Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

alexanotbad
30. jan 2011

ahojte baby. ste niektore aj v Galway?? 🙂

cmulinko
30. jan 2011

@alexanotbad ja som len 60 km od galway...chodime tam na obedy do krcmi 😀

cmulinko
30. jan 2011

@alpiinka jejda...teba som nechcela zastrasit...samozrejme,ze sa stavaju aj taketo pripady,ale netreba sa dopredu bat.... a s tym si aj tak nepomozes.jak moj nebohi otec vravel....ked to raz voslo,tak to musi aj von. 😀

happysmile
31. jan 2011

ahojte zienky idem sa vam sem nasackovat 😀
babule chcem sa spytat.... a asi Magdi ty mi budes vediet poradit?! 😉 konecne som prestala kojit a Emmusa teraz vypije aj liter az dva kakaa za den, nie je to vela??? sa bojim aby nemala neskor nejaku alergiu....

ladywitch26
31. jan 2011

@happysmile paani, to mne stanka dokopy tolko tekutin nevypije za den. a to jej pod kazdou chvilou chodim vynukovat ☹ moja najmladsia segra tiez pila dost mlieka, uz aj do skoly zacala chodit, ale musela mat rano aj vecer flasku kakaa. nie sice tolko ako emmka, ale tak 3/4 litra vypila. alergie nema, aj ked sa narodila prakticky bez obrannych latok. ale mama vtedy bravala mlieko od znamej, priamo od kravy, tak to asi spravi rozdiel. a kozie by ti nevypila? je sice drahsie, ale mozno by si jej mohla len cast z toho nahradit... neviem, magda mozno bude lepsie vediet poradit ohladne tohto. ja mlieko skoro vobec nepijem.

happysmile
31. jan 2011

@ladywitch26 Monika ona pije aj vela still water, nielen mlieko... zatial sa na nej nic neprejavuje 😀 , len sa bojim aby sa to casom nestalo. a mozno ju to prejde uvidime. starsia Lucka bola zasa zavislacka (doslova) na caji. dva litre denne scucla ako nic a k tomu voda a dzusiky. ked sme zili na Cypre tak aj viac. a teraz o caji nechce ani pocut. ked je chora tak ho musim do nej doslova nalievat po lyzickach.

ladywitch26
31. jan 2011

@happysmile segra pila to mlieko zasadne z flasky. potom jej moj muz povedal, ze je na flasku uz velka, ze sa jej v skole budu smiat, ked sa dozvedia, ze este pije z flase a zo dna na den mlieko pit prestala. z hrnceka ho uz nechcela. tak neviem, mozno aj emmka je nejako "naviazana" na svoj oblubeny hrncek alebo flasu, neviem z coho pije to mlieko.
inak ak mam pravdu povedat, tak ja teraz nevypijem viac nez liter a pol vody denne, a to prakticky nejaky ten liter ide do mlieka. mala by som pit viacej, nech mi aj ladviny obcas cosi prefiltruju, no ale ked vela pijem, mam zasa taky prepchaty zaludok, ze uz nic nezjem 😒

cmulinko
31. jan 2011

@happysmile olinka...poprve gratulujem ku tak dlho vytrvalemu kojeniu...je to nauzaj ukazkove a obdivuhdone.po druhe u nas v rodine je spotreba mlieka na prvom mieste.vsetci sme mliecny a hlavne starsi syn.mal obdobie,ked vypil len sam 2 litre mlieka za den...ci uz samotne,alebo kakao.jedine negativum co som pri tom postrehla,ze nebol vobec hladny cez den...ledva ledva som nieco donho dostala.tak som to musela obmedzit...teraz je to asi liter denne,ale uz aj papa lepsie...nie je to idealne,ale viditelne ine.mensi syn pije asi tak pol litra denne,ale on akoby nemal zaludok...non stop nieco ma v puse.mnozstvo mlieka nevpliva na alergiu...ak dieta am byt alergicke na mlieko,tak bude aj z 1 pohara denne.skor sa mu znizi apetit...lebo mlieko je klasifikovane ako potrava a nie ako napoj.

misakika
31. jan 2011

@alpiinka jeeemine prepac fakt to nebol asi najlepsi napad rozoberat tu porody.. Dufam ze sa ti podarilo uz zabudnut co si citala 😖 Inak mne strasne pomohlo ze bol drahy pri mne, fakt riadny support 😉 aj ked do poslednej chvile som si nebola ista ci ho tam chcem.Nakoniec ale som bola stastna ze pri tom vsetkom bol. Ta chvila ked spolocne drzite svoje cerstvo narodene babetko po prvy krat je nezabudnutelna 🙂 Mysli hlavne na to a neboj urcite vsetko pojde v pohode.

happysmile
31. jan 2011

@ladywitch26 Monika, Lucka tiez pila tie kvanta caju len z flase, ale ked mala presne 6 rokov tak dopila poslednu flasu caju a vitazoslavne ju hodila do kosa a odvtedy tan caj nechce 😀 Emmku som musela naucit pit z flase, lebo vodu pije z pohara, ale ked chcela v noci kakao tak som jej ho nemohla dat do pohara ved by ta postel vizerala xixixi... 😀 😀 😀

@cmulinko Magdi diky za pochvalu 😀 ja by som aj dlhsie a aj Emmky si este pita "cicik", ale ked mala teraz 10eho presne dvaaj pol tak som to stopla. ona hrozne zla spi a ja som jej sluzila ako dudlik. tak som sa rozhodla, ze sa aj ja potrebujem uz konecne vyspat. sice sa teraz budi tak 2-3x ale fuknem jej flasu a nemusim byt na nej nacapena ako predtym 🙂
a si ma potesila, mozno ju to casom prejde. terat si asi kompenzuje ten prsnik 😅

a k porodom sa nejdem radsej vyjadrovat, az ked tehulky porodia, potom napisem svoje skusenosti 😎
hlavne treba pozitivne mysliet a nicoho sa nebat a nestresovat... ved to babenko musi ist raz von, a urcite vam pomozu s usmevom na tvary 🙂 😀

cmulinko
31. jan 2011

@happysmile k tym porodom....prezila som sice aj dobre aj zle skusenosti...ale ak je zena rozhodnuta mat rodinu,tak s tym musi ratat,ze nie je to vzdy take ruzove...ale ani take cierne....napokoj ja som zivy priklad,ze ani bolest ani zle skusenosti a ani doterajsie nasledky ma nevedeli odradit od toho,aby sme sa dali s manzelom na dalsie dietatko.jednoducho tuzba a laska je u mna silnejsia ako cokolvek co som prezila pocas porodu.naozaj netreba mysliet hned na najhorsie uz na zaciatku tehotenstva....staci aj tych par hodin stresu pre babatko ,ked budu mamicky an porodnje stale 😀 ...netreba babatko zbytocne stresovat a ani samu seba.ci uz bude skusenost dobra ci zla....vysledok je vzdy rovnaky....nadherne babatko.

ladywitch26
31. jan 2011

@happysmile oli, ja som si az teraz vsimla v pase, kolko ma emmka. teeeda, klobuk dolu tak dlho kojit. stanku som kojila len 2-3 tyzdne, potom som odstriekavala a mala flasku a doteraz si to vycitam. a pritom stacilo byt v kontakte s laktacnou poradkynou, no len koho to napadne pri prvom dietati, ked riesi tisic inych veci sucasne.

a presne ako pise @cmulinko, ked chce clovek deti, tak kasle na vsetko ostatne. ja som si uzila obidve tehu denne zvracanie a nevolnosti, pri stanke do 25. tyzdna, pri fabienovi az do 32.tyzdna, vzdy som frflala, ze dalsie dieta si adoptujem radsej, lebo pre mna to bolo skor 9 mesiacov utrpenia, ale aj tak chcem este tretie, aj keby som mala zvracat este aj na porodnej sale 😉

inak @alpiinka, mysli pozitivne, su aj odstrasujuce pripady porodov, ale tak isto aj super porody. ja som napr. uplne bez stehu, nebolo treba nic sit ani strihat, a to stanka bola babizna 4.2 kilova. 😉 a fabi bol zasa tak rychly, ze sme ani na salu nestihli dobehnut. a ked mas pri sebe buduceho otecka, tak to je fakt nenormalna podpora, pokial teda sa on na to citi, lebo su aj taki, ktorych treba pomaly kriesit pri tom 😀

happysmile
31. jan 2011

ved ja viem ze tehu je krasne obdobie a aj porod je super, ked sa na to clovek diva spatne a to nehovorim o tom krasnom vysledku, ktory si potom drzis v rukach a kojis.... nikdy by som ten skveli pocit nevymenila za nic na svete. dieta je predsa to najkrajsie a najvonavejsie, co clovek moze v zivote mat...
len teraz, ked su kočky prvy krat tehu, tak vsetko prezivaju intenzivnejsie a o to viac, ked rodia v zahranici a nemaju pri sebe rodinu atd... tak som nechcela pisat 😅 ... prve (Lucku) som rodila na Svk a Emmka sa narodila uz tu. takze mozem porovnavat. jedine co by som vytlka Irskemu zdravotnictvu je pre a postnatalna starostilvost. co sa tyka porodu, tak to bolo super! takze este raz: hlavu hore TEHULKY, mysliet pozitivne, vsetko dobre dopadne!

annaola
31. jan 2011

Ahojte,
chcem zareagovat k tomu koziemu mlieku 😉 Myslim ze pre male deti je velmi silne, tak bude mozno lepsie ho na zaciatku riedit, kym si telo zvykne. Ked mal Tomi okolo 3 rokov tak po konzumacii kozieho mlieka dostal niekolkodnove hnacky.

ladywitch26
31. jan 2011

@annaola to asi tiez zalezi od zdroja. segra ho pila od roka a pol, lebo muz maminej kolegyne bol liecitel a choval kozy. segra bola od narodenia na kadejakych liekoch na podporu imunity a vysledky stale katastrofalne. prakticky nonstop chora. tak jej ten liecitel zacal nosit kazdy druhy den liter toho mlieka a pri najblizsej kontrole na imunologii doktorka nechcela verit, ze ma vysledky uplne v poriadku. ale to boli kozy, co sa nonstop pasli na vyberovom travniku, mlieko "organic" 😀 . to z obchodu, co je pomiesane zo vsetkych moznych zdrojov by som asi az tak silno neodporucala. 😅

cmulinko
31. jan 2011

@ladywitch26 @annaola nam dokonca po refluxe odporucila detska lekarka kozie mlieko...starsi syn zacal pit kozie umele mlieko od 5 mesiacov...tusim sa to vola NANNY a potom od roka uz normalne kozie mlieko...pil ho do svojich 1,5 rokov a musim povedat,ze jedine s cim mal problem,ze ho bolo furt malo doma 😀

cmulinko
31. jan 2011

@happysmile uz sa zacinam citit ako prvorodicka 😀 .i ked ma clovek skusenosti tak porod je jedina vec na kotru sa neda specialne pripravit....vsak nikdy nevies koho budes mat v sluzbe a ako dlho budes rodit a co vsetko sa udeje za tych par hodin.ja som bola presvedcena,ze manzel bude pri porode a mala som planovany cisarsky rez pri druhom dietati na 23.jula 2009 no a rano o 4 den pred tym 22.jula som zacala mat kontrakcie a musela som ist do nemocnice.samozrejme prve co mi zrusili bol planovany cisarsky...vraveli,ze je to super,ze sa to samo spustilo,takze idem rodit normalne...predstavte si ten sok...8 mesiacov viete ze mate mat cisarsky...ste v relaxe a zrazu bum 😀 .No a jajhorsie bolo,ze manzel am odviezol do nemocnice...trosak tam somnou pobudol a musel ist do dublinu pre moju mamu,ktora prave ten den prilietala za nami do irska.....takze rodila som sama.maznel to nestihol....dosli,ked syn uz bol 10 min na svete.preto si netreba nic planovat...nicoho sa bat a stresovat sa dopredu,lebo clovek mieni a pan boh meni 😉

cmulinko
31. jan 2011

ale pri tom zhone sa mi vyriesil aj dalsi problem.....moja mama sa vola tiez magdalena ako ja a nemal som pre nu ziadny darcek na meniny...este som manzelovi vravela,ze jej musime nieco kupit....aj to sa vyriesilo.syn sa narodil toho 22.jula na magdalenu 😀 myslim si,ze celkom slusny darcek pre starenku k meninam 😀

ladywitch26
31. jan 2011

@cmulinko ano, ja som to nanny pozerala u nas v lekarni, ked mi prestala stanka pit moje mlieko. ale tusim ta krabica stala okolo 27e, neviem,ci to nebolo organic, a to ked stanke vtedy stacila krabica sotva na 5 dni, by bol dost velky zasah do rozpoctu, kedze muz bol doma.

inak muz vymyslal, ze ked sa prestahujeme, chovat kravu, ale kedze u nas je spotreba mlieka na tyzden tolko, co nadoji krava hadam za den, aj to vacsinu toho mlieka vypije nasa aupairka, tak som mu to zamietla. este kozu by som mozno zvladla, ale neviem nakolko friendly by bola s mojou zeleninou, co tam chcem pestovat 😀

ladywitch26
31. jan 2011

@cmulinko ja som chcela, aby sa fabien narodil na vyrocie mojich rodicov, maju 29. augusta, a nakoniec sa narodil 26.teho, na narodeniny nasho suseda slovaka 😀
inak pri stanke som sa tak bala, ze co ked ma to chyti akurat vtedy, ked pojde muz do dublinu pre moju mamu. nakoniec som sla po nu aj ja a este som jej musela prebookovat let o 3 dni neskor, lebo som stanku tak dlho prenasala, ze skoro odisla bez toho, aby ju vobec videla 😅

cmulinko
31. jan 2011

@ladywitch26 no na farmarcenie by ma nikto nenahovoril.som dievca z dediny a som rada,ze som sa toho vsetkeho zbavila..teda u nas bolo vsetko...a co nebolo u nas,tak to bolo u babky...ona mala aj kozy 😀 to Nanny sice bolo drahe,ale pre nas to bola vtedy jedina moznost a som rada za to,ze sa to vobec tu ta bezne zohnat...pochybujem,ze na SK to kupis hocikde.tu je to uz aj v dunnse a v tescu a tusim znizili aj cenu....presne neviem...vsak my sme uz veeeelky 😀 ale ta krava by sa zisla aj nam...a musi byt poriadne produktivna 😀

cmulinko
31. jan 2011

@ladywitch26 teraz mam prvy termin na 26 maja a druhy termin na 1.juna.zabookovali sme letenku mame na 22.maja a veru tiez sa mozem len modlit,aby sme ostali pokope do toho casu uz len kvoli detom.nema nam ich kto strazit a musela by som ist rodit zasa sama a to uz nechcem.

ladywitch26
31. jan 2011

@cmulinko no vsak doma ma otec tiez vsetko mozne, tam mu do mastale nevleziem, ked nas mama vyhnala na zahradu okopavat, tak sme frflali ostodusu, ale takto dobrovolne by ma to hadam aj bavilo. a tak zas jedna koza, mozno nejakych par sliepok a par hriadkov zeleniny je rozdiel, ako 30prasiec, 2 byky, 10 zajacov a po 20 sliepok a kacic 😀 mama ma tu uz bola pozriet, v lete pride zasa, len otec hoci by aj chcel, nenajde takeho blba, co by sa mu dobrovolne o to staral, kym by bol tu. to uz by ma take cosi ani nebavilo, clovek je otrokom tych zverov.len cakam, kedy ho to konecne prestane bavit a uvedomi si, ze to uz nema pre koho chovat.

a to ti verim, ze mas stresy kvoli detom. fakt si clovek az v takejto chvili uvedomi, ze je tak daleko od rodiny, ze keby cosi, nema komu deti zverit. ja som sa kvoli tomu ponahlala s fabienovi domov ku stanke uz po 28 hodinach od porodu

cmulinko
31. jan 2011

@ladywitch26 tych 28 hodin ti zavidim.mna nechceli pustit kvoli zlym krvnym vysledkom.to este svet nevidel,ze po vaginalnom porode by musela byt zena 6 dni v nemocnici....a ja som bola 😠 uz manzel vravel,ze este jeden den si ma tam nechaju tak uz nebude ani slusny ani zdvorili.to sa tam uz nedalo vydrzat...nakoniec ma pustili horko tazko po 6 dnoch a aj to preto,lebo som vravela,ze vsak dnes ma moj prvy syn narodeniny,tak laskavo ma uz pustite domov.

cmulinko
31. jan 2011

no na dnes sa s vami lucim....praca caka ☹ .kuknem si vas mozno po robote v noci,alebo az rano...este uvidim v akom budem stave 😅

ladywitch26
31. jan 2011

@cmulinko no oni boli vtedy aj radi, ze som sa tak rychlo hrabala domov, mali plne obsadenu nemocnicu, lebo ked som prisla rano na emergency, musela som cakat 3 hodiny na izbu, kym mi nejaku uvolnili. ale vypomstilo sa mi to, lebo o dva dni ma uz viezla sanitka pre zmenu do waterfordu (rodila som v corku), lebo som zasa riadne krvacala. a tam mi nie velmi prijemna hindu doktorka povyseneckym hlasom zdoraznila, ze u nich by sa to nestalo, lebo u nich zeny pustaju az na 5.den po porode.

alpiinka
31. jan 2011

Kocky, sak ja zas ten porod tak tragicky neberiem 😀 obavy tam su, hlavne ked sa to zacina blizit, ale na druhej strane sa uz strasne tesim na nase malicke 😵 je mi jasne, ze bez bolesti to nepojde, ale manzel bude so mnou a on je v tomto skvely (uz sme mali jednu zlu skusenost v nemocnici a bol pre mna neskutocnou oporou), ale @cmulinko tvoj problematicky porod si rada odpustim, to som mala teda dost 😕, no verim, ze to pojde hladko, uz teraz dohovaram tomu clovieciku, aby sa bezproblemovo vysmyklo na svet 🙂

annaola
31. jan 2011

@ladywitch26
@cmulinko To inkriminovane mlieko bolo od otcovych koz 😀 Ale mozno to bola nahoda, odvtedy som mu ho uz radsej nedavala.. S okopavanim a starostlivostou o domace zvierata mam tiez svoje skusenosti.. Hovorila som si, ze uz zit jedine vo velkomeste. Ale teraz ma to zasa chyta skor opacne a chcela by som byvat v malej dedinke a pestovat si vlastnu organic zeleninu, mat sad s ovocnymi stromami.. asi uz starnem 😀 😀 Nieco na tom bude, ze vsetci sa vratime naspat k svojim korenom, a nase detstvo a vtedajsi sposob zivota nas viac ovplyvni ako sme si schopni pripustit.

ladywitch26
31. jan 2011

@alpiinka pozeram, ze mas termin na narodeniny mojho otca. no ak to vyjde, tak to bude pekne tvrdohlavy cloviecik 😉

@annaola ono to bude asi tym, ze ked clovek musi, tak ho to nebavi tak, ako ked sam chce. ked si sama cosi pestujes, tak si proste mozes jedneho pekneho dna povedat, ze koncis a nikto ti nic nepovie. kdezto doma ked otec zavelil, ze ideme do tych pekelnych horucav hrabat seno, tak mohli aj traktory padat, a neustupil by. 😝

lenka78
1. feb 2011

Ahojte,nepoznate jednotlivca-babu,ktora si hlada podnajom v Corku?A este som sa chcela spytat,ze kolko tak beru v priemere au-pairky v Irsku,lebo to nemam zistene.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre