 2008. Vcera nam konecne zapojili net. To boli teda sviatky bez telky a pripojenia, uz sme si odvykli. Nadi, teda, to ma mrzi. Mas tam aspon mamu? Keby cosi, cinkni aj mne, budeme k tebe chodit s Ashley na striedacku.Dufam, ze ta to uz neboli. Tak aspon napis, co si robila.Mishka, ja som tiez rodila v Irl, ale v Rotunde, tak keby nieco, spytaj sa.

nadina
3. jan 2008

Ahojte zienky,

vdaka moc za ponuku pomoci, Lienus, Ali, mozno Vasu ponuku aj vyuzijem,
ak sa Vam bude dat. Maminu tu zatial mam, ale musi letiet 11.1. na SK pre lieky,
co trvale uziva a prileti zase 19.1. naspat. Takze tyzden tu budem sama
a neviem ako budem vodit Vladka do skoly a pre neho spat.
Skolu mame sice len 5 minut od domu peso,
asi to urobime tak, ze jeden den ostane manzel doma, jeden den dcera
a nejako to pozliepame...., ale ak by sa Vam v niektory den dalo mi s nim pomoct
ho zaviest, ci vyzdvihnut,
tak budem velmi velmi vdacna.
No a ako sa to stalo? Na korculiach, boli sme na klzisku v Liffey Valey.
Korculovat sa viem velmi dobre, ale zial, lad sa topil, vsak bolo 10C,
a ludi kopec, nechcela som naburat, tak som nestastne spadla, ze nohy ostali
na lade rovno a ja na zadku, tak to nemohlo skoncit inak, ako zlomeninou...
Co uz, a to som sa tesila na Novorocne vypredaje, takto aspon usetrime... chi.

nadina
3. jan 2008

... a veru to este boli,
nedali mi sadru na celu nohu, ale len zo zadnej strany,
co celkom nechapem, pretoze mam zlomenu kost z bocnej strany,
kde sadra konci, takze kazdy pohyb mi sposobuje bolest,
co uz...Na emergency sme cakali od 19.50 do 2.30 rano,
no hruza a manzel somnou, rano siel do prace...
Okrem nas tam bola skupina asi 16 rocnych mladikov,
tipujem, ze boli z Finglasu, no hruza, boli po bitke, spinavi
a zakrvaveni a slusni ludia sa potom nacakaju...
Inak taka perlicka, ako to vo Finglase obcas vyzera :
http://www.irsko-aktualne.cz/read.php?id=5713&v...
...

lenka78
4. jan 2008

Nadi,tak aj ja sa pripajam a prajem Ti vela sil!Mne vyskocilo jablcko vo Fr. a chodila ku mne kamoska Sandrin vyvetrat Chrisa,bola to obrovska pomoc!Tak nech ten tyzden prezijes!A akosi poplatate,este dobri ludia nevymreli,vsak lienus? 😉
Babenky,aj vy tak milujete more?Dnes som objavila obrovsku plaz nedaleko nas.Bola nadherna,no pre dnesny ladovy veterny den som si ju nevychutnala.Milujem more!Nabija ma energiou,no dnes bolo super surove.Lutujem namornikov,drsni chlapi.Az dnes som objavila krasu parkov nad Wexfordom,myslim,ze tam budeme kazdy vikend!Zalubila som sa a X bol velmi stastny a ja z neho a s nim.Je nadherne vidiet svoje dieta naplnene radostou.
Nasi odlietaju v sobotu a ja idem v pondelok do agentury,aby mi hladali robotu.Moje ruky obsypane ekzemom trpia.Z robot ma teraz napadla top predavat v nejakom obchode satstvo a zameriam sa na fabriky,tak som zvedava ako dopadnem.Ja s mojimi rukami nemam velmi na vyber.Bez rukavic nemozem a v rukaviciach sa zaparia,som ja ale ...
Chris sa od vcera pytal na skolku,tak dufam,ze odlet nasich a nastup do skolky prebehne hladko.
Inac ten Finglas,uf,kam ten svet smeruje.Spravne som pochopila,ze je to cast Dublinu alebo kde to je?

etuska
4. jan 2008

No teda,uz predtym si Nadi niekde upozornovala,ze je to ta z horsich stvrti,ale toto som necakala 😠 ved take veci sa nedeju ani na Luniku IX ☹ -otrasneeeee
No asi sa tomu nevyhne ziadne velkomesto,ale pristup Gardy 😒
Babenky,mam dnes vela práce/opravujem skolske prace z Aj + kopeeeec testov/takze sem mrknem az vecer.
Nadi,nech sa Ti to dobre zrastie a Lenka-vela stastia pri hladani prace.Ako Chris zvlada skolku a celkovo prisposobenie sa v Irsku?Ako ste tam dlho?

nadina
4. jan 2008

Dobre ranko,

Lenka, vdaka. Silu budem potrebovat.
A kde su presne tie parky, co spominas? Ak mas nejaky dobry tip,
mozes napisat blizsie, pripadne hod link. My sme boli na juh len
v Powerscourt Garden v Enniskerry http://www.powerscourt.ie/gardens/
je tam kraaasne, hlavne ked vyjde pocasie a v lete, ked je rozkvitnuta zahrada
... nedaleko odtial
je maly vodopad, ten sme si nechali na inokedy.
...
Finglas je cast Dublinu, je to Dublin 11,
je to jedna zo starsich stvrti, nechcem sa nikoho dotknut,
ale byvaju tam vacsinou Iri.
Maju tam teraz neskutocnu vianocnu vyzdobu,
chcela som si to ist odfotit, ale potom som si to normalne rozmyslela,
nebudem riskovat...
😉
Cez den je to normalna starsia stvrt, ale po zotmeni sa tam neodporuca vychadzat.
Minule bol clanok v novinach, ako tam miznu auta a potom na okraji tejto stvrte
si robia v podstate este deti / preteky na tychto autach...
Pisali tiez, ze Garda o tom vie,
je to na nejakom ohradenom pozemku, ktory je cez den otvoreny,
oni si tam tie auta odparkuju a v noci uz len prelezu plot
a pretekaju...no a nakoniec ich vsetky zapalia.
Chodievame obcas okolo do Tesca, tak dodaleka vidno ohen,
vrtulnik kruzi ponad, ale dole asi Garda nebude.
Ale predsa len aj Garda cosi robi, casto ma zastavia na krizovatke,
ci kruhaci, ked niekoho hladaju, jeden so samopalom na hrudi, dalsi
si pyta doklady a treti reguluje dopravu.
Niekedy je to sranda, ale prvy x som sa normalne zlakla.
...
Vela ludi sa pokusa vo Finglase predat svoje domy,
ale cudovala by som, ak by bol o ne zaujem.
Inak nad Finglasom vyrastla nova stvrt / Charlestown,
tak to je uplne nove, su tam hlavne male bytovky,
co je nezvycajne na Irsko, je to v podstate sidlisko,
na zaciatku aj na konci je rampa so straznikom,
takze snad sa tam len tak hocikto nedostane...
...
S Finglasom susedi este Ballymun, to je vraj rovnaka stvrt ako Finglas...
Moj manzel tam byval este kym sme boli na Slovensku
a vydrzal tam az 2 tyzdne...
...

lenka78
4. jan 2008

Uf,cudujem sa,ze to nedavaju v spravach.Tomu Cechovi by som to tiez odporucila,lebo medializacia robi divy,aspon si myslim.Neskutocne,ze to garda akceptuje.Tie utoky su iba na cudzincov alebo im to je jedno?Raz som aj tu videla rozbite auto,okna,takze mozno aj tu to bude.
Co sa tyka nasich potuliek,tak sa riadim iba mapkou z turistickeho centra,na ktorej mam Waterford a Wexford a kupila som este mapu Irska s kulturnymi pamiatkami.
Tie krasne parky a plaze su nad nasim mestom smerom na Enniscorty,Dublin.Pri Curracloe je aj The Wexford Wildfowl Reserve,potom ten Herritage park,a potom sme pochodili okolo Hook ring,co je pod Waterfordom,no odtial do Watwrfordu sa da dostat len lodou.My sme chodili len na plaz pri Rosslare a Lady's Island,lebo predtym tam Lubko byval a robil na zemiakovej farme.
Pre vietor a dazd sme dnes nestihli Johnstown castle gardens,co je ihned pri nas smerom na Rosslare.Ked si vygooglujes,Nadi, tie nazvy,tak urcite nieco najdes,spolu s Wexfordom a Irskom. 😉

nadina
4. jan 2008

Jej, dik Lenka,
to mam co robit 😉

V novinach pisu o Finglase casto,
hlavne v Northside People. www.northsidepeople.ie
Neviem, ci je tam aj teraz nieco aktualne, treba mrknut.

Naposledy pisali asi pred mesiacom,
o rodine Irov, ktorym zapalili pred prenajatym domom ich auto,
ktore bolo odstavene asi meter od muru domu.
Bol vraj len zazrak, ze sa nechytil dom,
v ktorom spali aj ich dve deti.
Boli tam odfoteni, smutni, pred domom, bez auta...
Takze myslim, ze si nevyberaju podla narodnosti.
Zobudili ich tusim susedia a pomohli im dostat sa do bezpecia.

No nic, idem mrknut vsetky tie parky a zahrady,
este raz vdaka 😉

nadina
4. jan 2008

Jeeejej, Leni,
dik moc, si zlata... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre