Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

bridget
7. nov 2011

@jezkomanka U nas nurska bola iba raz na zaciatku, potom sme uz museli chodievat k nej do medical centra. Ta navsteva, na ktoru cakas, sa robi medzi 7-9 mesiacom, takze este ste v norme 🙂 A kontrola sluchu bola trochu komicka, ja som si predstavovala nejake seriozne vysetrenie kde sa ten sluch da nejako zmerat a nas si nurska len posadila na stolicku, a hrkala hrackou za nami raz z jednej, raz z druhej strany, ci mala zareaguje a otoci sa... 😀 To bolo vsetko... Dalsia prehliadka je medzi 18. a 24. mesiacom. Som zvedava, co budu vysetrovat tam. Spominala nieco o vyvoji reci, tak uvidime 🙂

nikki713
7. nov 2011

mamicky, ktore ste si vybavovali porodne doma... ( bez toho aby ste isli domov ) potrebovala osoba, co to za vas vybavuje splnomocnenie od vas..?? ja mam vsetky papiere pripravene...ale tak to vyzera, ze budem musiet ist na ambasadu pre splnomocnenie ☹

kacka27
7. nov 2011

@nikki713 Za mna to vybavovala sestra a tiez som ju splnomocnovala tu na ambasade,ked nas prisla pozriet.Splnomocnenie plati 2 roky.Ja som ju splnomocnila na vsetky administrativne ukony a pod to som konkretne napisala na ake urady a coho sa to ma tykat 🙂

marhulka77
7. nov 2011

@nikki713 Ahoj, napadlo mi, ak by si chcela vzor Generalnej plnej moci, tak Ti poslem. Ja som takto splnomocnovala svojho priatela. Znamena to, ze moze za mna vybavovat vsetko na ktoromkolvek urade na SVK na dobu neurcitu. Keby to bolo mozne, ambasadu by som za Teba vybavila. Byvam 10min peso od nej. Ale, tam treba ist osobne, kedze sa musis pred uradnikom podpisat.

marhulka77
7. nov 2011

Ahojte mamicky, prosim vas, chcem sa s vami poradit ohladom 3 veci:

1. Potrebovali ste do nemocnice podlozky do postele proti presakovaniu krvi na plachtu? Segra mi poslala zoznam do nemocnice, kde rodila ona. Bolo to na SVK. Tu, v Dubline, ma asi kazda nemocnica iny zoznam, si myslim. Ved este zistim v tej mojej.

2. Aky krem by ste mi doporucili na detsku ritku? Mate niektora skusenost so SUDOCREM-om?

3. Aku pouzivate odsavacku na detske sopliky?

Dakujem!

bridget
7. nov 2011

@marhulka77 Ahoj, podlozky do nemocnice nepotrebujes, tam standardne boli, poskytnu to oni. Ja som ich mala iba doma, uz ked mal prist porod, dala som si to pod plachtu na matrac, lebo som mala fobiu, ze mi praskne voda v noci 😅 a potom po porode kvoli "nehodam", hoci nakoniec mi neboli treba, ale istota je istota 😉
Na ritku pouzivame 2 druhy kremov,na take lahsie pripady, zaruzovenu ritku, zahyby a tak davam Bepanthen a na take tazsie pripady, ked nam ritka uz poriadne scervenie davam sudocream. S oboma som spokojna.
A co sa tyka odsavacky, mam z SK na vysavac a nedam na nu dopustit. Odsavanie je super rychle a efektivne. Tu v IRL som nasla len take rucne, co vyzera ako hruska, vopchas koncek do nosa a "odsavas" no a to je vhodne tak akurat do kosa, ani raz sa mi nepodarilo vybrat NIC.

alicia111
7. nov 2011

@marhulka77
hojky ja som citala ze sudocrem by sa nemal pouzivat u novorodencov,pretoze obsahuje zinok a moze drazdit,alebo vyvolat alergiu...

ashley
7. nov 2011

@marhulka77 Ja som tie podlozky mala, ale nepotrebovala som ich.. presne ako pisala @bridget tak ja som to v nemocnici na posteli mala a ked som to zaspinila tak mi to vymenili.. Viac som to pouzivala doma, aj pred porodom aj po porode kym som tak velmi krvacala. Na ritky pouzivam sudocreme.. pri synovi som ho pouzivala od narodenia ale len ked bol cerveny ale v nemocnici som nepouzivala nic, A pri malej som mala modru indulonu (do porodnice) lebo bola mastna.. a lahsie sa mi umyvala ritka ked vykakala tu smolku.. je to dost lepkave a zle sa to umyva 🙂 potom som zacala so sudocreme.. ale to len vtedy ked mala ritku ruzovu, alebo cervenu.. ked bola pekna, tak som jej nic nedavala.
Odsavacku mam zo Slovenska tu jednoduchu s hadickami (nastastie som ju pouzila asi len 3x pri oboch).
V akej porodnici budes rodit? Mozem ti hodit link na zoznam.. ja budem v Rotunda Hospital.

catalin
7. nov 2011

@marhulka77
podlozky ti daju v porodnici, tu su na to lepsie, na slovensku si musis nosit aj toaletny papier a niekde aj pribor 😅
porodnica v ktorej budes rodit ti da zoznam co zobrat pre seba a babo.
na ritku nepouzivm nic, iba ked je obcas zacervenala tak trosililinku sudocrem, ked mala ritku zaparenu pri zubkoch tak vtedy imazol ( na predpis z Sk) a nivea SOS je tiez ok.

a na sopliky jednoznacne tu nasadku na vysavac, nic lepsie neexistuje..tu o tom este nechyruju ale uz robim osvetu 😀 😀 moje irske kamosky uz si o krok vyssie a odsavaju sopliky po novom..nedaju na to dopustit. 😉

kacka27
8. nov 2011

Darujem detsku vanicku z Mothercare pouzivanu 3 mesiace 🙂

marcela1992
8. nov 2011

Zajtra nás konečne čaká sono 🙂 Neviem sa dočkať 🙂

marcela1992
8. nov 2011

@marhulka77 ahoj.Prosim ta poslala by si aj mne ten vzor?na marcelasopociova@gmail.com.dakujem 😉

marcela1992
8. nov 2011

@nikki713 a neda sa to vybavit nejako tak ze posles tie papiere postou?

nikki713
8. nov 2011

@marcela1992 no papiere mozem poslat postou... ale budem musiet ist osobne do Dublinu, pre to splnomocnenie 😒

nikki713
8. nov 2011

@marhulka77 ahoj ja od narodenia pouzivam len sudocream a nechystam sa pouzivat nic ine aspon zatial.. mala ma 2 mesiace a nemame problemy... o podlozke som ani nikdy neuvazovala a nikdy som ju nepotrebovala 🙂 a ta odsavacka... ja mam len tu v tvare hrusticky ale zatial som ju nemusela pouzit 🙂

nikki713
8. nov 2011

@marhulka77 no tak to mas super, ze to mas tak blizko.. ja som asi take 2 a pol hodky od Dublinu autom 😢 ak by si bola taka mila mohla by si mi to preposlat na aoife713@gmail.com dakujem.....

nikki713
8. nov 2011

baby mate niekto skusenosti, tie co koja z antikoncepciu Noriday....?? mne ich lekar dal ked sme boli s malou na kontrole , ked mala 6 tyzdnov.. hned som ich zacala brat...ale mala bude mat 9tyzdnov v stredu a ja este stale krvacam, nemalo by sa 6nedelie uz skoncit 😲

jezkomanka
8. nov 2011

@nikki713 to krvacanie moze byt aj z antiky, neziaduci ucinok, bud nebudes mat kramy vobec, alebo budes casto spinit, krvacat. ja nemam sice noriday ale cerazete ale tie dve su podobne. krvacala som prve 3.mesiace po uziti skoro stale, teraz sa mi to pre zmenu ustalilo a nekrvacam vobec, comu sa tesim. Gynekolog na SR mi povedal, ze bud to vydrzim alebo mam prestat kojit, co som odmietla.

alicia111
8. nov 2011

mamicky pouzivate ortopedicke nohavicky????o dva dni budem uz aj ja maminkaaaaaaa 😉

marhulka77
8. nov 2011

@marcela1992, @nikki713 Ahojte. Prave som vam poslala vzor generalnej plnej moci na email. Ano, je super byvat blizko ambasady, najma, ked tam clovek potrebuje cosi vybavit 😉

marhulka77
8. nov 2011

Dakujem vsetkym @bridget, @catalin, @nikki713, @ashley, @alicia111 za vase rady! Prosim vas, kde ste kupili tie podlozky na postel? Tu nasadku na vysavac pouziva aj moja segra. Hovorila mi, ze babatku tahala sopliky ustami, lebo vysavac ma velku silu.

bridget
8. nov 2011

@marhulka77 podlozky som mala z Tesca. A tej odsavacky a vysavaca sa neboj, ona je urobena tak, ze ten tlak, ktory vytvori pri odsavani je stabilny a babatku neublizi, hoci vysavac je silny. Ja ked som to videla prvy raz ako odsavali nos dietatu tak som zamrela od hrozy, ze preboha, ved mu to vytiahne aj mozog 😀 Ale nic take sa nedeje, je to bezpecne, ustami si to neviem predstavit odsavat... to musi byt makacka a efekt velmi maly.

nikki713
8. nov 2011

@jezkomanka no ta to si ma "potesila" my s priatelom sa neviem dockat kedy to prestane a takto vyzera, ze to este chvilku potrva kedze kojit sa tiez nechystam prestat 😎
snad to zvladneme 😕

ashley
9. nov 2011

@marhulka77 Pri malom som mala tie podlozky dovezene zo slovenska.. a potom som si kupila, tusim to bolo v superquinn.. podlozky pre deti ked sa ucia spat bez plienok. Neviem ako sa to presne volalo.. a tie co mi ostali, som pouzila, ked som syna oducala od plienok 🙂 Boli paradne, lebo su velke a kraje sa dali zahnut pod postel, tak sa to nehybalo.
Ja som nastastie tu odsavacku na vysavac nikdy nepotrebovala.. znie mi to neprirodzene, vysavat sople vysavacom 🙂 Ale vela znamych ju ma a len ju chvalia.. takze na tom urcite nieco bude.

ladywitch26
9. nov 2011

@marhulka77 vobec to nema velku silu, ja som to skusala najskor na sebe. je to jemny tah, akurat je to lepsie oproti ostatnym odsavackam, ze to ma stabilny tah. ked tahas ustami, tak sa musis obcas aj nadychnut a vtedy prestanes tahat, no a vysavac vytiahne sople nielen z nosa, ale aj z dutin. inak ak sa niekomu zda prilis silny tah, ked je velmi vykonny vysavac, vsak na rure je taky otvor,ktorym sa da regulovat tah, takze v tomto nevidim ziadny problem 😉

mandarinka34
9. nov 2011

@marhulka77 ahoj tak papier do prace som dostala pozerala ta recepčná co je u GP na mna ako keby som padla z marsu ze od nej vlastne chcem a co ju asi otravujem teraz..opýtala som sa ohladom nemocnice ze kedy mi pride papier kedy mam ist na prvu navstevu tak i povedala ze si mam zavolat do Rotundy sama.dnes som volala a este ma zdrbkala ze preco volam tak neskoro ked prva navsteva mam byt uz 12 tyzdni tak som povedala ze som si myslela ze moj GP vsetko zariadi tak uvidime co mi povedia v nemocnici.zoberem si pre istotu moje sono vysledky z testov co mi robili na slovensku.

marcela1992
9. nov 2011

Tak dnes sme boli na druhom sone v Corku...a budeme mať CHLAPČEKA 🙂

nikki713
10. nov 2011

caute baby.. v januari sa asi predsa chystame s malou domov... ale to asi bude potrebovat pas..?? ze..? co vsetko na to potrebujem... a ako sa to vybavi.. a hlavne kde.? aby so to jauara stihla.. dakujem 🙂

cmulinko
10. nov 2011

@marcela1992 gratulujem k chlapcekovi 🙂

marcela1992
10. nov 2011

@cmulinko dakujem veľmi pekne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre