Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

ashley
26. júl 2007

Ahojte.
Tak to mate pravdu, tie zlavy su fakt sila. Isla som si kupit nejake pekne veci na dovolenku a skoro som vykrvacala 😀 😀 😀 A tiez si myslim ze niektore si nikdy neobleciem 😝
Dnes mame 8 tyzdnov a ideme na ockovanie. A na buduci tyzden som o takomto case uz na Slovensku.
Benabianka mate to fakt daleko do Dublinu ale zato to tam mate krajsie.

benabianca
27. júl 2007

to uznavam,ze je to tu krajsie,len ta cesta nas ubije s detmi,ked cestujeme.Aj ja by som isla zohriat sa na chvilu na Slovensko,uz mam tohto irskeho pocasia plne zuby.

lenka78
30. júl 2007

Ahojte,juj,ale sa to tu rozbehlo.Nebola som tu tyzden,lebo bol Lubko doma na tyzden,no vcera nam odletel. ☹ Ked prisiel na stanicu v Kosiciach s vetrovkou,tak mi bolo do rozpucenia. 🙂 Zazival teplotny sok.Cely pobyt,aj vecer konstatoval,ze je neskutocne horuco,lebo v Ie je cez den tak,ako u nas v noci.No dnes konecne prsi,no pocas tyzdna sa to ma oteplit,tak uvidime,ci nemame po lete.A mam novinku,po upenlivom hladani mame letenku na 22.9.!!!Je to neskoro,no aspon stihnem v rodine svadbu a uz ma tam bude cakat auticko.Len neviem,ci nesposobim ihned havarku,ked som privyknuta na druhu stranu!Oslavili sme aj o tyzden skor Chrisove narodky,aby neboli bez ocka.
benabianca,s Lubkom som uz poslala gumaky,tak uz len prsiplast.Kocky,ulahcili ste mi balenie,zbalim iba Chrisa,ved ja nepotrebujem nic,ked tam je vsetko take lacne. 😀
Je mi trosku smutno,ze ste vsetky tak daleko,no poniektore pri sebe.My budeme zatial pri Wexforde,lebo Lubko tam ma najblizsie stavby,lebo aj jeho po okoli presuvaju. 😒

ashley
31. júl 2007

Ahoj Lenka. Myslim, ze`aj ja budem vypadat komicky ked vo stvrtok pridem na Slovensko v rifliach a bunde. Ale aj tak sa neskutocne tesim.
Chrisovi prajeme vsetko najlepsie.

lenka78
31. júl 2007

Zajtra vraj bude uz zase slnecno,takze sa 'tesim'.
ashley,diky,Chris ma 2.8. 3 rocky.No nechape,mysli si,ze moze mat narodeniny aj on stale,ked ma niekto oslavu.Chce jednoducho aj on darceky. 😀

benabianca
3. aug 2007

Lenka-vsetko najlepsie Chrisovi k narodeninam,vcera som nestihla napisat,ale myslela som na to.
Zase sa nam pocasie pokazilo,bolo pekne az 3 dni.Ale aj tak budem musiet ist von do dazda,ak chcem aby mi Ben poobede spal 😒 .Doma sa mu nedari a nedari zaspat.Lenka-je pravda,ze nahorsi vek je 2-3roky?Ak mam trpiet to,co Ben stvara uz teraz cely rok,tak budem do roka asi sediva z neho. 🙄

lenka78
5. aug 2007

Dakujeme,dakujeme.benabianca,neviem,ci je to fakt,ze okolo 2-3 rokov je najhorsi vek,no niekedy je to fakt tazke.Velmi by ma potesilo,keby sa to uz iba lepsilo,no neverim tomu.Kamaratka pocas 6 rokov svojej dcery tiez tvrdila stale,ze prave prechadza nejakym obdobim,no teraz ma 7 a je stale rovnaka.Takze neviem.Niekedy sa mi zda,ze su dni,ze sa to iba horsi,potom je to chvilu ok,no potom som odznova tam,kde som bola.Neviem ako ty s Benom,no moj Chris niekedy nevie urcit,kedy sa hrame a kedy sa to nehodi.Aj v skolke si s nim velmi neporadili,takze som skor za to,ze kazde dieta je ine a obdobia su uplne okrajove.Ked mas pokojne dieta,tak tie obdobia ani nevnimas.Jednoducho musime najst sposob ako na tie nase deti.Mne sa to este nepodarilo 🙂

lenka78
5. aug 2007

skoda benabianca,ze tu na seba nikdy nenatrafime,aby sme si trosku ihned poodpisovali 😵

lenka78
5. aug 2007

dam tu temu:ako by ste vyriesili napr.dieta sa vam rozbehne do mlaky,spliecha sa tam,a ked ho chcete odtial vybrat,tak sa zabava,smeje,uteka okolo a kope vodu na Vas,aby ste aj vy mohli byt mokri.To sme robili v Brekove na dvore v bazene,bola to zabava,no nepochopil,ze teraz je chladno,nema plavky a voda je z kaluze. 😀

benabianca
5. aug 2007

lenka,nie si tu nahodou?

ashley
5. aug 2007

Ahojte babenky. TAk sa hlasim zo Slovenska. Prve dni sme tu mali pocasie ako v Irsku, ale dnes sa konecne vycasilo, tak sa vytesujem. Vzhladom na to, ze bolo chladno, tak to aj maly zvlada dobre a nastasie nie je chory... a dufam ani nebude.
Lenka tak to neviem, tazka otazka 😀 😀
Ale ak sa tu vyriesi, tak mi pomoze v buducnosti. Ale porozmyslam este.
Prajem vam pekny dnik. Zatial papa

benabianca
5. aug 2007

ashley-tebe je dobre,ze sina Slovensku,ja toto pocasie uz neznesiem,dnes zase lialo uz od rana,tak trcime len doma

ashley
5. aug 2007

Juuuj tak to ti nezavidim, ja som uz potrebovala slniecko bo som mala vybite baterky ( ja totiz fungujem na solarnu energiu) 😀 😀 😀
Dufam, ze sa pocasie co najskor umudri.
Kedy idete na Slovensko vy?

lenka78
5. aug 2007

benabianca,nie si tu teraz ty? ☹ Bola som v kostole na 18.00. Je mi uz smutno,ze nie je horuco.Chcela som stihnut este aqua park. 😎 Snad sa slniecko trosku otepli.Kočky,poraďte mi,mam si kupiť balerinky do dažďa na Slovensku alebo je obuv kvalitna a za ok ceny aj v Ie?Čo nosite vy tam,ked Vam tam stale prsi a kocikujete aj za dazda? 😉

benabianca
5. aug 2007

ashley-my az v novembri ☹
lenka-ja kocikujem aj za dazda,aj za vetra,dokonca aj teraz cez leto mavam dost casto igelit cez kocik,aj ked neprsi,ale len fuka,lebo ten vietor je dost neprijemny(a ludia sem tam kukaju,ci mi nesibe,ze mam igelit,aj ked neprsi.Ale netuzim mat ofuknute deti).A topanky hlavne nepremokave by som si kupila uzna Slovensku,myslim,ze tam je vacsi vyber,ja nie som spokojna s tym,co maju tu.

lenka78
5. aug 2007

spytam sa Ta doslovne,mas na nohach nieco ine ako tramky alebo vybramy s goretex sprejom proti vode???

lenka78
5. aug 2007

Lubo mi uz zrusil moje "papucky-rychlobezky" balerinky hackovane 😀

lenka78
5. aug 2007

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
To je ale tema:topanky do dazda!
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Ale prakticka!
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

benabianca
5. aug 2007

cosu to hackovane balerinky? 😒
ja vacsinou len tenisky,resp. sportove topanky,podaktore premokave,podaktore nie

lenka78
5. aug 2007

poznas hackovanie,obrusy?Balerinky-vpredu okruhle,rovny spodok.
Takze ma zase caka sportovy styl v Ie ako to bolo vo Fr 😢 😀

benabianca
6. aug 2007

isteze poznam hackovanie,ale hadam tie topanky nie us hackovane,ze?
Ty si bola aj vo Francuzku?Ako dlho?

lenka78
6. aug 2007

Preco by nemohli byt uhackovane?Pravdaze,ja som ich nehackovala,ja take zrucnosti nemam. 😀 Vo Fr sme boli rok a pol.

lenka78
6. aug 2007

Zasoby nepremokavych topanok mam z Fr.,tak si jedny poslem balikom 😉 Su v Ie nejake sportove predajne?Asi vela vyrobkov na horsku turistiku nemaju.Nieco ako intersport,go sport,decathlon,...A vsetky premokave necham doma!Nejake Chrisove veci plus hracky som uz poslala s Lubkom,no mal prazdy vak a 15 kg tam!Kufre som uz zrusila,lebo 2 mali dokopy 8kg!Myslis,ze su cestovne tasky bezpecne do lietadla?Lubko isiel teraz s batohom a cestovnou taskou,tak dosiel v pohode.Teraz fakt pocitujem to,co jedna od Humenneho,ktora mala zbalit seba a 2 skolakov so sebou do Severneho Irska.No jej letecka spolocnost mala aspon 20kg na hlavu a nie 15kg ako ja.Teraz maju v jednom zo supermarketov akciu na cest.tasky,tak neviem,ci kupit tie a kaslat ma kufre.
benabianca,to aj Tvoje deti su ranostajovia?Chris dnes vstal o 6.No nastastie so spanim cez den a v noci nemam problem,lebo asi to jedine som ho naucila,ulozim a mam pokoj.No ked som u nasich,tak musim lezat pri nom,pokial nezaspi.Je to jednoducho beťár!

benabianca
6. aug 2007

lenka,ty mozes mat 15kg a aj Chris moze mat 15kg(od 2 rokov ma narok an batozinu,kedze plati taku istu cenu letenky ako ty a ma svoje sedadlo.Su tu aj sportove obchody,3 alebo dokonca aj 4 u nas vo Waterforde.
Bianca spinakava pekne v noci,aj cez den,len posledne dni ju nejako trapia zubky,tak som hore od pol siestej,predvcerom od pol stvrtej

benabianca
6. aug 2007

a radsej bysom uprednostnila kufor ako ruksak,lebo ten je pevnejsi a veci sa ti neposkodia a popr. nestratia,ak tam mas aj zamok.

lenka78
6. aug 2007

Preto sa pytam na tie cestovne tasky,lebo sa tam skor niekto dostane,no ak by sa niekto chcel dostat do kufra,tak tam mame len take male kladky,ktore raz-dva odstrania.A tu kladku mozem dat aj na zipsy tasiek.Iba ak by prerezali latku na taske,no to mozu aj na kufri. 😠
Viem,ze ja aj Chris 15+15kg,no iba kolko lieky vazia!Zober si len tie sirupy od kasla,horucky atd.Na zaciatok tam musim nieco mat na prvu pomoc.
Tvoje deti chodia k lekarke v Irsku?Ako si to vybavovala?Rovno z porodnice Ti pridelili alebo si si vedela vybrat?Mas tam nejake poistne pre deti alebo ako sa to osetrenie plati?
Ked som bola v He za eures poradcom,tak mi nic neporadila.Konstatovala,ze vidno,ze som vysokoskolacka,lebo mam prehlad.A bola v soku,ze tak si zistujem info aj cez exil na nete.A ja som bola v soku z nej 😀

lenka78
6. aug 2007

A este,mali ste aj vy problem ohladom rodinnych pridavkov na deti?Ty tam dostavas matersku?Pri porode si nieco dostala?Funguje to ako u nas?Na pridavkoch v He mi dali papier,ktory som mala vypisat,aby sa tie vybavovacky v Irsku urychlili,ked prideme.Zdravotnu poistku si platis na Slovensku,aj detom?Ako ste sa tam poistovali?Iba cez poukaz slovens.poistovne(niekdedy tlacivo E 111) alebo sa oplati komercne pripoistit na Slovensku.Vo Fr. som nemala s tym dobru skusenost,lebo na pohotovosti,ked ma priviezli s vyskocenym jablckom,tak chceli iba E 111,komercne ich nezaujimalo,komercna poistovna mi nepreplatila ani 1 fakturu a so zdravotnou poistovnou sa to taha doteraz.Uraz som mala v lete 2005. 🤐

benabianca
6. aug 2007

vsetci styria chodime k jednej a tej istej lekarke,tzv. rodinny lekar,ku nej som chodila este pred otehotnenim,pocas tehotenstva na prehliadky(to sa striedalo raz nemocnica a raz ku nim,kombinovane),a po porode deti chodia tam(plus raz za cas k miestnej health nurse).Maju tu iny styl poistenia zdravotneho,aj ked si cely rok platime poistenie,spat nam preplatia len 50% za navstevy u lekara a nejaku cast za lieky,tosi uz niesom ista kolko.Inak lieky si mozes kupit aj tu(panadol,nurofen,atd.,az taky rozdiel cenovy to nie je).Navsteva u lekara-60euro,takze radsej nebyt chory.S Benjaminkom sme sa tamnabehali az az.Ja som poistena aj na Slovensku,ale deti nie,nechceli miich tam poistit,kedze tam nemaju trvaly pobyt.
Ja som matersku ani nedostavala(ta jeaj tak len prvych 6mesiacov),nemalasom dost odrobenych mesiacov tu.Takze dostavame mesacne len prispevky na deti(150 za kazde dieta) a potom stvrtrocne 250e za kazde dieta.A pri porode sa tu nedostava nic.

tetuska
9. aug 2007

Ahoj holky,
jsem v Irsku rok a bydlím v Corku. Otěhotněla jsem a už máme 17 týden. Sháněla jsem všemožné informace o zdravotnictví a nakonec jsem se rozhodla, že tu zůstanu a miminko se narodí tady. Kdybych se teď vrátila do Čech, nikde by mě nevzali pracovat a tady mám práci celkem dobrou ve fitness centru. Mohly by jste se se mnou podělit o zkušenosti, kdo už jste tu porodil? Děkuju pěkně a přeji hezký den. 🙂

benabianca
9. aug 2007

no jasne,pytaj sa,co chces,ja som vo Waterforde(2 hodiny od Corku)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre