Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

krasulka
27. mar 2008

Caute zienky, tak mi letime v sobotu domov na dovolenku.NA dva tyzdne. Konecne, uz sme tu od Juna ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Sa tesiiiiiim.

question
27. mar 2008

hej nadina..
myslela som USA.. a preco..ved aj dovolenka tam moze byt v celku ok.. ved uvidime..ale aspon by to bolo jednoduchsie....
a co deti? teraz vlastne maju este prazdniny do konca tyzdna...si ich vsetky asi vychutnate... 🙂 teda tie ktore maju skolopovinne deturence 🙂
ozaj nasa firma sa prestahovala na St.Steohens Green,tak ked sa bude niektora nudit,tak nemam problem po praci vybehnut na kaficu..
p.s. neviete co je s Petou? mala sa uz asi vratit z SK..a stale sa tu neozyva.... neviete o nej?

question
27. mar 2008

krasulka..tak to ste teda hoodne dlho vydrzalo bez toho aby ste sli domov...tak si to doma poriadne vychutnaje...(snad vam pocasie bude tiez priat 🙂 )
miska inak co maly? co ta nozicka? stale mu puka?

annaola
27. mar 2008

ahojte dievcata,uz som tu davnejsie nebola a pozeram ako ste sa rozpisali 😲
ja sa dva dni sa pokusam vybavit veci pre ten child benefit - potvrdenie o pobyte Tomaska, od lekara a gardy a neuspesne, na oboch miestach mi tvrdili ze mi nic take nemozu vystavit. mam iba zo skolky , a od lanlorda, dufam ze to bude stacit.nadina, nevies mi poradit, ty sa vo vsetkom vyznas. 😉

mishka711
27. mar 2008

Iwka stale mu puka ale nie uz tak a xena mala tiez problem s pukanim teda maly ze ?/a ze to vraj prejde same tak som zvedava kope o dusu takze ho to bolet nemoze dnes sme sa boli odvazit tak uz mame horko tazko 5kilo 🙂 😀

nadina
27. mar 2008

Anka, myslim, ze zo skolky by mohlo stacit,
my sme pre deti mali zo skoly.
Inak neviem preco Ti garda to potvrdenie nedala,
mozno to chcelo este nejaky papier dolozit?
Trebars datum vystavenia PPS?
Mozno aj na tom urade, kde Ti PPS dali by Ti vydali potvrdenie?

Garda potvrdzuje vsetko mozne,
dokonca aj podpisy.
Bola sranda, ked som si tam bola minuly tyzden
dat overit podpis - nic uradne...
a v pohode mi tam dala pani peciatku, len sa ma opytala,
ze co to podpisuje, ze po SK nerozumie
a ked sa uspokojila s mojou odpovedou,
tak to v pohode opeciatkovala...tak sa smejem, ze overia
podpis na cokolvek 😉
Question, samozrejme, zjednodusi sa dovolenka, ale predsa len je to nieco ine
ako ked chcu pribuzni vycestovat. Predstav si, ze dostanes viza na max.3.mesiace -
je isto tazsie, ako ked chce ist clovek nakupovat.
O co jednoduhsie to tu mame, kedze sme v EU, vsak?

Miska a co sa tyka pasu, tak irsky asi tazko, na ten mas narok ak by bol otec
dietata Ir, alebo ak by si mala aj Ty irske obcianstvo.
To je v pdostate to iste, ako s obcianstvom
a deti, ktore sa narodili v Irsku uz nemaju automaticky
irske obcianstvo - to bolo pred casom, ale zrusili to...

nadina
27. mar 2008

Zrusili to preto, ze to robilo problemy...
Vznikali neriesitelne situacie, napr. ked dieta - povedzme Africanky -
malo narok ostat v Irsku, nakolko sa narodilo v IRL a malo irske obcianstvo, ale mama nie...a
boli z toho poriadne uradne tahanice...
Myslim, ze tym istym preslo aj UK.

xena22
27. mar 2008

Ja neviem,nemam to overene,ale ked sa dieta narodi tu v irsku,tak mozete poziatat o irske obcianstvo bez problemov,velky problem je to,ze ked sa rozhodnete pre irske obcianstvo,tak sa musite vzdat slovenskeho,pretoze v irsku je nemozne mat dvojite obcianstvo...
Jedna znama irka porodila v australii aj sa tam vydala,malej chcela dat aj irske obcianstvo,ale musela by sa vzdat australskeho...tak neviem,takto nejako to tu chodi,aspon ja som to tak laicky pochopila...
A taki slovaci, co su tu uz roky a chceli irsky pas,tak tiez mohli poziadat,ale za cenu toho,ze sa vzdaju slovenskeho,,,

nadina
27. mar 2008

Xeni,
nehnevaj sa, ale ked to nemas overene, tak radsej nepis...
Je to robota navyse, nielen ze clovek sa snazi poradit,
ale este aby som Vas o tom aj presvedciala...
Takze, .......IRSKO UMOZNUJE DVOJITE OBCIANSTVO............
a takisto aj Slovensko umoznuje dvojite obcianstvo
Dual citizenship :

If you are an Irish citizen, you may also hold dual citizenship, that is, citizenship of another country. You should be aware that certain countries do not recognise dual citizenship. If you wish to apply for dual citizenship, you should check with the authorities of the other country to ensure that your rights are protected. For example, the law in some countries provides for the automatic termination of its citizenship or nationality if you acquire another citizenship or nationality. You should also be aware that acquiring Irish citizenship does not automatically void the obligations of another citizenship or nationality (for example, the requirement to complete military service). Zdroj : http://www.citizensinformation.ie/categories/mo...

To, ze Tvoja dobra znama neziskala dvojite obcianstvo v Australii - moze mat predsa docinenie zo zakonmi Australie.

Co sa tyka obcianstva deti narodenych v Irsku :
6A.—(1) A person born in the island of Ireland shall not be entitled to be an Irish citizen unless a parent of that person has, during the period of 4 years immediately preceding the person's birth, been resident in the island of Ireland for a period of not less than 3 years or periods the aggregate of which is not less than 3 years.
Zdroj : http://www.irishstatutebook.ie/2004/en/act/pub/...

Mishka, prosim Ta, zavolaj si na ambasadu a tam Ti to povedia z prvej ruky...
je mozne, ze aj ja sa pomylim, ale nepisem nic o com nie som presvedcena...
alebo radsej nebudem pisat nic...
😉
Tu je na nich kontakt : http://www.konzulaty.sk/v-zahranici/velvyslanec...

matina24
28. mar 2008

Ahojte babenky dlho som tu nebola mali sme prazdniny.
Ze vraj aby som si oddychla.
Pocasie doma strasne raz teplo potom zima inokedy zas prsi,
blaznive pocasie.Priatel mi povedal ze aspon si zvyknem.HA 🙂

matina24
28. mar 2008

Ahoj Lenka 🙂 ,dedinka tak to bude skoro ako u nas doma.
Ked si prisla do IRA vedela si jazyk ci si sa musela ucit?
Ako dlho ti trvalo zvyknut si na to prostredie a ludi?
JA sa ucim v skole nemcinu a ked pojdem prec mozem sa zacat
ucit ale AJ.Ako by mi uz v skole nestacilo. 😒
Pekny dnik 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

matina24
28. mar 2008

Babenky pekny dnicek vam vsetkym prajem. 😉
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

matina24
28. mar 2008

Lenka s priatelom planujem babiku a to zdravotnictvo
v IRA nie je najlepsie,ako som sa docitala.Tak chcem
vediet do kedy mozem ako tehotna letiet lietadlom.Vies
keby som chcela chodit na neake vysetrenia domov. 🙂

matina24
28. mar 2008

Co poviete oplatilo by sa to vôbec?
Dakujem uz vopred ak mi niektora poradite. 😉

mishka711
28. mar 2008

Ahojte nadina diky jasne najlepsie si zavolat tam dnes tam ide kamoska na ten office vcera dostala peciatku od gardy no som teda zvedava co jej povedia Matina24 no to dokedy sa moze lietat pisala IWKA alias question vcera tak si to mrkni dozadu 😉 stym zdravotnictvom no nic moc ale uz aj slovensku je to onicom zalezi ci natrafis na dobreho dr 🙂 ved sama uvidis ja som sem chodila teda stale chodim na polsku cliniku aj s malym v sob ideme na prve ockovanie tak to bude placu 😀

andrearu
28. mar 2008

Question vďaka za pozitívnejšie informácie ohľadom Portugalska, myslela som si že dnes to už bude určite iné, ako písala Xena, veď tam bola pred rokmi. 😉 Neviem či poznáte domácich ktorý tam majú domy, vo veľkom ich v Portugalsku aj nakupujú. Trávia tam často aj predĺžené víkendy. Tak tam nemôže byť škaredo, veď si finančne môžu dovoliť krásne dovolenky 😎 .
K tým vízam, je to určite výborné, pre ľudí čo si ich stále musia vybavovať. Ale priznajme sa, ani pre nás, keď tu žijeme už to nieje také zložité ísť sa tam pozrieť. Určite skôr odtiaľ, ako keď sa vrátime na Sk. No pre mňa už otvorili hranice 🙂 , ja už víza nepotrebujem. Kanada je tá krajina po ktorej piští moja duša. Možno raz 😎
To je ako máš Nadi Ty vysnívaný dom na pláži 😎 ja Kanadu.
A ešte k tomu pasu Mishka,Nadina má pravdu. Moja sestra má ročného chlapčeka, ktorého porodila v Dubline.
Tým, že sa tu dieťa narodí nezískava občianstvo. Ale ak tu bude žiť 2 roky, tak môžu rodičia po dvoch r. požiadať o občianstvo. Nestráca pritom naše slovenské, ale bude mať dva. Sú to informácie, ktoré si sestra zisťovala. A na ambasáde Ti ich len potvrdia. 😉
Martina24 neviem či sa Ti to oplatí, je to vec pohľadu. 😉

mishka711
28. mar 2008

andrearu nepoznas nahodou Janku Krajcoviovu co ma 2jicky a Zuzanu byvalu jej au pair

andrearu
28. mar 2008

áno poznám ich, pred 2 týždňami boli u nás v Tullamore. Sú to super dievčatá. Aj ty ich asi poznáš. odkiaľ ak môžem vedieť. Ale som zvedavá čo? 😉

mishka711
28. mar 2008

no ja som si myslela ze si to ty no Zuzana robi somnou v skolke ja som teraz na materskej a raz sme sa streli dokonca u Janky asi pred 2rokmi cc no niesom si ista tym rokom heh no to viem ze boli u vas zuzu hovorila 🙂 takze mozno si spomenies ze tam zuzu mala kamosku to som bola ja bolo nas tam viac aj ta Kata s manzelom a detmi a tvoja sestra bolo uz tusim tehotna vy sa dost tak podobate

andrearu
28. mar 2008

Spomínam si Mishka 🙂 ,ale podľa fotky ktorú máš takú maličkú som ťa nepoznala, no a ja nemám žiadnu 😀 , lebo tú čo som chcela dať tak bola veľká. To mali tušim dvojicky oslavu nie? Ano so segrou sa vraj dosť podobáme, ale ja to tak nevidím. Ja som ich spoznala cez Katarínu. A ešte otázočka čím som sa prezradila 😉 , že si ma spoznala?
Ešte Ti dodatočne blahoželám k bábätku, veľa zdravíčka Vám obom. 😉

mishka711
28. mar 2008

hallo dnes tu tusim nikto neni okrem mna a andrearu hmm??? 😝

nadina
28. mar 2008

Ahojte,

ja som tu, ale ani nemam chut pisat. Bola som na rehabke
a uz ma 2 dni pobolievala noha a mam tam zapal...
a to mam v utorok letiet na SK.
Takze rano bezim ku GP a uvidime...
Uz mam tolko veci na vybavenie, ze
teraz mi toto naozaj nebolo treba.
...
Andrejka, ak chces - fotku mi posli cez skype
a zmensim Ti ju 😉

nadina
28. mar 2008

alebo na mail...

mishka711
28. mar 2008

nadina to nas mrzi snad coskor bude lepsie drzime vsetky palceky 😉 andrearu no raz som cosi citala ze ste zili v dubline a potom ste sa prestahovali tak som si to dala dokpy nejak aj co zuzu spominala tak vies 🙂 a dakujeme a fotky mam nejake aj v albume 😉

andrearu
28. mar 2008

Mishka ja som si potom tvoj album pozrela, tak už mi aj tvár niečo hovorí 😉
Nadi, neboj zápal sa prelieči, bude dobre. Pošlem Ti fotku, lebo ja si to neviem zmenšiť
a teraz vyzerám ako dlhovlasá bruneta 😀 .
Ďakujem 🙂 .

andrearu
28. mar 2008

Tak sa mi podarilo, dať tam fotku a to vďaka Nadine.
Ďakujem Nadi veľmi pekne a všetkým Vám prajem krásny víkend. 🙂

mishka711
28. mar 2008

andrearu no tak fajn este album ti chyba nech pozreme tvoju family Romanku si trosku pametam maleho uz ani moc nie Romanka pekne rozpravala anglicky 🙂 bavy ju tu skola???

lenka1108
28. mar 2008

ahojte baby mishka a andrea prepacte ze vam do toho skacem.len som chcela tiez prikyvnut nadi.moja mala narodena tu ma dvojte obcianstvo ale iba slovensku nationality teda narodnost.po par rokoch mozem poziadat o irsku narodnost ale vzdat sa slovenskej a to urcite neurobim aj keby som bola rozhodnuta ostat tu zit.

martinka vedela som jazyk lebo rok pred tym som bola ako au pair v anglicku.neboj naucis sa.lahko si tu najdes aj pracu ako operka kde sa super zdokonalis.
s babetkom a porodom ako som uz pisala som problemy nemala.no vec nazoru.a letiet? tehotna?ked budes tak popiseme hlavne nepredbiehaj mas kopec casu. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😉

xena22
28. mar 2008

Caute ako ste sa rozpisali,ze nestiham ani citat,nemala som cas v poslednej dobe na net...
Nadi ty si ma teda dobre sejmula 😀 ,ale ja som hned povedala,ze to nemam overene s tym obcianstvom(to len na moju obhajobu),ale to ze tu ludia v mojom okoli maju tahanice,to je fakt...kedze sa ma to netyka,tak som to nestudovala do hlbky ako ty...mozno ten boom je vlastne okolo narodnosti a nie obcianstva,co je podstatny rozdiel,takze sa ospravedlnujem...
A k tomu portugalsku....v kazdej krajine je nieco krasne a nieco nic moc a zavisi to od toho kde sa ten dotycny dostane,mne napr. jeden ir povedal,ze uz bol na SK u kamosa slovaka,ale ze nic moc sa mu tam nepacilo a ked som sa spytala,kde konkretne bol,tak z neho vyliezlo,ze kdesi na madaroch na nizine 😒 ... a on ocakaval krasne hory ako nasiel na nete 😀 😀

etuska
29. mar 2008

Ahojte zienky,
trosku som precitala,co tu riesite,no velmi nemam cas odpisovat.Manzel je cele dni za PC a pise diplomovku. S malou sme mu dnes dali pokoj a cele dopoludnie sme stravili s kamoskou na nakupoch 😉
Ako ste sa dnes mali?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre