Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

zdenkam
25. jan 2010

tak mne to vypisovali v praci a presne mi to tak vyslo ako som si to vyratala.

No za pasasom to musi byt ina fuska. Ako mne nukali stolicku ale to je taky nezvyk obsluhovat na stolicke a tak.
Ale ani vela sediet Tixi nie je dobre, tak aj chybat sa treba. U mna akurat nohy dostanu zabrat.
Oddychovat moc nie, nezabudaj ze mam doma jedneho draka a v tom case asi uz aj odpoludnajsi spanok prestane, ale zbozne dufam, ze nie. 🙂

Ja sa tesim ze kazdu chvilu uz pocitim to motylie steklenie. Sranda clovek by si myslel, ze to druhykrat uz nebudem tak prezivat, ale po tom potrate asi este viac. Je to take vytuzene.

A dnes sme mali krasny den, vyletovali sme vo Wat. Maly sa vyhral 2 hodky na ihrisku tam. Ja to ihrisko mam rada, krasne drevene. Poobede sme dosli domov, navarila spageti carbonara, dala maleho haji, upiekla tie cupcakes na ochutnanie, maly vstal o 4 isli sme na cerstvy vzduch a do Brandon hotela na drink. Tatko si dal po x mesiacoch 2x guinness a ja capuccino asi po roku /ja kavu nemam rada a jej odvary/. Maly sa tam vybehal, sedeli sme pri kozube s ohnom, vyhriievali sa. Ani domov sa nam nechcelo.

Inak sme prave v tom hoteli mali svadobnu hostinu a ja som bola prekvapena aku pozornost nam venovali. Teda bolo to dinner svadobne, ale krasne nam venovali mensiu spolocensku miestnosti, nadherne urobili okruhly stol s vyzdobou a este aj cerveny koberec mi chceli na vstup do hotela natiahnut, ale to som odmietla, taka pozornost mi nesedi. A potom nam dali special rate na honeymoon apartment. TAk kym rodicia nocovali u nas v dome, my sme mali svadobnu noc v hoteli. A dali nam to 5O percent free. TAkze namiesto 2OO sme platili 1OO. Jaaaj, to by som mohla kazdy den. Som si tak dnes zaspominala. SAk o 5 dni budeme mat prve vyrocie svadby.
A Petr ma zajtra 34, a kedze odmieta darceky kupim mu organic wine. On je velmi na organic potraviny 😉

Tixi, ani sme sa nedohodli s tou kamoskou, jej koncila 2 rocna materska s prvou dcerkou a chcela druhe tehu kym jej skonci materska a sranda otehotnala v poslednom mesiaci pred koncom tehu. Niektorym zenam to planovanie paradne vychadza, vsak? 🙂
Ja taky macher v tomto nie som.Ale pri tomto tehu viem od prveho dna kedy som tehu, lebo sme sa fakt snazili. Po tom potrate ma to tak este viac nakoplo ze som o to vytuzene dietatko prisla. Takze na den presne viem, kedy som otehotnela. Sranda, pri Patrickovi som nemala paru.

catalin
25. jan 2010

baby, vybavujem papiere na zapis malej do osobitnej matriky. irsky rodny list ma byt vybaveny appostilou. robia to aj v Corku ci len Dubline? lebo v Corku tu mame dept. of foreign affairs, aj to maju v zozname sluzieb, ktore poskytuju... ale bude to nasa ambasada akceptovat? nechcem si urobit zbytocny vylet do dublinu, predsa len to bude prva velka cesta pre malu...
preklad RL si mozem urobit sama takze pohoda..
platne osvedcenie o statnom obcianstve SR, to znamena pas alebo obciansky??
a ake osvedcenie o slovenskom statnom obcianstve dietata???to odkial mam zobrat? co tym myslia? 😝
jaj ako ja mam rada tu slovensku byrokraciu...a uz vidim tie tety na uradoch, ked budem vybavovat prispevok...to sa budu tvarit ako keby z vlastneho davali, ze co ja tam chcem, ved zarabam tazke prachy, tak idem slovensko osklbat...no to zas bude zabava 😝 😝

janec79
25. jan 2010

tinka: takze stale nic????? Kazdopadne sa den D blizi, drzim palce nech ste uz co najskor 1 + 1 a nie 2 in 1 🙂)

ladysparky: Ta farba kocika je uuuuuuuuzasnna, mna ludia obcas pristavia, ze jeeej, ake pekne kvetinky, ale to sa s tvojim neda ani len porovnat. SUPER!!! Tak nech posluzi, pozeram, ze ty budes tusim na rade po tinke, takze uz sa to aj tebe krati. Sranda kamerovat brusino v poslednych tyzdnoch – ako keby je tam nejaky votrelec ze??!! 🙂)

laura: pekne vitam buduca maminka. Ja som na konikovi len mozno 1,5 mesiaca a normalne sa tesim na kazdy den, ked si mozem precitat, co ma ktora nove....Inak ja som v podstate cele tehu bola v irsku a mne gp robievala prehliadku aj zospodu, ci je krcok ok, neviem, mne to prislo normalne. Ale inak doma som bola v 10,16 a 20 tt – doma robia trosku viac krvnych testov ako v irl, tiez kvoli triple testom som bola a aj na 3D sono. Tu v irsku som mala 1.sono v 14tt – aj to bohuzial sa na mne akurat zaucala sestricka a vypocitala mi termin porodu o 1,5mesiaca neskor ☹ bola som sklamana.

tixi: ja mam hniezdo, aj obliecky z rajdeti.sk

zdenkam: haha, takze nakoniec nechcete vediet pohlavie?? Och, ja som to fakt neolutovala, jasne, ze sa budete hrozitansky tesit bez ohladu na to, ci viete pohlavie alebo nie, ale podla mna o to viac budete s napatim ocakavat-tak je to eliska alebo.........
takze lemon cupcakes???? hmmm, sladke som este neskusala...mozno cez wkend, lebo cez tyzden sa tesim, ze mozem byt aspon nejake 3 hodky s enkou...

zdenkam
25. jan 2010

Catalin, hej v Corku to tiez v pohode mozes. Znama to robila cez Cork
Ten rodny list musi byt uradne overeny, teda aspon na slovensku, tam chcu peciatku od registrovaneho prekladatela.

Platne osvedcenie o slovenskom obcianstve? A to co ma byt?
Sak ako mas mat platne osvedcenie. To ako svoje? TAk potom jasne ze pas alebo obcianka.
Ja si nespominam zeby som take cosi mala. Ale sak nic ine to byt nemoze.

Janec, hej nepovieme si pohlavie. Chcem to zazit inak ten prichod na svet. Chcem to caro. Ze Eliska ci Jakub?
Rozhodnute. A vsetci budu napato cakat so mnou. 🙂 A potom zavolam domov a ze mate vnucku ci vnuka. Kym pri Patrickovi volal tatko ze mate na světe vnouka pani Maksimova. 🙂 Sranda, stale si neviem predstavit ako to vravi nasim.

A ladysparky, vyraz ze votrelec je presny. Sa pamatam jak to bolo cele spicate podla toho kde otocil ritku ci hlavku? Nikdy mi to nebolo jasne. Alebo ako sa muzovi nepacilo ked som mu zatlacila nozicku a on ju hned stiahol. Petr mi vraviem, to mu neroooooooooooob.

Pisala som vam ako ma minule dojal, ze sme citali, ze dietatko uz citi a on na to, ked ma cosi zabolelo vravi: Ja nechcem, aby tam v brusku plakalo. Kde sa to v tych muzoch zrazu berie taky jemnocit? 🙂

star444
25. jan 2010

kacenkalm a kedy si na socialke povedala, ze si tehotna? som z toho trosku smutna, ze nemam narok na matersku, hoci som tu odpracovala 3 roky, ale nevadi. a musis si stale chodit pre peniaze na postu, alebo ti ich mozu posielat aj na ucet? myslim potom ked sa ti uz narodilo babetko. dakujem

ladywitch26
26. jan 2010

catalin, vybavis to v corku v pohode, ja som to tam dokonca postou posielala. 20€ poplatok treba na to. inak ten rodny list musi byt fakt overeny, uradna okruhla peciatka tam musi byt.to vies, ta slovenska byrokracia... 😝 ja dam pri druhom radsej irsky pas spravit kvoli tomu. aj stanke som chcela, ale mesiac do troch rokov mi chybal.

zdenkam
26. jan 2010

My to tiez tak ideme riesit ladywitch, teda chcem dvojite obcianstvo.

Baby hodila som do albumu nadej fotecky tej vcerajsej kupy,ze 5 dupaciek za 1 euro, ak by bolo dievcatko. Tak kuknite ako som vyhodne kupila. 😀

Dnes ma manzel 34, planujem oslavu podla jeho predstav, ideme do Castlecomer dicovery park je to za Kilkenny 7O km odtialto a je to les, jazero aj detske ihrisko vsetko spolu. Zabalili sme teply caj do termosky a urobili sandvice. Vyrazeme.
Takze dnes som sa vzdala Mt group, ale sak ma narodky a nech zavyletujeme, v lete sa mi nikdy na dlhe vylety nechce, lebo nemam chut minat krasne vzacne slnecne dni cestovanim niekam vyse hodiny daleko.

K tomu posielaniu peniazkov na ucet, mne to pred vyse 2 rokmi robili cely rok, ale teraz po novom uz to zrejme nehrozi.
NO hej star, materska nehrozi, kedze ked na nu nestupujes musis byt v pracovnom pomere ☹ . Ani v sr by si ju za danych podmienok nedostala, zial.

tixi
26. jan 2010

dobre ranko 🙂
dnes ma caka poradna v nemocnici, tak som zvedava ako to bude prebiehat, ale uz som aspon pripravena, ze lekar sa mi bude venovat tak dve - tri minutky, aspon na prvej poradni to tak bolo 😖 dnes sa vsak nedam oblbnut a poviem, ze chcem aj scan, lebo vtedy argumentoval tym, ze mi ho predsa robil moj GP tak naco
skusim sa opytat aj na tu poukazku kvoli balicku z lekarne pre buduce mamicky
dnes sa moj muz rano prebudil, ze mal 2x za noc ten isty sen, ze mal strasnu havariu, vraj naspal v noci tak 3-4 hodiny, tak ostal radsej doma, lebo bol vystraseny ako mala srnka...sefa ma totiz na dovolenke v Thajsku tak robi sam, je sice dobry sofer ale vraj ma nejaky cudny pocit, tak teraz dospava co v noci zameskal

arian
26. jan 2010

Ahojte, som tu nebola par dni. Mali sme pokazeny notebook, teraz nastastie ide, tak uvidime kolko mu to vydrzi.

Idem vas precitat co ste popisali, je tohho dost 😉

Krasny den, papa....Tixi tazka noc ☹ , aj ja by som iste zostala doma. Sa ani necudujem, ze sa zlakol a nikam nesiel... tak nech ti to dobre dopadne v nemocke a vidis drobca.
Ahojte.

tixi
26. jan 2010

inac dik za radu na tu stranku rajdeti, maju tam fakt super ceny na tie hniezda a kedze ja chcem 3 sadu ani si neviem vybrat ktoru, tolko ich tam je 😅 maju tam vsak jednu kde je na potlaci zirafa a zirafu budeme mat aj vyrezanu na postielke tak vyhra asi ta 😀

mishka711
26. jan 2010

zdraviim baby co ste vybavovali prispevok pri narodeny dietata potrebuju dnes somin volala co presne odomna chcu kedze v kazdom meste ine ale ze potrebujem im predlozit potvrdenie ze som nedostala ziadny prispevok dokonca ony myslia aj to co uz od januara zrusili to early child .....viete mi poradit ako to ziskat>>dik snad to vybavim lebo pri malom som to nevybavila kuurna 😀

tinkadublin
26. jan 2010

Ahojte baby, tak vidim ze uz sa zacinaju vybavovacky 😉

Mishka no asi fakt kazdy urad ine chce, mne povedala rovno ta moja uradnicka na socialke, ze tu v irsku to nie je, takze mam pravo zo slovenska atd.. takze ani ziadne potvrdenia nepotrebuju.. no ale radsej si chcem vybavit tiez, len pre istotu, ak by som natrafila na inu zienku, tak baby radte odkial to zohnat 😀

Janec no este stale nic.. malemu sa tam paci jednoznacne 😉 vcera nam taku show robil v noci az sme nechapali s drahym jak sa tam este moze tolko krutit, moje brusko ani nebolo brucho, take tvary vyrabal maly ze sme len kukali 😀

tixi ta stranka rajdeti.sk je super, ja odtial mam aj fusak aj zavinovacku a nepremokave plachty do postielky, inak ta zirafova suprava bola moj jednoznacny favorit, ale nakoniec som z tej druhej stranky supravu scarlett - afrika, lebo je to take pekne farebne so zvieratkami, tak som rada 😉 a tiez som objednavala 3-set + samozrejme vyplne vankus a paplonik a + plachtu s volanom, a aj na fakture mam ze 3-set, ale poslali mi 4-set, takze mam aj baldachyn, len nemam pren konstrukciu.. a tak zas kvoli konstrukcii nebudem platit postovne do irska, a podla mna je to aj tak zbytocnost, lebo len zachytava prach, vyzerat to vyzera pekne, ale si myslim ze to je neprakticke tu v irsku, kedze az tak nepali slnko ze by si potrebovala tienit.. 😉

Zdenka tak si uzite vyletik s drahym a ze vsetko najlepsie 😉 mna sa akurat dnes pytal drahy co by som rada na narodky, tak som ho hned zrusila nech sa neopovazi nic kupovat, jednak na to nemame, a jednak najkrajsi darcek uz bude na svete o chvilku, aj ked trosku skorsi.. a ved aj tohto drobca mam predsa od manzelika 😀 😝 takze on mi uz dal moj darcek, krajsi som si nemohla zelat 😉

janec79
26. jan 2010

caute baby,
kratim si tie moje nekonecne prestavky v robote, tak reku nakuknem, co nove na koni 🙂

zdenkam: tak blahozelame manzelovi, dufam, ze mate pekne pocko-my tu v robote mozeme len snivat o vylete.....

tixi: ja mam zirafkovu supravu z rajdeti - no aka nahodicka 🙂 🙂 , ja som objednala aj vreckar - super vecicka- vsetko podstatne po ruke.

tinkadublin: mne moj manzelik stale dlhuje darcek z mojich narodenin z r.2008-mali sme totiz ist mrknut do svajciarska - vsetko bolo premyselene do detailov - vlacikom cez hory..hmmm.... no proste parada, ale zistila som, ze som tehotna, tak sme nechceli zbytocne letiet....Tak som mu povedala, ze mi kludne moze dat tento rok aj 2 darceky 🙂 🙂 🙂 Ervin bude bez debaty darcek no.1. A co ti povedal dr naposledy??? Pamatam, na mojej poslednej poradni (v piatok)mi dr povedal, ze na 99% sa uz na dalsi tyzden neuvidime, aj tak bolo, mala sa v stredu narodila.

arian: uz si docitala?? 🙂 co mate nove?

janec79
26. jan 2010

Baby, nemate znahodou niektora skusenost-potrebovali by sme poradit: manzel si robi kurz, aby mohol byt instruktorom na nakladne auta. Je to financne dost nakladne a niekto mu vraj spomenul, ze by si mohol poziadat o vratenie casti penazi. Musel absolvovat urcity pocet jazd-kde jedna jazda je 400eur, plus zabookovanie auta na skusku okolo 250eur, 3 skusky, kazda 200 eur…proste uz ho to stalo veeela penazi. Nemate niektora skusenost, akym sposobom by sa aspon nejaka cast dala ziskat spat, nie som si ista, ci cez tax office…dakujem za kazdu radu

tinkadublin
26. jan 2010

janec no skor by som sa skusila opytat na FAS, vacsinou oni podporuju take veci ze navrat do prace, alebo zvysenie kvalifikacie kvoli praci abo cosi take.. skus sa tam popytat.. ine ma nenapada..

No vcera gp povedala ze uz je maly engaged quite low, lebo srdiecko ked mu hladala tak riadne nizko, tak povedala ze asi do konca tyzdna, ale nie je to na isto.. babatko moze byt tak nizko este aj dva tyzdne 😅 takze nic rukolapne nepovedala.. no ved uvidime, ked nie tento tyzden - kedze este mam 2dni do terminu - tak v pondelok mam kontrolu v nemocke, tam mi snad povedia viac.. ale inaksie uz ked sme pri tych zmenach tak som zacala mat taky husty zlty vytok ze az.. tak neviem ci to bude nejaky zapal abo len ta zatka sa pomaly zacina uvolnovat, no neviem.. ale nic ma neboli, ani to nesvrbi ani nic, len sa citim dajaka mokra neustale, tak sa snazim presvedcit samu seba ze sa to uz blizi 😀 ale zatial ziadne bolesti, aj tie krize co ma boleli minuly tyzden, tak teraz nic.. boze brala by som keby uz zajtra sa maly volal na svet 😝

tinkadublin
26. jan 2010

inak nad tym vreckarom som aj ja rozmyslala.. ale nakoniec som to nechala tak, ze vsak uvidim, a ked bude treba tak objednam 😉 abo pozriem tu nejake tie cot tidy, lebo s postovnym zo sr by ma to vyslo na tak isto..

kacenkalm
26. jan 2010

star444,ja si chodim na postu pre peniaze,na ucet uz socialku neposielaju,ale child benefit ano,ak chces.ja som povedala na socialkne ze som tehotna,tusim v stvrtom mesiaci a v pohode,oni vlastne s tym nic nemaju...ked som bola asi v siedmom mesiaci,tak si ma zavolali z FASu na pohovor,a ponukli mi nejake prac.prilezitosti,ale kedze som uz mala necele tri mesiace do porodu,nemalo to zmysel ist niekam robit,i ked kvoli maternity benefit by sa to hodilo 🙂

arian
26. jan 2010

Ahojte!

Janec docitala, a kym som sa dostala na koniec, zabudla som co bolo na zaciatku 😀 a vy ako? V skolke uz fajn?

Laura veru mas pravdu, mne tu tiez baby tak pomohli. Aj co sa tyka papierovaciek a aj mi pomozu ked mi je tazko. Super mat takuto moznost a spoznat tu ludi, ktori su na tom podobne bez rodiny, znamych... a podrzat jedna druhu 🙂 .

Kacenka, Ladysparky pozerala som fotecky, peknuckeee.

Tinka ty uz sa nevies dockat, neboj ked bude drobcek pripraveny, vypyta sa na svet. Som na teba myslela... urcite to budes mat rychlo za sebou a drobca v naruci.

Zdenka, tak vyletujete..muzickovi vseetko najlepsie.

Tixi tak ako v nemocnici?

No koncim, lebo peciem strudlu, tak musim bezat. Ahojte.

tixi
26. jan 2010

tak a som z nemocnice doma, prebehlo to celkom rychlo, doktor mi prehmatal brucho a popritom zaucal este nejaku zensku, ktora si to odskusala tiez, no ale tomu mojmu babatku sa to zjavne nepacilo, lebo sa zacal natahovat a vypulil na nich zadocek 😀 pocula som ako mu bije srdiecko a vraj je vsetko o.k., len sa cudoval preco mi minule nespravili scan tak som sa musela ist na ine poschodie objednat a vraj az 12.2 o pol siestej vecer, ani tam nepojdem ved aj naco, pred odletom musim zbehnut po potvrdenie do lietadla k GP tak toho maleho chrobacika uvidim aj tak 😉

informovala som sa aj na ten free baby bag, tak najprv mi jedna irska sestricka povedala, ze ona o nicom takom netusi, ale nedala som sa odbit a sla som na recepciu za jednou spanielkou a ta mi dala tu poukazku 🙂
kukla som do albumu ladysparky, ktora to ma odfotene, ale mne tam vela veci chyba, ako napriklad ciapocka, olej, prsne vlozky a este nejake vecicky, ale aj tak ma to potesilo

zbehla som aj do mothercare, ze kupim od Aventu ten Newborn starter set, kde su 4 flase, cumlik a kefka na cistenie v akcii za 19,99 ale uz nemali, vraj koncom tyzdna ☹
catalin, ty si si kupila ten microwave steam steriliser od Aventu?

janec ja si tiez myslim, ze by mu to skor mohli preplatit na FASe, mozno by im najlepsie bolo najprv napisat informacny e-mail ci to vobec preplacaju, aby nevedeli, ze sa jedna o cudzinca a potom tam uz ist na istotu, ze na to ma narok
sranda, ze mame podobny vkus, kedze sa nam paci ta zirafkova suprava 🙂 len neviem aky rozmer si mam objednat, ci ten vacssi ale ten mensi, lebo podla toho musim kupit aj paplonik a vankus

tixi
26. jan 2010

jaj a este som zabudla, dnes ked som bola v nemocnici tak som videla ako priviezla zachranka nejaku maminku s cerstvo narodenym babatkom, asi to na nu prislo a porodila doma, ale bola urcite stastna ako blcha, hoci vyzerala trosku este stale vystrasene
a este otazocka, kolko potrebuje take babatko tych flasiek?ja viem ta mamina ktora koji ich az tolko nepotrebuje, ale aj tak aspon orientacne 🙂

catalin
26. jan 2010

tixi, kupila som a bola to kupa storocia, ze ja som to nekupila skor...jednoznacne to kup. a k flaskam ja mam 3 male 125ml, a 4 velke 260 ml, aspon nemusim kazdu chvilu vyvarat...

tixi
26. jan 2010

no skoda, ze som dnes nekupila ten sterilizator, mali ho za 28 eur a k tomu dve flasky a cumlik zadarmo, na Slovensku ten strerilizator stoji 34eur ale ziadne flase a cumlik k tomu nie je 😒

zdenkam
26. jan 2010

Babenky, Castlecomer paradicka, krasny cesta lesom, 2 jazera, detske tematicke drevene ihrisko na temu banictva, lebo tam boli bane v Castlecomer, hodim fotky ne net az sa bude dat.
Sa tam na jar zas vratime. Som rada, zas sme objavili dalsi nepoznany kusok Irska.

Tak Miska, to ti neporadim, podla mna ti to uz neposlu potvrdenie o tom ze neni ECS, sak urad by mali zrusit, ak nie je taka davka. Predtym tam bola osobitna sekcia na tu davku, kde som ja pisala a posielali mi to potvrdenie odtial.
Skus sa dohodnut na cestnom prehlaseni. U mna to minuly rok preslo, lebo debilny urad napriek styrom upozornenim nic poslal.
A ako ti moze irsko potvrdit ze tu nejaka davka neni, ked o nej nema ani paru. Sak to je tiez na hubu, to ako si to predstavuju.

Ja som po 5. mesiaci pre male potrebovala na striedacku 2 flasticky, z ktorym manzel daval odstriekane materske mlieko, ked som bola v praci. Ale ja som sice v praci 8,5 hod ale po 5 hodinach som na 4 hodinovu pauzu doma.

Tixi, mam zakaznicku v praci, ktora rodila svoje 3 dieta na parkovisku pred nemocnicou v aute, uz to nestihla do vnutra.
a dnes vecer vam este napisem napisem priebeh dalsej zakaznicky, ktora rodila pred1O dnami vo Wexfordskej porodnici 3. dietatko, ale som sa chytala za hlavu. DAli jej sleeping tablet.
Tak sa teste na zaujimavu story. 🙂

Tinka, tak to asi fakt uz do konca tyzdna bude, myslim na Teba.

verca8888
26. jan 2010

Ahojte baby, som v tretom mesiaci, byvam nedaleko od Corku. vie mi niektora poradit nejake dobre obchodiky s vecickami, kociarikom atd pre babetka? alebo ak by niektora z vas chcela nieco predat? dakujem velmi pekne

zdenkam
26. jan 2010

A ladysparky, fakt nesmierne originalny potah kociarika. Ten kvietok sa mi fakt paci. Si ma tak nakopla, kupim doma margaretky take male co su ako dekoracia na saty a ozdobim si tu nebovo modru na tom xlandri co som si kupila. Doda to tomu smrnc.
🙂

tinkadublin
26. jan 2010

Zdenka tak normalne zavidim v dobrom 😉 ze tam mate naokolo tolko krasnych miest kam mozte ist. To my vzdy ked sme mali moznost ze drahy mal volno tak bolo brutalne pocasie abo sme mali ine veci na praci..

Dakujem baby ze na mna myslite, my uz vsetko mozne robime aby sme to urychlili.. Hore dole po schodoch, chodime s drahym na dlhe vecerne prechadzky, dokonca som vcera hrala s drahym futbal v zahrade 😀 samozrejme s mierou aby som si nieco nenatiahla ani neublizila malemu 😉 este viac sexu zaradit a bude 😀

tinkadublin
26. jan 2010

Zdeni a na tu story som hrozne zvedava! Wow ze sleeping tablets!

laura_cork
26. jan 2010

Janec, dakujem za privitanie, uz sa pomaly zacinam stavat zavislou na tomto ''konicku''🙂 Pozerala som fotky, malicka je rozkosna na tych fotkach🙂)) Budem musiet aj ja zhodnotit tie prehliadky na SR, ked kazda z vas takmer chodi. Aj ked stale v kutiku duse dufam, ze aj ti Iri sa vedia dobre postarat a ze vsetko bude ok. A to, ze tu uz tolko slovenskych dievcat odrodilo, ma len utesuje. Tu v Corku je krasna nova porodnica a pocula som na nu len same chvaly!!! Uvidime po dalsej prehliadke GP a prvej v nemocnici.

Tinka, vela stastia, nech to mas co najskor za sebou a ked sa malemu nebude chciet vonku, tak vam nic neostava len, sexovat sexovat sexovat🙂 neviem sice na kolko sa to da uzit s takym velkym bruskom, ale bohvie ako to bude po porode...tak este kym sa da🙂

tinkadublin
26. jan 2010

Laura no veru po porode tak skoro sexik nebude 😀 inak ja som nechodila na sr na prehliadku, vyslo by ma to drahsie s letenkami ako ist tu k polke do medicusu. Ale aj tam som bola len 2x - prvy krat v 6 abo 8tt uz nepamatam presne na potvrdenie tehu a ze ci nie je mimomaternicove a potom v 19tt na kompletne gynek.vysetrenie a scan kde nam uz povedala pohlavie 😉 takze je to na tebe, ja som radsej tie peniazky minula na maleho ako na letenky, ved ked tu takto rodia ini mozem aj ja 😉 ale samo je to na tebe!

tixi
26. jan 2010

vitaj verca 😉 no to ti skor budu vediet poradit ostatne baby, ja viem len o mothercare, maju aj internetovu stranku ale nie je tam vsetko, ovela viac je toho v obchode, podla mna maju urcite nejaku predajnu aj v Corku
tinka skus si dat teplu vanu, moja mama ma tiez prenasala, tlacila som ju uz aj na pecen tak chudatko ozltla a mysleli si, ze ma azda zltacku, ale teply kupel zabral a uz som sa drala na svet 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre