Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

pripravy
10. dec 2012

@zabka1124 Nevadi, stava sa. 😉

1kwietocek1
14. dec 2012

ahojte kocky..ktora z vas davala po ukonceni materskej dovolenky vypoved z prace v Irsku???? a ktora si pytala pri vypovedi od zamestavatela,aby jej zaplatil za tu dobu aj bank holiday???

cobhan
14. dec 2012

@1kwietocek1 bank holiday za aku dobu?

1kwietocek1
14. dec 2012

@cobhan no za dobu materskej...zevraj ak sme na materskej a potom dame vypoved z prace..zamestnavatel nam za tu dobu 6 mesiacov..ma zaplatit vsetky bank holiday ake boli...

mandarinka34
14. dec 2012

mne jedna znama povedavala ze aj ked som nadalej zamestna tak mi musi zamestnavatel zaplatit bank holiday co som bola na materskej mne vzchadza dakych 5 .len je este problem ze mne ani pred tym ked som tehotna nebola ziadne bank holiday neplatili tak neviem co robit

jezkomanka
15. dec 2012

Ja som davala vypoved po materskej a hned som si poziadala o dovolenku a bank holiday, robilo mi to 2tyzdne holiday a 7 bank holiday. Pracovny pomer mi trval az kym som si vycerpala tieto dni.

mia002
17. dec 2012

mamicky ako a kde ste si dali apostille irskeho rodneho listu?

rybicka3
18. dec 2012

@mia002 How to get your Document Authenticated\Apostilled

Documents that have been executed in Ireland, and which are to be Authenticated or Apostilled by the Department can be:

Presented to the Department at its Public Office at the following address:

Consular Section
Department of Foreign Affairs and Trade
Hainault House
69 - 71 St. Stephen’s Green
Dublin 2

or sent via post to:

Consular Section
Department of Foreign Affairs and Trade
80 St. Stephen's Green
Dublin 2

Documents sent by post must include the following:
A brief covering letter stating your name, return address, telephone number, you must state what country the document(s) are for use in, and you must include the appropriate fee.

Tel. (01) 408 2174
(01) 408 2322
(01) 408 2557
(01) 408 2576

Ak pojdes osobne v Dubline, myslim ze od jednej do pol tretej maju obednu prestavku

rybicka3
18. dec 2012

@mia002 stoji to 20 euro a tu najdes tie info co som skopirovala, aj nieco viac: http://www.dfa.ie/home/index.aspx?id=268

mia002
18. dec 2012

@rybicka3 a ked to posielas postou ako sa to plati?

rybicka3
18. dec 2012

@mia002 ja som tam bola osobne tak asi ti neporadim v tomto, ale podla toho co pisu na strankach asi iba vlozis to obalky rodny list, brief covering list s tvojimi kontaktnymi udajmi a adresou, nezabudni napisat pre ktoru krajinu to potrebujes a asi vlozis 20 euro do obalky. Myslim ze niektore kocky tu to tak posielali, mozno ti niektora povie viac

jezkomanka
18. dec 2012

@mia002 na poste si vypytaj Postal Order v hodnote 20eur a to posli spolu s RL a poznamkou do ktorej krajiny to potrebujes

nikki713
18. dec 2012

ahojte zienky... dnes pri sprchovani som zistila, ze ak si stlacim prsnik, tak mi ide trosku mliecka s nim.. mala ma 15 mesiacov.. kojila som ju do 7 mes.... cize ju uz nekojim 8 mesiacov... tehotna niesom.. kedze mam pravidelny mendzes a beriem antikoncepciu... moze byt ze mam vzdy mlieko aj ked uz nekojim/?????

katarina1989
18. dec 2012

ahojte nevie niekto poradit ako to je s prispevkom na byvanie? priznaju mi ho aj ked mame dom (ja mandzel a dcera) za 650 eur a limid na kraj je 560 eur? vopred dakujem

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikki713
18. dec 2012

@fidka79 dakujem... len tak ma to zaujalo 🙂

nikki713
18. dec 2012

@katarina1989 ahoj ja som sa snazila si teraz vybavit ten prispevok.. od roku 2012 su strasne zmeny v zakone.. a nepriznali mi to :( niekedy to rozdavali jedna radost.. a ked prekracujete limit tak to uz vonkoncom...ale tak skusit mozte...

katarina1989
18. dec 2012

@nikki713 .... to som si myslela aj ja len som chcela pocut aj nejake ine nazory ..... bola by som ochotna sa aj prestahovat len problem je v tom ze do apartmanu nechcem ist a zohnat domcek do 560r je dost tazke :( ... ale dakujem za odpoved

catalin
22. dec 2012

caute baby, ja mam prijemnu skusenost s uradmi..prvykrat sa mi stalo ze mi sami od seba poradili....resp. kvoli manzelovej praci sme sa stahovali 250 km na sever, a teda ja som musela dat vypoved.. cakala som este na p45 a len tento tyzden sa mi podarilo ist na urad..kedze ziadam o JSB este v roku 2012, zohladnuju sa roky 2010 a 2011.lenze v 2010 som bola na materskej a brala som aj 16 tyzdnov neplatenej, nemala som dostatok odpracovanych tyzdnov.namiesto minimalne 26 som mala len 19. tak mi teta za okienkom povedala nech pridem hned prvy januarovy tyzden a uz mi budu brat do uvahy roky 2011 a 2012. ak by nebola taka ustretova, tak by mi spracovala ziadost hned, narok na JSB by som tym padom nemala a JSA je means tested, a z toho by teda nekvaplo lebo manzel zaraba dobre.. 🙂 takze sa tesim ze dobre tety na uradoch este nevymreli.

bridget
26. dec 2012

Baby mate niekto skusenost, ci sa plati nejake clo prip. DPH ak vam pride balik z Ciny, v ktorom je prilozena faktura? Ako sa to cele riesi? Vdaka!

jezkomanka
27. dec 2012

@bridget ahoj. Zalezi ci to bolo posielane DHL (platis vzdy, vypocita dhl same), alebo EMS (platis len ak nahodne otvoria tvoj balik a sa im to nezda) alebo china post otvaraju fakt iba nahodne a velke baliky. VAT sa plati nad 45eur a je to 23%. Ak to ma hodnotu nad 150 platis aj dovozne clo + poplatky za otvorenie balika podla spolocnosti 6 al. 12 eur

bridget
27. dec 2012

@jezkomanka Dakujem krasne za odpoved, vies aj kolko percent sa plati to clo? Inak ma uplne dorazil poplatok za otvorenie balika, to im mas este zaplatit za to, ze sa ti pohrabali v tvojich veciach? 🙂 A nevies nahodou, ak pride viac balickov v mensej hodnote, ale sumarne nad 150, aj tak by mi vyrubali clo, alebo mi to prejde?

jezkomanka
27. dec 2012

@bridget @bridget neviem presne kolko je to clo, nam ho len raz ratali, vacsinou nam vsetko prejde bez problemov, len s tym DHL bol problem ze za e400 vec si vyrubali e200 vat,clo a poplatky a to je akoze dost, tak uz cez nich neposielame. Ak to mas vo viacerych balickoch to je OK, to nerataju dokopy 🙂 a vacsinou aj ked mi otvoria balik a vidia ze je tam napr oblecenie tak to nepytaju ani invoice ani nedavaju nic platit aj ten poplatok platis len vtedy ak ti daju zaplatit VAT, inak nie.

mamartinka
27. dec 2012

Baby prepacte ze to sem pisem ale neviete co a kde sa tu da kupit v Ireland na hnacku dospely?Dakujem za odpoved.

anitar
27. dec 2012

@mamartinka v slovak pointe maju slovensku saraticu.ta je dobre na precistenie,alebo list senny(senna leaf) mozno v nejakych health shopoch.alebo skus obycajne susene slivky alebo prune juice.

miracle
27. dec 2012

@mamartinka
Dostat bud Arret alebo Immodium, ak je hnacka dlhodobejsia, daju sa zohnat aj sacky na pripravu rehydratacneho roztoku

jezkomanka
27. dec 2012

@mamartinka Martinka immodium fast, my sme si tym presli cez sviatky 2 dni vracanie a 3 dni hnacka. Nemate tiez brusnu chripku? Strasne rychlo sa to siri

mamartinka
28. dec 2012

@anitar
@miracle
@jezkomanka Baby dakujem.
@jezkomanka nemame chvalabohu zatial nic ale uz tu nic nemame take lieky keby nahodou to prislo.Ale dakujem pozreme nieco. 😉

marcela1992
28. dec 2012

Kočky mám plno vecičiek pre chlapčeka,od 0 do 12 mesiacov.Predala by som to za nejakú symbolickú cenu,lebo to už nemám kde skladovať.Sú tam body,pyžamá dupačky,tričká,tepláky,rifle,vetrovky,topánky,ponožky,spacie vaky,čiapky...Ak by ste mali niektorá záujem ozvite sa.Charleville,Co.Cork

moniccca
28. dec 2012

baby,boli ste uz pozriet v dundrume?dobre su vypredaje? chcem ist na budici tyzden pozriet, len sa bojim, aby som nesla zbytocne.Hlavne obchody s detskym oblecenim

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre