Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

cmulinko
18. okt 2006

Ahoj.
Myslim si,ze je nas tu naozaj malo na to,aby sa zalozila tema na Irsko.Na mojasvadba som to uz skusala a nic moc.Takze odporucam ti skocit na temu Slovenky v zahranici. 😉

andreab
18. okt 2006

meli, skus ist na babetko.sk, forum -Irsko, tam je dost bab, aj cerstva rodicka a o par tyzdnov bude dalsia, pa

emjee
29. jan 2007

esentielka • 16tt • 29. jan 2007 o 13:51
ahojte je tu niektora tehulka z Irska??..ja zijem v Severnom Irsku a chcela by som vediet ako to tu chodi v lekarstve a ake su tu vyhody..

lienus
25. apr 2007

Caute baby,
myslim, ze nas je tu uz dost, aby sa mohla tato tema rozbehnut, ze Alenka?

yanuska
26. apr 2007

ahojte,ja som v Corku,babo este nachystam,tak zatial si mozme len tak nezavazne vymienat infosky.Viem co-to o zdravotnom systeme v Irsku,ale asi v sev.Irsku to funguje inac.
Tak uvidime ci sa diskusia rozbehne....

lenka78
26. jún 2007

Ahojte,kocky,ja sa chystam so svojim takmer 3-rocnym Christianom za nasim ockom do Wexfordu.Nebolo to iste,tak som sa nepripajala.Priznam sa,ze mam z toho strach,lebo tam idem s dietatom.Sice manzel ma pracu,aj domcek,no neviem, co bude s nami.Kam mam dat 3-rocne dieta a ako si najlepsie najst robotu?Je tam urcite aj nutne auto,no zatial manzel ma len svoje a ja svoje slovenske tam nechcem,lebo je naopak volant.Aj zo soferovania mam des.Snad si lahko zvyknem.yanuska,ty si zatial najblizsie ku mne,Cork-Wexford je asi kolko km?Vraj je Vas v Corku vela.
Inac som rada,ze tu je aj tema Sev.Irsko,lebo sa mi potom pletu infosky o tychto dvoch krajinach 😀
Je tu niekto s takym dietatkom ako ja?Do 4 rokov?
Pocula som,ze v S.Irsku su lepsie podmienky na zivot,praca pre Slovenky,ubytko,ceny,atd.To vdaka IRA?Ze tam je take nebezpecenstvo? 🤐

benabianca
30. jún 2007

ahojte baby,Lenka -ja som z Waterfordu(asi pol hodinu od Wexfordu,mozno ajmenej).Robota sa najst da,podla toho,ci ti je jedno,co budes robit alebo si vyberava.Neviem,ako dobre tvoj muz zaraba,ci sa vam oplati dat dieta do skolky,tie su tu velmi drahe.Ak das dieta na cely den do skolky,tak to mesacne stoji 600-800 euro.My sme tam davali nasho Bena,ked mal jeden rok,lenze bol velmi casto chory a skolku sme museli platit aj ked tam nebol,takze sme to zrusili.Do skoly deti chodia od 4-5rokov a tam sa treba zapisat co najskor,aby mal miesto iste,my sme to zatial este neurobili.

lenka78
1. júl 2007

ahoj, benabianca,som rada,ze si sa ozvala,pol hodka je v pohode,tak ked tam prideme,tak by som sa chcela stretavat,ak nebudes proti,ja mam iba jedno dieta,no dufam,ze sa deti pohraju,mali by sme tam byt koncom augusta.Na robotu nie som vyberava,no mam obavy kam s Chrisom a takisto moja anglictina je iba doma ucena.Do skolky som Chrisa davala a bol tiez stale chory,takze je velka pravdepodobnost,ze aj tam bude.Takze skor dat k opatrovaniu alebo aupair-ku?4 roky bude mat o rok,tak kedy vybavovat tu skolu?

benabianca
1. júl 2007

ahojky Lenka,ja som Majka(benabianca-mena mojich deti.Pytala som sa muza na tievzdialenosti.Waterford-Wexford 60km(cesta moze trvat aj hodinu,podla zacpy a tak),wexford-Cork 200km.Verim,ze aj vo Wexforde bude vela Sloveniek,tu vo Waterforde ich je vela,len ja sa velmi s nikym nestretavam,lebo to su baby,co sa chodia zabavat von a ja uz na to cas nemam,takze v podstate sa tu poznam s 2 Slovenkami a dost.Opatrovanie bude asi tak drahe ako skolka,nemam to ale overene.A aj napriek tomu,ze aj ja som robila kedysi aupair,sama pre svoje deti by som to nechcela.
Ta skola moze byt aj od 5rokov,to zalezi na rodicoch,len si musis vybrat skolu a ist tam.Kedy sa Chris narodil?

benabianca
1. júl 2007

Stretavat sa mozme kludne,ja sa potesim spolocnosti a Benjaminko urcite tiez.

lenka78
13. júl 2007

Ahojte,vidim,ze temy mrznu.Asi vdaka letu.Kazdy je von.Nas planovany odchod sa blizi.Benabianca,tesim sa,ze sa tam budeme navstevovat.Momentalne neviem,co s balenim.Tych 15-20 kg na osobu do lietadla ma desi.Ved clovek sa bali na dlhu dobu a v podstate do zimy.Chrisove veci mi je luto nechavat,lebo ich potom nevynosi,tretinu hraciek by som tiez chcela vziat,topanky,...som z toho zufala.Mam Chrisovi vziat aj cizmy?Mate tam sneh?No mozno sa do ciziem v zime uz nezmesti.Grrr...su to malichernosti,no uvazujem o kazdej veci.Teraz ma prist Lubko,tak mu nabalim kufor,no aj tak...
Benabianca,kupete sa tam teraz v mori?Kam sa chodis s detmi hrat vonku?Mozno nakoniec budeme byvat este blizsie pri Waterforde.Byvate v domceku alebo v byte?Prajem Vam prijemne prazdniny!Lenka a Chris 🙂

anjelik33
20. júl 2007

Ahojte neviete ako to je s Krstinami v Irsku ja som vo Waterforde

benabianca
20. júl 2007

lenka-chris moze mat tiez batozinu,taku istu velku ako ty,po 2rokoch uz ma narok,kedze aj letenku plati taku istu sumu ako ty.Snezilo tu 2krat minuly rok,okamzite sa to roztopilo,takze cizmy ani netreba,skorej odporucam nepremokave veci,od oktobra do februara tu dost vela prsi 😒 .Byvame v domceku,to som ti asi uz aj pisala.More je velmi ladove,aj v lete,takze sa nekupeme.Hrat sa chodime na ihrisko,co mame vo vedlajsej ulici.Ale niekedy ideme aj na druhy koniec mesta,tam je nadherne velke ihrisko. 🙂
Drzim palceky pri baleni.

anjelik 33,kde vo Waterforde byvas?Ja na Ferrybanku,presnejsie Bellfield.

benabianca
20. júl 2007

anjelik 33-a ako je to s krstinami,to netusim.Ty uz mas nejake babo alebo cakas?

ashley
20. júl 2007

ahojte baby.
Tak sa aj pridavam. Mne sa narodil Thomasko tu v IE. Krstit tiez chceme tu... a nas knaz je v pohodicke...aj ked som nevydata.
Lienus... ahoj

benabianca
20. júl 2007

ashley a ty kde byvas?Gratulujem ku babatku 🙂

ashley
20. júl 2007

Benabianka dakujem. Ja som priamo v Dubline. V stredu sme boli pri Wexforde. Mate to tam krasne..

anjelik33
20. júl 2007

ja pri malom tescu.A ja babo este nemam ale sestra ma a pride tu v septembri s 3 mesacnym babom a ja aj s priatelom budeme krstny rodicia tak keby sa dalo tak by sme ho pokrstili tu.Byvam pri tom ihrisku s vlacikom.

benabianca
20. júl 2007

anjelik- tam chodievame tiez na to ihrisko,a sestra pride asi len na dovolenku,ze?To neviem ake bude krstenie,ak su slovaci a ani by tu nezili.

ashley-aj v Dubline sme byvali,ale len 4 mesiace,potom sme sa vratili spat do Waterfordu,mojho muza tam premiestnili kvoli robote

anjelik33
20. júl 2007

nie ona tu pride na dlhsie lebop je tu aj jej manzel takze budeme vsetci spolu tu.A ja byvam v tom presklenom okno mam na ihrisko na 4 poschodi.

anjelik33
20. júl 2007

ona tu boladva roky potom isla domov ke otehotnela a teraz pride naspat

benabianca
20. júl 2007

anjelik a ty kde robis?
mozte sa niekedy ozvat,ak by ste chceli spolocnost(deti 🙂 ),ja tu vela znamych nemam,aj ked sme tu uz 4 roky

anjelik33
20. júl 2007

ja si hladam pracu v tom co som vystudovala a prisla som pred troma tyzdnami.Ozveme sa ani mi tu nikoho normalneho nepozname.

ashley
23. júl 2007

Ahojte babenky.
Tak ako sa mate? Mna trosku nici to "super" pocasie. Uz sa tesim domov na Slovensko, aj ked si myslim, ze mi za chvilku bude to teplo vadit. Trosku sa bojim ako to zvladne maly.. ten prechod do tepla a aj letenie. TAk drzte palce nech je vsetko ok.

Lienus uz to mas za par... 😀 😀 😀 Snad ti cas pojde rychlejsie.

benabianca
24. júl 2007

ashley,a kedy idete na Slovensko?my cez leto nelietame tam,lebo maly zle znasa teplo,zle sa mu dycha,takze chodime na jar alebo jesen.Pozor na klimatizaciu,nerobi velmi dobre detom,posledny krat sme ochoreli kvoli tomu,moje obidve deti,sialena nadcha z toho,vonku hic a v lietadle chladny vzduch.Dnes mame konecne pekene,zatial ani mracika na oblohe,snad to vydrzi par hodin,nech mozme ist von.

Inak aky si mala porod?

lienus
24. júl 2007

Tak ahoj baby, uz som tu dlho nenakukla a vidim, ze sa to konecne rozbehlo. Ashley, aj ty to uz mas za par. Zas mame dnes krasnu sivu oblohu 😒 no skratka super. To uz je na depku, maly je rad vonku, tak si to na SK uzijeme. Horsie, ked sa sem v oktobri vratime, nemem rada toto irske pocasie.S krstom by tu nemali byt problemy, len treba asi rodny list prelozeny do AJ. Treba sa porozpravat s knazom, lebo oni maju dost nabite terminy. Tu sa rodia deti ako na beziacom pase 😀
Ashley, spinkate?

benabianca
24. júl 2007

lienus a ty si odkial?

lienus
25. júl 2007

Tiez z Dublinu. Sme tu uz stvrty rok. Ale teraz v piatok ideme domov na dva mesiace. To sa tesime. Maly bude vyvalovat oci, ked sa nanho vsetci vrhnu. Ked sme tam boli naposledy, mal len 10 mesiacov, tak si nepamata. My sme inas s Ashley dublinske susedky 😀

brugha
25. júl 2007

halo aj ja som irka 😀 tiez z centra Dublinu,boze prave som sa dotrepala z mesta tie 70% zlavy ma zderu aj z gati
no nekup to ked to stoji tolko

benabianca
25. júl 2007

co ste vsetci v Dubline,vam je dobre,to mate Slovensko v podstate za rohom,ked sadnete na lietadlo,to my musime cestovat do Dublinu dalsie 2 hodiny.
A tie zlavy-ani nehovor brugha,aj mna zderu,ale nekup to,aj kebysi to nenosila,ze? 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre