Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

matina24
17. apr 2008

Baby chcem sa opytat ci ste niektora kupovali v IRL notebok
a kolko priblizne stal.Kolko platite mesacne za internet.
Lebo sa snazim nahovorit na to branka ale teraz racej kupil DVD
len skoda ze telku velmi nemusim.
Dakujem za pomoc. 🙂

matina24
17. apr 2008

Prajem pekny dnik.Idem hladat ten zivotois na nete.
Papenky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😉

mishka711
17. apr 2008

ahojte leni no nie neni ir moj mazel je slovak a ak ste tu jeden z vas 4roky tak ti pas daju potrebujes p 60 s predoslich 3rokoch a ttu v irsku akceptuju dvojite obcianstvo ale na slov nie ale tam sa tak skoro nechystame rodny list o ten sme podali ziadost tu v Dubline vo februaria vraveli ze do 15tyz takze ak nepride ked odletite snad nam ho spolubyajuca posle a dokopy by si mala dostat 15t za prve narodene dieta a plus mozno od mesta atak no som zvedava lebo viem ze my sme trosku zaostaly narod v niecom ale inak som rada ze som slovenka 🙂 Matina24 ja teda my sme kupovali laptop tu v irl ale mas rozne ceny uz teraz moj bude mat 2roky a manzelov tiez a za net ma tiez vela ponuk my mame clearwire ale niekedy je hrozne pomaly ale staci no 😀

xena22
17. apr 2008

Ahojte,Mishka to je super ze mate pas a mozete uz lietat...Zienky co robite cele dni???Nejako to tu viazne.Minule sme sa bavili o chlebikoch,tak ja som teraz vyskusala ten Lidlacky slnecnicovy upiect,je fajnovy a z toho sacku mi vyjdu v pekarnicke dva bochniky,tak je to celkom fajn.Ale klasika je klasika...na slovensky nema nic.
Etuska a uz viete kam konkretne idete do UK?Napis potom nejake info,ci mate nieco nove...
A s tym adoptovanim ti drzim palce,moj byvaly sef z SK ma adoptovane dievcatko (mali dvoch chlapcov svojich a uz nemohli mat viac deti),ale tie tahanice okolo toho...uff to nezavidim,cakali tusim dva roky kym vobec boi byrokraticky pripraveni a potom este ked sa to dievcatko narodilo im vznikol akysi problem a dali im ho domov az ked malo 3 mesiace...teraz uz ma ale 4-5 rokov...a vsetko je ok

mishka711
17. apr 2008

xena hej hej som rada ale este dnes musime ist zase potvrdit tlacivo lebo ten dotycny mi dal zlu formu ale ze mam mu to poslat postou a on mi posle pas tak snad dnes uz bookneme letenky a dufam ze cesta bude ok neviem si to predsatvit s malym 2,5h v lietadle kedze nespi ani 15min niekedy takze sa tesim a potom do Popradu a o pardni do Modry takze bude parada 😀 inak neviem kde v setky su uz sem nikto nepise okrem nas no nie??? 😀 viem ze iwka isla na slov ale tiez tu dlho nebola ani nadina anrearu a co je s lenkou78 a etka???and more.....

mishka711
17. apr 2008

Dnes ma Sebko 3mes a ockovanie BCG??NALI TO NIEKTORE DETICKY ??leni mala mala ockovanie kam to pichaju???

etuska
17. apr 2008

Xeni-este nevieme nic konkretne,vsetko bude jasne,az v lete,ked budem mat vybavene vsetky papierovacky.Manzelovi opat volali z Nemecka,ci tam nevezme flek,no mne sa tam ozaj nechce 😠

Inac stale vela prace,tak uz tu nie som tak casto.
A s tou adopciou je to tak,ze kto dieta chce,neodradi ho ani cakanie 😉 -je to ako tehotenstvo,len niekedy trva dlhsie 😉

lenka1108
17. apr 2008

BCG je pichaju do laveho pliecka je to na tuberkulozu u nas to detom pichaju chvilku po narodeni.moja mala to mala este asi 5 tyzdnou zapalene ale to je vraj dobre.

nadina
17. apr 2008

Ahojte,

ja som stale tu, no stiham akurat tak citat.
Mishka, pokial viem, tak
Slovensko taktiez akceptuje dvojite obcianstvo - z Irskom
ja len tak, aby to niekoho nepoplietlo, co si hore pisala... 😉

Ali je na SK a Lienus je tiez na SK, ale nastalo sa vratila domov,
resp. sa bude vracat iba obcas sem, za manzelom.
Ostatni neviem kde su.
Adka - nebola som na skype, ked si pisala,
tak tesim nabuduce
pekny podvecer,
Nadina

mishka711
17. apr 2008

nadina ok ja som nieco citala na nejakej stranke no neva oto lepsie leni uz to mame zasebou no ale je umrncany a 11steho maja ideme domou na 12dni tak som zvedava na ten let 😀

matina24
18. apr 2008

Ahojte babenky 🙂 Dufam ze mate krajsie pocasie ako ja doma ☹
ale ze sa to ma zmenit a budem mat aj 24 a viac.Ze vbrajh aby mi zima nebola

mishka711
18. apr 2008

matina no to urcite nie je tu zima fuka sem tam prsi no otrasne pocasie tomuu ver 😉

nadina
18. apr 2008

Ahojte,

Mishka, prosim Ta, tak to mi hod link, rada sa poucim, som zvedava 😉
Moj nazor - z toho, co sa nachadza na nete - je takyto :

Irsko umoznuje dvojite obcianstvo pre Slovensko
a ako take - je to vzajomne.
Ci myslis, ze ked Ti vydaju pas pre dieta tam aj tam, ze SR Ti to neuzna??

Kazda krajina uzatvara dohody o dvojitom obciantsve s dalsimi krajinami.
Neplati teda, ze SR umoznuje dvojite obc. pre vsetky krajiny.
Napriklad SR umoznuje dv.obc. pre Mongolsko, ak ho este nezrusili -
ale pre Madarsko neumoznuje. Vieme preco 😉
To by tie volby dopadli...
No a Irsko umoznuje pre Slovensku republiku dvojite obcianstvo -
davala som sem link par tyzdnov dozadu na to, nejdem to druhy x
hladat - ak niekto chce - najde si to tu v historii.
Ale ak mas Mishka ten clanok - hod link,
rada si precitam a zmenim nazor
dik,
pekny dnicek vsetkym,
Nadina

mishka711
18. apr 2008

nadina skusim to najst lebo ja som si zadala no vyhladavaca a tam mi to vyskocilo ale teraz to neviem najst ako a kde to presne bolo mozno to bolo nejake forum a tam to niekto pisal no ak to najdem poslem 😀

nadina
18. apr 2008

Mishka,
co niekto napise na fore - snad nie je smerodatne -
ani tie moje prispevky nemusia byt 🙂
Ale skor verim tomu, co pisu na strankach vlady.

mishka711
18. apr 2008

nadina nenasla som to u neviem podcim som to nasla ked ma to trkne urcite dam vedet 😀 inak hrozna zima vsak???

etuska
18. apr 2008

ahojte zienky,ako sa mate?
Ja sa vytesujem,ze vikend je pred nami 😉 .Na SVK je celkom fajn pocasie,okolo 12C,napoludnie aj 15C/podotykam pod Tatrami/ 😉
Vcera som stihla povysavat,takze zajtra si troku oddýchnem.Mozno pojdeme niekam na vylet,nechame tatika nech pise diplomovku 😉

annaola
19. apr 2008

ahojte, konecne som sa sem dostala, a aj tak ledva jednym prstom pisem, lebo vcera som bola strasne sikovna a chcela som urobit muzickovi na narodky nejaku dobru pizzu a poriadne som si zasekla do prsta.
spominala som, ze cakame na tie rod. pridavky- tak nam uz prislo vyrozumenie, ze nam ich zacnu posielat, aj so spatnou platnostou. akurat smola, ze nie od toho datumu, ktory by sme chceli, lebo potrebovali dolozit napr. letenky a kto si ich uz odklada z minuleho roka?tak som bola aspon poziadat o maleho pps, lebo neviem z akeho dovodu ho vtedy davno poslali iba mne a jemu nie.a predtavte si, ze pani za okienkom bola taka mila, ze mi prestavila datum na peciatke, na ten z minuleho roka.tak este na garde mi napisali akesi potvrdenie ze je zijuci v irsku, a pps je platne.
asi pomohlo to jeho pps, lebo prvy krat mi ziadne potvrdenie nechceli dat.
zienky, odkladajte si letenky a vsetky akokolvek banalne doklady,pomoze to pri vybavovani!
😉 Dnes sa chystame grilovat a oslavovat Tiborovr narodky,dufam ze sa aspon trocha pocasie zlepsi..
pekny vikend zelam vseetkym

xena22
19. apr 2008

Annaola toma mrzi,ze si mala s pridavkami taketo problemy,mne stacilo pre starsieho syna porvdenie zo skoly a pps a pre mladsieho potvrdenie od gardy a pps...inak zaciatkom roka mi prisli papiere na overenie,ci su decka este tu,len take tlacivo,kde som uz len vyplnila znova ich pps a kam chodia do skoly a skolky + telefonne cisla a normalne si to overovali telefonicky...
Tak si uzite oslav,ja budem dneska relaxovat,pride kamoska so synom,muz berie decka do kina a nieco zbodnut a my si ovorime flasku martini a pohar oliv a konecne s niekym aj pokecam 😀
To pocasie uz aj mna vytaca,o dva tyzdne som sa mala slnit v spanielsku,ale asi budem balit mikyny a rifle,v podstate mi to nevadi,aj tak sme tam isli skor za turizmom ako lezat na plazi,ale aj tak,statisticky tam malo byt teraz 20-25 stupnov,ale mozme asi len snivat 😒 ,ale mozno sa este vycasi ...

mishka711
19. apr 2008

Ahojte xeni len tak nahodou odkial vlasten pochadzate so slov???pretoze mama mi nieco spominala jej byvala kolegyne ma syna s rodinou v corku 2synou atak ci steto neni nahdou vy??aj ked by to bola ina nahoda ale stava sa hocico no nie??? 😀

nadina
19. apr 2008

Ahojte,

Annaola, PPS pre deti sa neposielaju postou,
treba si ich vyzdvihnut osobne,
aspon v Dubline to takto funguje
a tiez som si pre PPS deti musela ist.
Mozno to pomoze niekomu nabuduce.
Pekny den 🙂

mishka711
19. apr 2008

hallo nechcete niektora rybicky gubky ci ako sa volaju zase sa nam roznozili a mame male akvarko 😀 tak isto ak viete kto by potreboval tv a detcku postielu lacno tak pls dajte vediet tnx 😉

lenka1108
19. apr 2008

ahojte babule tak prave som sa vratila z galway a konecne sme nasli pekny dom a buduci vikend sa stahujeme.je to 4 izbovy s jednou playroom hned vedla kuchyne tak som rada lebo som sa bala kam naskladujem malej tolke hracky.no a mesacne budeme platit 900e a depozit sme dali 1000e.hroza.tolke peniaze predstavte si ze by sme to mali platit na slovensku.zatial budeme byvat sami chceme si to vyskusat.vyhoda je ze 3 domy od nasho je skolka kam chodil svagrinin syn a asi 30 metrou od domu mam velke ihrisko a pod nim preliezky.som strasne rada konecne budeme vonku cele dni teda ak nam to pocasicko umozni.a domaca sa ma pytala ci mam uz pracu povedala som jej ze asi nastupim az od augusta ked bude mat mala 2 rocky a ona mi ponukla miesto u nej v nejakom obchode za 13 e na hodku od rana od 8 do 5.je to super.len to nechcem urieknut.no dufam ze sa nam uz konecne zacne darit.

nadi aj moja mala ma aj irsky rod list aj slovensky ale dvojtu narodnost teda aby mohla mat 2 pasy to vraj nemoze.bud irsky alebo slovensky ale obcianstvo ma irske aj slov.aspon takto to mam vysvetlene a vlastne aj na papieroch.no neviem.vsade to je inak.

ok babulkytak dobru nocku prajem ja idem este okupat malu a potom si z muzickom otvorit flasku vina a relaxovat..xixi
😉

nadina
19. apr 2008

Ahojte,

no super, Leni, sa Vam zadarilo. Nech je tak aj dalej 😉
...
Presne to som sa snazila Mishke vysvetlit - ako Vasa mala, kedze ma dva pasy,
to znamena, ze ma dve obcianstva, pretoze Slovensko aj Irsko umoznuje -
dvojite obcianstvo.
Narodnost - to je celkom nieco ine, 😉 ...

mishka711
20. apr 2008

Ahojte leni tak good luck 😉 neboj zacne sa ti darit teda vam my platime 1500za 2izby plus billy takze rozdiel a do prace idem uz koncom juna a mama pride varovat maleho

lenka1108
20. apr 2008

nie nadi nasa mala ma len jeden slovensky pas ale dva rodne listy
ja uz tomu nechape som rada ze som to takto povybavovala a dakujem vam baby za priania.... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

matina24
21. apr 2008

Ahojte babenky 🙂 Co mate nove ja skoro nic.Len sa treba vela 🙂
ucit.
Uz zacina pekne pocasie doma bude uz vraj asi 30 stupnov. 🙂
Tak ze sa chystam na leto.
Chcem sa opytat ked skoro stale prsi mozem si zobrat so sebou
balerinky?Ci ich velmi nevyuzijem v takom pocasi.

Pekny dnik vam prajem 🙂 Dufam ze nebude uprsany.
Papenky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😉

nadina
21. apr 2008

Martinka,
kludne si zober, ludia tu bezne chodia - cely rok vo flip flops -
teda je to vec vkusu a dobreho zdravia,
ale naozaj mas moznost cely rok vidiet ludi v slapkach na plaz...
Flip flops ku kozuchu, flip flops ku plavkam,
flip flops za dazda,
flip flops na nakupy, ku satam, ku vsetkemu... 😀 😀 😀
A najlepsie stale tie iste....
Takze nejake balerinky nebudu na skodu
😉 a snad sa Ti zidu.
Kedy letis?

etuska
21. apr 2008

Ahojte zienky,ako ste sa dnes mali?My sialeny den-v praci 😝 😝 😝 😝 a drahy chudak ani nespal,celu noc upravoval diplomovku 🙄 🙄 🙄
Juj,uz sa nam to tiez krati a takaaaaa nestihacka,ale hadam zvladneme 🙂

Nadi,ako sa drzia deturence? 😉 Neviete kde je Petka????

nadina
21. apr 2008

Ahoj Erika,

deti sa drzia, su zdrave a to je hlavne...
Veru neviem, kde je Peta, halooo? Zeby na SK?
Peti, snad si v poriadku...Daj vediet.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre