Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

mishka711
13. nov 2009

no sme v ocakavani hihi 😉

arian
13. nov 2009

Ahojte!

Kacenka tak ako? Malickej je uz lepsie, neplacka? Kdejej davali to ockovanie 6+1 do nozky?

Baby neviete mi poradit s tou zdravotnou poistovnou na sk a so socialnym poistenim, kedze tu nepracujem a MC mam len od augusta? Musim si to na slovensku doplatit, alebo ako?

Pekny den.

zdenkam
13. nov 2009

NIe, Arian,nic sa nedoplaca na slovensku a na soc poistenie. Teda nie je to povinne. A so zdravotnou,zalezi od zdravotnej poistovne, lebo oni v tom maju chaos. Ale ak nepracujes a nemas ani socialku tak by si asi mala. Len im brkni co ti povedia, to bude na istotou

fredika
13. nov 2009

ahojte, tak ja uz som trosku vyzdravela 😉 napchavala som sa pomarancami, cintronmi a mandarinkami a nejako to preslo.

arian, no ani ja si neplatim zdravotnu poistovnu doma a neviem co s tym? lebo ked som sa chcela prihlasit, tak odo mna chceli doklad o ukonceni prac.pomeru a ten ja nemam :( tak nakoniec som to vzdala..

ozaj, neviete niekto o nejakom bazare tu v Irsku kde sa daju kupit lacnejsie kociky, mozno aj cez net? moja svagrina ma dve male deti a chce ten surodenecky kocik PHIL and TEDS. vraj chce nejaky starsi zachovaly, lebo nove su strasne drahe.

catalin, drzim palce, az ti to dobre dopadne 😉

catalin
13. nov 2009

fredika, svagrina nech skusi:

www.gumtree.ie
www.jumbletown.ie
www.ebay.ie

a dakujem ze na mna myslite 🙂 ja saurcite ozvem ked to na mna pride 🙂

ladysparky
13. nov 2009

ahojte, davno som sa neozvala.. dost robotky mame so stahovanim. ale vyzera to velmi pozitivne, sa tam moc moc tesim 🙂 dnes nam prisli doplnit olej, majitel nam prisiel vysvetlit co a ako a sme sa rozhodli vramci setrenia nakupit tie cervene a zelene plastove vecicky na hodinky 🙂 v pondelok prehlasim elektrinu (vlastne ju zahlasim na svoje meno ako druhu adresu, snad s tym nebude mat ESB ziadny problem) a pak sa uz mozme natrvalo nastahovat. ujo povedal, ze tam mozme prist hned ako bude elektrina na nas zapisana.. tak sa tam asi nasáčkujeme skor ako 1.12. 🙂

tixi, super mail ti prisiel. tiez si myslim, ze okolo prasacej chripky je prilis velke halo. ved aj na beznu chripku ludia umieraju.. zaverecne odporucania musia jednoducho zabrat ako prevencia 😉

cataliiin, 6 dni do terminu je este pohodicka 🙂 ale uz sa neviem dockat, kedy nam sem hodis fotecky maleho drobatka 😵 drz sa

zdenka, ty si ina kuchtoška 🙂 som si dnes kupila formu na tortu, po prestahovani sa chystam spravit piskotku s kavovou plnkou.. hmmmm.. tieto moje tehotenske chutky 😀
a za fotku zahlasujem, tusim som tam zaregistrovana

ladysparky
13. nov 2009

arian, ja som sa do zdr.poistovne zahlasovala v auguste 2009 s tym, ze som nepracovala od decembra 2008. teta mi hned oznamila, ze to MUSIM doplatit, lebo vraj bola moja povinnost do 8 dni od straty zamesnania nahlasit sa. hovorim, to je v poriadku, ale ako som sa mohla nahlasit, ked som dovtedy (do augusta) nebola na slovensku, ze som si v irsku hladala pracu. tak hned vytiahla cestne prehlasenie, kde som napisala, odkedy dokedy som sa zdrziavala v zahranici a tym to bolo vyriesene. v kazdom pripade si cestne prehlasenie pytaj, nenechaj sa donutit platit spatne, nic z toho nebudes mat. je to podla mna zbytocny vydavok.
so socialkou poradit neviem..

mischka, mas krasne deticky 🙂 aka je malicka? poslucha? a co sebko, zvykol si na sestru?

super, linky sa zidu aj mne. chceme kocik, ktory v irsku nedostat (iba v severnom, alebo v uk). normalne uvazujeme, ze si ho dovezieme zo slovenska 😀

ladysparky
13. nov 2009

dievcata, prave som sa dozvedela, ze existuje viacero poskytovatelov elektriny 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 vedeli ste o tom?
ktoru spolocnost mate?
http://www.energycustomers.ie/links/index.aspx#1

annaola
13. nov 2009

Ahojte,
my sme pre par mesiacmi menili spolocnost na elektrinu 🙂 cca o 30 percent to je teraz lacnejsie. ( airtricity sa tusim vola).
A mame konecne novinku co sa tyka skoly- tento tyzden doniesol prvu domacu ulohu - pisat pismenko C a naucit sa vyslovovat t, a, s. Plus nejake nursery rhymes. 😀
ladysparky, oplati sa ti urcite viac kupit si ten kocik cez net, objavis ich vela za skvele ceny a postovne nie je nejake hrozne. Nedavno sme kupovali cez ebay -telku a sme spokojni.

tixi
13. nov 2009

aj ja som pred mesiacom prehlasila elektrinu z ESB na airtricity, je to lacnejsie, ale zatial mi prisla posledna faktura este z ESB, tak cakam co sa bude diat...

ladysparky
13. nov 2009

ano ano, airtricity je vraj najlacnejsia.. prosiiim kocky, ako ste postupovali? co ste povedali v esb? je tam nejaka vypovedna doba? nechali ste si elektrinu na to iste meno/bank.ucet, alebo bolo potrebne dat nove udaje? ako rychlo to prehodili?
co neurobime pre par eur, ze ano 😅 😅

cccc, ale taketo veci 😀 normalne som sokovana, som tu dva roky a doteraz som o inej spolocnosti ako ESB nepocula 😀

a som si vytvorila album 😉 😉 😉

tixi
13. nov 2009

u nas doma par tyzdnov dozadu zaklopal na dvere chlapik s airtricity, ci neprestupime k nim, hned na mieste som podpisla zmluvu, dala im cislo bankoveho uctu, vraj oni sa uz postaraju o odpocet elektriny a o odhlasenie z ESB
povedal, ze mi ma prist este jeden ucet z ESB a po par dnoch uz nejake papiere od nich, tak stale cakam
skus sa pozriet na ich stranku, mozno sa tam da prehlasit aj cez internet 😉

zdenkam
13. nov 2009

NO my sme sa prehlasili pred 3 tyzdami k ¨Bord GAs,ze ti garantuju nasledujuce 3 roky lacnejsiu eletrinu ako ESB, tu sme mali po 3 roky. Prvy rok minimalne 12 percent druhy rok 1O a treti nepamatam. Hned nam aj vyplnil formulare a odhlasil, lens om musela zaplatit laser deposit 1OO eur, lebo sme tenanti. To mi volali priamo z Bord Gas, tak som im len dala udaje.
Ale da sa to vsetko urobit aj cez ich stranku som citala. TAkze asi to sedi, lebo papiere z ËSB nam prisli tento tyzden. Teda konecny ucet a odhlasenie.

ESB nema ziadnu vypovednu dobu, ak ste platili deposit, musia vam ho vratit. Tot vse.

Ladysparky dakujem pekne za zahlasovanie.

Tie Marokanky sa z plechu odlepili ale asi som ich mala dlhsie piect, lebo po dni trochu zmakli.

Ja mam tiez tortovu formu. My radi nepacene torty z pudingu a jogurty a kyslej smotany s piskotikmi a ovocim a a tak. A je to handy, take easy. 🙂

lessana
14. nov 2009

Ahoj mohol by mi niekto poradit? 5.jan mam termin porodu, zijeme v Dubline,c hodim striedavo k GP a do National maternity hospital, budem mat s malym este neaku zdravotnu starostlivost po porode?ako je to s ockovanim babatka? nie som ani poistena, kedze starostlivost mam zdarma, co ale po porode? mame sa dat s malym poistit? alebo len maleho? fakt by som bola velmi rada keby mi ktosri poradil, pripadne aj neakeho doktora,ako casto sa tu chodi z babom na kontrolo prehliadky a ockovani, pripadne poradne?a k akemu doktorovi? fakt som bezradna..a bojim sa ako to bude s lekarmi po porode...
😕 este som si precitala predosle prispevky ohladom poistenia, nepracujem od juna 2009 som na podpore, kedze tsom tu pracovala 5 rokov, musim to nahlasit do neakej poistovne na SR tiez? ☹

zdenkam
14. nov 2009

Lesanna, free zdravotna starostlivost pre matku a dieta je do 6 tyzdnov po porode. Myslim,ze info o ockovani by ti mala dat health nurse, ked pride na prvu navsetvu babetka po porode. Teda, u nas to tak bola. A vakcinuje sa 2, 4 a 6 mesiacov a potom rok. TEda, deju sa aj vynimky ak nemaju dost vakcin, byva to neskor.

U nas funguje v health centre taky system,ze pondelky su baby clinic a stredy breastfeeding support group, kde ti babo odvazia pomeraju a kuknu ako a co vsetko uz vie. Robia to health nursky a je to free. V pripade zdravotnych komplikacii doporucia navstivit GP. Standardne sa tam chodi raz za 2 tyzdne ci mesiac. Je to na tebe.
Ja mam na maleho cestovne zravotne poistenie, ktore mi hradi osetrenie u lekara. Mam to cez Allianz a stalo ma to 1O7 Eur, staci 2 navstevy u gp a je to urovnane. Nutne vsak povedat, ze navstevy u gp s chorobami sme do roka nemali ziadne. Az ked nastupil do creche tak sa nam vyskytli virusove ochorenia tu a tam. Proste, tak som to mala minuly rok, ze akurat 2 navstevy som ziadala preplatit od poistovne a bez problemov urobila. Treba len spravu od lekara a doklad o zaplateni.

ladysparky
14. nov 2009

tixi, zdenka, vdaka za rady 😉 v pondelok budem volat do elektrarni

inak sme dnes boli opat na dome, cakal nas tam aj majitel na kratky pokec a zacal spekulovat, aby sme platili vzdy 23tieho, nie 1veho, ako sme sa dohodli na zaciatku 😠 ale sme ho poslali do prdeli, teraz na to nemame a v decemtri su vianoce.. ked, tak v januari zacneme platit skor. to ale januar budeme musiet nejako preratat, aby sme na tom nic nestratili. dufam ze ine problemy s nimi nebudu
zajtra ideme opat, dufam ze nebude prsat..
ako super, mame o zabavu cez vikend postarane 🙂 🙂 a co vy, nejake vyletiky sa planuju prip.absolvuju? pocasie na to sem tam je

prislo mi schvalenie medical card, samotna karta mi pride v kratkom case vraj. horsie je, ze sa teda stahujeme a ja neviem, kde v kilkenny (thomastown je blizsie tam ako do waterfordu) je nejake zdr.centrum, nemocka a tak podobne.. opat vybavovacky, aaaaaaaach 😔 😔

sandaalka
15. nov 2009

Ahojte,
mate niekto skusenost s vybavovanim formulara E106 tu v Irsku? Vraj ho prave v Irsku a Britanii nechcu vydavat. Som rozhodnuta ist rodit domov, a tak hladam, zistujem... Doma som sa zo zdravotnej odhlasila (poctivo, kunik 🙂 ), pracujem v jednej firme v Dubline 4 roky a tri mesiace a tak by bola skoda nevyuzit matersku. Mate niekto podobne skusenosti?

kacenkalm
15. nov 2009

caute baby...
tak malicka bola ok,neplackala a v noci spala po tom ockovani....dostala to do obidvoch stehienok...Len ja mam tak trosku ''velky''problem....Vy,co mate miminka a partnerov,mali ste pocit,ze sa vsetko zmenilo po porode???ja mam pocit,ze moj partner je uplne iny v tom zmysle,ze si nevazi ako matku,proste mam pocit ze nas vztah vychladol citovo....velmi ma to mrzi....vzdy ked chcem sa porozpravat,tak on nechce,a ked mu poviem,ze odidem od neho tak sa absolutne nesnazi o nic.....mrzi ma to kvoli malej,lebo je to prilis skoro,ved ma len 2 mesiace....a ja sa nechcem hadat...prestali sme si rozumiet...cim to je????? ☹

zdenkam
15. nov 2009

Kacenka, jooj, mozno je to len chvilkove, nehadz flintu do zita.
Mne sa to po porode zmenilo tak, ze manzel rovno z prace k nam domov, ani jest nesiel. No a po pol roku najprv sa najest a tak ja a co nove. Sak vies, nevedel sa maleho nasytit.
Krizi malu sme mali asi ked mal maly rok, ale to skor preto, ze som mala pocit,ze na mna kladie velke poziadavky ako mama. Proste kojila som, vacsinou pouzivala latkove plienky, kazdy den varila, robila len vlastne jedla malemu, kupovala len bio produkty a hlavne kvoli tym plienkam to bolo, proste uz som nejako nevladala, kazdu hodinku menit precikane a tak. Vtedy sme sa tak pohadali, ze som mu povedala, ze mam pocit,ze nevidi ako funguju ine zeny matky a ako ja. Nech sa poobzera. Ale vtedy ma to moc vzalo, lebo robila som maximum a on to nevidel. A aj ja som sa vyhrazala a 2x som mu vratila zasnubny prsten. 😒 To uz bolo az smiesne. A napokon sme sa vzali a ja si zivot bez neho neviem predstavit. 🙂

Ja neviem, tu a tam prechadza kazdy vztah krizou a neverim ze nie.
Vyckaj a povedz mu, nech ti da vediet, kedy ma chut a cas sa rozpravat. A nehadajte sa, to mimino to vnima aj ked to neda vediet. Citi napatie z matky.

Ako mas pocit,ze ste si prestali rozumiet? Ze pre tebe je stredom vesmiru babo a pren nie?

Ladysparky v Thomastowne mam najlepsiu slovensku kamosku maminu 2 deti. Spoznali sme sa v Irsku. Zlate ziena.

kacenkalm
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladysparky
15. nov 2009

kacenka, ver tomu, ze aj pre tvojho mileho je babatko stredom vesmiru, a ty tiez. len mozno az teraz zacal pocitovat tu zodpovednost, aby sa o vas dokazal postarat, hlavne financne. a na druhej strane si mozno citlivejsia ako pred porodom, preto to tak vnimas.. to je moj nazor

moj by mi na to vstavanie k drobcovi povedal svoje, stylom - ty si mama, staraj sa, ja cez tyzden zarabam pre vas peniaze. takto to znie tvrdo, viem, ale mysli to dobre. keby to tak nemyslel, tak ho poslem do prdele a velmi rychlo. a on to vie 🙂 aj pred otehotnenim, ako som bola doma nezamestnana, chcela som aby mi pomahal s domacnostou, lebo mna nebavil furt ten isty kolotoc, ale apeloval na to, ze ma dost z roboty a ked pride domov, chce si sadnut a nic nerobit. cez vikend nebol problem. skratka som sa naucila pozerat na niektore veci jeho ocami.
skus sa cez to preniest, skus sa zaoberat hlavne babatkom a menej nim a mozno si vsimne, ze mas skratka co robit. a vyhrazky podla mna nezaberu 😖

zdenka, mam pocit, ze sa tu v irsku poznaju vsetci slovaci 😀 o jednej mamicke dvoch deti zijucej v Thomastowne viem, dokonca viem, ze byva v tom "courte" kam sa stahujeme (ak je to ta ista), ale zatial som ju nespoznala.. snad, ked uvidi pred domom odparkovane slovenske auto, tak pride a zoznamime sa s nou. ju beriem ako jedinu oporu 🙂 chuuuda, keby len vedela 😅 ze ju pozdravujem 😉

a mam pocit, ze mi dnes brusko neskutocne narastlo 😕 som nevedela, ze zrazu tak rychlo vyskoci.. kapanek ma v nom od rana picha, raz hore, raz dole. duufam, ze len rastie a ze tam vnutri nie je ziadny problem. snad mi bude zajtra lepsie.. a dnes sme s poloviciakom prvykrat sledovali kopance do brucha.. som bola z toho fascinovana viac ako on 😀 neuveritelne, ako to bolo vidiet 🙂

ladywitch26
16. nov 2009

lesanna, a ked si nezamestnana, co nepoziadas o medical card? tym padom by si mala aj nadalej vsetko zadarmo. ked mas dieta, tak uz sa to pocita inak, ako ked si sama.

ladysparky, ja som tiez pred troma mesiacmi presla na airtricity a fakt je to lacnejsie, predtym sme platili o nejakych 30e za dva mesiace viacej. inak odporucam dat si direct debit, vtedy ti to rovno stahuju z uctu, a to vtedy nemusis platit ziadny depozit a aj kwh mas lacnejsiu. a zahlasit si aj fakturu online, nie postou. vtedy ta to vyjde uplne najmenej. ukazovali mi tabulky, ze kolko stoji kwh, tak ak mas direct debit a fakturu emailom, tak mas najnizsie sadzby.

kacenka, je to tazke s tymi chlapmi, ked oni si niekedy neuvedomia, ze my sme na tom horsie. moj sa sice zobudil zakazdym v noci,ked mala zaplakala, aj ju prebalil, ale kym som ju kojila, tak si spokojne odfukoval, zatial co mne klipkali oci od unavy,ale nemohla som spat.tiez najskor frflal,ked prisiel z roboty niekedy a nebolo navarene, ale pri malej som sa na to vykaslala, lebo furt som cosi spalila. miminu nevysvetlis, ze papaj rychlejsie, lebo mamke kypia zemiaky na sporaku. 😀 a radsej ich nechat vykypiet, ako pocut ten vreskot, ked este nema plne brusko a ja jej odoberiem od ust.no ale potom pochopil, ked som nastupila po dvoch mesiacoch do roboty.kazdu nedelu do hranolkaca od siedmej na styri hodky. a hned v prvy vecer mala koliku.volal mi o pol hodinu, ze co s nou ma robit, ze mu strasne vresti. tak som mu povedala,ze nic, len ju pekne nosit na rukach, kym to neprejde. lebo na jej koliky nezaberalo nic,proste sme len museli pockat,kym to prejde. no a mavala ich denne, lenze toto zazil prvykrat na vlastnej kozi, dovtedy som mu o tom len rozpravala,ze sme sa s malou vytrapili. odvtedy mi nepovedal ani pol slova,lebo zistil,ze starat sa o dieta je ovela zlozitejsie, nez si on odrobi v praci tych par hodin. a my k tomu este aj kojime,co nas aj fyzicky vycerpava, psychicky nas odrovnava brutalny nedostatok spanku a este chlapi cakaju, ze ked pridu domov, budeme sa na nich usmievat a obskakovat ich...no to urcite. inak mam kamosku, co ma presne taky isty problem. ten jej ju mesiac doslova obletoval, maly len zaplackal,uz bol pri nom a tutuli mutuli. teraz ma pol roka a to nadsenie strasne rychlo oprchalo z neho. ani sa s nim nejde prejst,hoci je nezamestnany doma. radsej beha kade tade,aby nemusel byt doma a hrat sa s deckom. 😖

zdenkam
16. nov 2009

Kacenka, no my sme spinkali spolu s tatkom maly v moset basket, takze tatko sa budil, ked sa budil maly, ale nic pren urobit nemohol, lebo maly chcel len cicat a prebalit. Ale neviem, s nocnym budenim, kto je na rade,nebol problem.
Isto je aj pre Vasho tatka babo dolezite neboj. Len tomu daj, prosim Ta, chvilu sancu.

U nas je pravda, ze tiez obaja zarabame peniaze a obaja chodime do prace. Teda po materskej som zacala a obaja sa starame o maleho teda. U nas funguje aj taky system, ze vydavky si delime na polovicu, co sa tyka chodu domacnosti a najmu. Manzel plati auto. Inak to bol moj napad, lebo mam rada financnu nezavislost a ked mi manzel nevravi do toho na co minam. Len chapem ze v mnohych pripadoch, to takto fungovat nemoze, ak pobert socialku.

Ale kacenka, mozno je vela veci, co ty zas nevnimas, co tlacia na partnera. To totizto nie je len veta, ze muzi a zeny vnimaju svet inak. Vies, mne ked pride muz domov a na dverach sa ma pyta, co je k snetku 😀 , ide ma porazit, lebo po celom dni s malym, by som mu najradsej hned na dverach zvestovala co vsetko sa nam prihodilo a jeho zaujima len jedlo.

Kacenka, kazda dobra mama, obetuje strasne vela pre dieta. To je udel mam. Kym ta muz nebije, neziape na tebe, netyra, nechodi za frajerkami, treba sancu dat aspon dalsich 6 mesiacov sancu.

zdenkam
16. nov 2009

Ladysparky, ja poznam 3 slovenky v celom Irsku, mne to zial nejako tak vychadza, ze moje cudzokrajne priatelky su viac ...hm....vstricnejsi a nepoznaju ma len ked cosi potrebuju. Ale Janka z Thomastownu je vynimka.

kacenkalm
16. nov 2009

diky baby,ani neviete ako to pomoze,aspon takto si s niekym pokecat a poradit sa....stale som iba doma zatvorena,nikam nechodim a uz zacinam mat ponorkovu nemoc....vonku nie je bohvie ake pocasie na prechadzky s malou....a ten moj tiez ked pride z prace,tak chce len sediet a oddychovat...on tiez vidi iba to,ze ked mala spi a ja sedim pri pocitaci na chvilu,ze nic nerobim....jaj,chlapi... 😨

arian
16. nov 2009

Ahojte zienky!

Kacenka, neboj, dobre bude. Mozno ma poporodnu depresiu 😀 . Ale nie, moj bol mesiac po porode taky vzorny manzel aj ocko a potom akoby utalo. Maly spustil pravidelne plac o 23:00 a skoncil rano o piatej. A co robil moj muzik? Spal. No potom to uz bolo lepsie a lepsie. Na maleho sa velmi tesil, no neskor pochopil, ze mat dieta vyzaduje mat aj trpezlivost, cas nevenovt zabave ale dietatu a zo zaciatku si nemohol zvyknut. Mozno aj tvoj potrebuje len cas a zvykne si.
K tej ponorkovej chorobe..... ja som doma uz viac ako 5 rokov. Najskor rizikove, potom materska a teraz nemam moznost sa zamestnat, lebo byvame na malej dedinke, kde ma nik nezoberie na 4hodiny. Tiez mi tu uz zahrabava..co uz.
Teraz po porode si urcite citlivejsia a vsetko viac prezivas.Vycitky ani vyhrazky ti nepomozu- vlastna skusenost. Mali sme dve krizy, nastastie su zazehnane 😉 Skus mu dat cas, nech si zvyjne ze si tu uz neni len pre neho a musis a chces sa venovat aj dcerke. Zapajaj ho do aktivit a ked odmietne usmievaj sa a tvar aka je to len zabava kupat dieta.Mozno ho tym nalakas. Ked sa moj nechce hrat s malym, lebo je veeeelmi unaveny, vyskame smejeme sa a za chvilu dolezie a ja si mozem ist kludne robit nieco ine. Len ho treba nalakat a nie kricat. Aj ked nie vzdy sa to da, a vybuchnem ako sopka. 😠

Tak vela stastia!

Majte sa pekne, Arian.

zdenkam
16. nov 2009

Juj, babenky, ja vas obdivujem. Mne lamalo srdce, ked som musela po materskej nastupit do prace. Ale teraz som rada, ak od maleho mozem odbehnut, teda 5x8 hodin to by som nesla.Ale mne niekedy zahrabava byt s nim doma. A aj mam pocit,ze sa so mnou nudi. A nam pocit,ze sa potrebujem proste dobyt niekde, aby som mu potom zas mohla viac dat. Teraz mame tak rozdeleny tyzden, ze pondelky maminovske vlastne stretka, utorky mother group v centre, streda a stvrtok doobedu skolka, a piatok free program. Ale proste ja musim vediet, co sa s nim bude diat, lebo on je velmi aktivny a telka nehrozi.

Mali by sme nasim muzickom dat takych 48 hodin len oni a deti, ze ako by to zvladli. 🙂
Ale popravde, ja som nebola ani 8 hodin bez maleho este, takze skor by som to ja nezvladla. 😀

Kacenka a vies, co mna trpapilo par mesiacov po porode, ze kym som pred porodom stale mala na kazdom kroku otazku ako sa mam a tak, tak po porode sa ma vsetci pytali len na maleho.Teda spociatku mi to nevadilo, ale po takom 3 mesiaci som mala chut zakricat, haloooooooooo ale aj ja som tu . Nie som len privesok, som mama ludiska bytost, co sa ma neopytate co a ako prezivam.
😀
A je mozne ze na tebe lezie aj trosku baby blue to ano. Hlavne to je mozne ak kojis. TEda nie ze lezie, ale ze to prezivanie situacie komplikuje. Proste ako vela veci v zivote a vsetko co ma ozajstnu cenu.
Chce to cas. Len cas. Uvidisl. Drzim silno prsty, lebo viem, co prezivas.
A ozaj padne sa vyzalovat, ja som tak robila kolegyni v praci.
A ona vravi,ze na mne vidiet, ked som down a ze na mna taku neni zvyknuta. Len ti nasi muzickovia si to nevsimnu niekedy 😢

zdenkam
16. nov 2009

Ladysparky, ten typ Ti dala baba z Waterfordu na to ubytko v Thomastowne. 3 izbovy za 6OO, ak ano. TAk ten kontakt je od tej slovenky Janky teda, ona ten inzerat vydela nalepeny na dome.
Sranda, ak to tak je, svet je fakt malicky. V celom south east je to jedna velmi zlata zienka Slovenka a ja a ona si uzasne rozumieme.

ashley
16. nov 2009

Ahojte. Tak ja sa ozyvam z rodnej hrudy. Este stale som na Slovensku a zostanem tu az do Vianoc. Nech si moji rodicia uziju vnucence. Lili rastie ako z vody je stale krajsia a krajsia.. a Tomi je rozumbrada. Ved to poznate.
Nestihla som si vsetko precitat, lebo nemam moc casu.. len poslenu stranku.
Kacenka to dobre poznam, co teraz prezivas.. uz som to zazila 2x prichodom babetka sa vsetko zmeni a kym si nenajdes nejaky system, alebo rezim.. tak mas pocit, ze na teba vsetko pada.. ja som sa pri prvom dietati balila kufre a opustala ho. ale ked sa vsetko utriaslo.. som bola neskutocne stastna. Teraz sa to skoro opakovalo.. ale uz to nebolo take drasticke, pretoze som pri 2 detoch nemala cas mysliet na nic.. Drzim palce nech sa to rychlo vyriesi.
Babenky zatial sa majte krasne.. snad sa sem uz dostanem castejsie.pozdravujem deticky, babetka, maminky aj tehulky s bruskami..
papa

tixi
16. nov 2009

ahojte, no popisali ste tu hotovy roman, ale ja som len rada aspon mam co citat 🙂
kacenka neboj ono sa to vsetko nejako utrasie, ja sice nemam ziadnu taku skusenost, ale chapem ta, ako pise zdenka po porode sa kazdy pyta len ako sa ma male, ako keby nikoho nezaujimalo, ako sa moze mat aj jeho mama
chlapi sa vacsinou tesia na potomka ako na novu hracku, no o tu hracku sa treba starat 24 hodin denne, ale to by oni nezvladli, preto sme tu my silnejsie osobky 😀
moja kamoska mala napriklad taky problem, ze jej muz bol vzdy nauceny, ze ona vzdy vyzera na 100% upravena a on je pre nu neustale stredobodom pozornosti, no a po porode sa to samozrejme zmenilo, jej sa dokonca zdalo, ze na tu ich dcerku ziarli...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre