Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

solobeats
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
solobeats
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
solobeats
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jezkomanka
1. mar 2012

@lubi lubi neviem ako tu zltacku zistuju, ale inak ak sa ty nepytas domov, oni ta nepustia. Ja som bola az 5 dni, dcerka musela dostat ATB, uz mi to tam dost vadilo. vacsinou irky isli domov na 2.-3. den, jedna isla po 8. hodinach

@mandarinka34 ja som nebalila

cmulinko
1. mar 2012

@lubi ak ma babo zltacku,tak mu to budu merat digitalnym pristrojom,ktory zmeria hodnotu bilirubinu prilozenim na celo a podla vysledku hodnot rozhodnu este o pripadnom potrebnom krvnom teste,ale nemusis sa vobec bat...vsetky moje 3 deti som brala domov zlte jak hruska 😀 samozrejme,ze na vlastnu ziadost.ak sa babatku objavi zltacka v porodnici,tak chvilocku to aj tak potrva,kym sa z toho dostane..moja dcerka bola zlta dost dlho..viac tyzdnov....takze ja by som sa kludne pytala domov...v Limericku inak nerobia absolutne nic pre tie zlte babatka..nemohla som si vymenit postel ,aby som bola pri okne...ked som spomenula modre svetlo,tak sa len sestricka kukla,ze z ktorej planety som prisla 😀 ,takze mi bolo hned jasne,ze sa pakujem domov 😀

1kwietocek1
1. mar 2012

tak mam za sebou Glukose test...som rada ze to prebehlo v celku fajn...a dost rychlo to ubehlo..vdaka babenky za vcerajsiu podporu a mp3 velmi pomohla 🙂 uz len cakat ze zajtra nik nebude volat.a testy dopadnu dobre 🙂

mitchelstown
1. mar 2012

miskaie, ja mam, ale injekciu sme nedostali, lebo manzel ma tu istu skupinu. Ale malej hned po narodeni brali krv z pupocnika a posielali na rozbor. Ale je jasne, ze ma tu istu skupinu ako my dvaja. Takze zavisi aku skupinu ma tvoj manzel, a potom budu brat aj babetku.

lubi
1. mar 2012

@jezkomanka tak mna asi budu z nemocnice vyhanat 😀 kedze to tak maju zauzivane, nebudem musiet sa sama pytat.no treba asi iba mysliet na to ze irskych deti je jak smeti a vyzeraju byt v poriadku tak snad to bude dobre.
@cmulinko to mas asi pravdu. viem ze sa davaju deti na slnko ale toho je tu tolko ze neviem co robit ak by akurat nesvietilo. ci sa podavaju nejake lieky alebo co sa robi.
vsetko je to tu ine. beru to asi tak ze pokial nejde do tuheho nejde o nic. 😒

cmulinko
1. mar 2012

@lubi nie lieky sa nedavaju..jedine co pomaha je cim viac pit...cim viac mliecka vypije,tym to skor prejde.babatka co maju zltacku inak piju menej..je to vlastne jeden z priznakov...su ospale,nesaju..treba ich budit,lebo ak nebudu pit viac,tak sa zltacka len tak nestrati....ale specialne lieky na to nie su potrebne,,,ako som uz pisala...moja dcerka sa z toho dostavala pomerne pomalicky a dlho.

lubi
1. mar 2012

@cmulinko tak to som rada. iba sa bojim ze nieco zanedbam tak sa radsej pytam na vsetko. doma si zavolas lekara a tu na vsetko kyvnu ze je to ok.

cmulinko
1. mar 2012

@lubi neboj sa zvladnes to 🙂

moniccca
2. mar 2012

Ahojte kocky, chcem sa spytat, ked ste bolli chore pocas teho, co vam irsky doktor predpisal? ja uz druhy den nemozem dychat, teplotu som mala len vcera vecer.Kvapky do nosa nemozem a naparovanie som necitila aby mi nejako uvolnilo nos.Bojim sa aby mi nepredpisal nieco, co by som nemala(tu clovek nikdy nevie). Dakujem

bridget
2. mar 2012

@moniccca Kvapky do nosa si kludne daj, samozrejme nie prehnanu davku 🙂 Ja som mala "tehotensku nadchu" na kt. mi nic nezaberalo, tak som brala Nasivin ak som sa chcela aspon trochu vyspat. Bolo to v pohode. Ak mas len nejaku virozu , tak mozes paracetamol pri teplote a zvysila by som prijem vitaminu C, to ti moze dost pomoct. Skore uzdravenie.

moniccca
2. mar 2012

@bridget Dakujem 🙂 ved to, ze nasivin tu nemam, mam sinex a to iste mi dal aj doktor, no v pribalovom letaku sa pise v tehotenstve by sa mal brat opatrne, takze asi tiez len pred spanim si budem davat, noci su najhorsie.Paracetamol som prave teraz zobrala, tak hadam pomoze a budem moct ist zajtra do roboty, aj ked sa mi nechce 😀

jezkomanka
2. mar 2012

@lubi
@cmulinko velka pravda, ze ked maju deti zltacku su ospale a treba ich budit. akoze so mnou na izbe si ta mama uzila, jej dcerka mala zltacku, 'prespala' ale to fakt myslim ze prespala tie 3dni co sme spolu lezali, no ale moja dcerka bola extrem, revala vkuse ale takym silnym hlasom, nie ako niektore babatka, co si len tak fnukaju pod nos 😀 z nas mali show na celom poschodi 🙂 v noci mi to bolo blbe ze sme vsetkych budili, no ale co som mala robit a to som si najprv davala vinu ja sebe, ze ju neviem utisit. potom ma midwife utesila, ze 1 z 20. babatiek byva take urevane :DDDDDD a zostalo jej to dodnes

miskaie
2. mar 2012

@mitchelstown ahoj moj priatel je pozitiv a ja som negativ, ale hadam to tak nenechaju ked malinka bude mat krv po ockovi 🙂 dakujem

lubi
2. mar 2012

@jezkomanka aspon sa tam nenudili a malinka musela dat vediet kto je tu sef 😎 . to sme asi iba my tak naucene ze sa za vsetko ospravedlnujeme a nam je trapne. myslim ze tie ine mimicky to tak nebrali ze ich tvoja mala vyrusuje.
@monicca daj si urcite vitamin C tak ako vravi bridget (skludom 500 alebo 1000) alebo zohrej vodu a vytlac citron. ja som sa tak liecila. myslim ze doktor ti nepredpise nic. zbytocne by si k nemu sla. ja som si kupila na upchaty nos morsku sol. ale nie kazdemu to pomaha. 😝
chcem sa zienky spytat- chodili ste na antenatal classes? je to potrebne, ci uzitocne pre nieco? dalo vam to nieco? a je to zadarmo? tam kde chodim k midwive som pozerala cez internet ich stranku a u nich sa plati. tak neviem ci je to nieco ich sukromne pomimo este alebo sa za to ozaj plati. 😅

bridget
2. mar 2012

@lubi Ahoj, ja som chodila tie classes v nemocnici, boli zadarmo, len sa bolo treba prihlasit v dost velkom predstihu kvoli velkemu zaujmu. Nemocnica bola vo vsetkom nejako pretazena. Baby boom, co neuticha 😀
Obsah toho kurzu ma ale nejako velmi neobohatil, pretoze vsetko som uz mala nastudovane sama, akurat bolo uzitocnych par info, ze ako veci riesia prave v tej konkretnej nemocnici, ale aj to sa da zvacsa najst na ich stranke. Ocakavala som trochu profesionalnejsie kurzy, mozno nejaky prakticky nacvik dychania, fakt nieco nazorne, aspon prezentaciu, alebo nieco, ale bolo to len take blabla co rozpravala midwife, ktora bola ako uspavac hadov. Pri kontrakciach dychajte hlboko a pomaly a pri tlaceni plytko a rychlo - hotovo. Bolo to dobre akurat na "oddych" z prace, lebo mas narok na volno v tom case, ked je kurz.

nikki713
2. mar 2012

ahojte dievcence, chodievate niektore plavat s detickami..?? 😉

miskaie
2. mar 2012

baby vedeli ste sa hned po porode ked ste dosli s babatkom na izbu sa k nemu aj hned postavit? myslim ked plackalo a tak 🙂

lubi
2. mar 2012

@bridget aha takze sa tam nemusim ani unuvat? 😀 bola si tam iba raz? neviem sa rozhodnut ci ist, lebo ako vravis uz sa da najst vsetko na nete, ale zas rozmyslam ze mozno sa tam dozviem nieco nove.

bridget
2. mar 2012

@lubi kurz trval 5 tyzdnov, bolo to raz v tyzdni asi 1,5hod. Ak chces ist, tak mas asi najvyssi cas sa tam nahlasit, aby si to stihla, lebo kurzy im nebezia priebezne, ze prides kedykolvek a zucastnis sa, jedne musi skoncit, az potom mozes zacat novy.

lubi
2. mar 2012

@bridget tak to aby som uz zavolala. co mi dali letak mam tam iba kurz na kojenie. myslela som si ze je to to. aj ty si rodila v Holles St.? vies ze ako to chodi. ci vecer alebo cez den su tie kurzy. lebo z Bray sa mi velmi nechce dochadzat do Dublinu ci kto vie kde to je. no mozno to robia aj tu niekde po blizku.

ssonusa
3. mar 2012

ahojte kocky, ak mozem hodim vam sem link na novy "Oblacik" na fb... snad sa vam to bude pacit a s niektorymi z vas sa tam aj stretneme... 🙂

http://www.facebook.com/groups/335524379816895/

bridget
3. mar 2012

@lubi pozri si tento link, mas tam presny rozpis vsetkych kurzov, co robia. Nenasla som nic o kurzoch mimo nemocnice, ale skus sa informovat. Kurzy su zvacsa cez den, robia aj vecerne, ale tie sa platia a ak mam byt uprimna, myslim, ze platit sa ti za to velmi neoplati 🙂
http://www.nmh.ie/iopen24/defaultarticle.php?cA...

lubi
3. mar 2012

@bridget urcite za to nie som ochotna zaplatit preto sa informujem, lebo si nemyslim ze sa toho v dnestnej dobe internetu vela dozviem ovela viac ako viem.aj ked by som rada sla popocuvat tie informacie. dakujem pozriem si ten link.

zuzi_33
4. mar 2012

@miskaie Ahoj, no bude zalezat od toho ci budes po epidurale, alebo nie 🙂 . Ja som bola, takze ja som sa hned nevedela, chvilu trvalo, kym sa mi to vsetko dostalo z tela, este ma ani na zachod nechceli pustit samu 😎 . Takze to je moja skusenost. Ubolena budes, to je samozrejme, ale nebude to take strasne, aby si nevedela ist k babu, tak ci tak, ho budes mat hned vedla postele, takze daleka cesta ta necaka 😉

miskaie
4. mar 2012

@zuzi_33 Dakujem 🙂 no neviem ci si dam epiduralku uvidim este ,nechcela by som , ale ako sa poznam co ma boli vsetko tak si ju dam 🙂 ja len som nevedela ked mi malinka zacne v noci nahodou plakat ci sa budem k nej vediet postavit a tak 🙂 ked si si dala epiduralku ako dlho ti trval porod? ono to ze vraj predlzuje porod vsak?

moniccca
4. mar 2012

kocky, nakupovali ste uz niektora v jednom polskom obchode v Dubline, mam len ich web stranku- ZuZia.ie, toto je ich adresa Scanda House Unit 3 Main Street Rathcoole Co. Dublin (between Tesco and Spar), maju tam dobre veci, aj za super ceny, len neviem, ako su na tom s kvalitou, preto sa pytam, ci uz mate niektora s nimi skusenost?

zuzi_33
4. mar 2012

@miskaie napisala som ti do spravy....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre