Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

mishka711
3. máj 2008

annaola no ono by to mali potom spetne preplatit ked dostanu tu medical cart a co musia operovat?chuda male

nadina
3. máj 2008

Anka,
na take operacie su europske formulare, ktore treba vyplnit vopred,
aby operacie neskor uznali a preplatili aj v inej krajine.
Aky formular - to zalezi od toho, v ktorej krajine bude operacia...
ale co sa tyka Medical Card, tak ten pol rok - to si myslim skor, ze je cakacia doba,
niezeby im nechceli dat hned nie? pokial teda splnaju maxim. hranicu prijmu...
My sme na MC cakali asi pol roka a to nam platili len pol roka, kedze potom sa nam prijem zvysil.
Ak je operacia potrebna a neodkladna, tak samozrejme, ze moze byt vykonana aj v inej krajine,
myslim, ze potom ale treba od lekarov potvrdenie, ze v irsku nebolo mozne cakat...
a hlavne - podpisany formular vopred - ale aky a ako...to uz sa treba spytat priamo v poistovni,
nechcem pisat, toto nie su informacie, v ktorych sa moze clovek mylit...

annaola
3. máj 2008

chudatko,ze ak ju nebudu operovat, tak sa jej rozpadnu oblicky,pretoze cast mocu ide priamo do nich. a na slovensku tu operaciu vykonavaju iba tak, ze jej rozrezu chrbatik. Tu v Irsku to robia pomocou akejsi kamery co do nej zavedu zospodu a za par hodin moze ist domov.Ma iba 3 mesiace. ☹

nadina
3. máj 2008

Ach jo, chuda malicke...
tak to treba tlacit na irske urady, nech im to vyjde tu...
ved ked aj poistenie maju tu...
a aj keby nedostali Medical Card, tak maximum, co by platili -
ak su irsky rezidenti, tak je 600 eur za rok - za nemocnice...
(nie GP - ale len nemocnica) a to si myslim, ze nie je az tak vela,
len viem, ake su tu cakacie doby - strasne...
ale viem, ze tu je aj organizacia, na ktoru sa ludia mozu obratit,
ak su presvedceni, ze potrebuju operaciu skor - ako su zaradeni v poradovniku.
Minule som na to natrafila na to na internete, treba vygooglit...

annaola
4. máj 2008

nevies ako sa ta organizacia vola a nejake dalsie podrobnosti, nadina? nedavno boli s malou v nemocnici a prisiel im za to 1000 eurovy ucet, tak sa potesia ked to nebude narastat.ale koncom maja maju ist na konzultaciu s lekarom, dokonaca im aj tlmocnika ponukli,ved predsa to lekarske vyjadrovanie je aj casto aj v slovencine nezrozumitelne a nie este v anglictine.
Akosi sa nam to pocasie pokazilo, z vyletov nebude nic ☹ ,aspon si pekne oddychneme doma pri rozpravkach.
Dievcata, ake rozpravky maju vase deti, a vy, najradsej? My momentalne ficime na Zazracnej pestunke,Bambulke, a z kreslenych zboznuje Tomi Knihu dzungle a Boba Buildera.A samozrejme vsetky filmy a rozpravky kde ucinkuju zvieratka- hlavne Rychleho Stripesa(ked mi chce utiect, vzdy krici ze je Rychly stripes 😀 )

mishka711
4. máj 2008

boze chuda male my mame poistenie vivas health a mysim ze keby sme museli navstivit nemocku tak by sme to mali free no kvoli tomu sme si to davali ale nechcem to ani vyuzit radsej nech je vsetko v poriadku a musime este maleho pripoistit lebo to su riadne palky za vsetko hrozne a to niekedy len klucku na dverach chytis uz si pytaju 50euero my sa dnes chystame o bray do akvarka ale ako sa neviem ete prebrat mali sme grilovacku vcera prili sme o pol 12domou maly zaspal o 10tej tusim chudak to zvladol nevedel zaspat ale tak zase to neni kazdy den

nadina
4. máj 2008

Anka,

a to v akej nemocnici boli? V privatnej? Pretoze ak by navstivili public hospital,
tak tam plati to, ako som pisala, ze maximum, co mozete zaplatit rocne
za hospitalizacie a vsetko co s tym suvisi je okolo 600 eur ROCNE.

Takze predpokladam, ze boli v privatnej nemocnici...?
Alebo obaja nepracuju?
...
Tu stranku zial uz neviem, ale myslim, ze taketo info by snad mohli poskytnut
aj na lokalnom HSE. www.hse.ie
Ak by som ju nasla - dam isto vediet.

nadina
4. máj 2008

Hladam, ale nenasla som,

...len teraz nechapavo krutim hlavou nad touto strankou :
http://www.justlanded.com/english/Ireland/Tools...

xena22
4. máj 2008

Nadi...tak to je sila,nevedela som ze su aj taketo verejne ponuky 😀 ,ale zas kebyze nutne potrebujes oblicku,tak kazdy darca sa rata...ja osobne by som nedarovala oblicku koli prachom urcite,jedine rodine a ak by slo o zivot...
Mimochodom ako sa citis,uz ti je lepsie?Snad nebrusis po tychto strankach ucelne? 😀 sorry ,dnes mam morbidny humor 😒

nadina
4. máj 2008

Xeni,
nie, v pohode.
Pokusam sa len najst nieco pre to male...
nie pre seba. Mne nastastie ATB zabrali,
snad tak aj ostane.
Anka, zatial jedine co som nasla - je tato organizacia,
ktora poskytuje info o cakacich dobach na operacie :
https://www.ptr.ie/Pages/ptrHome.asp

nadina
4. máj 2008

... a vsetkym maminam do pozornosti :
http://www.immunisation.ie

😉

xena22
4. máj 2008

To som rada,ze si uz ok...teraz ma napadlo,v suvislosti s tym linkom co si nam hodila...ze moj maly ma ist v 5 rokoch na ockovanie(neviem presne co) ale ty mas chlapcov zhruba v tomto veku tiez,davala si Vladka ockovat na SK alebo sa da aj tuna???Je to sice az vo februari,ale ak by som musela ist na SK tak by som si to musela naplanovat...

Na tyzden sa odmlcim,ideme na tu dovcu - no mozno mi to neda,na recepcii mame net na mince,tak nakuknem,predsa len som zavislak 😀

nadina
4. máj 2008

Xeni,

prave na tej stranke mas cely ockovaci kalendar pre deti v IRL.
Vladka mi ockovali v IRL - v ramci skoly - dali nam info vopred
a mohli sme vyjadrit suhlas s ockovanim, ktore sme chceli.
Kedze jedno z ponuknutych sme uz mali za sebou zo SK,
tak som dala suhlas len na to, co sme este nemali.
Ak potrebujes ockovanie Xeni, tak staci povedat aj Vasmu GP,
pripadne kontaktovat lokalne HSE.
Niektore ockovania su tu ine, napriklad moj Slavko
mal mat do ukoncenia 3 roku na SK ockovanie,
ktore sa v IRL dava detom az v skole - medzi 4 a 5 rokom...
a este nas teraz caka ockovanie s Miskou...
...
Myslim, ze ockovanie je dobre si dat tam, kde zijeme,
predsa je to tak trosku prisposobene prostrediu.
Co myslim, ze je tu naviac, tak su zimne posilnovacie ockovania...
Tak peknu dovolenku Xeni
😉

mishka711
5. máj 2008

xeni uzite si dovolenku 😉

etuska
5. máj 2008

Xeni,aj ja zelam prijemnu dovolenku,nacerpaj vela energie do dalsich dni 😎 😎 😎

zilka
5. máj 2008

ahojte ste tu este niektora?

mamartinka
5. máj 2008

ahoj ja som tady.co mas novko.

andreab
6. máj 2008

ahojte dievcence,
tak sme opat v Dubline, nemate niektora chut na stretko v centre?..zajtra, pozajtra
pojdeme najskor rano, ked nebude v obchodoch este vela ludi
zelam vsetkym nadherne prezitie tohto lovely summer day

andreab
6. máj 2008

sorry, gorgeous summer day 🙂

mishka711
6. máj 2008

Ahojte andrea ab v akej lokalite ste?my sme v d14 tak keby si to mala blizko lebo ja do centra s malym moc nechodim teda skoro vobec radsej sa prejdem ked sa nemusim tlacit
😉

andreab
6. máj 2008

mishka, my sme v D24, Tallaght, ani ja moc centrum nemusim, len zo dva obchody tu nemame, tak preto tam chcem ist pozriet
chystam sa kupit aj nejaky golfac malej, lebo zatial ju vozim v mothercare travel systeme

mamartinka
6. máj 2008

ahoj andreab.kde ste v talagu.aj ja som v talag aylesbury 13.a

mamartinka
6. máj 2008

baby ktore ste v irsku.nekupi niektora z vas rotoped?

mamartinka
6. máj 2008

baby kde ste?kde sa vytratil talag.

mishka711
7. máj 2008

andreab no tusim mas taky istky ako ja mocca s maother care a aky obchod tam nemate?ved je tam velky shopping a vela obchodou bola som taam sice iba 2krat ale pacilo sa mi dnes sa chystam do dundrum shopingu tak keby si mala cestu 😀

mamartinka
7. máj 2008

baby v irsku.chcem vas poprosit o radu.neviete nahodou oniekom kto by tu v irsku bol autom zo slovenska?cez leto chceme ist definitivne na sk a potrebujeme niekoho kto by nam od tialto dopravil veci neake na slovensko.ak o niekom viete dajte vediet.dakujem.

annaola
7. máj 2008

ahojte,urcite sa teraz vyvalujete na slniecku ako ja.v pondelok sa nam podarilo najst si jedinu plaz kde sme drkotali zubami, tak odteraz uz iba na dvore .. 😀 😀
Tomiho pozval kamarat zo skolky na Birthday party,rozmyslam ako to tu chodi, co vsetko ma priniest, a bude tam asi bezo mna, nie?Bude to jeho prva party 😉

andreab
7. máj 2008

ahoj dievcence, to ale mame kraaaaaasny den

tak Mishka, nemame tu Penneys a tak som tam dnes minula 150E, aj predavacka povedala, ze to je teda hodny nakup 😀
hlavne som kupovala deckam v rodine k roznym sviatkom, nasej par veci, sebe len dvoje letne nohavice
inak som tiez vcelku spokojna so Square,byvame priamo pri nom, tak ked je zle pocasie, travime tam dost casu

mamartinka
7. máj 2008

zesa konecne niektora aj ozvete.andreap kde pri skveri byvas.mozme sa niekedy stretnut ak chces.

andreab
7. máj 2008

mamartinka, priamo, na Tuansgate v apartmane

prave sa chystame do parku za Shopcentrom, tak ak mas cas a chut..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre