Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

annaola
1. júl 2008

nadi, ako Vladko, je to lepsie? neviem ci ti to na nieco bude, si preskakala viacej chorob a ja som iba taka mamina zaciatocnicka, ale ked mi maly vsetko vyvratil, davala som mu prevarenu vodu po malych lyzickach, tie nevyvratil a aspon trocha sa zabranilo odvodneniu. lenka, a vy ako?

krasulka
1. júl 2008

ahojte zienky spolutrpitelky tohto pocasia, aj ked dnes tu zatial neprsalo u nas..

tak som bola u tej lekarky, tak nakoniec sono nemala..ma iba ten monirot srdiecka a le ten mi nerobila lebo je skoro, vysetrila mi moc co som jej doniesla, zmerala mi tlak, zvazila ma, prehmatala mi brucho a pocuvala mi ho stetoskopom ci ako sa tomu nadava..Dala mi tehotensku knizku ale krv mi nebrala...Ze ma prsit z amesiac zas s mocou a potom mi aj krv zoberie. ...O sone ani slovo..Kde mam ist alebo kedy..asi pojdem cez vikend na pohotovost akoze ma nieoc boli a snad mi aspon tam sono spravia. Strasne rad by som chcel amat istotu ci je vsetko v poriadku, som z toho strasne nekludna ked neviem ci je vsetko OK..MI je az do placu z tejto zadebnenosti irskej...

nadina
1. júl 2008

Ahojte,
Anka, Vladko je uz lepsie na tom,
jasne, aj po lyzickach sme davali, ved inak by som do neho nic nedostala,
pekne kulisek len po lyzickach a dnes je zatial bez teplotky,
az sa mi to verit nechce, ked este vcera mal vyse 39C a len prespal den...
O ochvilku idem na anglinu, je zase zdarma dva x v tyzdni po 2 hodky,
tak sa vytesujem...
Pekny vecer vsetkym

xena22
1. júl 2008

Nadi skus mu dat ryzovy vyvar ci ako sa to vola,je to hnusne ale vraj to zabera...ja inak nasim riesim kuracou polievkou a ak maju problem udrzat v sebe co len vodu,tak sa ma dat nieco slane co zabrani odvodneniu,ale koniec koncov,toto su take choroby,ze clovek skusa vsetko mozne a nakoniec aj tak nevieme co na to zabralo 😀 a ako sa hovori,s liecbou to trva tyzden a bez liecby 7dni 😀

Dnes sme si vybehli do Killarney,som utahana,este aj fotak a kameru sme nechali doma,natrafili sme tam na taky Nike Store,kde su nizsie ceny ako v sportovych obchodoch,tak som tam utrafila muzovi tenisky za 35 eur,sustaky za 55 a malemu tenisky za 20...co boli super ceny na relativne novu kolekciu,nie som vysadena na znacky,ale obcas sa cosi utrafi a potom mam radost,boli sme aj na farme,no ja ako sa bojim zvierat 😀 som tam stresovala a len sa obzerala,ci nemam nejake prasiatko v patach,alebo inu haved,mali tam tusim vsetko na co si moze farmar spomenut,decka mali zazitok a ja som si trochu zdivhla adrenalin 😀 Ale ten smrad tam,nemohla by som zit na farme 😖

Krasulka neboj ja som si uz povedala,ze jednoducho musi byt vsetko ok a hotovo,a myslim,ze tuna nikde pred 12tt nerobia sono,dokonca aj znama co chodila sukromne k lekarovi hovorila,ze prve sono bolo az v 12tt,tak myslim,ze az take rozdiely medzi public a private nebudu,akurat ze si odcakame rady a rodit budeme u toho kto ma sluzbu,s cim ja nemam problem ... inak krvne testy co su v 16tt si mozes priplatit,su to testy na geneticke vady,ale ja si to nedam,aj tak neviem naco by mi taka info bola,na potrat nemienim ist za ziadnych okolnosti a budem dufat,ze je vsetko ok aj bez testov...funguju tu tak ine zeny a rodia ako jablone 😀 tak sa zaradim do davu a nebudem uz reptat...snad... 😒

lenka1108
1. júl 2008

ahojte baby...krasulka presne tak to spravila moja sestra asi v 9 ci 10 tt isla na pohotovost ze ma krce v bruchu a hned jej urobili sono vnutromaternicove a vedela ze je malinky v poriadku.

dnes bol fajn den boli sme s kamaratmi na zahradke ja som sa vyblaznila v bazene a mala sa len kukala.uz ani negrcka len kaselkuje trochu.dnes bola hojna.naramne odnas uchodila prec hovorim jej kam ides a ona tuto .blizila sa k potociku tak som sa za nou rozbehla a ona tym ako sa vzdialovala kakala na chodnik a ja som do kazdeho sulka krasne skocila.tak zajtra idem podat loto.dufam ze sa na nas usmeje stasie. 🙂 🙂 🙂

nadina
2. júl 2008

Ahojte,
tak jasne, ze to chytil aj Slavko od Vladka.
Xeni neboj, pri 3 detickach mam uz zial takychto skusenosti az moc,
ten Kulisek- co som spominala, to su prave soli - ktore zadrzuju vodu
v tele, proti odvodneniu.
No dufam, ze Slavko to bdue lepsie znasat, v noci sme 3 x prezliekali postel,
ale zatial je OK, bez teplotky, tak snad bude lepsie.
Pekny dnicek vsetkym,
N.

krasulka
2. júl 2008

nadi, segra detom vari ked maju taketo problmi tu ryzovo mrkvovu polievku. Na dva litre vody 3 hrste ryze a 3 mrkvy trosku osolit a uvarit normalne ako polievku. neni to zle a pomaha to. Ja som si to tirz uvaril tu polievku ked som to mala a preslo mi to. 🙂 A neni to vobec chutovo zle. 🙂

xena22
2. júl 2008

No aj ja som varila tuto polievku,uz som na nu zabudla,ale ked my moc nehnackujeme a mna momentalne opacny problem kvari 😀

Baby Dublincanky,neviete ako to vyzera s tou Ikeou v Dubline?Nieco som citala,ze by mali otvarat,ale neviem v akom stadiu to je...mozno je uz aj otvorena a ja o tom neviem 😀

Krasulka aj pojdes na to sono???Moja kamoska bola na tom sukormnom sone,ale tiez uz ako v 12tt,skor ju neobjednal ani ked si zaplatila,ze by tu mali nejaky tajny zakon,ze ziadne sono do 12tt???Zaplatila za to 200eur a par dni na to isla na normalne sono co ju objednali z nemocky,tak sa jej to podla mna ani velmi nevyplatilo 😒

krasulka
2. júl 2008

xena, uz som sa nejak rozhodla ze pockam teda aspon do toho 12 tyzdna..nebudem to silit..o to viac sa potom budem tesit 🙂 🙂 🙂 sice ma mrzi, ze nemam istotu..ale hlavou mur neprebijes, zial, ☹ tak snad vydrzim, ale ak by som sa citila nejak divne ale ak by ma prepadla nejaka panika tak pojdem aj na tu pohotovost a tam mi to sono snad urobia..

nadina
2. júl 2008

Zienky,

dik moc za rady, ste zlate,
no ja som tu ryzovo mrkvovu polievku
a ryzovu kasu varila prvy x pred 14 romi pre dceru
takze poznam 😀

Xeni, Ikea este nie je otvorena, je vybrate miesto v Ballymune,
nedaleko dialnice M50,
ale... su s tymi stale nejake problemy,
mesto si dava podmeinky (aj ked opravnene)
napriklad, ze sa musia vybudovat cesty a pod.
a az potom mozu zacat stavat.
Predpokladany termin otvorenia co viem,
tak je jar 2009,
no uvidime, ci to do vtedy stihnu,
my sme boli v IKEA v Belfaste 3 x a je tam velmi dobra cesta,
len neviem Xeni, ako od Vas a ako to mate daleko.

xena22
2. júl 2008

No dost daleko to mame do Belfastu a koli Ikea by som tam nesla,ale chcela by som tam zobrat decka do toho titanickovskeho muzea raz...raz magicke slovo 😀

xena22
2. júl 2008

Neviem ci sa mi to zdalo,ale Krasulka spominala si,ze si dostala aj matersku knizku?Lebo ja nie 😒

krasulka
2. júl 2008

xena dostala som idem ju odfotit a dam do albumu tak si kukni ako to vyzera, uplne trapny papier ako z vykresu 😀 😀 😀 😀 sice neviem na zaklade coho mi ju vystavila, asi iba na zaklade toho ze som jej ja povedala ze som tehotna 😀 😀 😀 😀 Mne uz je to tu nejak na smiech 😀

annaola
2. júl 2008

ahojte,dnes som so sebou maximalne spokojna, stihla som ist do mesta, pokusit kopu vselijakych somariniek( napr. 3 ciapky za 2 eura a nadhernu zelenu kozenu bundicku skoro za dvacku), navarit obed na 2 dni, oprat 3 pracky, ozehlit a konecne mam off. dostala som od milacika novy fonik( lebo ten predchadzjuci mi Tomasko dokladne "vycistil') a ma srandovnu funkciu- pocita kroky a km a kilojauly. a iba v meste som pobehala po obchodoch 8 km. tak je v podstate aj nakupovanie sport 😉 😀 .uz vidim ako mi tibor povie, ze aj vela sportovania skodi 😀 ale co uz so mnou,bol by hriech sedit doma ked su vypredaje v plnom prude, ze? 😉

xena22
2. júl 2008

Krasulka nahodou,celkom dobra,ja som mala taku nejaku pri deckach tiez,teraz su uz ine?ja to uz nesledujem,viem ze pri druhom bola uz trochu aj farebna ,ale inak zhruba to iste a mne nedali nic 😒 mozno nabuduce....co je neviem kedy,lebo najblizsie dva razy idem do nemocnice a nie k nam na stredisko...

Annaola a co je to za telefon?Taky by sa mi zisiel,by si sa cudovala kolko toho nachodis aj doma 😀 vyskusaj...

Baby neviete ako je to z odblokovanim telefonu na sk?Da sa to?Co to stoji?Mam klasicku nokiu tu starsiu otvaraciu ruzovu,je bezne dostat aj na slovensku,tak dufam,ze to nebude problem...ale viem,ze minuly rok sa muzov mobil nedal odblokovat...tak neviem ani ako to chodi,chcela by som tam nejaku kartu s kreditom,co by som si tam na mesiac dala...

Ja uz ani do mesta nechodim,ved by ma tie zlavy zdrali z gati,ale tak nekup to 😀 ked je to za polovicu,ze?Mame vsetko ,nic nepotrebujeme a potom clovek len spekuluje.No ved ja sa este zapotim s penazenkou v ruke,ked pojdem kupovat uniformy a pomocky,topanky a vsetko do skoly, a uz dvojmo 😒 No ale odpadlo mi platit skolku...

Ta slovenska skolka to znie super,tuna nic take nemame,je to fajn cena a aj sluzby,ale skolku uz nepotrebujeme,aspon teda najblizsie tri styri roky nie 😀
A myslim,ze mozno ani do skolky svoje dalsie potencialne dieta nedam,mam tu permanentne nastahovanu celu ulicu,deti vsetkej vekovej kategorie od 1 - 12r 😀 Anglictiny a "kreativnych" napadov viac nez v skolke 😀 Obcas sa uz tvarime,ze nie sme doma 😀

mishka711
2. júl 2008

ahojt elen som nakukla som nejak busy 😀 xeni ja mam jednu uplne novu matersku knizku upratovala som tak som nasla ale neboj daju ti ju 😀 a stymi tel na slovensku odblokuju ako co nokie nove tie 5310 pytali 2000sk za odblok takze sme to nechali takdosli sme sem a znamy odblokoval o2tel uplne free zadal kod a bolo ale mohol len o2jku takze tak mozno by si sa mohla spytat u vas na unlocking a ako maminy babetka rastu????

annaola
2. júl 2008

xeni, je to sony erickson w 580i, alebo 508? jasne , ze som merala aj doma, dokonca aj ked idem na bicykli tak ta funkcia ide. fakt neviem na akom systeme to funguje, asi na natriasanie 😀
.myslim ze meteor ma uz odblokovane fony, a ak nie, skus viacej tych servisov, vsade maju rozne ceny. U nas su telefony oblubeny darcek na kazdy sviatok, kvoli kreditu zadarmo sa oplati. a manzel tiez znici rychlo na stavbe, nalezie tam prach a je po nom.
akurat doma riesime problem- maly sa naucil nejake" pekne slovicka," ked sa spolubyvajuci preriekli.tak mame co robit aby sme ho to odnaucili. a este k tomu sa akosi zacal pocikavat,zabuda sa pytat , a doteraz krasne isiel sam, iba som ho pred dverami pockala , lebo ze je velky chlap a musi sam cikat. a sam si splachol, umyl rucicky.alebo dnes v skolke mi povedali ze ide na wc a po 15 minutach pride ocikany cely.nechapem, ako ho tam mozu nechat sameho, ved co vsetko sa moze stat!ale uz im nebudem nadavat, ved next week je tam posledny krat.snad je to iba nejake prechodne obdobie, a upravi sa to same.

nadina
2. júl 2008

Ahojte,

tak ja som to chytila od deti a lezim tiez, chjo,
neviem ako to zajtra zvladnem s nimi,
ked manzel odide do prace.

Anka, ten telefon sme kupovali Miske za vysvedcenie,
je tam akceleromter, preto pocita kroky
a mozno uz si si vsimla aj funkciu,
ked pocuvas MP3, tak meni pesnicku - ked s nim potrasies -
len si to treba zapnut

😉

nadina
2. júl 2008

oprava akcelerometer-pisem z postele 🙂

lenka1108
2. júl 2008

ahoj kocky...tak pripajam sa aj dnes...krasulka a xeni aj ja som pred 2 rokmi mala taku istu tehu knizku.perfektne som sa vnej vyznala vsetko pekne rozpisane.

u nas xeni myslim v pov.bystrici odblokuvaju telefony za 500 korun.a vela druhou som uz odblokuvala.ale ak mas vodafone v irl staci ked prevolas nejaky kredit zavolas tam a oni ti poslu odblokuvajuci kod nahodis a mas odblokovany.len neviem ci nemusis prevolat 100e neviem presne.

mala ide do skolky 11 aug.a mne svagor teda buduci uz vybavil part time u neho v robote ako casnicka tak som rada.nas skolka vyde 140e tyzdene.boha to su palky.sesternica v nemecku plati za skolku 170e mesacne a tiez je tam maly full day ma jedlo vsetko ako v irsku...to je sila.a na slovensku 1000 korun za mesiac.som zvedava kolko bude stat ked pride euro.

annaola aj mne mala zacala hovorit pite pite nemusim hadam vysvetlovat co tym mysli a vzdy som jej povedala spite spite a kto spinka a od vtedy zacala pekne hovorit spite spite alebo spinka spi a tak.podla mna vzdy treba najst slovo k tomu rovnake a dieta na to zabudne.tolko moja teoria.aspon u nas to zabralo... 😉 😉 😉

annaola
3. júl 2008

dobre ranko, skusame nanho rozne metody s tymi slovami, a to je mozno chyba, stacila by jedna a poriadne. najskor ignorovanie,ale ked manzelovi maly povedal ze vsetko je na pitu, tak tato metoda skoncila 😀 Mysleli sme si, ze k takemuto niecomu ani nikdy nepride, kedze my dvaja nenadavame vobec, ale on vsetkych v dome zboznuje a musi ich samozrejme napodobnovat.skusala som tiez preinacit slovka na to pitie, ale bez efektu- ze ujo dominik to takto nehovori , to sa musi takto...a mozeme dospelym ludom dohovarat, su horsi ako deti.
nadi, vsimla som si, pozerala som navod v slovencine , 🙂 akurat este neviem stiahnut pesnicky donho, tak mp3 moc nevyuzivam,musim si najst cas a preskumat ako na to.
krasny den vsetkym zelam.

xena22
3. júl 2008

😀 Tak ja som opacny pripad,mne obcas vyleti spatne slovo aj pred detmi,ale nikdy sa neodvazili to pouzit,minule sice malemu vyletelo Ku*va ale hned krical,ze chcel povedat kurnik ,len sa pomylil 😀 Skratka ja vzdy zahresim,ospravedlnim sa,vsetci vieme,ze sa to nema a je to skarede,tak vedia,ze nemaju pravo to pouzivat...horsie je,ked niekto hresi ako na beziacom pase a potom si to dieta zvykne na to,ze v normalnej konverzacii sa tieto slovicka bezne vyskytuju ako stavnaty doplnok,mam takeho znameho,co chodi casto k nam a ked ho poprosim nech nehresi pred detmi tak ma niekedy problem vysukat jednu suvislu vetu 😀
Ale sranda je,ze maju ovela vacsi respekt pred anglickymi nadavkami,take sh*t ked ten mensi pocuje vonku aj prestane dychat a povie mami pocula si to??? 😲 Ale inak prva fraza co doniesol zo skolky bolo Oh my god 😀

krasulka
3. júl 2008

aojte co dnes porabate? Ja som oprala obliecky, ked neprsi tak som to dala von a pekne sa mi susia. Bola som zo psom vonku a nastastie mam navarene od vcera tak mam pokoj.
Inak mi dnes bolo cele doobedie pekne zle od zaludka...ale uz mi je trochu lepsie..

mna zas chytila trosku panika z toho ze este nemam ani zobrtu krv..Ale to asi preto, ze co si pisem s babami v snazilkach tak jednej kamoske zistili toxoplazmozu a teraz zistila ze caka babetko..

xena22
3. júl 2008

Neporabam nic,u nas striedavo prsi,tak som zopar krat vyvesila a zvesila pradlo a pekny den za nami 😀 nakonies mi visi v spalni a mohla som to mat bez roboty... 😀
Mna zas stve ten ultrazvuk,ale vcera som vycitala,ze do 12tt sa nema robit ultrazvuk,lebo nie je jasne dokazane,ci to ma skodlivy vplyv alebo nie ... skoda,ze som stratila ten link,ale bola to irska stranka,tak asi tu maju take teorie,ze do 12tt radsej nie,,,tak ma to ukludnilo...kde ste vsetky ostatne?

Mishka co ta vasa dovolenka?Uz sa vam cosi rysuje?

krasulka
3. júl 2008

xeni, ja som akurat dnes citala o sonach 😀 😀 😀 a pisali ze sono je pre plod uplne neskodne, ze vsetky sona splnaju predpisanu normu, a vsetky bezpecnostne podmienky pre neskodne ucinky na plod, inak by nemohli byt vobec pouzivane. Pisali ze je uplne neskodne sonovat aj v zaciatku tehotenstva, naopak to odporucaju aby sa vylucilo mimomaternicove tehu..Tak ozaj clovek aby si vybral co sa mu hodi ze?

xena22
3. júl 2008

Ja viem Krasulka,ale sem do irska im tato info este asi nedorazila 😀

annaola
3. júl 2008

ahojte, tak sme uz skoncili s irskym skolkarenim. riaditelka mi oznamila, ze na buduci tyzden ( ktory mal byt poslednym) uz nemoze prist a zajtra konci, lebo maju dieta ktore ho vymeni. bolo mi z toho smutno, ako to povedala,- cisty biznis,nech uz rychlo ide, mame druheho ktory bude viac platit. ved ho uz mohla nechat ten jeden tyzden chodit,z cistej ludskosti aspon.a nie takymto sposobom.ale hlavne ze na depozit "zabudla" a musela som si ho vypytat.ze vraj zajtra bude. dufam.

krasulka
3. júl 2008

ani, no tak to je teda ozaj smutne..Su to sviniari.

xena22
3. júl 2008

Annaola a on nema prazdniny?Nasu skolku zavreli uz tyzden pred koncom skolskeho roku 😒 a potom si ucitelka vypisala len summercampy ktore boli na tro hodiny denne a za 70eur,to je tiez biznis,lebo to je tolko isto ako inokedy,akurat,ze ked je to v lete tak si mas priplatit,nic specialne,ziaden program navyse alebo vylet alebo co ☹ som rada,ze ide od septembra do skoly,som zvedava ako to bude zvladat...
Inak uz nam prislo vysvedcko zo skoly,sa v nom neviem vysomarit,ale hlavne je ze presiel do dalsieho rocnika(ten starsi) kazdopadne zo spravania nemal zrovna najpozitivnejsie hodnotenie 😀 co ho zabijem ked je moj?Ale neviem preco do spravania zahrnaju take veci ako aktivita na hodinach a snazivost a podobne...nahodou je celkom slusny chlapec co sa zrovna nejde na hodinach potrhat aby ho niekto vyvolal 😀 a keby som mu mala napisat ja vysvedcko,tak ho ma urcite horsie.Predmety z ktorych podla mna nema problemy mal horsie hodnotenie ako z predmetov ktorych som sa bala.Akoze matiku maju rozpisanu asi na 6 bodov a vsetko mal very good a podla mna nevie absolutne nic,nema ziadne zaklady na ktorych by mohol budovat...ale asi im to staci 😀

Nadi uz mate vysvedcko???

xena22
3. júl 2008

70eur na tyzden ten summer camp som sa zle vyjadrila

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre