Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

annaola
16. okt 2008

preboha Xeni ved to akoby som ja pisala. 😀

ladywitch26
16. okt 2008

xeni, ja som loajalne pribrala 8kg a zacali mi vraviet,ze konecne vyzeram dobre... 😀

krasulka, skoda,ze odchadzas. a neda sa ti nekam prestahovat,do vacsieho mesta? ja sice byvam tiez v takej diere, dedinka s 800dusami, cork aj waterford hodinku cesty, ale da sa. muz dochadza denne do waterfordu, ale uz chodil aj do portlaoise, to bolo dve hodky tam,dve nazad,ked nebolo inej roboty.

chelsee
16. okt 2008

krasulka tiez som otehotnela v irsku a isla som v 8tt domov, boli sme vtedy asi hodku od corku a prva poradna mala byt az v 20tt tak som to zabalila a pekne som sa vratila domov porodila a celu tu dobu som len mylslela na to ako by som sa chcela raz vratit do irska a ako tam bolo a ako by tam bolo keby som tam ostala....preto som malej aj dala meno Erin aby mi aspon takto pripominala irsko 😉 a ked mala rok sme sa s muzom rozhodli zo dna na den ze sa vratime spat a uz sme tu vyse pol roka a sme spokojni vsetci 😉 az na to ze mne chyba dost domov.....a hlavne som happy ze ked sa mala narodila bola pri mne mama a dost mi pomahala hlavne aj preto ze som mala mesiac 21 ked sa Erinka narodila...ked som ju vypiplala z toho najmensieho a naucila sa co a ako s nou sme prisli sem 🙂 😉
drzim palce drzte sa 😉

chelsee
16. okt 2008

a asi na mna nemate ja som pribrala 28kil ale to uz nebolo loajalne 😀

ladywitch26
16. okt 2008

chelsee, tak tebe by uz mohli za tu hmotnost rovno obcianstvo pridelit... 😀 😀 😀 a to preco si mala mat prvu poradnu az v 20tt? ved ja hned ako som sla ku doktorke, tak mi povedala,ze kazda dalsia poradna bude vzdy o 4tyzdne a na sono ma pozvali z nemocnice teraz v 12tt. inak do poradne mam ist o tyzden, to budem v 13tt a to bude uz moja tretia navsteva.

krasulka
17. okt 2008

diky baby, vcera som povedala muzovi ze, sak mozno sa sem potom vratime aj s malou ked uz bude moct letiet..A on chudatko celu noc si lamal hlavu ze: Ty si mi teda dala, ja kukam jak z tadeto co najskor vypadnut a ty mi toto povies..a zacal spekulovat aco ako by bolo....No mala som ja radsej mlcat 😀 😀 😀 😀

mishka711
17. okt 2008

krasulka tak vela stastia na svk 😉 uvidite co bude nechajte sa prekvapit

krasulka
17. okt 2008

juuj mna dnes tak zasa pali zaha uz od noci, az to je ozaj pravda ze babetku rastu vlasy tak nasa mala uz sa narodi s copami az po chrbat 😀 😀

ladywitch26
17. okt 2008

krasulka,skus jahody alebo kapustu cerstvu. ja som mala problemy s kyselinou este pred tehu a vraj to sa odporuca.a este aj zemiaky

krasulka
17. okt 2008

skusim tie jahody...Fuj ale ja to tak neznasam.este si kupujem tuto v lekarnach maju ten Gaviscon na cmulanie, to mozu aj tehotne,ale dnes akosi nezabere ani ten..Ale ja viem z coho to mam, lebo som jedla sisky co som robila s lekvarom 😒

ladywitch26
17. okt 2008

krasulka, no tak lekvar, to je zabijak, ten ja uz ani nejem,mne by to potom prepalilo zaludok. inak gaviscon mne velmi nezaberal, skor som si kupila na slovensku, sa to vola talcid, chuti aj vypada to ako krieda,ale zabera okamzite. len som stratila pribalovy letak,tak neviem,ci to mozu aj tehulky. ale vsak ked tam budes,tak sa na to spytaj v lekarni.

krasulka
17. okt 2008

lady, urcite aj doma je na to nieco. Aj rennie je dobrem tiez chuti ako krieda al pomaha.

chelsee
17. okt 2008

ladywitch tak asi to zmenili co sa mi zas ale nezda....ked som zistila ze som tehu som isla k gp tam...boli sme v kenmare neviem ci to poznate, urobila mi tehotensky test obycajny a povedala ze take care a ze mi pride pozvanka z nemocnice ked budem v 20tt na sono....tak som si povedala ze to neni na moje nervy a sla domov
bud radaze ti venuju taku peeci 😉

ladywitch26
17. okt 2008

krasulka, mne rennie nezabera vobec. ja uz som mala nabeh na vredy,tak som musela brat oprazole denne.

chelsee, tak to bola asi sprosta GP, lebo aj kolegyne co su tehu, az 4tento rok sme sa zadarili 😀 , tak tie tiez chodia pravidelne kazde 4tyzdne a na prvy scan v 12tt. vsak len do 12tt sa da presne urcit termin,ked ma zena nepravidelnu mrchu a tiez sa robi presvetlenie sije, kvoli downovmu syndromu. a este okolo 16tt, velky krvny test na anomalie a vyvojove vady.

xena22
17. okt 2008

Ladywitch tuna to funguje tak,ze u kazdeho dr je to inak,ja mam kamosku,chodime do jedneho medical centra a do jednej nemocnice a kazda mame uplne iny "program" a uplne ine postupy,,,tak len porovnavame a nestihame sa divit...ja som bola len na zaciatku u GP,ta mi porobila vsetko co sa dalo a potom som mala ist az v 12tt na sono,ale som nestihla,lebo som isla na SK - tak som bola doma na sone,potom som mala sono v 16tt a v 18tt lebo v tom 16tt nebolo cosi dobre vidno...a potom som bola az minuly tyzden na poradni v nemocnici- teraz idem az koncom novembra - tak mne to statisticky vychadza tak kazych 6tyzdnov nejaka kontrola,ale inak nic moc,beru to tak,ze ked ja nemam problem - oni nemaju problem 😀 a mne to celkom vyhovuje,ved ono v prvej polke tehu ani neni velmi co riesit a teraz ku koncu sa mi toho nakopi viacej,ze ma to aj mrziet bude 😉

angelaa214
17. okt 2008

je tu niekto kto je na zaciatku tehotenstva alebo kto rodil v irsku???

angelaa214
17. okt 2008

som v dundalku a budem rodit v droghede..ma tu niekto stou nemocnicou skusenosti?? alebo je tu niekto tehtony z dundalku??

vieroslava
17. okt 2008

Ahoj Angelaa214
my sme rok zili v Dundalku a rodila som v Droghede. Mam pekne spomienky. Mame tam aj kamaratou tak tam obcas este zajdeme. To mesto a okolie sa mi pacilo len sme boli nuteni sa prestahovat kvoli partnerovej praci ☹

ladywitch26
18. okt 2008

tak som vcera objavila zaujimavu vec. tri dni mi bolo nenormalne zle.cely den napinanie a cim dalej,tym horsie.vcera mi uz bolo tak,ze som nevypila ani hlt vody,lebo aj z toho som sla do par sekund vracat.uz ma bolela hlava od dehydracie, dostala som do seba akurat polku melona a aj to s tazkostami a to bolo jedine jedlo za 24hodin. uz som sa chystala,ze ak to do dnes neprestane,tak idem do nemocnice,nech mi daju infuziu. ale este predtym som sa zastavila v lekarni,ci nahodou nemaju nieco proti nevolnostiam. ze pre tehotne ani velmi nie,ze len tie ginger biscuits alebo caj sa odporucaju a potom jednu napadlo, ze maju este take naramky na ruky,co sa pouzivaju,ked je cloveku zle pri cestovani. vola sa to travel blue a maju taky vypukly gombik,ktory tlaci na nejaky akupresurny bod na zapastiach. a zeny, ono to fakt funguje. uz do dvoch hodin som normalne zdlabala misku halusiek a pohoda. akonahle to dam dole,tak do hodiny zasa vraciam, ale kym to mam na ruke a obcas pozujem nejaky ten zazvorovy biskvit, tak mi len obcas prevrati zaludok,ale nic nejde vonku.tak tu srandu asi nakupim a poslem zopar kamoskam tehulkam aj na slovensko. 🙂

chelsee
18. okt 2008

ladywitch tak ja som asi natrafila na nejaku poriadnu katolicku.....bo oni ta schvalne neppozeraju do toho 20t aby aj keby to dieta malo nejake vady sa uz aj tak donosilo...alebo ja neviem...kazdopadne som hapy ze som rodila na sk a aj rozuimela v nemocnici vsetko a este aj cisarsky som mala na poziadne co by ma tu asi kazdy odfajcil s tym
len nech vas kontroluju baby poriadne budte rady ze sa o vas staraju

mate niekto vybavenu tu medical card? 😕

krasulka
18. okt 2008

chelsee ja som mala tu medical card rok, akurat ked mi prestala platit som otehotnela, tak mi to dobre vyslo lebo tehotne maju lekarov zadarma 😀 😀 😀

ladywitch, to vazne take cosi tu existuje? No idem sa ja hned popytat na to do lekarne, kedze zajtra v noci uz cestujem a tiez sa bojim cesty. Lebo ja idem este autobusom 3 hodiny na letisko. A mne byva zle ked cestujem aj normalne. Pred tehu som to riesila kinedrilom,ale ten sa v tehu nesmie. v auguste som si doma kupila homeopatica cocculine, ale tie vobec nezabrali..

lenka1108
18. okt 2008

ahojte baby.no my sa uz pomaly balime malej som zbalila hracky do krabic nejake som jej nechala este vybalene aby sa mohla este hrat.
je mi tak uzko ked si predstavim ze tu uz nebudem.ale co uz.....

to o tom naramku som nieco pocula kamoska irka si to kupila a vravela ze jej je dobre ze to v zivote neda z ruky.ja som to diky bohu nepotrebovala ja som grcala asi len raz za cele tehotenstvo a to ked som sa prezrala.inak nic.a zahu som mala riadnu a to mala bola plesata ked sa narodila.
😀 😀
tiez som mala zasoby talcidu je to super tabletka a moze sa jest stale tak je to super.
baby stou prehliadkou aj ja som mala prvu v 20tt kde mi zistili baby girl ale pred tym som bola na sk na vysetreni a este som aj krvacala tak dobre ze som bola na sk...

my sme o medical cartu poziadali pred nedavnom tak na nu cakame a som povedala ze kym dojdem domou tak si dam porobit este zuby zadarmo bo u nas by som platila ine loveeee.

idem s malou von mame tu celkom fajn pocasie tak nech si este uzije irsko..........papa

a vitam nove babulky........
😉 😉 😉

xena22
18. okt 2008

Ale Lenka neber si to tak...ber to z tej lepsej stranky,zacnes novy zivot,ked sa nebude darit,tak mozete ist niekam inam skusit stastie ... s jednym dietatom mate kopec moznosti,mne sa uz velmi spekulovat nechce,tiez sme sa doma bavili o tom,ze co by sme robili ak by sa prestalo darit nadobro...ale nic nas nenapadlo...teda nic take co by sme mohli s troma detmi zrealizovat,tak zostavame tuna a potom sa uvidi...

A ako idete autom?Alebo si nechavas doviezt veci?Ja si to ani neviem predstavit,my mame tolko rarohov,ze by sme sa isto nepobalili ani do kamiona 😀

zdenkami
18. okt 2008

CHELSEE, ja mam dieta 20 mesacne a pracujem, ale po veceroch a cez vikendy, 24 hod tyzdenne. Takze ak je maly chory, co bolo len 2x je s nim vecer tatko a cez vikend.
A ani opatrovatelku nam netreba a do skolky chodi, aby mal zmenu a bol medzi detmi.

Inak, babi, to ake peniaze mate, ze mate narok na medical cart a kadejake tie allowance. My na nic narok nemame. Asi mame vysoky prijem, alebo ja neviem. Prijem mame 900 eur dohromady a jedno dieta. Ale nie sme married, takze moj partner plati 120 Eur tyzdenne dan. Desneee.

My sme mali krst. Rodny list vobec nepotrebujete. A ani zobrati nesme a ani priatel nie je katolik a problem v tom vobec nebol. Co je super.

Dobre, stavim sa v priebehu tyzdna. Majte sa krasne. Inak, pocasie je tuto v south east aj celkom super, len raz lialo tento tyzden inak slniecko.

xena22
18. okt 2008

Zdenkami to si ma potesila s tym krstom,,,, a ako to funguje vlastne,sa spytam na fare a oni mi povedia co a ako?Aj sa nieco plati?Ja mladsieho syna nemam pokrsteneho a chcem ho dat pokrstit zaroven s babatkom,mozno az v lete,ale uz som nad tym rozmyslala ako to tu vlastne chodi.Teraba chodit aj na nejake poucenia,pripadne sa nieco ucit???Ja tie motlitby po anglicky moc nerozumiem ani neviem,teraz sice ide starsi syn na prijmanie,tak sa nieco poducim 😉 ale inak je to pre nas taky chaos... a ako preveruju krstnych rodicov,treba k tomu nieco? Boze milion otazok mam...

Ozaj krstil tuna este niekto???

chelsee
18. okt 2008

lenka to uz teda takto teraz odchdzate? si pisala nieco ze az nejak koncom roka sa chystate 😨

zdenkami ja by som nechcela pracovat takto na striedacku pri dietati, sice ked je chore abo tak vzdy pri nom ma kto byt ale to aby sme sa s muzom nevideli by mi za to nestalo....a hlavne mi ide o to aby mala isla do kolektivu a ucila sa po anglicky...sme si s muzom povedali ze ak niekedy odtialto pojdeme tak az ked bude mala perfis hovorit po anglicky 😎 ale clovek mieni a zivot meni takze uvidi sa

som sa rano zobudila s takou anginou jak hrom a k tomu teplota dobre cez 38 tak som muza poslala do lekarne nech mi nieco prinesie a on sa vratil s nurofenom ze ho presviedcala ze tio je urcite na to najlepsie.....proste nurofen na vsetko 🙄

xena s tym krstom ti neporadim, nejsom pokrstena ani ja s muzom nieto este moja dcera 😅

ladywitch26
18. okt 2008

zdenka, s 900 eurami a jednym dietatom na to asi nebudete mat narok, je tam limit myslim okolo 600 na jedno dieta. ale vsak mrkni na www.hse.ie, GP medical card a tam je kalkulacka. zadas prijem a potom kolko platite na najom, kolko prejazdite do prace a prip. vydavky na childminder. my by sme presli. inak je dobre si vybavit aspon drug scheme card, to si pytaj tlacivo v lekarni. to platis maximalne 85 euro mesacne za lieky, keby cosi.mne sa to aj oplatilo, lebo som raz dostala zapal pluc, najskor jedny antibiotika €10,tie mi nezabrali, tak mi dal dalsie uz za €50 a z nich som skoncila v nemocnici s vredom na zaludku,tak mi tam dali lieky na zaludok za €60 euro. pri tych poslednych som ale doplatila len do tych 85,ked som im ukazala tu kartu,tak aspon cosi som usetrila.

tinaorchid
18. okt 2008

Ahojte dievcence. Je tu niekto v okoli Lucanu? 🙂

Ja som tu s mojou rodinkou , mam 13 rocneho syna ktory uz styri roky navstevuje tunajsie skolstvo a kazde leto absolvujeme rozdielove skusky na Slovenku.

Snazime sa o druhe babo , ale zatial bez uspechu. ☹ Zatial je to len treti mesiac, tak dufame ze sa coskoro zadari.

jana_vargova
18. okt 2008

Ahojte kocice.
Niektore z vas ste rozoberali kolko ste pocas tehotenstva pribrali.No ja pred tym ako som otehotnela som bola sucha az to pekne nebolo a pocas tehu som pribrala 35 kil. No,ale uz je skoro vsetko dole. Teraz mam len o 8 kil viac ako pred tehu.
A este sa chcem opytat. Neviete nieco o tom, ze ta firma co donaskuje potraviny slovenske vozi aj veci? myslim ze ked chcete poslat nejaky nabytok alebo nieco na SVK. Neviete o tom nieco? a mate mailovu adresu na tu firmu? myslim ze to tu uz niektora pisala ale nie som si ista

annaola
18. okt 2008

tinaorchid,vitaj na konikovi, ja som priamo z Lucanu, z Finnstownu. Kde byvas ty?
jani, aj tu vozia veci na slovensko : http://shop.czechoslovakshop.eu/zasilka-irskocrsr/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre