Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

question
25. mar 2008

ahojte bbule...tak ja som sa uspesne vratila z dovolenky z Sk a musim povedat ze ma hooodne sklamalo,ze v podstate sa tu vobec uz babulle nepridavaju a nejako sa asi nikomu nechce pisat...bo cakala som niekolko stran za tie dva tyzdne a hla..ledva dve stranky 😅
ako sa mate? citala som ze ste preberali streko,ktore sa asi znova nepodarilo 😢 ,cez dovolenku az po HPV...jeje
boli sme na vystabe nabytku na SK..a co to sme vybrali 😀 a konecne mozem po troch rokoch povedat,ze som si doma na dovlenke aj oddychla 😀

nadina
25. mar 2008

Ahoj Question,
vitaj naspat.
My sme boli vcera opat v Ikea na nabytok
a tak som tri dni montovala skrinky 😀
Manzel prichadza po 19h., tak na to nemal cas,
...
O tyzden letim tiez na SK, na 5 dni,
stara mama bude mat 90 rokov,
tak hlavne na oslavu, ale aj vybavit potrebne veci...
Tak pekny vecer vsetkym...

etuska
25. mar 2008

Tiez prajem pekny vecer 😉

lenka1108
25. mar 2008

ahojte baby asi po tyzdni sa znova hlasim.nie zeby som nemala cas len som leniva pisat.tieto sviatky sme pochodili hadam vsetky miesta v irsku.boli sme pozret na cliffs of moher,no nadhera aj ked sme vymrzli.boli sme v kilkee na plazi,conemmare no vsade tade.mangel ma dovolenku este aj cely tento tyzden tak nesedkame na ritkach.boli sme v cirkuse so sydny bol skvely odporucam.
aj ja letim buducu sobotu co je 5 aprila na slovensko na tyzden aj s malou, sestrou a dvoma kamaratkami.dedkovi je za malou smutno a kedze boli dobre ceny za letenky tak sme sa rozhodli ze prekvapime.len stale neviem ci si mam zobrat aj zimnu bundu....question nevies mi poradit? 😉

question
25. mar 2008

ahoj Nadi...no ikea ti asi dala poriadne zabrat 😀
a ta oslava...jeje to uz je teda kraaasny vek..to teda hej..aspon si doma trosku oddychnes...ides sama,ci aj s detmi?
lenka..s pocasim je to rozne..ked som bola doma,tak bolo asi ako tu...ja som zimomrava..tak na ruky mi bola aj dost zima... ja som mala nemala zimnu bunduz,ale len kabt..a dalo sa.. ale pre istotu si pozri pocko ake ma byt..tiez je to teraz tak povediac nevyspytatelne aj u nas... ja som si tepla veru neuzila.. 😀 praveze som videla aj v Nitre ako snezilo.. 😀 takze aj ty ides domov..no ja to tiez vlastne otocim asi o tri tyzdne..kedze budem lietat kazdy mesiac na kontroly domov....
a leni normalne ti zavidim ako ste chodili kade tade..a co mala...vladala s vami??? 😀

etuska
25. mar 2008

Lenka1108-zimnu bundu si urcite vezmi, u nas mrzne a snezi 😒

nadina
25. mar 2008

Question,
manzelik bude mat dovolenku
a ostava s detmi. Miska a starsi so synov budu v skole,
tak len s najmensim bude doma. Zial, neda sa tiez s detmi lietat
kazdu chvilku, aj koli skole a aj aj ked su zlavy,
tak pre 5 ludi to vyjde dooost. Radsej sme investovali do dovolenky
a teraz letim len sama 😉

nadina
25. mar 2008

Teda s najmensim - len doobeda,
ja to tak pisem, ze nebude mat vela roboty,
ale snad bolo pochopene... 😀

xena22
26. mar 2008

Caute krasky...dobe ranko,dnes tu strasim skoro,nemozem spat,asi starnem... 😒

Nadi a kam idete na dovcu???Ja tiez hovorim,ze je rozdiel kupit jednu letenku,alebo 4,aj ked je v akcii,tak nas to vychadza dost a hlavne nie je to len o letenkach,nas vzdy vyjde takato cesta dost...My ideme az v auguste na dva tyzdne.A komu je smutno,nech pride sem 😀
Veru sme toho vela nepopisali v poslednej dobe,asi sme boli plne vytazene....
My sme este na tych Cliff of Mohers neboli,znami tam boli a vraveli,ze nic moc,ale teraz ked pocujem aj s ineho zdroja,ze tam je krasne,tak mozno vybehneme,ked sa otepli...
Nasi boli teraz naposledy v Tralee v tom aquadome,velmi si chvalili a kusok odtial bola nejaka jaskyna,tak mali vylet....ja som doma upratovala a varila a bola som rada,ze mi nik nestrasi za patami 😀
Tak som rada,ze sem obcas hodite tip na vylet,lebo mne sa samej nechce nic hladat... 😀

nadina
26. mar 2008

Bre ranko vsetkym,

my sme tiez este na Cliffs of Moher neboli,
ale fotky co som videla - boli paradne.
Len je tam asi lepsie ist "v letnych" mesiacoch,
ked tolko nefuka.

Xeni, chystame sa opat na Fuerteventuru,
my sme tam v decembri boli len traja,
tak teraz ideme vsetci - aj moja mamina
ide s nami.

question
26. mar 2008

vidis nadi ved to vravim,ze si doma trosku oddychnes 🙂
a tusim ti naozaj ta fuerteventura ucarovala ked tam idete hned znova 🙂
a inak baby ja sa musim priznat,ze sice som tu tri roky,ale este som nebola absolutne nikde na vylete okrem dublinu a wicklow... ale to preto,ze sme s manzelom robili uuuplne ine smeny a dufam,ze co to dozenieme teraz na jar,ked sa uz otepli..kedze sme uz aj pojazdni... 🙂

xena22
26. mar 2008

Nadina potom musis hodit aj nejake fotky do eteru,normalne si ma navnadila.Zasa idete na vlastnu past?Kolko vas to vyslo na hlavu???To je super,ze idete vsetci,my sme povodne chceli ist niekam na dovcu tento rok,akoze sami,ale nejak nemam to srdce nechat deti doma,uz som ich nalakala aj na prazdniny k babke,co je pre nich dost lakava ponuka,ale kedze maju cestovanie v krvi,asi by mi to neodpustili 😀
Question ani mi sme este toho vela v irsku nepochodili a tiez sme tu dost dlho,aj motorizovani sme ale toho casu je malo a vsetko ide do penazi,tak musime krotit svoje vasne 😒

nadina
26. mar 2008

Ahojte,

Question a kde ste boli vo Wicklow mountains?
Boli ste aj pri Glendalough? Chceli by sme niekedy ist ku tomu jazeru,
vraj je tam naaaadherne...
Xeni, aby to lepsie znelo, tak to zadam v SK korunach.
Na osobu 17 tisic sk - na dva tyzdne s letenkami a polpenziou a ubytkom
v paradnych hoteloch, tyzden na jednom konci ostrova
a tyzden na druhom.
Myslim, ze na Kanarske to nie je zla cena...
Ked sme boli v Egypte - este 6 rokov do zadu,
tak sa pamatam, ze vtedy nas to vyslo 18 tisic na osobu s polp. na 10 dni...
a od vtedy ubehol nejaky cas, aj ked tazko porovnat ceny dvoch roznych destinacii.

Fotky z Fuerteventury mam na picasa web. Kto chce mrknut - staci, ked mi poslete internu postu tu na konikovi
a ja Vam rada poslem pozvanie do albumu, nechcem to davat sem verejne... 😉

andrearu
26. mar 2008

Ahojte dievčatá,
po dlhom čase zase napíšem pár riadkov. Vidím, že sa tu vedie debata o výletoch v IRL a dovolenkách 🙂 .
Ja som bola s rodinou asi 5x na Cliffs of Moher. Za každým sme mali iné počasie. Musím však povedať, že
stále to stálo zato. Aj to najhoršie počasie, ktoré sme zažili, malo takú super strašidelnú atmosféru. Boli
tam vtedy s nami naši priatelia zo Sk, užili sme si to a to doslova, deti sme museli držať aby ich neodfúklo.
Veľmi sa im páčilo, môžem povedať, že boli nadšení.
Vôbec západné pobrežie je krásne. Mojou veľkou srdcovkou 😉 sa stalo Dingle, okruh od mestečka smerom
na západ tak 50km začína aj končí v mestečku Dingle. Je to najzápadnejšie miesto v IRL. Zatiaľ som nič
krajšie nevidela. A to sme už prešli veľmi veľa z IRL. Stále niečo plánujeme, aby sme z domu niekam vypadli. Poznáte to,keď máte vybité baterky a dáte ich do nabíjačky, tak na mňa pôsobí more, oceán. Keď nejdem
dlhšie k moru, som bez energie 😝 .
Tak si to tu tiež užívajte, keď už žijeme na takom peknom zelenom ostrove. 😎

andrearu
26. mar 2008

Nadi ešte som zabudla napísať, veľmi si ma navnadila na tú Fuerteventuru, už dlhšie nad tým uvažujeme.
Aj keď na druhej strane, mňa viaci láka Portugalsko. Asi preto, že odtiaľ je to bližšie a hlavne je aj ponuka.
Zo Sk som Portugalsko ešte nevidela. A keď sa vrátime na Sk tak sa tam už asi nedostanem.
Bola tam niektorá z Vás? 😉

nadina
26. mar 2008

Ahoj Adka,
som rada, ze si sa opat ozvala 🙂
Akurat som na Vas vcera myslela, ze
sme s Vami dlllho neboli.
Tak ked sa vratim zo SK, budeme radi, ak sa s Vami vsetci zase uvidime.
Fotky, co som spominala, ze boli paradne z Cliffov, tak to boli prave tie Vase
😉
V Portugalsku som veru nebola, tak neporadim.
Ale tiez sa chystame, velmi sa mi paci mesto Porto,
ma uprostred mesta rieku a prudke svahy s typickymi domcekami,
s krasnym mostom ponad....
Mrkni : http://www.flickr.com/photos/jeronimo/169541606/

Mam pocit, ze to mesto dycha atmosferou z fotiek
a co potom, ked tam clovek je...
😉
a este jedna : http://www.travel-in-portugal.com/photos/img317...

etuska
26. mar 2008

ahojte baby,no my sme vo Wicklow Mts. navstivili prave Glendalough a Avoca -tam sme boli aj vtej dielnicke ,kde tkaju latky/deky...-pocasie tam bolo vtedy super tak sme mali pekny výletik 😉 a to jazero je ozaj carovne-vtedy bolo nadherne ako zrkadlo.My sme si zaplatili bus,kt. stoji v centre a mali sme celodenný vyletik do Wicklow Mts. aj s vykladom v buse.

A s tou dovcou ste ma navnadili 😉 Mala sa pýtala,ci pojdeme v lete k moru,kedze minuly rok sme boli v Ciernej Hore,tak sme sa s muzom usmiali,ze hej 😉 ,no neviem,ci sa bude chciet kupat v takom studenom 😉

andrearu
27. mar 2008

Nadi ďakujem, aj za tie linky, keď sa rozhodneme
kam pôjdeme tak dám vedieť. keď sa vrátiš, tešíme sa
na stretnutie.
Všetkým prajem pekný deň 😉

mishka711
27. mar 2008

A hojte tak po pardnoch volna sa opet hlasim 🙂 iwka ako bolo doma vsetko ok vysetrenia???my sa dnes ideme vazit tak som strasne zvedava kolko sme pribrali sice mama zatial nejak nechudne stale sa nezmestim do starych rifli ale verim ze coskoro sme kupil fitness ball ale malemu sa paci najviac hlavne ked nevie zaspat alebo odgrgnut 😀 a snad si konecne aj vyformujem postavu hehe a stymi vyletmi no cliffy su krasne to je pravda aj jazero v glandalogu nenapisala som to spravne ale pochopite vsak???no my cez sviatky sme behali po navstevach a navstevy po nas mala som tu maminu tak pohodicka akurat ze manzel chytili zase priedusky no ale uz je lepsie a to stretko snad v maji alebo v aprili by mohlo vyst co vy nato??chystate sa niektore domou v aprili teda koncom aprila???

xena22
27. mar 2008

Caute zdravim,nadina fotecky krasne,ale vyzera to tam ako na Grand Canarii skoro,takze nabuduce zvolime inu destinaciu...
V Portugalsku som bola krizom krazom,hlavne v Lisabone,ale velmi ma to nenadchlo,ocean bol stale rozbureny,mesta spinave,sice na fotkach to bolo super,ale ten smrad baby,ako na mestskych WC 😀 ,tam maju riesenu kanalizaciu tak,ze vsetok sajrajt tiekol v jarkoch popri ceste...bola som tam sice 13r dozadu,mozno uz zcivilizovali a celkovo ti ludia su taki hlucny,dokonca aj v banke bol chaos a o cestach sa ani nevyjadrim,to je zazitok,tam je vsetko vec dohody 😀 Ale tak dalej v tych dedinkach to ma svoje caro..
Mishka nezufaj,kup si nove rifle 😀 ja som sa teda po kazdom decku beznadejne do nicoho nevopchala,hroza,ale uz to neriesim,nemozeme byt vsetky modelky 😀 ,ale zas preco sa o to nepokusit??? 😀

mishka711
27. mar 2008

xena hi no jasne ale modelka asi velmi tazko to by nepomohli ani plastiky 😀 😀 😀

question
27. mar 2008

ahojte..
mishka..vysetrenia ok... aspon zatial...a rozhodla soms a ze predsa len budem rodit na SK,a budem lietat domov na kontroly..idem domov 16.4 na pat dni a potom 16.5 tiez na 5 dni... a potom uvidim...
co sa tyka portugalska..ja som tam bola s manzelom minuly rok v januari,letenky boli za cent ale my sme boli v guimaresi... co nie je pri mori..ale portugalsko aspon vo vnutrozemi je super.. ceny smiesne a v pohodke..aj ked niektore casti mesta su ako u nas byvaju cigani..ale to je ich kultura,tak s tym nic nespravime..)) a kamoska bola na dovcu letnu niekde prri gibraltari a vravela,ze bolo super..a ceny su tam este nie tam prehnane ako inde na dovolenkach... ja by som sa tam chcela ist raz pozriet pri more...
a co sa tyka toho nasho irska..pocasie sa pomaly ale isto vylepsuje..tak sa moze zacat chodit..no nie baby? 🙂

lenka1108
27. mar 2008

ahoj nadi to mas super ceny,kde si to nasla taku lacnu dovosku?a to mas uz aj s letenkami?
asi pojdem tento rok niekam ale s mamou a malou oddychnut si.
ahoj question jej to inak prevezes ked budes kazdy mesiac lietat a naviac od 7 mesciaca by si uz lietat nemala.ja aj keby som sa rozhodla rodit na sloensku vysetrenia by som podstupovala tu.neni to tu zle...ale pravda kazdeho nazor.

mishka stym chudnutim,ja sa o to snazim uz 19 mesiac od vtedy co je mala na svete a nist.po [porode som krasne schudla kym som kojila a teraz mam tolko ako ked som isla rodit.hanba ja viem ale ked tu stale prsi ,mala stale nachscipana no chod niekam som len v dome zatvorena a potom ze sa to lepi tie kila.kaslem na to.ked bude mala chodit do skolky a ja do roboty urcite cosi zhodim.dufam teda.. 😉

xena22
27. mar 2008

Lietat moze tehotna tusim len do 27 tyzdna a potom uz len s potvrdenim od dr v nutnych pripadoch.

question
27. mar 2008

no lietat sa moze do 36 tyzdna... pre skyeurope od 27 do 35 tyzdna musis mat povrdenie od lekara ze je vsetko v poriadku a mozes kludne letiet... ja budem letiet v 17,21 tyzdni a potom okolo 26 niekedy v juni... v juli uz nechcem letiet..a v auguste ideme domov na aute..kedze bude treba vela veci brat domov...
co sa tyka osetreni tu...budem chodit aj tu... a kedze prve mam az v maji..nejako im neverim..ale aspon v tom juli ma tu prezru..takze ja to mam tak 🙂

nadina
27. mar 2008

Ahojte,

Lenka, ja som sem davala oba linky,
tak este raz teda :
www.canarias.com
www.alpharooms

Vidim, ze kym clovek neuvedie ceny,
tak to nikoho nezaujalo... 😉

nadina
27. mar 2008

Ahojte este raz 😉

tak dnes sme mali na ambasade hotovy pas pre syna,
trvalo to "len" od zaciatku februara..takze v pohode.
Este nie je sezona, tak ak niekto potrebuje -
je asi ten spravny cas...

Andrejka : vdaka 😉

question
27. mar 2008

ozaj inak poculi ste o tom,ze to vyzera so slovenskom a bezvizovym stykom dobre? ze mozno uz buduci rok budeme moct lietat? teda nie ze by to bolo az take lakave..ale myslim,ze odtialto sa to celkom da...

nadina
27. mar 2008

Question,
ak myslis USA, tak ano...
No asi najcennejsie je to pre tych,
ktori sa do USA uz vystahovali
a ich pribuzni stale potrebuju viza,
aby ich navstivili...

mishka711
27. mar 2008

nadina a nevies ked sa nas maly narodil tu ci mu mozme vybavit irsky pas???jedny tvrdia ze ano druhy nie kamoska dnes isla na gardu no cakam co povie kedze sme obaja slovaci a nie iri 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre