Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

cmulinko
29. júl 2011

@marcela1992 netreba to s tym pakovanim prehanat...priebezne aj tak uvidis co potrebujes a tvoj partner/manzel moze kedykolvek priniest co len chces.

marcela1992
29. júl 2011

@cmulinko dakujem za odpoved?a ake su to jednorazove nohavicky?

cmulinko
29. júl 2011

@marcela1992 daju sa kupit v lekarni..disposable briefs alebo panties -je ich tam tusim 5 kusov v jednom baleni..podla velkosti S,M,L,XL si mozes vybrat aku velkost mas..je to vyborna vec do porodnice po porode...perfektne drzi vlozku a nemusis sa bat,ze i ked ti troska utecie krv mimo,tak nezaspinis si svoje nohavicky...tieto iba zahodis do kosa...ja som pocas 6nedelia pouzivala tieto jednorazove....nie je to ziadny sexi vyrobok 😀 ,ale z pohladu praktickosit na nezaplatenie 🙂

alpiinka
30. júl 2011

@cmulinko @ladywitch26 @catalin @happysmile kocky dakujem, ste zlate 🙂
takze kojenie vyriesene, to sa tesim 😎 @happysmile presne, ked je dieta hladne, tak je mi jedno, kto vedla mna sedi 😀 ked som bola este len tehu, tak som si hovorila, ze ja kojit hocikde nebudem a ako som zmenila nazor 😀 snazim sa najst nejake diskretnejsie miesto vzdy, ale ked to nejde, tak ide len o ten moment prisania a aj tak davam cez maleho plienku, takze si myslim, ze ani okolie by to nemalo nejako obtazovat (a v podstate mi je to aj jedno, nech si trhnu, nenecham svoje dieta hladovat 😅 )
@cmulinko to mi ani nehovor o tom kociku 😖 hned som volala kamoske, ci ponuka stale plati...vravela mi uz davnejsie, ze si mozem od nich pozicat kocar a nemusim trepat odtialto, takze to by bolo vyriesene, len sa bojim, ze budem musiet mat maleho stale na rukach a aj tie presuny ku gate su dost dlhe, ze napr. niekto do nas narazi, alebo sa potknem atd...vlastne preto som chcela brat svoj kocik, ale snad to bude ok...kupovat dalsiu haraburdu sa mi nechce, lebo ked pojdem zo slovenska uz budem mat bondolino alebo manducu, podla toho, co nam sadne lepsie

cmulinko
30. júl 2011

@alpiinka viem,ze ak pojdes jedina s kocikom tak ti ho daju normalne hore do lietadla....my sme tak isli,ze bola tam len jedina mamicka s kocikom a jej kocik nedavali dole,ale ho mala pri letuske vpredu kde sedi.tak snad budes amt stastie aj ty a poletis len sama s kocikom...v tom pripade sa opytaj ci kocik nemoze ist hore do lietadla.

nikki713
30. júl 2011

caute zienky, su tu aj slobodne mamicky ( nemyslim nevydate ale bez partnerov uplne ) 😒

jezkomanka
30. júl 2011

@alpiinka ahoj a kedy to letite? my ideme coskoro 22.8. sice kocik nebereme, iba nosic a mozno autosedacku ale popozeram urcite ako tam s tym nakladaju 🙂 aj ja som na to zvedava lebo nabuduce pojdem iba ja a s kocikom. doteraz skoro vzdy ked som letela isli minimalne 3-4 kociky az k lietadlu.

alpiinka
30. júl 2011

@cmulinko ze pojdem sama s kocikom by som sa radsej nespoliehala, hlava mi ide prasknut, ako to spravit, dost ze moj m nebol nadseny, ze sme kocar objednavali z nemecka, tak keby sa s nim nieco stalo a museli sme ho posielat spat do nemecka, asi ma rozskrkne ako zabu 😒 a nahradne casti tu nan nezozeniem 😖
@jezkomanka letime pred vami 19.8. dnes som hovorila muzovi, ze skusim zavolat do ryanairu, ci mozem zobrat namiesto kocika autosedacku, lebo za tu sa normalne doplaca, ale ked nebudem mat kocar, tak snad by mi to dovolili 😕 sice to bude tazke na nosenie, ale maly tam bude bezpecnejsi, ako iba na rukach...a kde si kupovala nosic, tuna alebo na slovensku? ja si ho prave chcem vyskusat aj s malym, viem, ze je tu je jedna kocka, kt. by prisla k nam domov a za nejakych myslim 30 eur by mi ich ukazala, ale aj tak nema ten co by som chcela, v pripade, ze by nam sedel....

cmulinko
31. júl 2011

@alpiinka ja by som teda svoj kocik do lietadla nedala-manzel by ich tam prizabil,ak by an nom nieco pokazili ci odpalkovali...skoda,ze nemas 2 kociky...mozno by ti stacil aj nejaky lacnejsi golfac,ktory ma polohovatelnu chrbtovu cast az do lahu,aby si tam maleho mohla dat v pohode.....daju sa kupit uz v argose za cca 50 eur....a mozes ho potom vyuzit aj neskor do auta na rychle presuvacky. len tak pre ilustraciu som ti nasla najlacnejsi na argose ,ktory je od narodenia.
http://www.argos.ie/static/Product/partNumber/3...
stoji to za zvazenie hlavne,ked si za svoj kocik urcite nedala male peniaze.ak sa mozem opytat aky mas kocik,ze isiel az z nemecka?

jezkomanka
31. júl 2011

@alpiinka autosedacku namiesto kocika ti dovolia, aj my tak asi ideme, u nas to zalezi od taxikara ci ju donesie alebo nahodou poslu ineho co nebude mat tak berieme nasu. Nosic som objednala zo SR sice naslepo ale pasuje super, mame lilliputi 😉

darksky
31. júl 2011

Ahojte baby, neviete mi poradit ci je kociarik COSATTO ME-MO 3in1 dobry? Nevidela som ho nazivo,zatial len na nete a vyzera celkom dobre.dakujeeem

alpiinka
31. júl 2011

@cmulinko na ten golfac som pozerala, neni to zly napad, ale zrovna som pred par dnami vyhlasila, ze pokial sa neprestahujeme do vacsieho, tak okrem jedla nekupime jedinu vec, lebo uz sa tu neda pohnut 😝 a ked @jezkomanka pise, ze autosedacku mozem mat, tak asi sa budem tahat s nou, lebo potom uz budem mat tiez nosic, takze presuny k lietadlu budu vyriesene 😎 kocik mam hartan VIP XL a som s nim veeeelmi spokojna, z hartanov je najlahsi, ja som mala kopec poziadaviek, ale hlavne nie tazky, skladny, lahko sa rozkladajuci, vacsiu vanicku, sportovu cast uplne do lahu a aby sa dal otocit v obidvoch smeroch atd...no a este sa mi aj musel pacit dizajnovo 😀 nech som hladala v irsku akokolvek, tak nic nepripadalo do uvahy, nakoniec moj muz rezignoval a fakt si ho nemozem vynachvalit, ovladanie jednou rukou aj na horsej ceste, oproti ostanym kocikom super hupe,...uz si pripadam ako predajca 😀 😀 😀
je to tento, len v inej farbe: http://www.hartan.de/produkte/kinderwagen.php?m...
@jezkomanka ja som sa bala objednat naslepo, aj ked pokusenie bolo, ale predsa len to neni lacny spas, tak som to nechala tak, najviac sa mi pozdava bondolino, kamoske, kt. je takisto mala a utla sedi super, tak dufam, ze bude aj nam, aj ked zrovna baba, ku kt. idem na slovensko skusat je tiez drobna a vravela, ze jej lepsie pasuje manduca...sama som zvedava
@darksky pozeram, ze kto to tu pise a to ty si pridala fotku 🙂 kocka...a zachvilu budes mat za sebou 3 mesiace, to je super 😉 kocik najlpsie vyskusat (zo mna si priklad neber, ja som riadne zariskovala, kocik nevidela nazivo, neskusala a som velmi spokojna), a zalezi, co od kocika ocakavas, ci ho budes davat casto do auta a kopec dalsich veci...

cmulinko
31. júl 2011

@alpiinka hartany nie su moja srdcovka...lebo sa mi nikdy dizajnovo nepacili,ale teno tvoj nie je zly 🙂 ja som pri chlapcoch kocik skoro nepouzivala,takze svoj 4 rocny skoro nepouzity kocik posuvam dalej v rodine a dcerke som kupila bugaboo cameleon a tiez som velmi spokojna.moj mam odfoteny v albume.

marhulka77
31. júl 2011

Ahojte, rada by som sa pridala k vasej rozprave, ale vsetko od zaciatku sa mi citat nechce 🙂 Zijem v Dubline, momentalne som v 14tt a takmer rozhodnuta, ze nase 1.dieta porodim tu. Zistujem informacie a hladam nejake mamicky, popr. zeny, ktore cakaju svoje 1.babo. Uz som navstivila GP, bola v National Maternity Hospital na Holles St. Celkom sa mi tam pacilo. Mate niektora skusenost s touto nemocnicou? Absolvovali ste predporodnu pripravu v niektorej z dublinskych nemocnic alebo ako to funguje s pripravou? Plati sa za nu? Budem vam velmi vdacna za akukolvek radu,nazor,informaciu. Vsetko dobre do celeho Irska! 🙂

darksky
31. júl 2011

@alpiinka ahoooj, no bolo uz na case sa ukazat. Aj ked ta fotka nieje velmi aktualna 🙂 teraz sa snazim dopracovat k svojim tmavym blond,no zatial nemam fotku 🙂 Mala si nejake dobre stranky,kde si si hladala kociar? Ja som vcera s mamkou pozerala na nete asi 3 hodiny,ale nic normalne okrem toho co som tu napisala sme nenasli .Ak mas nejake dobre stranky,tak potesi. A behala si aj po Dubline po obchodoch? Ja by som chcela nafukovacie kolesa a aby bol maly a lahky, kedze ja som tiez mala 🙂)

cmulinko
31. júl 2011

@marhulka77 v prvom rade gratulujem.zial nie som z dublinu,ale ako take skusenosti s porodom v irsku mam 🙂 predporodna priprava je zadarmo a viac menej je to 5 posedeni po 2 hodinach-je to rozdelene na teoreticku cast a potom ma prednasku fyzioterapeutka...teda ja som to tak mala.bola som len pri prvom synovi...aj to kvoli manzelovi.mne uz nepovedali nic co by som pred tym nevedela,ale manzel sa v tom vyzival a sledoval jak prvacik v skole 😀

darksky
31. júl 2011

@marhulka77 vitaj medzi nami.. ja ti asi nepomozem, kedze sme na tom rovnako 🙂

jarka28
1. aug 2011

Ahojte chcela by som sa vas popytat a poradit kedze sa chystame na par dni do Dublinu co by ste mi vedeli poradit,kde sa ubytovat s detmi a kam ich zobrat...zijeme v severnom irsku a mame v plane ist teda do Dublinu.....pocula som ze je tam pekna ZOO a aj Sealife,co este by ste vedeli poradit a odporucit nech mame celkom nabytich zopar dni????dakujem

zuzi_33
1. aug 2011

@marhulka77 Ahoj, ja som z Dublinu, ale rodila som v Rotunde, takze k tej nemocnici na Holles street sa ti nevyjadrim, ja som bola s Rotundou spokojna, takze som nemala dovod menit nemocnicu. Na predporodnu pripravu som tiez nechodila, kedze mi to v praci nejak nevychadzalo a co som pocula od druhych mamiciek, tak ze som o nic neprisla 🙂 ale nie, vidis, porodila som aj bez pripravy a som tu 😉 Takze ja ti asi vela neporadim, ale mozno sa najde nejaka mamicka, co to vsetko absolvovala a odporuci ti ist do toho 🙂

nikki713
1. aug 2011

Caute zienky, uz sa mi to krati.... 5 tyzdnov.. chcela som sa opytat aky mate nazor na epiduralku...? par ludi mi povedalo, ze nemam byt hrdinka a vziat a par povedalo, ze nemam 😒

nikki713
1. aug 2011

@marhulka77 ahoj vitaj medzi nami... ja budem prvorodicka tiez ( sice nie z Dublinu ) ale je tu kopec zien - dievcat z Dublinu, takze tie ti isto poradia viac...
Ja som z Co.Cavan a tu mam vsetko zadarmo, kedze si tehotna mala by si mat medical card a vsetky ante natal vysetrenia atd mas zadarmo 🙂 cize aj ultrazvuk atd a antenatal classes na ktroych som ja nebola 🙂
Dufam, ze mas zatial bezproblemove tehotenstvo ak mas nejake otazky opytaj sa ak viem pomozem.... 😝

marhulka77
1. aug 2011

@cmulinko Dakujem velmi pekne za gratulaciu aj info! Pomohlo mi urcite. Koncom augusta idem do nemocnice, opytam sa na tu pripravu. Rada by som ju absolvovala. A, zobrala by som aj svojho priatela aspon na jedno posedenie. Chce byt pri porode, tak aby ziskal nejake infosky 🙂

@darksky Dakujem Ti za privitanie! Ako pozeram, termin mas par tyzdnov po mne. Ako sa citis? Kam chodis do nemocnice? Ja som sa rozhodla pre NMH, lebo je blizko mojho bydliska a moja GP tam kedysi robila a ide tam porodit 2.dieta (ak ho uz neporodila 🙂.

@zuzi_33 Ahoj, dakujem za info. Ja mam celkom dost volneho casu, takze by som sa na tu pripravu dala. Pocula som, ze Rotunda je dobra. Myslim si, ze vsade sa najdu aj dobri aj horsi doktori, ale asi pri porode sa kazdy snazi, resp. aj midwife odviest co najlepsiu pracu..aspon dufam 🙂

@nikki713 Ahoj, Tebe sa to krati. Tak drzim palce, aby tie posledne tyzdne ubehli co najrychlejsie a najpohodovejsie 🙂 Ano, to viem, ze mam vysetrenia zadarmo, len som nevedela, ci aj pripravu. Dakujem, zatial sa mam ok, myslim tym moje tehotenstvo. Prve tyzdne som trochu spinila. Hm, bolo to po milovani....takze sme ho s priatelom stopli. To som bola este na Slovensku a doktorka mi nedoporucila lietat do konca 1.trimestra.Tak som bola doma. Inak sa citim dobre, pomalicky priberam.Nastastie nevolnosti nemam, spociatku som bola riadne unavena, teraz je to uz lepsie. Ty mas aky priebeh tehotenstva?

catalin
1. aug 2011

@nikki713 ja ti mozem epidural len odporucit..moje bolesti sice boli kratke zato intenzivne, dali sa predychat... chvilu som bola na rajskom plyne a potom som si vypytala epidural..moj porod koncil cisarskym, lebo mala sa ani po 22 hodinach nemala k tomu aby sla von..neviem si predstavit vydrzat tolko hodin bez epi..vdaka bohu za taky vynalez, preco ho nevyuzit..hovori sa ze ta po tom moze boliet hlava a par tyzdnov mozes citit bolesti chrbta, mna sice hlava chvilu bolela aj chrbat, ale to mohlo byt z nedostatku spanku a z toho ze som mala malu nonstop na rukach..ja vrelo odporucam

zuzi_33
1. aug 2011

@nikki713 no ja sa tiez pripajam k tym, co epidural odporucaju! Ja som bola rozhodnuta od zaciatku, ze ju chcem a absolutne nelutujem. Presne ako pise Catalin - preco to nevyuzit 🙂 Absolutne si to neviem predstavit, ako by som to zvladla bez epiduralky. Ja som nemala ziadne bolesti hlavy ani nic podobne, takze tak isto vrelo odporucam 😉

zuzi_33
1. aug 2011

Baby, ja by som tiez potrebovala radu..... moj maly mi v poslednej dobe odmieta papat kase, ani jogurty uz nechce, ovocie dostanem do neho, len ak si moze sam "hryzt" s tymi troma zubami co ma 😀 . Ide o to, ci mi neporadite co by som mu mohla dat na veceru. Momentalne "fici" len na pecive, t.j. rozok s maslom, alebo trosku syru, lenze to jedava aj na ranajky a vlastne aj na veceru /samozrejme potom este flasa mlieka /. Obed mi kvazi zje celkom v pohode, niekedy ho na olovrant presvedcim na vyzivu, ale stracam uz napady, ako mu obohatit jedalnicek. Cakam, ze kazdu chvilu ho omrzi aj to pecivo. Chcela by som aby mal nejaku vyvazenejsiu stravu. Tak ak mate nejake dobre napady, pripadne skusenosti z praxe, napiste mi, co mu ponuknut. Hlavne ma mrzi, ze nechce tie kase... 😒

nikki713
1. aug 2011

mam este taku otazocku, mam tu kamosku ktora ma 2rocneho syna - v maji mal 2 a nechce jej chodit na nocnik.. strajkuje... hadze nocnik o stenu.. nemate niekto nejake rady ako na to ...?? 🙂
dakujem

nikki713
1. aug 2011

@zuzi_33 dakujem za radu, nie som este rozhodnuta...ale ako mi par znamych povedalo nebud hrdinka vezmi 🙂

nikki713
1. aug 2011

@catalin tak dakujem za radu, v posl.dobe pocuvam len pozitivne reakcie na epiduralku ale vzdy mam s toho este strach 😲

nikki713
1. aug 2011

@marhulka77 No ja som krvacala tiez raz a to po milovani.. stopli sme to na cas...ale teraz je to opat v poho.. 🙂
inak moj priebeh tehoten.je fajn.. ani chutky nemam.. ani som velmi nepribrala.. stale pracujem... zle mi byvalo len prve tyzdne aj tak to len v skorych rannych hodinach a to som ani nezvracala.. takze zatial je to fajn..
takze este zmaknut 5 tyzdnov. mozno aj menej.. kedze moja mamka isla so mnou 3 tyzdne skor a s mojimi 2 bratmi dva tyzdne skor.. takze je pravdepodobnost ze pojdem aj ja.. ale clovek nikdy nevie.. nechame sa prekvapit a snad to zvladneme 🙂

darksky
1. aug 2011

@marhulka77 Anooo, onedlho ukoncime prvy trimester...Moj lekar mi vybral Coombe hospital,co som velmi rada. Pocula som onej vela pozitivnych veci. V stredu ideme na druhy ultrazvuk, nemozem sa dockat. Uz sme velky,tak tam bude konecne aj nieco vidno🙂 Nemozem sa vobec stazovat,citim sa celkom v pohode. Obcas skoro rano mi nechutia ranajky a citim sa obcas unavena, hlavne po praci...Teraz pri zmene pocasia mam trosku nizky tlak..No ziadne spinenie, ci krvacanie a vracanie som este nemala a musim poklopat po svojej hlave drevenej, aby naahodou sa to nestalo :D Ja byvam v County Meath ''Ashbourne'' ak vies kde to je,tak mne to bolo jedno, kde ta nemocnica bude...Vsetky dobre su daleko ;) Ako dlho ste tu v Irsku?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre