Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

question
12. feb 2008

no tak to mas pravdu..ja som nikdy nesledovala celu areu dublinu,ale len tu na juhu a tak aby som nemusela dochadzat uz autobusom,hlavne ked robim officove hodiny,kedze som si uzila cestovanim autobusom do prace az az..asi je to v tom,ze chcem mat do prace pohodlnejsie dochadzanie samozrejme,kedze sa nechcem spoliehat na autoby ako prostriedok do prace..takze moze byt o tych lacnejsich lokalitach,kde sa da stale nieco zohnat...
vsetko ma svoje pre a proti...keby mame obaja s muzom dochadzat napr zo severu obaja autobusm(alebo jeden autom a druhy busom) a spocitam si tie naklady na mesiac za dopravu+cas straveny tyzdenne dopravou..tak u mna je to jednoznacne 🙂

question
12. feb 2008

inak baby ja som zacala citat toto forum od prvej strany,aby som bola v obraze a stale sa neviem prekusat ani do stvrtiny 😒 ste tu toho popisali 😀

lenka78
12. feb 2008

Ahojte,my sme doma,lebo som s Chrisom chora,tak dufam,ze ocko sa dolieci v pohode.Chcem len reagovat na Xeni,ze s nou suhlasim,ja som rodila doma a tie kecy od svokry som neznasala.Neporadila nic,len ochkala nado mnou aka som neschopna.No nedoslo jej,ze ona ma za sebou svoje 4 a 2 vnucata a ja som mala prve. tiez to bolo len o tom,ze som ich musela obsluhovat a to ma len zatazovalo,nikto mi nepomohol.Najvacsia sranda raz bola,ked som bola v meste a stretla som svokru a ona stretla znamu.Ta znama podpichla,ze preco svokra nekocikuje,tak to bol trapas pre nu,lebo ona Chrisa nikdy nekocikovala.Tak som rada,ze sme tu a ked aj odrodim tu deticky,tak si skor poradim sama ako s niekym este na krku.Ja nemam stastie na pomoc od inych a uz ani nepotrebujem.
Este som citala,ze tu ma niekto problem s bruskom,tak urcite ten fenyklovy caj,polohovanie na brusku,masaz bruska,napr.masirovanie pupceka v smere hod.ruciciek a este po bokoch bruska tahat od chrbtice dopredu ku pupku. 😉 To pomahalo nam a aj tlacenie kolienok ku brusku,to sa Chris stale smial a aj si pukol 😀 Ale ved masaz dietatka vam urcite ukazovali.Masaz nam pomaha aj teraz,ked Chrisa bolia nohy,vraj lebo rastie.Takze mliecko na ruky a hladkat.

nadina
12. feb 2008

Ahojte,

nasi prisli prave z vychadzky
a predstavte si, doniesli mi pupavy,
kraaasne, mame tu jar 😉 😉 😉

lenka78
12. feb 2008

Aj ja si myslim,ze uz tu je jar!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mishka711
12. feb 2008

no sukromne som myslela len tu polsku kiniku kde platis inak o inej neviem nic pretoze v hospital by to malo byt ok ak platis teda platia za teba PRSI my mame aj vivas healt insurence a zatila sme to nevyuzili a dnes malemu prislo PPS tak fajn 🙂 inak ak inak any questions mozes aj na skype ak si simelka7

question
12. feb 2008

juj veru cez je krasne na slniecku..len tie raaanaaaa..jeje to je este hrozne..ale aj ja som spokojna s pocasim teraz...mohlo by zostat aspon takto 🙂
mishka takze ty si chodila do tej polskej nemocnice? a tak si aj rodila?
a som este v praci a tu sa na skype nedostanem,az doma....

etuska
12. feb 2008

Juj baby,ale ste sa dnes rozbehli 🙂 ,mi trvalo kým som vsetko precitala.Aj u nas bolo dnes pekne,no ked zaslo slniecko,tak uz aj dost chladno.Posledny týzden chodime zo skolky pesi,aspon sa mala prejde,taka 45 min. vychádzka+ cestou kupime aspon ovocie a mliecko 🙂
No ,ja som zvedava za kolko zozenieme house.Horsie ze netusim kde skoncime,takze zatial len sondujeme 🙂

lenka78
12. feb 2008

Tak drzim palce etuska
Dufam,ze ked my budeme v ocakavani,tak tieto rady tu este budu. 😉

etuska
12. feb 2008

Hmmm,tak to by sme sa museli asi poponahlat 🙂

lenka78
12. feb 2008

My sa ideme snazilkovat po mojom odpracovanom roku tu. 😉

etuska
12. feb 2008

Heh 😀 -Lenka,tak to ma asi predbehnes 🙂 Ja zacnem pracovat "abroad" asi az na jesen. A druhe ozaj asi az o 2-3 rocky.

nadina
12. feb 2008

Erika,

ja si stale myslim, ze aj tak skoncite nakoniec v UK... 😀

etuska
12. feb 2008

Nadi,nestras ☹ -ja chcem k Vam ☹ Mne bolo v Dub tak supeeeer a chcem chodit po uliciach,ktorými chodil james Joyce a Bono Vox 😀 a nahanat kacky vo Phoenix parku 🙂

etuska
12. feb 2008

halooo,uz spíte? 😨 😨 😨

maryloou77
12. feb 2008

prave citam co sa tu dnes udialo 🙂

etuska
12. feb 2008

Ako sa Ti darí?

maryloou77
12. feb 2008

ako?
😎 no hladam si novy job, ale momentalne situacia neni prave naklonena kedze je tu hist.max. nezamestnynosti 😒
ale nevzdavam sa 😉
a skusame s manzelikom babatko, a chystam sa na vysetrenia k lekarovi nech mi pozrie ci ovulacia je o.k, nech sa zbytocne nesnazime 😖
znie to ako keby sme pisali o snahe lyzovat sa, alebo podobne 😀
a ty ako?

etuska
12. feb 2008

Dá sa 🙂 len namiesto toho,aby som opravovala testy,tak tu visím na nete 🙂

maryloou77
12. feb 2008

ale vies ako sa hovori:
co mas urobit dnes, odloz na zajtra
zajtra sa na to vykasli a mas 2 volne dni 😀 😀 😀
Ale, davas dufam len dobre znamky 😉

etuska
12. feb 2008

😀 😀 😀 hmmm,nedá sa povedat 😀 -kazdemu co si zasluzi

etuska
12. feb 2008

bru nocku 🙂

maryloou77
12. feb 2008

tak bud spravodliva aj nadalej 😀
dobruuuu 😔

question
13. feb 2008

dobre ranko babenky..a mamicky a snazilky..)))
maryloou..inak o tej ovulacii....
mne lekar pred par rokmi povedal,ze nemam pravidlnu ovulaciu a ja ze co to znamena,ze bud otehotniem rychlo,alebo mozem mat velkeeeee problemy...
tak som si naozaj myslela,ze budem mat problemy a preto bol pre mna ten ked som si ho minuly tyzden robila obrovskym prekvapenim..
takze ja len aby si sa nebala ak ti aj povie,ze mas nepravidlnu ovulaciu ako ja..)))

mishka711
13. feb 2008

bre ranko Question no hej chodila som na polsku kliniku ale rodila som v holles street k nej som chodila lebo ma vsetke vybavenie ako unas aj cytologicke mi robila a mam k nej ist za 2tyz po 6stonedeli 🙂 a stou ovulaciou no tiez som mala nepravidelnu a predtym sme sa snazili z mojim ex o babo a nist a zmenila som partnera a sup 🙂 ale tak to malo byt teraz som stastna ako nikdy teda sme

question
13. feb 2008

takze ak to konecne dobre chapem,tak si chodila do polskej nemocnice k GP..toho si vlastne budem musiet zohnat aj ..teda predpokladam..
jeje cize ty si naozaj este cerstva mamicka..)))) tak to gratulujem (vies este ani zdaleka som nestihla precitat cele forum..tak som trochu pozadu)

maryloou77
13. feb 2008

mne staci ak mi aspon povie ze neaku ovulaciu aspon mam 😉
a ze by to malo byt mozne 😀 😀 😀

mishka711
13. feb 2008

hejhej od nej som isla do hospital a tak kazdy mesiac lebo normalny GP nema scan aspon otom neviem k nemu radsej len s malym pojdem sice aj s malym som bola na tej polskej klinike mame to 6tyzd zadara ale je to daleko a kedze ja nejazdim ta by som musela cakat na muza kym pride s prace a potom tam ale to si najdem tu v okoli mna ty byvas v D12?to je kusok ak sa ti bude niekdy chcet tak kludne pridi nakavu aj s manzelom pokecat ja som doma 🙂

xena22
13. feb 2008

Maryloou77 neskusala si ovulacne testy?A preco myslis,ze by si nemala mat ovulaciu,mas nejake problemy?Prepac ak si uz o tom pisala a ja som si to nezapamatala...vravim,ze uz stracam prehlad...ako dlho sa snazite?Beries nejake vitaminy???Mozno mas ovulaciu uplne mimo cyklu,napr. ja som zostala tehotna oba razy den pred menzesom,viem to urcite.

Mishka711 ako dlho planujes zostat s malym doma???Alebo rovno do druhej MD??? 😀

lenka78
13. feb 2008

Ja som sa dnes stala tetou!!!Brachovi sa narodil Milanko,meno dali po nasom otcovi.Tak sa tesiiiiiim,juj.Vy tu rozoberate ovulaciu,narodil sa Milanko,juj,ale mam chut na babatko!!!Snad odolam.
Inac zaujali ma tie ovulacne testy.Mate s tym skusenosti.Kedze ja neuzivam HA,tak som sa bavila o tom s mojim gyn.,no on s tym skusenosti velke pred tromi rokmi nemal,tak nevedel,no vraj vela jeho pacientiek na tom funguje.V casopise som citala,ze to nie je vhodne ako na neotehotnenie,len ak chcete otehotniet.Tak neviem,ci to pouzivate aj na urcenie ovulacie,aby ste sa ochranili alebo len pri snazilkovani?
Zajtrajsok sa blizi,tak drzte palce,aby mi moj plan vysiel.Zajtra mam aj pohovor v agenture a este chcem kupit cinu a utekat cca 15 km za manzelikom na stavbu si spolu zapapat.Tak snad to stihnem,lebo prestavku ma len 30 min. a este ja ten pohovor...Pravdaze Luba chcem prekvapit,takze sa s nim ani nemozem dohodnut,aby pockal.Snad si to tu neprecita,hehe.On teraz papa len toasty,lebo varena strava je ladova,kedze nemaju na stavbe mikrovlnku,tak snad ho to potesi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre