Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

jana_vargova
10. apr 2008

Ahojte

Nadina- aj my byvame v Charleslande. Je tu fakt super. mame sa kde prechadzat, more vidim z okna a tak...

Mishka- to je nahoda. a kde si rodila? ja v Holles Street. Maly je strasne zlaty. Niekedy ho bolieva brusko ale kupili sme take kvapky-Infacol a tie m vzdy dam ked ho boli brusko tak pred papanim a je dobre

mishka711
10. apr 2008

ahojky no jasom tiez rodila v holles street a som velmi spokojna somnou tam bola este jedna slovenka s popradu a mala dievcatko ja malemu uz len sem tam dam infacol radsej cajik dam vipit predsa bylinky ale uz je to lepsie tak sme radi uz len rano sem tam sa puci jak taky maly pucko co si nevie puknut 🙂 a ty si ako spokojna s porod tu v irsku a ako sa ti paci???my sme tu o rok dlhsie ako vy

nadina
10. apr 2008

Ahojte,

Janka, tak to mate super, Greystones sa mi velmi paci,
najlepsie je, ze do centra to Dartom vyjde casovo rovnako ako trebars
od nas - z Dublinu 15... len su tam dost drahe domy na predaj,
co som pozerala, aj v Bray su ceny daleko vyssie,
ako trebars u nas.
No co uz - more je more...a tiez dochadzanie zavazi.
Pekny dnicek vsetkym.

mishka711
10. apr 2008

nadina xcete kupit dom tu v irl aj my sme rozmyslali ale zatial sa nevieme rozhodnut ci tu alebo doma 🙂

matina24
11. apr 2008

Lenka dufam ze si uzvas to pekne pocasie doma.
Aspon na chvilu.Ak si este doma tak prajem pekny zvysok
dovolenky.Zatial pa 🙂 🙂 🙂

matina24
11. apr 2008

Ahojte babenky 😉 ,dnes je doma pekne pocasie
vraj bude 22 stupnov.Skoda ze nemam rada velmi teplo
znesiem ale iba do casu.
Pekny dnik vsetkym Papenky
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😉 🙂 🙂 🙂

matina24
11. apr 2008

Uz ma asi porazi stohoto pocitaca alebo to robi net?
Neda sa mi pozriet ziadny e-mile neviete preco.
Mzslim to tak ze si neviem pozriet e-mile na
niektoru z vas takze neviemani napisat.
Pomozte prosim! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

andrearu
11. apr 2008

Ahojte devčatá,
Dnes konečne slnečno a bez mráčika obláčika, teda aspoň u nás 😉
Janka vitaj, tebe aj maličkému hlavne veľa zdravíčka. V Greystones som nikdy nebola,ale z počutia viem že je
tam krásne. No a ten výhľad na more, tak to Ti teda v dobrom závidím 😎
Miska čo to za Popradčanka s tebou rodila, ja som tiež z PP, tak či zase náhodou nemáme spoločnú známu 🙂
Ináč môj Riško ten mával detské koliky, to som si užila, lebo Romi to nemala a vôbec som to nepoznala. Skončili
tak do 4mesiaca. Dávala som mu kvapky Saab tuším tak nejak sa volali. Aj som mu masírovala bruško, proti
smeru hodinových ručičiek
Včera som piekla zemiakový chlebík, dnes tam už skoro nič nieje. Ak by niektorá chcela recept. Napíšem.
Prajem Vám všetkým pekný deň a víkend. 🙂

matina24
11. apr 2008

Andrearu si este tu?

matina24
11. apr 2008

Asi po hodine sa mi umudril pocitac.Takze s Ip mi nemusite uz pomoct.

annaola
11. apr 2008

matina, ty si v irsku rychlo zvyknes, ked nemas rada teplo 😉
ja by som veru najradsej byvala niekde v Afrike...
mamicky, poradite mi, maly sa zacal stazovat na bolest uska, ak to neprejde pojdem k lekarke, ale rada by som skusila nejake kvapky, mate skusenosti ktore su dobre???dakujem
Andrearu,to si piekla klasicky chlieb, iba nastruhala do cesta uvareny zemiak? ten recept poznam.akurat ze sa tusim 3 hodky musi piect 😝

mishka711
11. apr 2008

ahojte A di no ona je mlada babula ma 24r KATKA neviem aka xi som zabudla a ma tu celu rodinu no a moj manzel pochadza od popradu so spisskej teplice 🙂 a viem ze vacsiou chlapci trpia kolikami no mojej sestry maly ked bol babo no hruza nespal ani cez den ani v noci manzelova teta priniesla kvapky z svk skusala som asi 3krat a zdalo sa mi ze mu to nerobi dobre tak som to vysadila a myslela som si ze si s pp lebo aj ta KATKA s rodinou co maju tie 2deti su to viem si pametam 🙂 a tuto mladsiu Katku asi nepoznas nechce sa mi davat velke pismena tak baby sorry dnes sme tu mali s health centra sestricku dosla pozret maleho ako pekne rastie a pribera a vsetko je ok tak sme radi u nas fuka aje zatial slnecno ale urcite nebude 21st ako na slovensku ☹ no ja by som tiez najradsej niekde kde je aspon cely rok 23-35 stupnou ale nestazujem sa nejak som si uz zvykla a to som dazd neznasala teda nemam ho rada ale tu mi to pride ine ako doma a tehotensvo sa mi lepsie znasalo tu kvoli tej klime 😉

andrearu
11. apr 2008

ahojte
Annaola je to klasický zemiakový chlebík, dávajú sa tam až 3 zemiaky, ale pečie sa len 50 minút. 😎 ,
takže pohodička.
Miška Sp. Teplica, to je ako rodený Popradčan. Poznáme tam dosť ľudí. To je v pohode, také mladé
baby nepoznám, 😉, to by bola náhody keby áno. Vieš ja taká "stará" žena 😀
Ja by som už tiež brala, keby tu bolo aspoň takých 25 C, už čakám kedy nebudeme nosiť zimné
bundy. Takže Martina tu si to počasie užiješ. Určite Ti nebude horúco 😉

xena22
11. apr 2008

Ahojte...

andrearu hod receptik na ten chlebik,piekla si ho v rure,alebo v domacej pekarnicke?

Baby mne tu pocasie celkom vyhovuje,pokial neprsi cele dni,tak je to ok,nepotrebujem ani leto ani zimu,tolko si vybehnem aj na slovensko 😀

Annaola aj mojho maleho dost casto bolieva usko,hlavne ked mava nadchu,nam zatial najlepsie zaberali kvapky Tropex,su akoby z medu,tak sa tahaju a nevytekaju tolko z uska..inak taky domaci babsky recept mam,ze dam do starej ponozky za hrst soli,necham ju rozohriat v mikrovlnke a prilozim na ucho az kym to nevychladne,nechapem co na tom funguje,ale funguje to...

Mishka a ty poberas matersku(rodicovsky prispevok,no vies skratka tych cca 4-5000sk mesacne) aj na slovensku???Alebo len tuna?A pridavky?

andrearu
11. apr 2008

Tiež si myslím ako písala Miška, že doma na Sk keď prší tak je to iné ako tu.
To mrholenie sa nedá považovať za dážd. Ani nepamätám kedy som mala vonku
dáždnik 🙂 Ale už je dlho zima, tak sa teším na trochu viac slniečka 😉

Xena tu je recept:
Kvások: 25 g droždia, cukor, voda
Cesto: 1 kg hl.múky, 3 v šupke uvarené zemiaky, 3 polievkové lyžice octu, soľ, celá rasca, voda
+ kvások

Všetko vymiesiť klasika ako pri kysnutom ceste.
3x vykysnúť ( to znamená, keď vykysne prvý krát treba ho trochu rukou premiesiť a tak opakovať
až tri krát), olejom potrieť dosku, cesto vyklopiť a rozdeliť na polovicu. Už ho nemiesiť, musí
ostať nadýchané, tak len z tých polovičiek jemne vytvoriť 2 bochníky chleba. Dať na vymastený
plech. Povrch chleba neolejovať, ale potrieť studenou vodou, aby bola dobrá kôrka. Posoliť, posypať
rascou .
Piecť vo vyhriatej rúre (nemám pekárničku ☹ ) 20 minút - 220 C, 35-40 minút - 170 C
Po vybratí znovu potrieť vodou.

Dúfam, že sa vydarí, je naozaj veľmi chutný 🙂 už nemáme nič, tak možno zajtra pečiem znovu 😖

A ešte Xena ty si tu dlhšie, už poberáš prídavky, ja stále čakám už 25 mesiacov. 😠

annaola
11. apr 2008

dobry napad, asi ho aj ja upeciem, lebo sa mi nechce ist do obchodu a doma ani krajec ☹ Som to ja ale gazdinka ☹

mishka711
12. apr 2008

xena ja len u pobetram doma si budem ziadat len o prispevok pri narodeny dietata kedze tam nezijem uz 3roky asi tazko mi nieco daju a plus ani dane neplatim takze tak mne zaplatili vlastne spetne rodinne pridavky lebo mi zacali chodit az teraz od 1.4.08 inak som pocula ze sa dlho caka no vyhoda je ak tu porodite 🙂 a ozaj xeni??a co to 3tie???pracuje sa na nom???/ 🙂 som ale zvedava co??/andrearu vcera tubola zuzu a som jej ukazovala tuto stranku e ina nahoda vravela 🙂 a ake mate plany na vikend okrem pecenia chleba???my asi podla pocka v nedelu chceme ist niekam na vylet ale nie daleko kvoli malemu viete nieco poradit???vopred vdaka 😉

mishka711
12. apr 2008

🙂 😉 zase tu nikoho neni 😀

mishka711
12. apr 2008

mame nove fotky v albume 😉

etuska
12. apr 2008

Mishka-prave som si pozrela-parada.Maly rastie ako z vody.Uz bude mat 3 mesiace,ze?

xena22
13. apr 2008

Andrearu,tak takto isto peciem chlebik aj ja,akurat tam nedavam zemiaky,ale uz mam domacu pekarnicku a hodne roboty to usetri,ale zas neupeciem chleba z kila muky,len z pol...takze je hned v tahu..ten zemiakovy vyskusam nabuduce z pol davky...
Pridavky na deti poberam prakticky odkedy sme prisli,sme tu skoro tri roky a cakali sme len asle 3-4 mesiace,asi preto,ze sme tam vytrvalo telefonovali a dva krat som musela vsetko dokladovat,lebo vsetko sa niekde vraj stratilo,takze asi treba volat denne 😀

Mishka,to nemyslis vazne,ze si rodila tu a neboli schopni vybavit pridavky hned???Nezda sa mi to fer,ved to by mala byt automaticka vec,nuz co,hlavne ze dorazili aj spatne,tak si aspon usetrila 😉
Tretie mame stale v plane,ale teraz sme trosku plany odlozili,kedze ideme o par tyzdnov na dovolenku do spanielska,tak tam chcem ist v dobrej kondicii,lebo citim v kostiach,ze to bude siroko daleko posledna dovca 😀 ak neratam vyjazdy na slovenkso..no a ked sa vratime,potom sa uvidi,ale uz si pomalicky zistujem co a ako,hlavne na co budem a na co nebudem mat narok,ale zatial len tak povrchne,zahryznem sa do toho,az ked to bude akutalne...

Aj my sme si vybehli vcera na vylet,sli sme do dinosaurieho muzea,vraj jedineho svojho druhu v irsku,ale bola som sklamana,bolo tam len par modelov dinosaurov a bola tam hrozna kosa,keby tam ten ded na vratnici nemal ku kazdemu modelu polhodinovy preslov,tak tam nemame ani co robit.Mala tam byt aj restauracia v dinosaurom prostredi,ale bola zrovna zavreta,takze sa nam vylet velmi nevydaril.Dnes sme chceli ist na Cliffs of Mohers,ale nechcelo sa nam vstavat 😀 tak nabuduce...
Dnes je celkom pekny den a sedime doma,niekedy skratka neviem co deckam vymysliet aky program,obcas idu s muzom na korcule,alebo krmit labute,ale celkovo sa mi zda,ze sa tu nic neda robit,na Slovensku bolo vzdy co robit a kam ist a tuna mi zlyhava fantazia 😀
Co ste robili vy???

mishka711
13. apr 2008

ahojkymaly bude mat 3mes 17steho takze coskoro a odvcera zacal byt riadne upistany neviem co snim je ☹ ale snat to zase coskoro prejde

lenka1108
14. apr 2008

ahoj baby tak uz pisem z irska len bohuzial mi mala nedovoli sediet pri pocitaci tak to bude kratke.na slovensku bolo super a hlavne teplucko.mala mi tam hned ochorela nejak nezvlada prechody.vecer ked zaspi popisem viac aj o blbych slovenskych zakonoch...tak papa

mishka711
15. apr 2008

lenka1108 no som zvedava teda co nam napises ja sa chystam dalsi mesiac domou ak bude rodny list maleho dovtedy ty si si ziadala o ten prispevok pri narodeny dietata???

helka31
15. apr 2008

Ahojky kočky ako sa mávate?Leni ako sa máš čo nové?Ako bolo doma?No tie prechody podnebia tak to je fakt dobré na choroby.Ako sa má malá?Čo robkáte?Miška pekné fotečky malý rastie ako z vody 😉 .Čím ho kŕmiš?Erika kde si stále máš toho veľa?Teraz budú druhé matury?Čo mate nové? 🙂

mishka711
16. apr 2008

baby to tu nejak zanedbavaju 🙂 helka no maly je mliecku SMAgold a to ti poviem ze toho vela nepopapa ale zato castejsie aspon ze je zdravy zajtra nas caka ockovanie BCG tak a potom uz mame pauzu do 4tehomesiaca 🙂

mishka711
16. apr 2008

caute tak dostali sme irsky pas tak v maji ideme teda letime domkou huraaa 😀

lenka1108
16. apr 2008

ahojte tak az dnes sa mi to podarilo.

prva vec mishka tvoj manzel je ir?lebo my sme obaja slovaci a hned mi povedali ze nemozem dostat pre scarlettku irsky pas len slovensky alebo on mozem poziadat po nejakych rokoch stym ze sa vzdam slovenskeho...tak trosku nechapem.a ano dostala som porodne co bolo 4000 ci kolko a prispevok od mesta 3000 korun no ale nezavidim ti ak budes na slovensku vybavovat rodny list a trvale bydlisko a veci okolo toho no lebo mne to trvalo pol roka.a stale to nemam na socialke doriesene....

ahoj heli bolo super ale kratko nic som nestihla a ked ti poviem ze ani ten zubar ma nezobral,no konec.a teraz zase zuby zacinaju boliet.uz sa asi odstrelim.mala mi tam hned ostala chora dostala silne sopliky a znich mi vrackala a aj teplotovala no diky bohu teraz je lepsia.zacala sa mi uz pekne pytat,dnes sa mi ani raz nepocikala tak som rada ale na noc jej stale davam pienku.

no a tie zakony.

isla som si vybavit teda zrusit tu zdravotku stym ze manzel pracuje tu a ja mam byt pri nom poistena.no a mate to vidiet.zacala tam po mne ziapat ze naco tam chodim len s jeho pracovnou zmluvou ze potrebujem tlaciva zo zdravotnej poistovne tu nejaky e 107 ci co a este od manzeloveho sefa prehlasenie kolko dlho pracuje na pracovnu zmluvu kolko dostava a kolko odvadza za neho.... 😠
no som stoho v soku a ked to manzel povedal sefovi tak sa zostal na neho divat ako na nejakeho debila z nejakeho zabudnuteho statu z 15 storocia. no tak teraz neviem co stym drblim unionom budem robit.

no a este som bola na socialke ci ako sa to vola ohladom toho ze potrebuju papier z irska ze od kedy kolko a ako casto poberam rodine pridavky ci co to je.ja jej vravim ze som jej dala adresu na ten urad ze co im nenapise a ona ze a vy si myslite ze kto mi to preplati...no skoro som skolabovala a este ked sa ma pytala asi 40 rocna zenska teda ona ze ako sa pise euro.ci juro alebo eu.no to som sa uz rozkricala.a podpisala som jej nejaky papier ze si osobne pojdem poziadat o ten papier co ona potrebuje a ze jej ho donesiem.no skratka katastrofa.

dufam ze som ti mishka nepokazila naladu ale dobre viete ze u nas to je vsetko pozadu.tak som sa akosi rozpisala tak zase zajtra....papa a dobru nocku vsetkym 🙂 🙂 🙂

etuska
16. apr 2008

Ahojte baby,
Manzel okupuje PC 🙂 tak uz tu nie som tak casto.
Helka-stale mam toho vela a najviac ma stve,ze nestiham vybavovat to UK 😒 ,hadam to do leta nejak zvladneme.
Idem do sprchy a potom este poopravujem nejake testy.

Aj u nas je take aprilove pocasie,asi zacnem Mimi opat davat Imunoglukan,lebo nejako sopli.
Prave som si pozerala nejake stranky deticiek v detských domovoch-ale ruských/je to stale moj sen adoptovat si dieta/-a tam je take krasne dievcatko Polina-no nadherna-dufam,ze sa coskoro dostane do dobrej rodiny 🙂

Ja si radsej pockam na nejake slovenske babatko,no to je este daleka buducnost 🙂

Pekny vecer 😉

matina24
17. apr 2008

Ahojte babenky. 🙂 Po praktickych maturach dufam ze dopadli dobre.
Co mate inak nove?

Lenka neviem ako to je s tym unionom ale branka som si bola
vyhlasit s poistovne ja a bolo to v pohode.Povedala som ze je
dlhodobo v zahranici a u nas poistku nevyuziva.Bolo to bez púroblemu.
To som nemala ani splnomocnenie ani nebol somnou.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre