Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alienka1
5. aug 2009

ahojte.
no konecne sa aj ja ozyvam. musela som si vas najprv precitat aby som vedela co mate nove 🙂 my sme boli skoro 2 mesiace na sk. babky si poradne vychutnali lucku. a to lucenie bolo strasne. ale uz bolo najvyssi cas ist za ockom lebo mala sa menila kazdym dnom. a aj nam bolo velmi smutno. doma sme vsetko povybavovali-prispevok aj priplatok k nemu. nastastie to islo vsetko celkom lahko (az som sa cudovala) a posledny tyzden este stihol prist aj slov. rodny list.
potom ked som sa vratila tak som si musela dat do poriadku ako tak domcek lebo muzicek nas prestahoval do noveho kym sme si my oddychovali na sk. tak sa teraz vytesujem z noveho domceka velkej zahrady , len to slniecko tu chyba.
fidka ja ta obdivujem ze si isla do prace. ale ako pises zvaldate to celkom fajn. ja som mala ist 14.septembra ale pojdem az v januari. este mi dovolili z prace zobrat 16tyz neplatenej materskej. aj to si neviem predstavit ako od tej mojej lasky pojdem ☹ ale na druhej strane keby som nemala na vyber tak by som musela ist pracovat. najradsej by som ostala doma aspon 2 roky 🙂
chcela som sa ta spytat ze kedy a ako ste zacali s prikrmami? lebo lucka mala 4 mesiace a niekedy mam pocit ze jej uz mliecko nestaci. moj muzicek by jej dal uz najradsej rozok do ruky 🙂
tinka aj ja som pocas tehotenstva nevyzerala najlepsie ale za to mam nadhernu princeznu 🙂
no uz musim utekat, moj pokladik vola 🙂
prajem vam vsetkym pekny den

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kacenkalm
5. aug 2009

ahojte
huraaaa,mame tu dnes trochu slniecka.....okamzite isli perinky trochu von na vzduch.... 🙂 Alienka,a kam vsade si musela pochodit,aby si vybavila prispevok a priplatok?Ja sa to chystam vybavovat v decembri,ale malej nechame irsky rodny list,zatial nebudeme vybavovat slovensky...

kacenkalm
5. aug 2009

A len tak nahodou nie je tu nejaka mamina z okolia Dundalku alebo Droghedy? 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alienka1
5. aug 2009

no dnes sme mali krasny slnecny den 🙂
kacenkalm ako pisala fidka tak na sk len na socialku ale v irsku si musis este dat potvrdit ze dietatko sa dozilo viac ako 28dni a ze od stvrteho mesiaca tehu si pravidelne navstevovala doktora. ziadosti sa daju stiahnut na nete. tam to vseto je. a este by si mala mat papier z irskej socialky ze tu si nedostala ziadny taky prispevok. mne to nechceli dat ale pani na socialke s tym nerobila problem. tusim fidka s tym mala problemy. si podla toho na koho natrafis.
inak dnes sa nam pravdepodobne prerezal prvy zubok. je to len taka trojmilimetrova biela ciarocka ale je tam 🙂

kacenkalm
6. aug 2009

ahojte
a kde by som si mohla stiahnut tie formulare? 🙂

krasulka
6. aug 2009

CAute babulky, tak ja zas frcim do irska 4 septembra, uz aj s malou. Michal pride 19. augusta na dovolenku a zas letime vsetcia spolu 🙂

TAk som sa chcela opytat ci mi viete povedat, aku vodu tam mozem kupovat nieco na sposob dojcenskej Lucky, na pripravu mliecka 🙂

ozaj a ak chcete poslite malej hlas 🙂 http://www.cas.sk/fotoleta?action=profil&id=243

annaola
6. aug 2009

krasulka, malinka je nadhernaaaaa

alienka1
6. aug 2009

kacenkalm tu je stranka s tymi ziadostami http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?...

kacenkalm
6. aug 2009

diky alienka....a tu v irsku mi potvrdia ziadost o prispevok pri narodeni dietata v slovenskom jazyku,alebo to tiez mam dat prelozit do angl.?

kacenkalm
6. aug 2009

asi som napisala zle znenie otazky.v ziadosti je kolonka pre matricny urad,ci mi to potvrdia tu?

alienka1
6. aug 2009

nie to nemusis vyplnat. staci ze budes mat uradny preklad irskeho rodneho listu.

svintekova
6. aug 2009

Ahojte,som z Dublinu,dietatko zatial nemám,ale plánujeme o rok-o dva. chcela by som vás poprosit,či neviete o nejakej rodine,kt. by potrebovala niekoho ku detom,momentálne pracujem v jednej rodine,kt. má dve deti - 2 a 4 chlapčeka,v oktobri čakajú další prírastok,takže mamička ostane doma a povedala,že to s nimi zvládne aj sama. Takže ak o niekom viete,dajte mi vediet prosím. dakujem.

susanne.k
7. aug 2009

svintekova, pozry na tuto stranku mozno tam nieco najdes, alebo napis svoj inzerat
http://www.gumtree.ie/dublin/jobs_2242_1.html?W...

susanne.k
7. aug 2009

http://www.4familycare.com/search.php?country_t...
http://www.babysitters.ie/faq.cfm

tu je ta adresa co mam overenu , na zaciatku som to skusala takto a ozvalo sa my viacero rodin
http://www.greataupair.com/aupair-nanny-jobs/Ir...

ashley
8. aug 2009

Ahojte.
Baby prosim poradte mi. Ideme malej vybavovat Irsky pas. Neviete ci mi to staci vybavovat cez postu? Alebo to musim ist na urad? Prosim napiste mi IP, lebo vas nestiham citat.
Inak mame za sebou 6 tyzdnov.. mala rastie ako z vody. UZ sa neviem dockat septembra ked ideme domov.
Mne tie tlaciva pre slovensku socialku potvrdzoval GP (ze sa mala dozila 28 dni, a ze som chodila na kontroly). Ziaden papier od irskej socky som nepotrebovala (ohladne toho, ci mi vyplatili, alebo nevyplatili jednorazovy prispevok), pretoze v ziadosti je aj koloka v ktorej potvrdzujete ze vam takyto prispevok vyplateny nebol. U nas to stacilo.
Musim letiet.
Ozaj v Blanchardstowne su kolotoce.. idete??

kacenkalm
8. aug 2009

ahojte dievcata
tak a dnes mame zase po slniecku....a ja mam jeden z tych horsich dni ☹ ledva chodim,vsetko ma boli,uz by som to chcela mat za sebou....aj va vsetko bolelo?

catalin
8. aug 2009

caute baby, ja sa hlasim po dlhej dobe.len som si vas chcela najprv precitat ze co mate nove. my sme boli na Slovensku, vsera sme sa vratili...bolo super, pocasie nam vyslo, cele 2 tyzdne tridsiatky tak sme sa vytesovali..napodiv som to dobre zvladala. boli sme aj na ultrazvuku a cakame na 99% dievcatko!!! 😀 takze sa velmi tesime, hlavne z toho ze sme ok, a ze alienkina Lucka bude mat kamosku 😀
takze dobre spravy.

krasuliak
8. aug 2009

dobry den irky

chcem sa vas opytat aku vodu kupujete pre vase deti co sa miesa s tym sunarom . Doma je A TO Lucky baby

a tu je nieco take?? dik

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
krasuliak
8. aug 2009

a ako to robia iry potom??

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
krasuliak
8. aug 2009

tak ta je ok? pre baby? kde to kupit tesco ??

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chelsee
8. aug 2009

krasuliak ak si z okolia galwaz ja by som takemu malemu dietatu nedala vodu z vodovodu ani prevarenu, je tu zla voda v tejto oblasti, obycajna still water z obchodu len nech je vo flasi a nie z vodovodu 😉

kacenkalm
9. aug 2009

ja by som odporucala vodu Evian,to je nieco ako Lucka u nas......

mishka711
9. aug 2009

ahojte hlasim sa s svk uy sa nam to krati letime spet do irl v piatok este sme v poprade este tu neni take horko ako na zapade u nas 😀 brusko rastie povolenie mama ale este ho nikto nepytal ked sme leteli a vy ako akemate pocko

krasulka
9. aug 2009

Ahojte, baby diky za radu, musime to nejako vyriesit, ja malej nedavam z vodovodu ani tu na svk a to tuto je zevraj dobra voda. 🙂 Trosku okolo toho stresujem,ale sak to asi kazda mama.Lebo aj sunar co davam malej, tusim je aj v irsku len enviem akos a to tam vola 😅

chelsee, ano sme u okolia galway.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre