Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

mishka711
24. jan 2008

🙂 tu zase niktoo neni

lenka78
24. jan 2008

vidis mishka,este len pred nedavnom si sa nevedela dockat a uz mate tyzden.Gratulujem! 😉 Krasne fotky.

Maji,pravdaze pozvanie s radostou prijimam,no co tak prehovorit manzela a prist k nam?Ben by sa urcite rad pohral s novymi hrackami.Uz sa Benovi polepsilo?My sme tiez doma,lebo kasleme,tak zatial nech sa aj cez vikend posilni. 🙂 Bianca sa drzi?Este to od neho nedostala?

benabianca
24. jan 2008

Bianca je zatial ok.Boli sme u lekarky ,vraj to je nejaka viroza.No ked prehovorim Daniela,tak prideme,no on nie je velmi spolocensky,takze nechce velmi nikde chodit.

benabianca
24. jan 2008

mishka-Sebastianko je chutnucky,taky drobcek,kolko mal ked sa narodil?myslim vahu.

lenka78
24. jan 2008

Maji,tak chlapov odsikujeme niekam na pivko,my ostaneme s detickami,snad sa chlapci spolu zahraju,Bianca im tiez pomoze a nabuduce si to mozeme s chlapmi vymenit.Ved Daniel tiez ostava s detmi sam doma,tak mu s tym pomozu aspon moji chlapi. 😉

nadina
24. jan 2008

Ahojte,
Mishka, kraaaasne fotecky, malicky je naaadherny.
Babenky, posielam Vam slubeny clanocek :
http://golianova.blog.sme.sk/clanok.asp?cl=1305...
dufam, ze sa pobavite 😉 😉

etka
24. jan 2008

achojte babule,
Mishka, krasny chlapik, to sa ako robia take pekne deticky, hm? 😀
Nadi, pekny clanok, tak vidis, ked si doma s nohou tak mozes aspon pisat! 😉 ako dlho to este budes mat?
Majka, teba som tu uz davno nevidela, dobre ta vidiet spat. 🙂 Snad sa malemu polepsi, len ci on betar nechce na SK ostat, hm??? 😉

mishka711
24. jan 2008

maly mal 3435g a 2 cm 🙂 a dakujeme vsetkym mame sa dobre papkame spinkame a tak dokola sak to poznate 🙂 a recept na pekne deti?no tento je z lasky mozno tym neviem 🙂

nadina
24. jan 2008

Ahojte,

Peti, Etka, pozeram, ci si to Ty, zase nova fotecka, ale aj ta predtym bola mila... 😉
Sadra ma caka do 13.2. ale vlastne mam teraz len dlahu,
petoze celu sadru som nezniesla, noha mi modrela, trpla...puchla.
Tak musim byt velmi opatrna a to nie je ziadna sranda.

Mishka, drz sa, je super,. ze sa usmievas a zvladas to 😉

etuska
24. jan 2008

Ahojte žienky,
Ozvem sa po víkende.Ideme zajtra do Košíc ku svokre +pozrieť naše krsniatko Evičku-tešííííme 🙂

nadina
24. jan 2008

Erika,

pekny vikend 😉

maryloou77
24. jan 2008

Nadi---ty uz pekny vikend prajes? vidno ze si v posteli a ani sama uz nevies aky je den 😉 alebo ze by to bol zamer?
no je to v podstate jedno,vsak 🙂
ja unavena z prace vas zdravim este prezijem zajtra a som vo weekend ošiali s Vami 😀 😀 😀

nadina
25. jan 2008

Ahoj Mary,
Erika spomina, ze ozvu az po vikende, tak preto im zelam pekny vikend 😉 😉 😉
a pekny aj Tebe 😉
nad mieru nepracuj
a pod mieru neoddychuj 😉

chelsee
25. jan 2008

ahojte maminky zijuce v irsku
s manzelom sa chystame vratit do irska, zili sme tam pred tym a tuzime sa tam vratit, len teraz sme uz traja a urcite to je ine s dietatom, ako to zvladate? nechyba vam rodina? ako ste tam odisli ked ste uz deti mali?
ako je to so skolkami?
dik

maryloou77
25. jan 2008

ahoj baby
tak uz mam off, no ale dnes mi nechybalo vela, ale mala som dost sebavedomia a robila sa ze vsetko co iny pokladaju za dolezite a su to picoviny je tak a nic nepovedala 😀 😀 😀
tak HURAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA na volny weekend 😀 😀 😀

nadina
25. jan 2008

No Maryyyyyyyy,
a nesupla si si nejaky stamprlik? 😀
Dalo sa to aj krajsie napisat 😉

Chelsee, vitaj, skus zalistovat par stranok do zadu,
je to vecna tema, myslim, ze tam najdes, co potrebujes,
aj o skolkach...vela sme tu o tom pisali.
Mne osobne sa s detmi byva v Irsku dobre, je tu vela veci,
ktore ma zial na SK rozculovali, ako chybajuce prebalovacie pulty,
miestnosti na kojenie, detske kutiky na kazdom rohu, bezpecnejsie ihriska,
nerozbite chodniky, po ktorych sa da prejst aj s kocikom...,
ale ak si tu bola, tak isto vies, aj ked si si mozno tieto veci predtym menej vsimala.
Funguje tu aj jedna SK skolka... Rodina samozrejme chyba, ale co narobime.
Samozrejmostou su caste navstevy...ale deti si velmi dobre zvykli, dokonca
si myslim, ze aj ta nasa najstarsia a to bolo dost riziko, pretoze uz mala 12. rokov, ked sme
sem isli...a kamaratky su v takom veku dolezite...
Tak vela stastia... Kedy sa sem chystate? Do tej istej prace ako predtym?
Kam mate namierene? 🙂

etuska
25. jan 2008

Baby,ja som tu opat 😀 Do KE sme nesli,lebo mi bolo nejako blbo-nieco stlakom,tak sme si povedali,ze pojdeme buduci vikend,lebo v piatok si beriem dovolenku 🙂 Takze Vas tu budem "otravovat" 🙂 🙂
Vitaj Chelsee 🙂 .Aj my chceme prist v lete do IRL s dcerkou,ale to uz bude mat 4 roky

chelsee
25. jan 2008

nadina dik
chysatame sa tak odva mesiace, manzel ma vypovednu lehotu tolko.....ked sme boli v irsku otehotnela som a aj sme mali v plane aby som tam rodila, ale vyskytlo sa par veci taksom sa rozhodla ze by som chcela ist domov aspon malu vypiplat z toho uplne malicka.....a som rada, mas pravdu veci okolo deti som si tam pred tym tolkonevsimala a nezaujimala sa o to....ale teraz je to jedine cov hlave mam asi ako vecsina zien na materskej, velmi sa nam tam pacilo a chceli by sme aby tam mala vyrastla ak bude dobre chceli by sme tam s muzom zostarnut je cech takze na sk sinikdy poriadne nezvykol, kam sa chystame este presne nevieme podla toho kde sinajde pracu, len do dublinu a corku a galway sa nam moc nechce...sa nam tam nepacilo skor by sme chceli do nejakeho mensieho mestecka, vtedy sme byvali v athlone, neviem ci to niektora z vaspozna a tiez som pracovala v kenmare a bola som aj vo waterforde, irsko je krasne cele, ako ste tam isli? asi manzela vyslali prveho a potom prisli s detmi? myby sme praveze chceli ist naraz vsetci 3 ale tobude dost narocne
citania je tu toho dost asi vsetko co by ma zaujimalo ale rada by som vas spoznala a potom tam sa aj stretla, bo tam vela kamosiek co maju deti nepoznam
😉

nadina
25. jan 2008

Ahoj Chelsee,

ako sa vlastne volas? 🙂
Erin je uz slecna, pozeram, ze uz mala rocik,
tak to snad nebude take narocne,
aj ked chcete ist naraz... My mame deti 3, tak to uz by bolo
naraz horsie, takze moj manzel tu bol necele 3. mesiace najskor sam,
uz len preto, aby nam tu prichystal pohodlne byvanie,
nechceli sme predsa ist do horsieho...
Athlone nie je tak daleko od Dublinu a co viem, tak je tam lacnejsie
byvanie, aj nove domy, dost sa to tam rozrasta, ale nebola som tam este.
Co sa tyka Irska, tiez sa nam paci a vratit sa nam nechce,
ale vzhladom k pocasiu by som dochodok radsej stravila niekde na slniecku pri mori 😉
Teda ak sa dockame 😉
Pekny vecer 🙂

etuska
25. jan 2008

Ahoj Nadi,
Idem uz spat,len mi neda Ti neodpisat 🙂 Aj ja chcem stravit starobu niekde v Stredomori 😀 -sediet na terase,pisat knihy a popijat vinko . 😀 Bru nocku-mozno sa nam o tom bude snivat 😀 😀

lenka78
26. jan 2008

Vitaj,Chelsee!Kocky,co sa chystate robit tento vikend?My sme druhy den doma,lebo Chris velmi kasle,takze ma to trosku mrzi,lebo odkedy je Chris doma chory,tak nam svieti slniecko.Chris sa vytesuje,ze je doma.Prvy den nateseny prisiel rano za mnou do postele,ze mamiiii,kam pojdeme na vylet.Iba som nan mrkla jednym okom a sucho mu povedala,drahy,ty nikam,ty marodujes,to znamena,ze mas lezat doma pod perinou a pit teply caj.Myslite,ze lezal?ani sekundu.A stale spi odkryty a je ladovy ako ryba.Predavaju take spacie vaky aj pre stvorrocnych? 😀 uz mu davam aj mikinu na spanie.No aspon sa nalieval cajom.Harmancekovy mu zachutil.Dnes mal uz aj vacsi apetit a vecer sa bil s nami o volske oko.On je vajickovy maniak.Ma to po mne 😀 😀 Tak snad uz v pondelok bude ok a pojde do skolky.Snad nebude plakat a ja mu zase nepodlahnem a nekupim vydrankane zvieratko. 😎

nadina
26. jan 2008

Bre ranko zienky,

Etuska, no super, nie som sama... Ono zatial to stale vychadza
lacnejsie kupit si dom na kanarskych ostrovoch, ako tu 😉
Lenka, ake zvieratko? Zive? Len aby sa Ti ekzem nezhorsil...
Pekny vikend vsetkym,
ja budem ako obycajne / v posteli kole nohe...

maryloou77
26. jan 2008

ahoj baby
no dnes mame pekne pocasie ked neprsi, az sa cudujem ze ma nezobudilo bubnovanie dazda na okna a to je sobota 😀 lebo sa mi zda ze obcas to tu tak funguje ze ked je volno, naschval je zle pocasie, tak idem pohladat neaky dobry a jednoduchy recept, nieco napeciem pre manzelika, ma chut na sladkost a je v praci cely vikend zase, tak nech ma neake potesenie zlatko moje 😀
no nie?

lenka78
26. jan 2008

maryloou,ty si ale vzorna zienka.tak by to malo byt stale,navzajom si robit radost.Zaujimave je,ze u nas je zatial slnecno.som zvedava,ci nam to vydrzi aj do dalsieho tyzdna.dnes mal Chris amok.rozhodol sa,ze ide ku polskym chlapcom.nemohla som ho presvedcit,ze je obed a ide spat.uz bol unaveny,tak vymyslal.som zvedava ako to bude o rok,ked pojde do skoly.
nadi,tvoj Vladko je dokedy v skole?co ak pon nebudem moct chodit do skoly?V tej jeho skolke je druzina pre taketo deti,no neviem...aku tasku mu mam vlastne kupit do skoly.tu aktovky urcite nemaju 😀 😀 😀 😀 😀
nadi,my kupujeme len tie umele zvieratka Schleich,X ma uz sluznu zbierku.Momentalne spi s bykom s takymi dlhymi rohami a teliatkom 😀 😀 zeby z neho bol farmar alebo veterinar?my v byte nemozeme mat zvieratka.kamoska mi tu navrhuje,ze mi da male akvarko,lebo oni uz maju vacsie,tak asi mu kupime rybky,no on by ich stale krmil a potom by ostali hore bruskom 😀 😀 uvidime

lenka1108
26. jan 2008

ahojte zabky...jej mishka malicky je nadherny som rada ze poslucha.
dnes sa idem stretnut s helkou z limericku tak som rada ze konecne niekto skym mozem pokecat a tak a nie byt stale zatvorena sama ako.... doma...dam vam hned potom vediet ako nase prve stretko dopadlo ale mozem vam povedat ze uz teraz sa moc tesim...

vecer sme mali navstevu tak sme trosku ponocovali ale bolo fajn aspon sme trosku vypli a pokecali.

baby v maji idem na svadbu tu kamoske a ani za nic neviem ako to tu chodi so svadobnymi darmi...neviete poradit?
myslim ze im dame len peniaze sak nech si oni kupia co potrebuju...
tak idem si vyzehlit vlasy a pojdem s malou von.je tu cacano..papa a pekny vikend

mishka711
26. jan 2008

lenka no najlepsie sa im zidu peniazky to je pravda🙂my sme este doma a chystame sa von asi tak v stredu no clovek nevie kedy presne moze ked maly ma 1tyz a 3dni a je zima ine by to bolo cez leto i ked tu leto nic moc pekny vikend vsetkym 🙂

lenka78
26. jan 2008

lenka,mne sa velmi paci ako davaju Nemci peniaze.Bud z nich nieco vytvoria,poskladaju,alebo nimi zdobia kvety.taka penazna kyticka.je to velmi pekne,zaujimave a lepsie ako obalka.len potom to treba dat na bezpecne miesto 😀 a aby si to vsimli,ze tam nie su hocijake papieriky 😀 😀 😀 😀 😀 😀

etuska
26. jan 2008

ja som doobeda vyhnala draheho s malou na nakup a potom boli asi 1 a 1/2 hodky vonku-aj u nas bolo pekne. Navarila som brokolicovu polievku+zapekane cestoviny-mnam a konecne si precitala par stran z novej knihy M.E.Matkina-Muzske interiery 🙂 +vypila cafe 😵
Teraz cakam,ze sa mala zobudi a pojdeme este trochu vonku.Vecer chceme ist s drahym po 100-rokoch niekam si posediet-we will see 🙂
Pekny dnicek

nadina
26. jan 2008

Lenka,

Vladko je v skole od 9.15 do 13.55. Nic moc... Nieco take ako druzina
v nasej skole nie je, mozno niekde ano, ale neviem o ziadnej.
After school care tu vacsinou zabezpecuju sukromne, takze treba platit.
Viem, ze u nas je jedna mamina, co berie deti viacerym, tak mozno
sa da dohodnut aj tak...
Ja sa toho tiez obavam, pretoze ak pojdem do prace, tak budem musiet
platit jednemu skolku a druhemu starostlivost po skole
a to moze kludne pri 2 detoch zozrat aj polovicu platu...
Tak neviem... a este ku tomu s mojimi detmi budu cudzi
ludia cez den viac ako ja, stale sa mi to nezda dost dobre za
tie peniaze...

lenka78
27. jan 2008

Ved to,Nadi 😒 😠 😖 😢 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre