Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

lenka1108
3. jún 2008

ahoj mishka ja som to tu pisala strasne vela vybavovaciek na sk.presane aj ja som musela mat rodny list trvale bydlisko a ked som to vybavila tak az potom mi to dali a v zapeti zobrali.nemozes to dostavat v 2 krajinach a viac ti odporucam to dostavat tu ako na sk.aj keby ste sa nahodou vratili takm si prachy das posielat na ucet a das trvaly prikaz a budu ti to posielat na sk.premienat sa to uz nebude takze stratova nebudes mozno cosi akurat za prevod.musim bezkat do aldi nemam ryzu a chcem si ju uvarit...mnam 😀 😀 😀

xena22
3. jún 2008

Mishka myslis ten jednorazovy prispevok??? Myslim,ze na tych 25000 narok nemas a koli 4500sk by som si zily netrhala 😀,ale zas potesi aj to ,ibaze na slovensku je to tak....jednemu staci to,druhy potrebuje tisic inych veci,tak drzim palce,nech dobre pochodis.A ty nemas slovensky rodny list este?

Mam tu kamosku litovku a tiez je tehotna,najprv isla len k beznemu dr,ten jej vzal krv a vraj z nemocnice sa ozvu...z nemocnice jej poslali list,ze ma ist na scan vtedy a vtedy (bol by to jej 22.hy tyzden tehu 🙄 ),tak bola sklamana,lebo cakala viac iniciativy...
Asi v 8.tyzdni zacala krvacat,tak isla do nemocnice,tam jej aspon ten scan urobili,ale nic viacej,ked sa spytala,ci by nemala zostat v nemocnici,tak pozerali,ze preco,ved sa nic nedeje,dokonca jej ani neodporucili lezat a setrit sa,vraj normalne do prace,ze je OK.No preistotu zostala doma a lezala tyzden s vylozenymi nohami a popijala vitaminky a magnezium,kupila si letenku a ide aj k dr k sebe do rodnej krajiny,len na prehliadku 😀 ,ale rodit chce tuna...

mishka711
3. jún 2008

AHOJKY xeni myslim tych 15560 sk ako porodne a to ostatne nech si nechaju 😀 no a stym krvacanim divne ale irsky dr hruuza preto su free ked si tehotna ja som som k nim radsej nechodila

annaola
3. jún 2008

ahojte,
na den deti bolo v nedelu super, stretli sme sa s nadinou, asi tak na pol minutky, iba sme sa zoznamili a musela som utekat za malym, lebo Tibor fotil a ja som ho navigovala co ma robit pri jednotlivych sutaziach.riadne sa vyblaznil, mal dve kamaratky ,ani sa zastavit nedali,dostali medaily, sladkosti, diplom. pacilo sa mi to.
a ako sme prisli domov, Tibor bezal doviezt tie hracky do zahrady( tusim som spominala ze som dala inzerat do viacerych obchodov, ci niekto nema outdoor hracky, zadarmo)a ked som to uvidela, zostala som v soku. pocitala som s tym , ze mozno bude smykacka a mozno este nieco, ale je to velke activity centrum, plastove, s dvomi smyklavkami, tunelom, no nadhera. plus domcek a este aj hupacka na ktoru sa zmestia 4 deti. Dnes tam bol maly cely den,v domceku aj obedoval. konecne je poriadne na vzduchu,aj sa viacej unavi a viac papa.
nada[kravata] ako sa malej paci ten banan, aj sa s nim hra🙂?
na dockland festival sme uz nesli, v pondelok sme oddychovali v zahrade a cistili jeho nove obydlie. boli ste niekto?nadina, ty si spominala ze pojdes.
dobru nocku vstkym

annaola
3. jún 2008

baby, ze oni to beru uplne normalne ked zena potrati, povedia jej ze na druhy pokus to snad vyjde, nerobia nic specialne pre to, aby zachranili plod.mozno na sukromnej klinike kde si za to pekne zaplatis sa snazia viacej.je to smutne,radsej by som tiez isla na slovensko aj kazdy mesiac, ako prist o dietatko.

nadina
3. jún 2008

Ahojte,

Miska711 a Lenka, myslim, ze hovorite o dvoch roznych veciach :
Mishka o jednorazovom prispevku pri narodeni dietata, na ktore ma dieta narok,
ak ma rodny list danej krajiny, hoci aj dvoch, pokial viem
a Lenka, Ty mas zrejme na mysli rodinne pridavky + rodicovsky prispevok
a to, co ho v Irsku nahradza (prispevok do 6 rokov veku dietata)
Tak na toto mate narok naozaj vzdy len v jednej krajine
a ak niekto pobera v dvoch, tak skor, ci neskor to daju v jednej z krajin vratit - aj spatne.

Kravata - Anka sa uz k stretku vyjdarila, 😉 nemam co dodat,
bolo tam naozaj vela Slovakov, co som ani necakala,
ale malo to taky slovensky nadych - diplomy, skakanie vo vreci,
tombola - akosi som si spomenula na pioniersky tabor ... 😀

Ale stretla som sa tam este s jednou slovenskou mamickou - Ludkou,
dufam, ze sa prida do nasej debaty... 😉
Pekny neskory vecer vsetkym 🙂
Nadina

nadina
3. jún 2008

... na festivale v dokoch sme tiez uz neboli,
decka boli unavene z celeho dna
a v pondelok sme tiez oddychovali v zahrade -
po unavnom vikende 😀

xena22
4. jún 2008

Pozeram,ze aj vas trojdnovy vikend vyradil z prevadzky 😀 ...

Ano Mishka,mas narok len na prispevok pri narodeni,a nie som si celkom ista,ci je v takej vyske ako pises...mozno sa veci na Sk trochu pohli k lepsiemu,daj potom vediet,mozno tu info niekedy este zuzitkujem 😀

Na dnes som si nenaplanovala ziadnu vacsiu robotu,ani maly nie je v skolke,tak som myslela,ze sa budem vyvalovat na dvore,ale ved prsi,naco si robit plany 😠 ,myslela som ze by som behla do mesta,ale ani to sa mi nechce v dazdi.

V auguste idem na Sk chcela som uz pomalicky skupovat "darceky",co tak bezne nosite???Mna to uz nebavi vymyslat,co komu a my sme taka pocetna rodinka...asi to zrusim,nie z lakomosti,ale z nedostatku fantazie 😀

mamartinka
4. jún 2008

nadi ak myslis ludku zo zuzankou tak je to moja kamoska.raz sme sa stretli.je odtialto z tallag.

nadina
4. jún 2008

Martinka,

ano, viem, ze ste sa stretli...

mishka711
4. jún 2008

no stym prispevkom je to tak kamoska co rodila tu ho uz dostala takze snad sa podari teeda 😀

mamartinka
4. jún 2008

to uz ste ma stihli aj prebrat?no baby klebetne.dufam ze v dobrom.a ako sa inak mas.my ideme 22.6 na sk.v auguste uz natrvalo.

mishka711
4. jún 2008

mamartinka na trvalo to preco nebudete ti smutno za kraasnym irsko 😀

nadina
4. jún 2008

Fiha, Martinka a co tak?

mamartinka
4. jún 2008

no mi uz chceme ist lebo sme zobraty 2 roky a este nemame svoje zazemie.chcemeist stavat domcek.a lietat stale ako stahovavy vtaci to ma uz nebavi.

mishka711
4. jún 2008

a kde idete stavat???nadina vy ste kupili dom tu v irl?alebo sa chystate???

mamartinka
4. jún 2008

no to nepoznate asi.je to okres senica.borsky mikulas.muzik tam ma po stareckoch dom starsi.to chceme dat zvalat a stavat odznova.ale este neviem ako to vsetko dopadne.nadi vy ste kolko dali tuna za kupu domu?vy tady chcete byt nastalo?

nadina
4. jún 2008

Ahojte zienky,

nie - my nemame kupeny dom, mame v prenajme.
Zatial len uvazujeme o kupe. Jedna vec je, ze vacsina ludi
dostane pozicku po 2 rokoch, co ste tu a my sme tu zatial len 1,5 roka.
Takze sme to ani neskusali.
Druha vec - su ceny domov, ktore su tu strasne vysoke,
ale ako tak pozeram na SK ceny, tak sa pomaly, ale isto priblizuju -
napriklad v Ziline, ked chcete mrknut www.red.sk

Ano - zatial tu chceme ostat a ci dom kupime, alebo nie -
to ukaze cas 🙂 Mozno keby sa mi rozbehol www.familymarket.sk
tak potom mozno, ale to je skor prijemna zabavka,
ako zarobkova cinnost, zatial,... 🙂
Takze uvidime...
Paci sa nam tu a nikam sa nechystame 🙂

xena22
5. jún 2008

Ahojte...

Nadi nakukla som na tu tvoju stranku,je pekna,snad sa ti to aj rozbehne,predpokladam,ze tovar beries odtialto,ze?
Ani my stale nevieme,co urobit,ci kupit dom tu ,alebo na SK,na SK sa aj tak v blizkych rokoch nechystame,tak skoda by bolo nechat chatrat dom,aj ked je asi najlepsie kupovat teraz 😖 ,skratka neviem ...
A kupit dom tuna je take "definitivne",zatial mi vyhovuje,ze dom nie je nas,ked sa cosi pokazi,tak len brnkneme landlordovi a ten to riesi,keby to bol moj dom,zas potrebujem investicie na prerobenie podla mojich predstav 😀 , takto dupem na to,co budem vrazat do cuzdieho,nie?Ako take bezne veci,ze cosi prelakovat,alebo vymalovat,to ano,ale porobila by som tu aj ine veci 😀
Inak neviem preco su tu take ceny domov,dufam,ze sa to polepsi,ved to tusim nikde na svete nie je,kamoska teraz kupovala dom v anglicku a druha v kanade,ale taketo palky ako v irsku,to sa len tak nevidi,ani by som to nepovedala...a to obzeram domy co su dalej od civilizacie,na take v centre mozem akurat tak zabudnut 😠
Ale tento stav "neistoty" mi celkom vyhovuje 😀 stale mam pred sebou viziu niecoho ineho a noveho -akurat neviem kedy 😀

mishka711
5. jún 2008

ahojte my tiez rozmyslame nad kupov tu dokonca jeden znamy ir nam xcel nejak pomoct stym ale zatial sa nevieme rozhodnut co a ako a tiez znamy v anglicku kupili domcek za 190000libier ale to v takje malej dedinke a oby2ja maju job blizko takze tak

annaola
5. jún 2008

nadina, zhodou okolnosti som aj ja vcera pozerala tvoje stranky, tu s blogmi som precitala celu a musim sa priznat ze som obcas bola riadne namakko.Pis dalej, nech si mam co pekne precitat.
a drzim tiez palce s tym marketom.
martinka, ja poznam borsky mikulas, mam tam aj pribuznych.zahorie je nadherne,v Senici mam vela kamaratov,je to kusok od Brezovej p.B.,kde som vyrastala.Urcite sa vam tam bude pacit.odkial vlastne pochadas?
xi..maly sedi na vecku a krici na mna ze vykakal spidermana, to som teda zvedava 😀 . pa a pekny vecer vsetkym

nadina
5. jún 2008

Anka,

dakujem moc, to potesi, ked clovek vie, ze sa clanocky pacia 🙂
Len niekedy nemam absolutne cas,
mam rozpisany clanok o Fuerteventure,
tak snad ho konecne dopisem, ked sa vratime z tohoto ostrova - koncom juna.

Pekny vecer vsetkym 🙂
Nadina

lenka1108
5. jún 2008

ahoj babule.tak mam asi malinku novinku.asi cakame babatko.zajtra sa chystam urobit testik.uz par dni mi je pekne blbo hlava sa mi toci a jahodky akosi nechodia.citim sa presne tak ako ked som ostala tehotna so scarlettkou.ale druha nahoda ako aj pri malej , cez antikoncepciu. 😅 tak uvidime.som stoho cela nesvoja.este by som chcela pockat ale ak uz bude tak budem rada...kto by nebol.
len ma trapy nejaky zapal tam dole.dala som si aj candibene krem tak dufam ze zabere.kazdopadne sa vam ozvem ako to dopadlo.........nite nite.... 😉

mishka711
6. jún 2008

ahojte Leni no to ina nahoda cez antinu teda no ale kazdopadne drzime palceky nech je vsetko oka teda 😉

modicana
6. jún 2008

Ahojte mamicky aj nemamicky v Irksu 🙂
Tak pred tyzdnom som sa dozvedela, ze cakame babo 🙂 Tak som zavitala na tuto stranku.
Sme v Dubline a rozmyslam, ktoru nemocnicu si mam vybrat? Viete mi niekto poradit? Byvame v centre, takze Rotundu a National Maternity Hospital mame najblizsie, ale obidve vyzeraju hrozne... Rodili ste niektora v Dubline? Viete mi poradit, prosim? Mam aj poistenie z VHI, ale neviem, ci sa mi vobec oplati ist do semi-private, lebo za ultrazvuky a ine sa plati (to VHI nepreplati), ale v public je to zadarmo, ze? Budem sa tesit kazdej rade 🙂 Dakujem a krasny dnik prajem 🙂

lenka1108
6. jún 2008

AHOJTE tak testik NEGAT.neviem ale preco meskaju.asi skusim urobit testik aj cez vikend.vidime.
modicana vitaj ja som rodila v galway tak ti asi moc nepomozem....ale je tu vela kociek z dublinu tie ti urcite radi pomozu.

mamartinka
6. jún 2008

modicana a preco nejdes radsej rodit na sk?leni a urcite nejsi tehu.no ale kazdopadne gratulujem ak to vyde.my sa zasa snazime a stale nic.dnes ma sialene boli hlava neviem cim.uz kazdym dnom ocakavam mrchu.dufam ze to uz nieje priznak ta bolest hlavy.radsej keby neprisla.ale uz take vo vzduchu cosi citim ze dorazi.daj vediet ci ti to vyslo.

modicana
6. jún 2008

Ahoj Mamartinka, neviem, domov ist rodit na ani nenapadlo... Myslis ze by to bol dobry napad? Vobec som nad tym ani nerozmyslala zatial... A drzim palceky pri snazeni 🙂

nadina
6. jún 2008

Modicana vitaj,

prezradis ako sa volas? 😉
Ja som tu zatial nerodila, ale nikto sa na porod v Irsku zatial nestazoval.
nemyslim, ze by to tu bolo horsie, aj ked niektore predporodne testy sa tu nerobia,
ale to ma vsetko svoje dovody... keby na SK nebola povolena interupcia,
tak sa tiez niektore veci nerobia - moj nazor.
Ja som rodila na SK 3 x a poviem Vam, ak by som si mala vybrat,
tak si vyberiem Irsko. Zo SK mam otrasne skusenosti -
ci uz len tym, ze ma vystrasili pred porodom - vid moj clanok :
http://golianova.blog.sme.sk/c/27837/Krehkost-b...
predtym tym, ze asistentka starsiemu synovi prestrihla pupocnik
BEZ SVORIEK, cim pulzujuci pupocnik pod tlakom lietal ako hadica s vodou...
a dobre ze mi syn uuuplne nevykrvacal. Chvilu trvalo samozrejme, kym zistili
aku ma krvnu skupinu a pod - kym dostal transfuziu krvi - ako prave narodene babatenko
a verte, ze nikto Vam nepovie, ake to moze mat nasledky do buducnosti -
ci uz jeho nepozornost, ADHD, chudokrvnost (ktoru ma dodnes...) a pod.
Takze by som si vybrala isto Irsko. Sice sa tu na niektore veci caka,
napriklad operiacie, ale myslim, ze zase snad vedia, co robia.
Syn tu bol na operacii, nemal ziadne problemy s anestezou, nesetri sa na tom,
kto dostane aky druh, neboli Vas hlava po operacii a pod.
Ja som bez problemov dostala EPI pri operacii nohy, nikto sa za mnou 10 x nebol pytat,
ci sa za to zaplatim a pod, vsetci boli mili...
Takze myslim, ze tieto veci su hlavne o skusenostiach, ake kto ma -
niekto take, iny onake....a nie o tom, kto ma z toho aky pocit.
🙂
Pekny dnicek vsetkym...

modicana
6. jún 2008

Ahoj Nadina, Dakujem velmi pekne za odpoved, a fuuu, ten tvoj clanok je velmi silny... a krasny!

dakujem a krasny dnik, Monika

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre