Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

nadina
9. feb 2008

Fuha Peti,
5 tyzdnov? To je supeeeer, to potesi 😉
Lepsie ako mat 5 tyzdnov nohu v sadre..... 😀 😉

etka
9. feb 2008

😀 tak to aaaaano...chudatenko 🙂 mozes strikovat 😀

nadina
9. feb 2008

Peti,
no to vies....a hned tradicne svetre s irskym vzorom 😀 😀

etuska
9. feb 2008

...by si si zarobila Nadi.Pripadne tam povyplietaj nejakých Poliakov. 😀 😀 😀

etka
9. feb 2008

😀 😀 😀
vy ste ale hviezdy, ale mame v laske nasich susedov 😀 , hlavne vtedy ked ich nevidime a nepocujeme, cwo? 😉
mne ani tak nevadia ti ludia, len ta rec mi pili nervicky 😖
Erika a vy ste na tom ako?kedy sa to uz chystate a uz ste sa rozhodli definitivne kam? 😅
Nadi ty ides domov sama alebo aj s detickami? na 5 dni, juj to je dlha cesta na taky kratky cas...my mame na jar a v lete po 2 tyzdne a na jesen 1, ale ked robim aj bank holidays, hned je zopar dni naviac...a mame teraz super managerku, snazi sa nam vyjst v ustrety, nie ako ta brzda, ktoru som tam trpela posledne 2,5 roka, brrrr 😠 😅

xena22
9. feb 2008

Tak etka aj ja dodatocne gratulujem a pekne sme pis vsetky info,clovke nikdy nevie kedy to bude potrebovat.Ja som tiez pocula,ze starostlivost o tehotne je tu trosku benevolentnejsia ako na slovensku,ale v podstate maju pravdu,mna na slovensku obtazovalo chodit stale do poradne a lozit na kozu,jedine co ma tesilo bol ultrazvuk.ALe porodnice tu maj u vraj lepsie vybavene a aj pristup je urcite lepsi ako u nas,toho by som sa nebala.Aj pracujes,teda planujes pracovat aj v tehu?

A inak pekny vikend prajem,u nas sa nic nedeje,len tak lenosime. 😝

etuska
9. feb 2008

No Etka,ja som inu alternativu ako Dublin ani nepripustala,lenze mozem si ja planovat,ked 90% ponuk co chodi mangelovi do mailboxu je z GB ☹
A kedze ja chcem pracovat len part-time,tak musime ist tam,kde najde pracicku drahy. Lenze ja mu tajne hladam robotu aj v IRL 😀 😀 😀

poobede sme boli u nás na horách.Bolo tak krasne .Slniecko svietilo,hore plno snehu a ja som sedela na krmidle pre zvieratka,z ktoreho rozvoniavalo seno a slnila sa 🙂
Ked sme vystupili z auta,Miskina prva veta bola: "a budu tu aj malinky?"-asi mala sociaciu z jesene-les=maliny 😀

etuska
9. feb 2008

Zienky,tak ma napadlo:Ktorá z Vás ešte planuje deticky a kolkoooo????? 😀
My chceme este 2 a vy?

krasulka
9. feb 2008

Caute baby, ja som 40 km od Galway a za dva tyzdne vysadzujem antiku a ideme snazilkovat o babo.Ale sa mi naskytol problem zdravotny,som tu bola vcera u gynekologicky a povedala mi ze mam cystu. Tak rozmyslam ze idem domov asi v utorok, lebo tu mi nic moc nepomahaju.Na objednanie u gyndy sa caka 3 mesiace mi povedala, sak dovtedy ta cysta bude ako melon. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

etuska
9. feb 2008

Krasulka-niekedy praskne sama.Mojej kamoske sa to stalo a mala po probleme 🙂

xena22
9. feb 2008

No mz planujeme tiez tri deti,teda dve uz mame a na tretie sa odhodlavame,ja som inak mala tiez predtym nez som mala deti,nic mi s tym nerobili a otehotnela som zrovna v tom case,tak som sa aj bala,ale neohrozilo to ani tehotnost ani plod a nakoniec mi to same vymizlo.No nikdy predtym som si deti neplanovala,nechapem ako niekto moze vediet,ci chce dve alebo tri deti,ked este nema ani jedno 😀 a ja som po pri prvom synovy prve dva roky silne tvrdila,ze dalsie dieta len cez moju mrtvolu...nuz dobry chlapcek to bol 😝 😝 😝 ,teraz s odstupom casu to beriem tak,ze ani tak nebol hrozne decko ako ja mlada neskusena mater,no a pri druhom som si to uz uzivala,ale zdalo sa mi nenormalne mat tri deti,na slovensku,v dnesnej dobe...to sa nepatri 😉 ,ale tuna je mi to jedno,predsudky a reci inych su mi tu vsumafuk...ale aj tak mam stale pochybnosti a nie som rozhodnuta na 100 percent,ale to som nebola nikdy ani pri prvom ani pri druhom 😀 😀 😀

etuska
9. feb 2008

Xeni-ja som chcela stále 3 🙂 My sme s bartom dvaja a zdalo sa mi to málo. Miške chceme teda eše 2-och súrodencov 🙂

nadina
10. feb 2008

Krasulka,

viem, ze byvaju dva druhy cyst,
jeden druh moze prasknut sam a vstrebe sa
a druhy zial nie...
Asi by bolo dobre zistit, aku tu cystu mas
a podla toho sa zariadit do buducna,
ved to by mohlo prekazat aj v otehotneni/
podla toho, kde sa cysta nachadza...
Ak si mala viac x cysty, tak je dobre si
dat skontrolovat aj hormony, ci nie je pricina tam.
Drz sa

mishka711
10. feb 2008

no k tym detom no ja este jedno dievcatko a thats it 🙂 3je na mna vela a teraz sa este zaucam pri prvom 🙂 klasika bruko potom zubky atak tak sa tesime 🙂

mishka711
10. feb 2008

ahojky neviete o niecom co by sme mohli dat malemu ked ma biely jazycek a v ustaockach kupili sme taku vodicku co sa dava na cumel ale no stale ma ci ist radsejku gp???viem ze na slov sa predava taka fialova vodicka ale tu ju urcite nezozeniem ☹

etuska
10. feb 2008

Mishka-pochopitelne,ze teraz ked si nova mamina,tak aj 1 je az az 🙂

etuska
10. feb 2008

...ale po case????ved sama uvidis 🙂
Hmmm,tvori sa malemu na jazyku taky povlak?Nasa to nikdy nemala,tak neviem 😒

etuska
10. feb 2008

Nadi-ten tvoj Vladko je sikovný 🙂 a na tejto foto sa na teba dost podoba 🙂

mishka711
10. feb 2008

zajtra zavolam tej healt visitor ci ako sa to vola publick nurse a uvidime ze co 🙂 a bolesti bruska ste mali?co tak naj pomahalo?

etuska
10. feb 2008

Ani brusko malú nebolelo,no preventivne som jej davala feniklový caj zn.Plantex/vyrabala to tusim chorv.? firma Krka,ale uz asi nevyrabaju/.Postaci hocijaky fenyklovy cajik a masaz bruska.

etuska
10. feb 2008

Nadi-super multicultural society 🙂 Normálne by som si ju dala zarámovat 🙂

nadina
10. feb 2008

Erika,
vidim, ze Ti nic neunikne javascript:addEmoticon('😉','vBody')
javascript:addEmoticon('😉','vBody') 😀

nadina
10. feb 2008

😀

questions
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
etuska
10. feb 2008

A co ste dnes robili?

question
10. feb 2008

ahojte mamicky a tehulky..
hladam baby,ktore su tu v Dubline momentalne tehotne...bo nejako som sa nestarala o info a kedze sa nam nejako rychlo podarilo otehotniet 😀 tak mame za sebou asi prvych 6 tt 😀 tak by som potrebovala poradit co a ako a kam a tak...

etuska
10. feb 2008

Petka-kde si???-volaju ta 😀 ,ale hadam poradi aj Mishka 🙂

etka
10. feb 2008

Ahojte babulky, tu sooooooom 😀 , sme dnes boli v kine a teraz vegetujeme, drahy tu vedla mna drichme, esteze nechrni aby som sa mohla sustredit 😀
question, ako sa volas, si priamo v Dubline? Gratulujeme k tehulkovaniu!!! 🙂 ja som tiez bola v piatok v polskej nemocke a vyzera to na 5tt, zitra este idem na krvicku, bojim bojim 😀 😅
GP ti nepovedal ake mas moznosti a ako dalej? Ja sa chcem poradit s mojou kolegynou v praci, Irkou, jej sestra pracuje v Rotunde, tak uvidim, co mi odporuci...

etuska
11. feb 2008

Bre ranko zienky.Mám volnu hodinu a ja namiesto toho,aby som sa sla naranajkovat,tak bezim do zborovne na net 😀 -ale to len preto,aby som Vam zapriala dobre ranko a uz beziiiiiiim.Krásny dníček 🙂

mishka711
11. feb 2008

etuska dakujeme aj tebe krasny dnicek nech deticky posluchaju 🙂 ja od zajtra budem sama svokra odchadza po 2tyz a maly uz bude mat mesiac letii nam to 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre