Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

cmulinko
19. aug 2011

@marhulka77 tak ako pise jezkomanka.ak nepreukazete original vase rodne listy,tak kopie musia byt overene a osetrene peciatkou bud od notara alebo peciatkou marticneho uradu z vasej obce....teda aspon my sme to tak roboli.

cmulinko
19. aug 2011

@jezkomanka to teda nema ziadnu logiku tie zmeny tem....a co ked niekto rodil doma a zije v irsku s detmi? 😕 ten sa ma nebodaj pchat do sukromnej skupiny o irsku...kde mimochodom je zakaz rozoberat vsetko co sa tyka dietata do skolskeho veku?

nikki713
19. aug 2011

AHojte zienky, v sobotu idem kupit matrac do postielky ( kedze postielku mi da kamoska po svojom synovi ) ale citala som ze matrac je treba kupim novy.. len by ma zaujimalo ci mate nejake skusenosti s akeho materialu by mal byt mattrac..? dakujem

darksky
19. aug 2011

@nikki713 Premna je este kopa casu na pitie cajika,ale urcite budem🙂 a kto ti poradil ake veci mas brat so sebou do nemocnice? A mozes poriadit kde si kupovala veci za dobru cenu?

cmulinko
19. aug 2011

@nikki713 material ani tak nie je dolezity...pravdepodobne to bude aj tak nejaka spongia-ak nechces vysolit nekrestanske peniaze za antialergicke bio matrace...dolezite je,aby sa cikanica nedostala do tej spongie,lebo to tam zacne plesniviet...najlepsie su tie co su pogumovane...da sa to pekne umyvat...alebo potom si davat pozor a na matrac davat gumenu podlozku....ono sa to moze kludne stat,ze babtko sa celkom necakane doriadi na kompletnu vymenu siat aj postelneho pradla 😀

cmulinko
19. aug 2011

@nikki713 a este kym nezabudnem...drzim ti palce,aby si vsetko zvladla na jednicku 😵

cmulinko
19. aug 2011

@darksky na strane 424-425 som par slov napisala k tomu co si zobrat do nemocnice 🙂

darksky
19. aug 2011

@marhulka77 Ahoooj,mne to tiez zacalo pekne ubiehat..Dufam,ze to tak bude cely cas.Ako male, uz zacalo kopat?

darksky
19. aug 2011

@cmulinko dakujeeeem

nikki713
19. aug 2011

@darksky no mala som tu susedku, ktora rodila v maji tak ona mi tak priblizne povedala co potrebuejm do nemocnice.. a presla som strasne vela clankami na internete :D aj tu baby poradili.. :D kazda rada dobraa 😉
no vecicky som vela pokupila v NEXT alebo v ASDE - maju naj lepsi a Naj lacnejsi vyber aspon u nas a hlavne kvalitny 🙂 a mam tu aj kamosku ktora ma 3 rocne dievcatko, ta mi dala vela veci, ktore ani mala nevynosila, ktore dostala a ani nestihla obliect.. 😎 ale aj na nete sa da pekne nakupit... a ty mas kedy termin..?? 😝

nikki713
19. aug 2011

@cmulinko dakujem...zajtra ( uz vlastne dnes, kedze je po polnoci ) idem kupit, tak potom napisem ako sme dopadli :D

darksky
20. aug 2011

@nikki713 Pocula som aj o TK Max,ze maju cely cas krasne a v dobrej cene veci....To ASDE velmi nepoznam,je ten obchod niekde v meste? To ti trosku aj zavidim,ze tu mas tu znamu, urcite potesi ,ked ti moze niekto pomoct. Ja mam termin az 23.02.2012, no snazim sa uz teraz ziskat co najviac informacii ohladom porodu a dietatka 🙂 Ten cas sa ti uz naozaj velmi krati...Drz saaa. Vsetko dopadne super. Onedlho uvidis svoju malinku 🙂

nikki713
21. aug 2011

@darksky no my tu mame ASDU - chodievame nakupovat len tam - ale je to na NORTH asi preto to nepoznas - lebo ja byvam na hraniciach medzi south a north ... je to nieco ako nas kaufland - hypernova atd.. najdes tam vsetko :D no mame aj TK max ale tiez niekedy tam maju dobre veci niekedy nic.. tak isto ako v PRIMARKU - PENNYS.... :D treba vystihnut tovat 🙂
Ja tiez beham po nete a citam tiez vsetko mozne co ma caka, ale si myslim, ze ked mala pride, tak to nejako pojde aj samo - instinkt.. zvladneme... ked to ine zvladli 😉
KOciar a prebalovaci pult a taketo veci sme kupovali u nas v meste mame jeden super obchod HELENA a TOY TOWN... tam ti to aj odlozia a mozes platit tyzdenne, alebo mesacne ako tebe vyhovuje, ze nemusis naraz 😎
ale tak myslim, ze som uz ready to go......... 😀

mitchelstown
21. aug 2011

@nikki713 drz sa 😉 nech vsetko dobre a rychlo dopadne

nikki713
21. aug 2011

@mitchelstown dakujem 😅

nikki713
21. aug 2011

tak zienky, dnes sme s priatelom skladali prebalovaci pult a kociar.. poviem, vam nebolo to easy.. 😒 aspon ten kociar ... co kam patri och... www.eurobaby.ie/BABY_ELEGANCE_BEEP_TRAVEL_SYSTE...
takyto kociarik
http://www.amazon.co.uk/Cosatto-Peasi-Changing-...
a takyto prebalovaci pult :D
ale podarilo sa.... tak uz len si pockat na malicku....

jezkomanka
22. aug 2011

ahojte hlasime sa zo slovenska, je tu strasny hic 33stupnov a ma byt az 37 😒 nas prvy let sme zvladli OK, malinka prespala len pri pristavani si trosku poplackala. viacej sok ma cakal na letisku ked chceli rodny list vanessky. lebo ona ma irsky pas a ine meno ako ja, nechceli verit ze som jej mama :( no hrozne

nikki713
23. aug 2011

@jezkomanka to vazne...?? rodny list..?? uff, ale tak ste stastne docestovali ... to je hlavne... a ste doma... no hlasia vam este viac ako 37.. tak si uzite leto... lebo tu to nieje nic moc.. 😒

nikki713
23. aug 2011

ahojte mamicky... mam malicku otazocku.. od 22. som na materskej... ( maternity leave ) poslala som moje papiere dobrych 7 tyzdnov dozadu.. zatial som ziadnu odpoved nedostala( iba nejaky papier ktory ma moj zamestnavatel potvrdit ze som tam pracovala atd atd.. to vsetko moj sef vyplnil, potvrdil a poslal 12jula ).. tym padom som bez prijmu ( zatial len prvy tyzden )...
ma niekto skusenosti s materskou... dufam, ze tie nezaplatene tyzdne potom dostanem...lebo este par takychto tyzdnov a neviem neviem.. treba platit ucty .... a tak 😒
vrr urady... 😢

ladywitch26
23. aug 2011

@nikki713 na tvojom mieste by som tam zavolala. mozno to stratili, mozno im cosi chyba, ale ak si od nich nedostala vobec nic, tak ta asi ani neeviduju. doplatia ti to spatne,to sa neboj, len tam volaj, lebo cosi nebude v poriadku

nikki713
23. aug 2011

@ladywitch26 pisala som im dnes este mail.. ze vsetko potrebne co odomna chceli uz som im poslala.. tak som zvedava... a ak nie tak zavolam im 😉

petronuska
23. aug 2011

@nikki713 U me to trvalo asi dva mesice, nez jsem od nich neco dostala, ale prislomi aspon vsechno zpetne. Akorat clovek proste pocita s nejakym prijmem kazdy tyden a pak jak to nevychazi, je to horsi. Ale neboj, urco to bude ok. 😉

@jezkomanka u nas bylo neco podobnyho, ale nastesti jsem mela kopii RL. Ale v Cr jsem si maleho nechala dopsat jeste do sveho pasu, kdyby nahodou. Pak uz nic nemuzou rikat.

nikki713
24. aug 2011

@petronuska to ani nesranduj - 2 mesiace...??? bez penazi... och... sak ja zijem sama.. vsetky ucty, auto vsetko platim 😒 Dnes mi akurat dosiel mail od nej , ze nic im neprislo, ze ak mozem mam im to hned prefaxovat a e to vyriesi.. tak dufam 🙂

petronuska
24. aug 2011

@nikki713 tak dobre, ze vis tedka, ze jim nic neprislo. Tak si myslim, dle toho, co ti psala, ze ti to vyridi snad co nejdriv 😉

cmulinko
24. aug 2011

@nikki713 teda uz som par krat matersku vybavovala,ale mne prisla materska okamzite hned prvy tyzden...vzdy mi chodi pondelok a nikdy som nemusela riesit ziadny problem...dufam,ze sa ti to cim skor vyriesi,lebo veru peniazky je vzdy kam dat.

nikki713
24. aug 2011

tak som to odfaxovala a dnes mi prisiel uz email, ze vsetko im doslo a od pondelka budem dostavat peniazky 🙂

petronuska
24. aug 2011

@nikki713 Super, tak to slo rychle :o) Ted uz jen preju, at se miminko krasne vyklube a hlavne at je vsechno v pohode pro vas oba 🙂

mitchelstown
26. aug 2011

@nikki713 uz to mas za chvilocku, utekato, my mame dnes 3 mesiace a ani neviem ako to ubehlo. Kazdy tyzden od narodenia som si hovorila: zajtra bude lepsie 😀 a obcas si to pripomeniem aj dnes 😉

antigua
26. aug 2011

Ahojte zienky v Irsku. Potrebovala by som radu 🙂 Nemate niekto kontakt na dobreho gynekologa (vraj polskeho) v Dubline? Urcite sa to tu niekde uz aj spomenulo, no nejak to nedokazem vycitat z tych 430 stran. Viete mi povedat kolko asi stoji 1 navsteva vratane ultrazvuku, pripadne co vsetko obnasa a ci sa treba nejak vopred objednat, alebo treba odporucanie od GP?
Dakujem.

bridget
27. aug 2011

@antigua Ahoj, ja chodievam do Medicusu a uplna spokojnost. pozri medicus.ie 🙂 Zvykla som chodit k Monike Antepowitz, vzdy som bola spokojna, teraz pred nedavnom tam nebola a surne som potrebovala tak som skusila aj Dr. Kuczeru a tiez nesklamal, velmi mily doktor. Takze kludne k hociktoremu, su dobri. Za vysetrenie sa plati 80E, za ultrazvuk tiez 80E.Objednat sa treba, tel. cislo najdes na web stranke. Od GP nepotrebujes nic. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre