Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

ludmmila
5. máj 2009

Tinka vitaj ... to si vazne citala vsetky stranky? Rodit tu nie je az take hrozne ... ja by som sla kludne este raz 😝 Budem vam drzat palce, nech sa cim skor dockate babatka 😉

mamartinka
5. máj 2009

baby ladywitch je este cela?neviete?

ladywitch26
6. máj 2009

mamartinka, este som 😝 malej sa nechce. ale dufam, ze caka len do zajtra, ze urobi maminke radost a narodi sa na moje meniny. inak fakt neviem,na co caka...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mishka711
6. máj 2009

ahojte konecne ste sa rozbehlli wau no vitam nove babenky fidka no sa tesim co ma caka zase ale keby som rodila na svk kvoli 800e zase by som mala problemy asi tu je to zajedno vsade maju a najdu nieco nie??aj pocko sa tu kazi no hruuza a to ze sa ma ohladit este nech ma to pocko nesere ja xcem aspon 15-20stupnou staci niesom narocna xixi

mishka711
6. máj 2009

a stym rodenim pokial nemas ziadne koplikacie myslim ze oka ja sa chystam rodit tu aj druhy zazrak a vobec sa nebojim 😉

bambulka123
6. máj 2009

Ahojte dievcence tak dlhsie som tu nebola ale nejak nestiham,len makam a makam.Cez vikend sme tu mali rally tak to bolo ozivot.
ladywich tak malickej sa nejak nechce vonku.Drzim palce nech to mas cim skvor za sebou a malinku v naruci.

tinkadublin
6. máj 2009

ahojtee babenky .)) dakujem za privitanie .)) normalne mam pocit ze vas poznam, ked som sa uz preluskala cez tolke stranky.. ladywitch drzim palce aby sa uz malej chcelo von, ale ani mne by sa nechcelo z teplucka maminho bruska do tejto zimy.. fuj hnusne je.. sme boli s drahym v czechoslovak shope, ale kebyze nemame auto, tak sa tam urcite v tejto zime netrepeme..

ashley
6. máj 2009

Ahojte.
Fidka a o akom prispevku je tu rec? Lebo aj ja som na Slovensku na socialke potrebovala tiez nejake potvrdenia z Irska. Nakoniec som to vyriesila tak, ze som si to napisala a vytlacila sama a na irskej socke mi to len podpisali a napisala datum a tel. cislo kde si to moze overit a bolo.. toto jej stacilo.
Ale inak vybavovanie je to na nervy.
A tiez tu budem rodit aj druhe a som rada. Skusenost mam len dobru. Budem drzat palce.
Kuknem trosku spatne, ze co ste popisali.

tinkadublin
6. máj 2009

mishka viem ze sa chystas uz druhy krat .)) inak ani nie sme tak daleko od seba.. ja mam luas 2min od domu a do dundrumu to mam 10minut.. minuly tyzden sme boli v nutgrove shopping centre, lebo cakame na pass auticka, sme kupili minuly tyzden a tam potom musime skocit na motor tax..

tinkadublin
6. máj 2009

fidka my to tiez tak riesime stale, ze dojdem na revenue.. v tomto pripade vy na socku v irsku a pekne poprosim stale uradnicku, ze potrebujem taky a taky list, keby tam napisala presne tieto slova, lebo inak nam to nechcu uznat atd.. a ono to po troske naliehania pomoze a mame.. ale jasne ak ste na svk obaja, tak je to blbe.. skus tam ist iny den, snad natrafis na inu zensku.. drzim palce .)

tinkadublin
6. máj 2009

inak my by sme to asi tak riesili, ze tu si odrodime a co tu dostanem, to budem mat a hotovo.. kedze domov sa nechystame tak skoro, a tipujem ze do polroka po porode tiez nie.. tak neviem, ci sa nam to vobec oplati trepat na svk kvoli par peniazkom.. a este mame take nanic spoje.. do kosic predtym pekne skyeurope a teraz nic.. cez blavu nic moc trepat sa s malym babom.. no ved ale este ani tehotna nie som .)) takze na to este mame cas trapit sa nad svk byrokraciou.. .))))

tinkadublin
6. máj 2009

no ale som sa rozpisala .)) dufam ze vas neotravujem .) prajem zatial pekny dnik.. i ked sa kuknem z okna, nie je to bohvieco.. ale ved keby nam tolko neprsalo a nefukalo, necenili by sme si tak to slniecko ze??

tinkadublin
6. máj 2009

ludmmila hej vsetky .)) tak som robila riadny prieskum.. hotovu diplomovku o tehotenstve a rodeni v irsku 😀 dakujeme za prianie, ale ved sme sa zacali snazit len asi pred tyzdnom .)))) takze este nestresujeme.. este sme len na zaciatku..

tinkadublin
6. máj 2009

ako vidim kazdy sa venuje zlatym ratolestiam a nemate cas vypisovat 😉 tak len zaprajem pekny zvysok vecera .) a mozno ladywitch uz ma svoju malinku .))

alienka1
6. máj 2009

ahojte.
tak poslusne hlasim ze uz mame 6 tyzdov a 5,120kg 🙂 dlho som tu nebola, musela som si totiz zvykat na to ze som ostala s malou v podstate sama. mala som tu totiz rodicov a oni pomahali ako vedeli. no a potom ked odisli som nevedela co skor. muzik do vecera v robote no blazninec u nas bol 🙂 no ale uz dobre uz sme si nasli aky taky sytem. dlho nam to sice nevydrzi pretoze 20. odchadzame na sk na par mesiacov. to bude znova o niecom inom.
ladywitch dufam ze ta mala uz nebude dlho natahovat. a uz sa z nej budes moct vytesovat tak ako ja z mojej.
vitam novych clenov 🙂

tinkadublin
6. máj 2009

Tak alienka1 gratulujem k osamostatneniu.. my to budeme mat asi podobne.. ked sa nam zastasti a budeme rodit uz na rok, tak tiez mne rodicia mozu prist tak max na 2 tyzdne z prace zo slovenska a draheho rodicia takisto.. takze vypomoc 4tyzdne.. a ak ja ostanem v praci, tak po polroku sup sup do prace a neviem co bude s babom.. ale to zatial len sci fi 😀 este nie som tehotna .))) no sice mozno aj som.. ktovie..

alienka1
6. máj 2009

tinka dakujem. pracu mi ani nespominaj. ma az striasa ked si pomyslim ze budem musiet ist od toho mojho drobca za 5 mesiacov prec ☹ vedela by som s nou zostat aj 3 roky. je kazdym dnom ina. neviem si predstavit zeby som prisla co i len o jeden jej usmev 🙂 budem vam drzat palce nech sa vam to coskoro podari. nam sa to podarilo na prvy krat 🙂 a aha co je z toho 🙂

ladywitch26
6. máj 2009

caute zeny, tak ja stale nic.... 😖 brucho mam padnute skoro az po kolena, aj horuce vane si davam, na fitlopte skacem, muz ma na prechadzky taha,ledva fucim, aj sex bol a nic. mala sa zatala. vsetci v dome sme nervozni, mama je tu uz tyzden, nudi sa jak pes, tak uz len vymysla, ze nam co najzlozitejsie jedla vyvara, aby cas zabila nejako. no na nervy. muz uz zahlasil, ze ma zavezie do nemocnice a neodide, kym malu za usi nevytiahnu....

tinkadublin
6. máj 2009

alienka no ved hej, to si ani ja neviem predstavit.. ale mozno to za mna vyriesi osud.. tak to vyzera ze nam budu zatvarat obchod a budem coskoro bez prace, tak to potom ostanem doma s babom.. tiez len 5dni skusame .))) takze ktovie, mozno sa zadarilo na prvy sup..

tinkadublin
6. máj 2009

ladywitch no ved som to tu citala niekde na konikovi ze treba trojnasobok spermii .))) takze manzelik musi 3x za sebou a mala pride von 😀 neboj ved ona si to uz hadam do rana rozmysli.. drzim palce a hlavne nech je vsetko ok!!

mishka711
6. máj 2009

tinka no ty tu budes aqsi teraz najviac pisat pisat 😀 zvykaj si xi no takze byvas niekde blizko k luasu ?no super aj my 5min od luasu ale do centra malo chodime uz takze niekedy mozte prist pozret ked to mas tak kusok 😉 ladywitch vyskusak tie spermie to som prvy krat pocula ale akk to zabere tak dobry recept 😀

tinkadublin
6. máj 2009

ahoj mishka nuz ja byvam blizko ranelagh luas station, ale do mesta sa dostanem mozno raz za 3 mesiace .)) v dundrume som bola tiez len raz zatial, ale urcite ta budem otravovat ako tehulka 😉 juj ja sa neviem dockat, snad uz od 6rokov chcem mat kopu deti, to je proste to najkrajsie na svete .) najlepsie 2 vlastne a tretie neskor adoptovat.. ale tak najprv nech mame to prve a uvidime.. chceme stihnut dve do 30tky 😀

susanne.k
6. máj 2009

ladywitch drzim palce, aby si to uz mala za sebou a tesila sa z malej.

ohladom to ho prispevku na slovensku, ja som to vybavovala minuli mesiac a v pohode bez problemou bez nejakeho potvrdenia zo socialky, pretoze ta uradnicka by mala vediet ktora krajina v EU co vyplaca. Ta uradnicka vedela ze v irsku sa nic take nevyplaca a okrem toho tam podpisujes aj papier ze ak nahodou ti bude vyplateny v oboch krajinach ze z jednej to vratis.

alienka ja som bola na tom tak isto ako ty, ze som si musela zvykat na samotu s malou, ked odisla mamka a potom svokra. Mala som cely mesiac pomoc.

Odo dnes som musela zacat malu zapinat uz aj do hojdacieho kresla, lebo sa pokusala otocit. Oblial ma horuci pot ked som to videla, este dobre som bola v miestnosti a mala by sa skoprcala iba na postel.

ladywitch26
6. máj 2009

tinka, to o tej trojnasobnej davke som pisala ja, na nejakej lekarskej stranke som to vycitala. no za normalnych okolnosti by ani nebol problem, ale teraz? vsak mne aj otocenie v posteli z jedneho boku na druhy trva par minut a fucim ako lokomotiva. a v kamasutre nenajdes polohy,co sa daju praktizovat s bruchom obrovskych rozmerov 😀 tak to uz ani nie je o poteseni ale o utrpeni...a mala potom vacsinou kope ako diva. uz sa smejeme s muzom, ze urcite bude mat celu nozicku modru, ked mi stale tak dupe do rebra, ze musi mat aj modriny.

tinkadublin
6. máj 2009

lady no jasneee.. aj sa mi zdalo ze si to bola ty alebo xena .)) vsak bud rada, bude z nej bojovnicka, len tak sa neda.. aspon sa potom vo svete nestrati 😉 kamasutru mame aj my, ale ked sme sa niekedy snazili o uzasne pozicie iba sme z toho mali bolesti chrbta atd .))) ale niektore su fakt dobreee 😀

mishka711
7. máj 2009

ladywitch ja si myslim ze do konca tyzdna porodis tak to uz vydr 😉 tinka jasne ranelagh je blisko ani nie 10min sem k nam my sme na windy arbour zastavke ale nemame to daleko ani od dundrum zastavky no mne deti budu stacit 2a po 3otke uz mam takze asi dalsie nebudu aj tak 🙂 tinka a kolko teda ako dlho ste tu v irl?kde robis

mamartinka
7. máj 2009

mishka711 super videjko.ladywitch vsetko najlepsie k meninam.nech uz to mas co najskor za sebou.a nech vam bambulka robi samu radost.
😉 pekny dnik zelam.

mishka711
7. máj 2009

aj my dodatocne prajeme vsetko naj k meninkam 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre