Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

matina24
14. mar 2008

Nadina V juny sa uz mozno pridam aj ja.Ak sa bude dat Branka mam v Charleville ak si niekde v okoli tak moze byt.Okolo 28 by som mala letiet.Vcera pisomne nemcina tazke po mature sa aj tak budem ucit AJ.Papenky a pekny dnik

lenka1108
14. mar 2008

ahoj martinka.nadina byva v dubline co je daleko z charlevill.mam tam kamaratov a od nas teda z limericko to nieje asi asni hodinka.je to taka dedina ale v celku sa da. 😉

nadi ahoj aj ja osm uz raz cosi skusala myslim zo stretkom bola som ochotna prist aj do dublinu bolo mi jedno no ale prihlasiili sa asi iba 2 adeptky.nist vise.neva raz sa to isto podari.o tych dovolenkach joooj ani neviete ako by som chcela ist.kazdy rok sa chystame a nikdy nikam nejdeme.od svojho 1 roku som z nasimi chodila kazdy rok a to neboli peniaze na zvys a teraz ked som vydata a mame sa v celku dobre tak nejdeme nikam.muz mi vzdy povie ze radsej pojde na slovensko za rodicmi a kamaratmi a nie ist sa nudit na plaz....no co vam budem hovorit.teraz som pozerala last minute na zaciatok aprila na turecku rivieru za 375 e na osobu 7 noci.to sa mi zda vela penazi a kratky pobyt.
ale tak rada by som niekam isla.
nasi chodia kazdy rok do grecka do leptokarie uz asi 5 rokou za sebou na 3 tyzdne do apartmanou bez stravy a vyde ich to 7000 na osobu.ale je to cez zeleznice a ide sa vlakom.otec robi rusnovodica.a aka to je paradicka vtom vlaku laskas si prejdes sa pofajcis a si tam za necelych 24 hodin.tak perfekt mama chce aby som isla tento rok snimi ale nechcem ist sama z malou a mangel nebude mat tolko dovolenky.a este k tomu segra ma na zac augusta termin .
ozaj vcera jej oznamili ze caka chlapceka.bola trosku sklamana lebo chcela dievcatko ale potom bola rada.

ozaj uz vyse tyzdna mame pokazenu pracku a neuverite dnes nam doniesli novu z obchodu zabalenu,prisli nam ju namontovat a chlapik sa otoci a hovori pracka je pokazena necerpa vodu pumpa nejde.skoro ma vykotilo.tak teraz cakam na novu lebo tuto pridu zobrat spat.no konec.

okis babenky tak zatial papa neviem kde mi hlava stoji.papa 😉

nadina
14. mar 2008

Lenka,

tak snad to stretko niekedy vyjde, ked sa budes chystat do Dublinu,
tak daj vediet - kde to vlastne byvas? Som asi zabudla, prepac...
Co sa tyka dovoleniek, tak ja myslim, ze sa da,
nas ta decembrova na Kanarske vysla na 550 e. na troch ludi
a to bolo 6 dni, ubytko aj letenky dokopy, s polpenziou,
a naozaj krasny hotel. Takze urcite to nie je o peniazoch,
myslim, ze zo Slovenska by sme za zial za taku cenu na Kanarske
nedostali, asi aj koli tomu, ze tam nelietaju nizkorozpoctovky,
tak si to nechaju poriadne zaplatit...
No a ved dovolenka nie je len o vylihovani na plazi,
my sme mali auto prenajate -to nie je v tej cene - a za tych 6 dni
sme presli ostrov krizom - krazom a stalo to za to.
Ja velmi rada cestujem, len nerada lietam
a je blbe, ze odtialto treba letiet vsade, co uz,
vybrali sme si... 😉
Ked niekedy konecne dopisem clanok o Fuerteventure,
tak potom hodim sem link, co sa vsetko da vidiet na tomto ostrove.
...
Prave som sa vratila s Miskou od optometristu,
to Vam bolo vysetrenie, snad hodinove,
ale v poriadku. To este v ramci prevencie zo skoly.
Tak sa Miska vytesuje, ze nepotrebuje okuliare...
...a ja, ze nebudu vydavky 😀

lenka1108
14. mar 2008

nadi ked som skusala davat na ten link co si poslala grand cannariu tak mi tam vyslo na tuto velkoncnu dovolenku za 2 dospele 441 e.ale iba hotel,neviem cez aku spolocnost najst letenku a neni to vela tych 441 e?

nadina
15. mar 2008

Lenka,
nepises na aku dlhu dobu je ta cena?
Takze neviem posudit, ci je to vela...
Napis, na ako dlho je to.
Okrem toho, neviem ake budu ceny leteniek
cez Velku noc, pretoze letecke spolocnosti
to samozrejme vedia a zenu vtedy ceny hore,
takze sa oplati ist mimo sviatkov.

Letenku cez www.ryanair.com
a hotely na strankach :
www.canarias.com
a
www.alpharooms.com
Ja som sice nebola na Gran Canarii,
ale skus si mrknut tieto ostrovy cez
satelitne mapy :
http://maps.google.com/maps?ll=28.33929,-15.671...

Lanzarote, alebo Fuerteventura sa mi zdaju krajsie...
V Google Earth - ak mas nainstalovany - http://earth.google.com/
je zdarma...,
tak priamo v satelitnej mape
je mnozstvo fotiek a aj videa od navstevnikov,
takze sa da ako tak porovnat.
Ja naozaj nemozem porovnavat zo skusenosti, ale zase viem,
ze tieto dva ostrovy maju krasne prirodne plaze,
kdezto na Gran Canarii ich na snimkach
nenajdes, teda tie prirodne - len cierne
a ked je niektora belsia, tak je to umelo navozene,
co sa da vidiet na snimkach,
na Tenerife maju navozeny piesok
a zabrany v mori proti odplaveniu,
na Gran Canarii som take nenasla, aj ked je to mozne,
pretoze satelitne snimky su stare asi 2 roky,
odhadujem podla toho, ze nase ihrisko co mame pri dome
je na nich este len vo vystavbe 😉
Xena nam mozno povie lepsie 😉
Pekny vecer,

mishka711
15. mar 2008

ahojte babule ale mame pekne pocko co?no snad sa dnes vyprsi a zajtra bude lepsie chystate ta v pondelok na sprievod????

annaola
15. mar 2008

to teda ano, mishka, po polhodinovej jazde v dazdi na bicykli sa citim ako nejaka ryba.Na ten sprievod sa chystame,ale veru neviem, neviem ci sa to pocasie umudri.Ak nie, tak aspon vybehneme tu v Lucane na sprievod. Je jasne, ze ten tu bude urcite stokrat mensi , ale ked neprsi, aspon kvapka, ze 😉

etuska
15. mar 2008

Ahojte zienky,
akosi nestiham vsetko citat-minuly tyzden sme mali v skole maturity,tak bolo perno a popritom pracujeme s niekolkymi ziakmi na medzinar. projekte z geografie.
Vrham sa aj na vybavovacky ohladom "novej prace" v UK-aspon zatial to tak vyzera.Vybavujem si uznanie diplomu,aby som mohla ucit ako "qualified teacher"
Pekny vikendik 🙂

misakika
15. mar 2008

ahojte,
super pocasie dnes fakt 😒 .Malej som bohuzial este v piatok povedala ze pojdeme na kolotoce tak dnes rano vstala o 7mej a ako otvorila oci mlela o kolotococh. Takze aj napriek super pocasiu sme sa vybarali na marion square a za vytrvlaeho dazda sme sadli na kolotoc, taka zaba bola na tom a sedacka pre troch ludi...este teraz ma boli hrdlo ako som jacala a mala uz viac na kolotoce nebude chciet ist 🙂 .To bola riadna jazda 🙂 Boli tam aj male kolotoce, Kika sa vozila aj na nich ale fakt sa uz potom riadne rozlialo tak sme si sli radsej pekne domkov.Inak bolo by tam fajn keby nelialo. Ceny atrakcii boli uplne v pohode. Ja v pondelok robim, ale drahy sa s malou pojdu pozriet na sprievod a potom pridu po mna. Skoda ze nemam volno aj ja ☹ .
pekny vikend.

etuska
15. mar 2008

Hmm,baby,tak ten sprievod Vam v dobrom zavidim 🙂

xena22
15. mar 2008

Caute,,,trosku to tu zanedbavam v poslednom case,,,ale ako pozeram aj vy ste zaneprazndnene a nepisete tolko co kedysi...

K tej Grand Canarii...tak nadina ma pravdu,plaze nic moc,tmavy piesok a v mori uz aj kamene,co mne osobne vadilo,boli tam aj tie fajnejsie plaze,ale samozrejme piesok navozeny a nie prirodny,a ako tak pozeram na tie ceny co tu hadzete,tak asi najblizsie pojdeme tiez na blind a na vlastny past.Pretoze my sme sice isli v najvyssej sezone,ale dovolenku sme kupovali ako First moment a vysla nas cez 2000eur a to bez stravy,hotel nebol nic moc,ale prestravovali sme sa za lacno aj v inych restikach a hoteloch,aj tak sme neradi na jednom mieste.Tiez sme si chceli prenajat auto,ale ako som uz spominala,tak tam boli obrovske poziare a kopec ciest bolo uzavretych a pol ostrova doslova odstavena,vsade sa to hmyrlo policajtami a vladol tam vseobecny chaos,tak sme to vzdali,ale co som bola prekvapena,tak taxiky su tam velmi lacne a za par eur sa tam dalo dostat prakticky vsade.Nadina ty si ma normalne navnadila na Fuerteventuru 😀 ked naskrblim nejake bubaky navyse,tak ta poprosim o recenzie....
Ale pocula som ,ze aj na maltu sa da ist len tak na blind,kupit len letenky a ubytko sa vraj najde na kazdom rohu,aj ked je urcite lepsie nieco si zohnat predom cez net...bol tam kamos a tento rok ide znova,vraj nadhera...ach jo,ja by som chodila na Dv aj kazdy mesiac,ja som sa mala narodit asi do cirkusantskej rodiny,ja by som sa dokazala stahovat a cestovat 😉 cele roky....

annaola
15. mar 2008

jej, etuska, pozerala som si tvoj album, a ake mas zlate dievcatko.aj ja by som chcela take 😉
A kde si nafotila tie morske prasiatka, ja som na ne strasne zatazena, ked som bola mala, chovala som ich tusim 20.

etuska
15. mar 2008

Annaola-dakujem 🙂 mam na tom podiel viny 😀
Tie prasiatka chova nas znamy,ma ich ozaj vela.Aj nam jedno daroval,no v lete nam uslo ☹

etuska
15. mar 2008

Hmmm,a ja som si pozrela Tvoj album 🙂 -tiez mas riadne Sidlo 🙂 My by sme zase na oplatku chceli tak o 2-3 synceka 🙂 /no a ja potom tajne este 1 dcerku/-hoci manzel by urcite opat bral chalana 😀

nadina
15. mar 2008

Ahojte,

my sme dnesny den stravili doma,
vsetci sme postupne ochoreli, aj manzel
a dnes aj moja mamina, mne to uz preslo,
aj Miske a chalanom, tak sedime doma v teple.
No a zajtra by snad nemalo prsat, ak vyjde predpoved,
tak snad do tej ZOO na chvilku pojdeme...
Deti maju prazdniny a v podstate az do konca marca su doma,
to je straaasne dlha doba.
Xeni, na Fuerte je naozaj krasne, keby som mala peniaze
na investiciu, tak si tam kupim domcek 😉
Nie je to sice typicka zelena krajina,
je skor taka mesacna s oazami zelene, na miestach, kde sa zavlazuje,
ale tie plaze su naozaj nadherne...

etuska
15. mar 2008

Nadi-juj takto ste ochoreli? ☹ Tak sa pekne liečte,nech ste opat fit.Ja idem makat 😠 -musim cez vikend vsetko poopravovat co sa mi cez tyzden nechcelo+musim si dat dokopy vsetky dokumenty,kt. treba poslat k overeniu diplomu.Juuuj-uz to zacina,vsetky tire vybavovacky-no uz sa aj tesim na zmenu 🙂
Mrknem sem zajtra 🙂 Hadam budete mat krajsie pocasie a skocite do ZOO 🙂

krasulka
16. mar 2008

Dobre ranko zienky, ja som mala vcera otras precovny vecer. Asi o pol jedenastej vecer zrazilo unas na pumpe auto takeho cinana co ma vedla restik.Zarazu len taka irka vbehla dovnutra ze rrychlo, rychlo, zrazuili niekoho..TAk som tam bezala, a chudak cinan llezal na boku, hlavu krvavu, nohu zlomenu, ruku zlomnu, prsalo nanho...Tak kricim na kolegynu ze rychlo ambulance nech vola .To uz sa ludia zhrkli okolo nas, tak im hovorim, ze ci nema niekto nejaku deku v aute,alebo bundy nech mi daju, tak sme ho pozakryvali chudaka, a som m sa ho pytala, kde citi bolest a tak, ale nevedel poriadne po anglicky...Baby 35 minut sme cakali na zachranku, lebo isla az z nejakeho mesta, nic blizsie nebolo, ja som mala nervy jak hovado. chudak cinan mokol na zemi, hybat som s nim nechcela, lebo mi ukazoval na chrbat, ze ho boli, a som sa bala, ci nema chrbticu poranenu alebo nejake krvacanie, tri krat som volala zas na tu zachranku, ze kde su tolko, a ta p..a stale ze musite cakat, cakat..Chudak cinan uz skoro ani nedychal, pulz mal uplne pomaly..No hroza. Nastastie potom prisla zachranka a ho nalozili....jaj baby hrozny zazitok, znova som sa presvedcila ake je Irsko zaostala krajina v zdravotictve.Nadavala som strasne. Ked pojdem do robory pojdem sa opytat do tej restiky, ze ako mu je. Celu noc sa mi o nom snivalo ☹ ☹ ☹ ☹

xena22
16. mar 2008

Nadina,aj nasi maju dva tyzdne prazdnin a este tu mam aj svokrovcov...tiez to chce klud a nohy v teple 😀 Neviem ako vy,ale ja mam pocit,ze stale su nejake prazdniny alebo volno,v maji maju zasa tyzden prazdnin a v juni koncia tiez nejako skorej...skratka,nejdu sa pretrhnut tie decka 😀
Tak som inak zvedava aj na vysvecko,lebo tie prve dva roky to boli len take suche vysvedcenia,dufam,ze tento rok bude uz o nieco zaujimavejsie,ze sa konecne dozviem,ako na tom moj syn s vedomostami je 😀 Dost ma metie,ze nemaju znamky a ked sa spytam co bolo v skole,tak vzdy Niiiiic....no cely po mne 😀

xena22
16. mar 2008

Krasulka,to mas teda bohovske zazitky,asi by ma prekotilo...nemam rada taketo situacie,ale snad bude v pohode.A ako ho mohlo zrazit na pumpe???

etuska
16. mar 2008

No Krasulka-ozaj neprijemny zazitok,hadam bude O.K 😒 My mame nemocnicu 5 min autom z domu a ked prislo mamke zle,tiez sme cakali cca 45 min.Uz davno by sme ju nalozili do auta,no nemohla sa ani pohnut ☹ -aj na SVK je to sem-tam podobne 😒

krasulka
16. mar 2008

xena22, to neviem ani ja ko ho zrazilo, proste ten chalan asi vystartoval od pumpy a vrazil rovno do cinana, niektory soferi su ako blasni, co ja od pumpy chodim pekne na jednotke na spojecke, krokom, niekto vyrazi na plny plyn.

etuska, to je teda sila. My tu v nasom meste nemocnicu ani nemame ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
jedine toto mi na irsku najviac vadi.Inak pohoda.

nadina
16. mar 2008

Ahojte,
no teda Krasulka, strach a hruuuza,
snad bude v pohode, potom daj vediet.
35 minut je strasne dlha doba,
ved to chudak mohol aj vykrvacat,
keby mal vacsiu ranu niekde,
to teda nechapem, fakt...
A to sa teda asi ani nevie kto ho zrazil, vsak?
...
My sme sa akurat vratili zo ZOO, bolo poriadne chladno,
no potesilo ma, ze som nemusela varit,
mali sme posedienie v restike,
na deti cakali tasticky s darcekmi,
celkom podarena akcia,
len nha mi opuchla z tolkeho chodenia,
aspon ze neboli...
Peknu nedelu vsetkym

etuska
16. mar 2008

My sme mali prave fajn stretko s kamoskou Zuzkou v cukrarni 🙂 akurat,ze Miska uz bola unavena,tak sa zacala predvadzat 🙂 tak som vedela,ze je cas ist domov.Dnes aspon skoro zaspi,asi hned po vylezeni z vane a ja si mozem porobit veci,ktore pri nej jednoducho nestiham 🙂 aj Vam pekny zvysok nedele 😉

matina24
18. mar 2008

Babenky kde ste sa stratili? ☹

matina24
18. mar 2008

Nadina nevies nahodov ci so vyplati neake sporenie vybavit v IRA.Niekam ukladat peniazky.Pekny dnik prajm papenky

xena22
18. mar 2008

Caute babenky,ani neviem co napisat...noc nove sa nedeje u nas,mam tu stale svokrovcov na navsteve,tak nestiham tolko sledovat internet,ale piste,nech je co citat 😀
Ozaj maleho mi vzali do skoly od septembra,tak som sa bala,lebo som si dala neskoru prihlasku a niektore mamicky v skolke ma uz tak znechutili,ze mi ho nevezmu a vlastne aj riaditelka bola trochu proti,ze bude najmladsi ,ale prislo mi lajstro ze je prijaty 😀 a pradox je,ze ta mamicka co mi predpovedala,ze mi ho urcite nevezmu,tak jej tam syna nevzali a mne ano...tak nadina bude to preto,ze uz tam ma starsieho brata,tak som rada,ze tu na to beru ohlad.Tak uz budem mat dvoch skolakov 😀

annaola
18. mar 2008

je to mozne,uz som tu dnes napisala 2 prispevky a vobec sa nezobrazili. hmmm..zaujimave.....

annaola
18. mar 2008

aha, uz viem preco, boli dost dlhe a vyprsal mi cas..
ahojte dievcata, ako ste sa mali cez vikend, boli ste niekto v city centre pozret sprievod? my sme boli, ale nie velmi dlho, lebo aj ked svietilo slniecko, bolo strasne zima. a chudacik tatino drzal maleho hodinu na krku,vecer hoz toho seklo v krizoch a ledva siel do prace..
predstavte si, ze sa nam pohli lady aj v child benefit, a poslali nam po cca 9 mesiacoch kopu lajstrov na vyplnenie. snad to bude posledny krok a dockame sa aj koruniek. urcite im zacalo vadit, ze im Tibor stale vyvolava a otravuje, tak chcu mat konecne od nas pokoj 😀
Nadina, ako bolo v ZOO, neboli vsetky zvieratka zalezene vo vnutri? my sa chystame ked bude teplejsie, a ked vymenime tie tesco poukazky za tokeny ci ako sa volaju, neviete niekto ako to presne funguje?
maminky chlapcov, aj vam sa stava ze ked pridete na navstevu niekam, kde maju dievcatka, tak sa vasi chlapci idu potrhat za babikami? normalne rozmyslam ci Tomaskovi nejaku babiku aj nekupim, lebo psychologovia varuju pred delenim na cisto zensku a mozsku rolu,tak mu to mozno aj prospeje a trocha sa skludni.
Krasulka, ako sa ma ten Cinan, zije? Muselo to byt strasne...

xena22
18. mar 2008

Annaola ja mam dvoch chlapcov,ale k babikam ich to netaha...ale na ukludnenie tvojej duse,zaujimaju sa o moje laky na nechty v poslednej dobe,zacinam mat strach 😉 Takze babiky nie,ale myslim,ze rolu babik im dostatocne zastupia plysaky,tak sa o ne staraju ako keby boli zive.No a este jeden ulet....my zas mame detksu kuchynku,ale vyhraju sa s nou viac ako moja neter,takze ak mas pocit ze mu dusa prahne po babikach,tak mu kup,kto vie,mozno v nom podporis otcovsky pud,ja tiez tajne dufam,ze sa mi decka naucia domace prace a varit,ved do zivota sa im to zide 😀
No a maly je zblazneny do Thomasa vlacika,tak mame vsetko co sa da vlacikove...cakam kedy ho to prejde...

A kde ste vsetky?

nadina
18. mar 2008

Ahojte,

Martinka, veru Ti neviem poradit kam ukladat peniazky,
aby boli dobre zurocene...
Anka, v ZOO bolo fajn, pisala som aj vyssie,
my sme na Saint Patrick´s day boli opat v Ikee,
lebo na prvy x nemali vsetko, co sme chceli,
tak sa nam hodilo, ze je manzel doma
a Ikea bola otvorena.
Tie poukazky, ak Ti uz prisli z UK- posiela sa to tam...,
teda ak si uz vymenila body za poukazky
a vybrala si si ZOO, tak Ti pridu "listky" do ZOO -
v 4 nasobku hodnoty, ktoru si poslala.
Ja som mala 10 eur na priamu zlavu na nakupe,
ale neminula som ich, pretoze pri vymene
za vybrane vstupenky som dostala za to 40 eur
na ZOO. Poslali 4x po 10 eur zlavu na vstupnom, co potesi...
Je mozne kludne dat aj vsetky 4 vstupenky naraz.
Xeni, no super, ze Ti zobrali syna do skoly...
a pozeram Tvoj PAS na konikovi, ze Vas mozno aj bude viac
v dohladnej dobe...
😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre