Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

tixi
16. feb 2010

dobre rano 😉
citam, ze tu riesite prepravu kocika, no a ja stale jeho kupu...vsetky za rozumnu cenu su kratke, nasla som jeden s dostatocne velkou vanickou ale trojkombinacia 560 eur v akcii 😒 takto to asi aj tak nevyriesim, nabehnem na dalsi vikend do Kosic a poobzeram osobne

cestovna horucka zatial nie je, ale urcite pride, to som si ista, budem ju mat este aj den po prilete 😅

na rucne prace tiez nie som zvlast sikovna, jedine co ma bavi je krizikova vysivka, este ako pubertiacka som povysivala nadherne obrazky s detskym motivom medvedikov, tak to mam vsetko prichystane, ze to raz zavesim v detskej izbe pre nasho drobca, ale sit, tak to neviem, hoci mamina ma doma sijaci stroj

zdenka co je to ten Goetheho farebny kruh?este som o tom nepocula

annaola
16. feb 2010

Dobre ranko, Geotheho fareb. kruhy maju nieco spolocne s terapiou farbami- ich vplyvom na zdravie, ci tak nejako. Kedysi som sa zaoberala takymi vecami, ezoterikou a pod,teraz akurat uz akurat tak stihnem usit pelech pre morcata :D Ako to dopadlo so stretkom, bolo nejake? Par dni sm tu nebola nakuknut, tak som mimo obrazu. pa dievcata idem trocha popracovat- dnes mam moju oblubenu zakaznicku s pol rocnym chlapcekom, uz sa tesiiim ;)

zdenkam
16. feb 2010

annaola, vyborne. Ja som kedysi chodila na divadelny kruzok 2 roky, mali sme aj par vystupeni s velkonocnou hrou inou nez su zvycajne ludia nauceni. Bolo to na biblucku temu. Zacinala sa tym ako Judas chape svoju zradu a chce do pekla ale peklo ho odmieta kedze jeho zrada je horsia nez peklo. Malo to rozne roviny.Ale hlavnou bol pribeh matky, ktora rozprava o tom ako jej ochorelo dieta po tom co sa stretlo s Kristom co recnil na hore o "lucnych kvietoch" a dievcatko potom zomiera. Bola to dost silna emotivna hra. Ale koncila sa tym, ze to dievcatko prichadza do neba a tam sa stretava s Kristom. Ja som v tej hre mala postavu Marie Magdaleny /na moje laskove a tapajuce obdobie vyborna terapia/, ta tam tiez rozprvala svoj pribeh s Kristom.
Krasne hra, ozaj , niektori ludia aj plakali v publiku. Boli sme snou aj vo vezeni v ramci terapie pre vaznou. 2. naprvanou vychovna skupina v Kocice Saca.
A este sme mai spolu s detimi a teenagermi jednu spolocnu hru Johanka z Arku. Dalsia nadherna hra. Vsetke hry boli aj so skladbami. Mne to umenia desne chyba. Preto citim ako obcas chatram na dusi akoby. Neviem ci rozumiete co myslim. Ale taky ten aktivny pristup mi chyba a nie take to umenie pre peniaze ale umenie pre vlastne dobro.
Ale som chcela ze to zdruzenie ca tomuto venovalo sa venovalo prave aj tym veciiam okolo umenia. Jeho zakladatelka dokonca pracovala par rokov v psychiatrickej nemocnice robila terapiui umenim.
A vsetke kulisy a vsetko sme si robii sami a boli to ohromne kulisiy raz sme aj na namesti robili poropagaciu na hru Oddyseus a tam sme mali obrovsku nohu - obra, ktora bola taka vysoka ako 2 osoby.
Zlate casy.

tixi
16. feb 2010

zdenka tebe chyba divadlo a mne zase praca v nemocnici, niekomu sa to moze zdat zvlastne ale mna to strasne naplnalo a neustale pocas prace som sa nadalej vzdelavala, dufam, ze sa raz k tomu este vratim, ale kedze zdravotnictvo na tom nie je najruzovejsie neviem neviem...ak by som sa nerozhodla odist do irska studovala by som dalej a co sa tyka profesie, tak by som bola stastna ako blcha, ale na druhej strane som rada, ze som sa tak rozhodla, lebo vdaka tomu mam super manzela a na ceste vytuzene babatko a to sa neda snad ani porovnavat 😉

uz druhy den nam pod oknami huci maly zeriav, opravuju odkvapy a nieco na streche, vcera som mala cely den bolest hlavy, no a dnes v tom pokracuju 😠

idem asi zabalit dalsiu krabicu, nech toho nemam vela naraz, maly sa stale vrti, bol zvyknuty, ze cez den chodim a tym ho neustale kolisem a teraz ma asi sok, ze tolko lezim a vysedavam, tak nespi 😀

zdenkam
16. feb 2010

Presne tak Tixi, mne sa to nezda divne, ak ta to naplnalo je to uplne pochopitelne.
Mna tato praca hoc predavacka viac bavi ako sekretarka v sr, som si slubila ze tu pracu uz nikdy nebudem robit sa mi zdala strasne neuzitocna a tuto v malom mestecku som vdaka predavacky v corner shop znama s polovicou mesta. Prinieslo mi to vela kontaktov a necitim sa tu preto ako cudzinec uz davno. A cestovanie a zivot v cudzine uci byt cloveka tolarantnym. Mne az na to divadlo pobyt v Irsku len dal a nic nevzal. A jasne ze manzela mi dal a druhe dietatko. Lebo manzela som spoznala tuna. A som sa konecne usadila a prestala v zivote stale cosi hladat, co som ani nevedela co bolo. Teraz som stastna. Doma mi stale cosi chybalo. A nie prachy.

Baby dosiel mi tex privitaci balicek z Organix, takze registrujte sa obsahuje podlozku pod mys, kde si mozte vlozit vlastnu fotku, nastenny kalendar na kazdy mesiac osobitna strana, 5O p off /som zvedava ci sa to da pouzit tu/ a obalky na reward - mate zbierat bar code z Organix produktov a potom vam za ne cosi poslu..

jarka82
16. feb 2010

A?hoj je tu niekto z Dungannonu?

tixi
16. feb 2010

ahoj jarka, vitaj medzi nami 😉 myslim, ze nikto z nas nie je z Dungannonu
kukla som tvoj album, myslim, ze dvojicky sme tu este nemali, su fakt naaaadherne, samozrejme aj martinko 🙂

jarka82
16. feb 2010

dakujem moje dvojicky uz budu mat za necele dva tyzdne rok tam mam stare fotky 😝

tixi
16. feb 2010

brusko si mala teda riadne, ale asi aj preto mali krasnu poporodnu hmotnost na dvojicky 🙂
a ako to zvladas s tromi detmi, sem tam musi byt u vas riadne veselo co?
u nas v rodine mala babka dvojicky a po nej uz nikto, kedze ja som druha najmladsia vnucka (mladsi je este brat) tak sme cakali tiez tu moznost, mozno na buduce 😀

jarka82
16. feb 2010

Tixi dakujem aj ja si myslim ze maly pekne vahy aj ked podla lekarou boli mensie 😎 no cekom sa to da,zatial este nechdia 😅 no u nas mala mama surodencou dvojicky a nikto nema iba ja v rodine dvojicky,no snad nabuduce kde si ty?

bambulka123
16. feb 2010

Ahojte dievcata. Dakujem Vam ze ste mi drzali palce aj za blahozelania.Malicka je uzasna.Prisla na svet dost rychlo.Od 13 00 do 17 30 som mala kontrakcie kazdych 10 minut potom od 17 30 do 19 30 to bolo uz kazdych 5 minut to som bola otvorena na 3 cm no potom uz som mala kazde 2 az 3 minuty a ked ma kontrolovala o 22 30 tak vravela ze som otvorena na 4 cm tak ma vzali na tzv porodnu salu a Veronika sa narodila o 23 39,aj ked sa narodila malicka z vahou 3090g komplet ma dotrhala.Takze som pozosivana az hruza.O 2 00 ma previezli na izbu a o 4 00 ma brali na operacku na vycistenie,asi ma zle vycistili po porode esteze to bolo pod narkozou.Druhy den mi dali 4 infuzie neviem coho.No kedze som stratila aj vela krvy tak mi v nedelu a v pondelok museli este davat 4 transfuzie krvy.Tak sme sa aj smiali ze uz som aj ja z casti Irka kedze mam Irsku krv v sebe 😀 Domou nas pustili az v utorok.V stredu som bola sama z malickou kedze manzel pracoval , v stvrtok bol s namy ale v piatok sme boli znovu samy.V sobotu isiel mm po mamku do Dublinu na letisko tak prisli az vecer tak som bola znovu sama.Ale tak nejak sme to zvladli.Pohlad na malicku vsetko zahoji.Stoji to zato.
Vcera som bola vybavit rodny list tak neviem ktora sa pytala ci treba rodne listy rodicov,tak odpoved je ze netreba.Treba len sobasny list a pas osoby ktora ho prebera.

tinkadublin
16. feb 2010

ahojte baby 😉

ja nejak nestiham nic.. este sme sa neutriasli, rezim mame hrozne hore dole..

Bambulka no super ste ked uz aj rodny list mate 😉 my sme sa k tomu este nedostali, sme tam nabehli v pondelok s drahym ale nemali sme sobasny list, tak sme to museli otocit spat domov.. zajtra sa chystam ale uz sama, kedze drahy robi 6dni do tyzdna.. planujem skocit aj apostilovat rodny list, tak uvidim ako to zvladnem s malym behat po meste hore dole.. Len zajtra este dojde aj sestra skontrolovat nas, ci maly pekne pribera.. stale bojujeme s kojenim a mlieckom 😒 Bambulka inak tiez tak nejak si skoncila ako ja, ze malinke babo ale sme dotrhane, no stoji to za to ked pozeras na ten uzlik stastia pri sebe 😉 mne tiez rozmyslali ze musia cistit este raz a infuzie, ale nejak som sa dala dokopy tak z toho zislo chvalabohu, teba to neobislo, no radsej takto ako neskor nejake komplikacie.. A ako Veronika? Pekne papka a mliecka mate dost?

Tixi som ti chcela napisat ze radsej si kup aj newborn, nielen 0-3month.. lebo napr nam su este aj teraz newborn velke trosku, sme museli skocit po porode kupit par veci na early baby - predcasne narodene a dnes som kupovala este na newborn, lebo mame viac tych 0-3 ale v tom maly plavat moze 😀 lebo sme mali iba zopar veci newborn, ze len pre istotu ak bude mensie babo a pozri ze tak sme dopadli..

Niekto sa pytal na oci, tak drahy ma tiez zelene oci a pri tom jeho rodicia maju mamina hnede a ocino sive, drahy zdedil po jeho dedkovi zelene.. takze kludne mozu mat hnedooki rodicia modrooke babo 😎 ten nas ma zatial stale modre, aj ked sa uz trosku zacinaju menit, ja mam totiz hnede, a drahy ako pisem zelene..

inak vas poctivo citam,len nejak odpisovat nestiham.. tak nove tvare vitam a vam tehulkam sa to uz bliiiiizi ze? Ozaj Ladysparky krasny vreckar, sikula si 😉

Zdenka este k tomu debilovi na aute, ma riadne striaslo ked som to citala, no chvalabohu nic sa nestalo.. davajte na seba pozor!

Ozaj stretko ste mali dnes ci nie? ako dopadlo?? 🙂

zdenkam
16. feb 2010

Bambulka, tak rychle hojenie.
Joooj, to dotrhanie ma desi, tak to ma aj vyhodu mat cisarak. 😉

Jarka, myslim ze ladywitch ma k tebe najblizsie je z Capoqqiun ak sa dobre pamatam. My sme z New Rossu.
Si medzi nami jedinecna s dvojickami, dvojicky tu isto nie su este. Nadina je 3nasobna mamina ako ty, ale nie dvojicky. Inak je Mishka dvojnasobna mamina a ja a Ladywitch budeme dvojnasobne maminy. Vsetko inak maminky s jednym dietatkom.

Tixi, tak vidis Tinka Dublin ma opacnu skusenost ako my. Nas sa do early baby nikdy ani nevmestil. 🙂

Som dnes precpata palacinkami. 1x sme to ten pancake day ozaj oslavili. V dome muz, ja, maly, kamosky 2 s 3 detmi a este aj domaci prisiel a plumber, lebo neslo topenie, tak vsetci dostali pancakes. 🙂
A zajtra hor sa na 4O dnovy post.

ladysparky
16. feb 2010

zdeni, tak super, uz sa tesim aj ja na balicek z organix, ja rada taketo reklamne prkotinky 😝

bambulka, gratulujem a prajem vela zdravicka a mliecka a samozrejme rychle hojenie. malinka mala super vahu 🙂 neda mi nespytat sa, tuto nenastrihavaju? alebo si to treba vyslovene ziadat?

ten slovensky rodny list rodicov (jedneho z nich) treba k "zapisu o narodeni do osobitnej matriky", som sa vcera docitala na stranke www.mzv.sk

tinka, drzte sa a vydrzte.. myslim na vas 🙂

zdeni co to je za sviatok? a nasledny 40 dnovy post? 😕 😕

cetrojka
16. feb 2010

Ahojte zienky

Zdenkam, no my sme ten kocik poskadali do dvoch veeelkych krabic, ktore sice neboli tazke, ale boli velke. A ta prepravna spolocnost slovenska, tak tam su take kriteria, ze ked to ma iste rozmery tak sa cena rata nie podla kg, ale podla velkosti, takze ono to nebolo tazke, ale velke.. lebo este cely kocik sme oblozili polystyrenom, aby sa neposkodil a tak... takze ono to bolo veeelike, ale nie tazke.. ale my sme radi, ze nas to vyslo "len" tolko... keby sme stretli nejaku mamicku na letisku s dietatom a bez kocika, alebo by sme si pozicali babo 🙂 tak by sme to mali zadara 🙂)) no nepodarilo sa ani jedno ani druhe a tak sme si to museli zacvakat... ale v nasom pripade sme fakt boli radi ze len tolko. A kocik je tu 🙂 sportova cast je na slovensku a v septembri ju vymenime, sportovu zoberieme a vanicku nechame doma - u nasich. Plan jak vysity 🙂

Inak Bambulka, som rada ze si ok, a stastna. Cakala som kedy prides a podelis sa ake to bolo, ake mas pocity... Inak som prekvapena ze fakt si bola tak malo otvorena a slo sa na vec a i ked babatko bolo male tak take skody na tebe narobilo... Ale ak vravis, ze sa na to da zabudnut pri pohlade na to malinke babatko, tak ok, verim ti 🙂 snad to dako prezijem i ja...

No ja som teraz "hladna" po takych infoskach, ktore coskoro cakaju i mna... I Tinku monitorujem 🙂

Joooj zienky, tyzden do terminu. A nemam pocit ze by to na mna uz slo. To bude supa! 😝 😝 😀

Inak teraz ked som len doma, tak len otvaram, zatvaram, otvaram a zatvaram a vyberam stale nieco z tej chladnicky 🙂 a kukam archiv TV a dorabam uctovnictvo pre otca... ano ano, tyzden pred terminom .) nema toho vela, tak snad to stihnem. Ja vzdy vsetko na poslednu chvilu.
Z prace mi kamosky volaju kazdy den, ze co a ako, sonduju. 🙂 zatial mi to nevadi, lebo este je cas, ale ked sa ma po termine budu 2x denne pytat, tak im asi poviem, ze maly uz chodi 😀 😀 😀

A som sa este chcela spytat, ten sobasny list musi byt prelozeny do anglictiny a aj overeny? Alebo netreba... to mi uniklo.

Inak ja som newborn ani nekupovala, tak uvidime, ved ak bude treba, to je to najmenej dokupit, oprat, vyzehlit, ved hadam nejaka pomoc pride 🙂

Tak cerstve maminy, nech sa dari. Tie skusenejsie uz vedia ako na to 🙂

cetrojka
16. feb 2010

Inak i ja som sa zaregistrovala na ten organix, a veru, ako Ladysparky pise i ja som na take hovadinky a somarinky, reklamne predmety 🙂 zide sa

Inak, dnes mi kamoska zo SR poradila, rodila v decembri, ze na osetrenie rodidiel je dobry Rosalgin, ona bola do 2 tyzdnov ze uplne fit, velmi jej to pomohlo, a to mala i nastrih, sitie, takze si to velmi pochvalovala, po kazdej sprche, ktorych mala niekolko denne si to striekala na poranenie... odporucila mi to, mozno to poznate. Ak mate moznost este doniest zo SR,tie co idu rodit, doneste 🙂
Ja som uz sestru urgovala nech nezabudne.

A ano, Ladysparky, k zapisu do osobitnej matriky treba rodny list rodica... uz to mam nachystane. Ono bol super clanok v slovenskom casopise vychadzajucom tu v Dubline, je tam popisane vsetko co treba k tomu vybaveniu.

janec79
16. feb 2010

ahojte vsetky,
zdravim jarku-veru si tu ako taky diamantik medzi nami 🙂 🙂 Kedy oslavujete rok? Nas za chvilku tiez caka oslava, tak sa tesim.
Dnes som objednala torticku, tak dufam, ze bude pekna a bude chutit.
ladysparky:klobuk dolu, krasny vreckar mas. A presne si mi vzala z ust otazku, ci tu vobec nenastrihavaju?? Aj tinka, aj bambulka....Asi je idealne, ked netreba nastrihnut, ale v urcitych pripadoch by to bolo asi lepsie (v mojom pripade to bolo nevyhnutne)
cetrojka: tak asi budes na rade najblizsie ty, bez debaty, ten okamih, kedy uvidis dietatko stoji za vsetko na svete!!!!!!!!!!!! Rychlo zabudnes na porod pri pohlade na toho noveho cloviecika v tvojom zivote. Inak mne to nedochadzalo to poslednej minuty, ze pribudne dalsi cloviecik medzi nas....ano, cakali sme babenko, tesili sa, predstavovali si, ake to bude, ale az ked sa narodila a po prvykrat som ju zbadala... az vtedy mi to doslo....bola to parada 🙂

ladysparky
17. feb 2010

Pisem z mobilu..cetrojka,v ktorom cisle slov.casopisu si sa tieto veci docitala?niektore mam..janec,narazila som na birth plan v angl,tak si ho asi spravim,aj s pozn.o epizotomii(tusim tak sa to povie odborne)otazne je,ako sa k tomu postavia..na epidural sa kedy pytaju,pred porodom?aj sa nieco podpisuje?..a davam do pozornosti 2stranky,ktore som doteraz nepoznala-www.tehotka.sk a www.bubu-babo.sk;pokukajte 🙂 dobru noc

jarka82
17. feb 2010

Ahojte dobre ranko, Ladysparky ja som mala epiduralku pri cisarskom a nikto sa ma na nic nepytal,poste pichli a hotovo 😀
Janec my budeme mat jeden rok 2.marca 😵 😵 😵 pomaly sa necham inspirovat tortami kedze ich chem piect sama 🙂 A vy kedybudete oslavovat? 🙂

janec79
17. feb 2010

ladysparky: bububabo pozam, mrknem na tu druhu. Neviem, ako je to s epi v irsku, ale na slovensku treba absolvovat kvazi 'skolenie' par tyzdnov pred porodom, treba podpisat akesi poucenie a az potom ti ju mozu dat. Ale myslm si, ze v irsku je to viac-menej samozrejmostou. A inak s tym porodnym planom ta na slovensku vo vacsine nemocnic vysmeju. Chapem na druhej strane aj doktorov, nie vzdy sa da podla toho planu ist, kazdy porod je individualny, mozu nastat komplikacie a pod...neviem, ako to chodi v irsku..

jarka82:skoro rovnako stare mame deturence, my mame narodeniny 25.2., oslavovat budeme v sobotu 27.2-ale nic velkeho.. Waw mas moj obdiv za pecenie torty, ja som v zivote neupiekla tortu, sem-tam nejaky kolac, to je vsetko..aj som sa pohravala s myslienkou, ze jej upeciem sama, ale nechcem riskovat jej prvu narodeninovu tortu 🙂 Mrkni na tuto stranku, na inspiraciu urcite pomoze www.tortyodmamy.sk

...ranna kavicka za mnou, hor sa do prace 🙂 pekny den vsetkym

jarka82
17. feb 2010

Janec tak to teda uz zachvilu budete mat,jej ten prvy rocik je vzdy taky naj. Elenka uz chodi? Tie nase nie davaju si nacas 😀 Maly ich veku uz robil krocky sam. My budeme oslavovat 6teho,alebo 7meho. No ja rada peciem aj ked priznam sa torty mi moc nejdu tak uvidim este ked sa nepodari musim mat v zalohe korpusy 😀 😀 😀 😀 ostatne zvladnem aj sama. Dakujem za inspiraciu,pozriem sa.

zdenkam
17. feb 2010

Ladysparky, no dnes je popolcova streda, zacina 4O dnovy velkonocny post.
Ten pancake day to je vlastne take cosi ako fasiangy na Slovensku.

K nastrihnutiu: aj samotne health nursky tvrdia ze je lepsi nastrih ako dotrhanie kadejako, hlavne do tvaru Z, lebo to sa potom tazko lieci, kym nastrih je I.

Cetrojka, inak to bol moj plan, ja tu mam kocik Graco od kamosky, co uz ho nechce. Takze do sr letiet s tym, nechat ho tam vziat xlander s vanickou a kedze v decembri isto letim domov, dietatko bude mat 6 mesiacov,tak vezmem sportovu cast a vanicku necham doma, nech tu nemam dalsiu rarohu.

A to s tou nedockavostou kolegyn , tak to poznam, ale aj so zakaznikmi, sa sefka smiala, ked som nastupila na matersku, ze musi do okna obchodu vylepit plagat NOT YET, ze tak sa vsetci vypytovali. 😀

Jarka a ty mas 3 deticky a staras sa o ne sama?
Ja som poznala babu /uz su v SR/ a ta mala synceka a ked mal vyse roka, pocali dvojicky dievcata, ale po tom co sa narodili tu zostali len 4 mesiace a vratili sa do SR. Navyse ona tu mala pomoc z domu, raz svoju mamu, raz svojho brata.
Ty si na ne sama? to skladam klobuk dole, ak ano. Wau, mas moj obdiv, ja sa obcas bojim ako budem zvladat 2 deti. Ja mam vo vstetkom system a asi ho budem musiet menit s dalsim dietatkom. Hlavne po tych 6 mesaicoch, ale nas zas bude aspon doobedu chodit do skolky v tom case 5x tyzdenne, tak si vravim, ze isto to take komplikovane nebude.

Ladysparky, my sme vybavovali zapis do osobitnej matriky cez ambasadu, len som si ten rodny list nechala dorucit na matriku v MIchalovciach,lebo na 12 t od zaziadania v Dubline som bola v sr. (4 t/ Tam nam povedali co vsetko potrebujeme. Najlepsie je napisat im mail, ja som to vtedy tak riesila a slusne ma informovali.

zdenkam
17. feb 2010

ladysparky ja som mala epiduralku lebo ta bolest a taka dlha sa fakt uz nedala vydrzat / a to som bola odlhodlana ziadne utisujuce prostriedky/ som tam uz tak plakala nech mi to daju a este musela cakat 3O minut, lebo anestez. bola na ceste. Ma hladkali midwifky a v istom momente na mna len kukli a vravela ani sa vas nepytame ako vam je.
Takze som mala epidural na 2x, nic som nepodpisovala a v tom case som este nevedela ze to bude cisarak. Nedaju ti ju jedine ak su uz dost otvorena a je to zbytocne ti ju potom davat uz.
Inak som pri CS mala len lokalne umrtvenie. Dufam ze aj pri planovanom je len lokalka, lebo to nechcem cele prespat.

ladywitch26
17. feb 2010

zdenka, si sa pomylila, jarka je z dungannonu, to je sev.irsko.tu pri nas je dungarvan. takze sme na uuuuplne opacnom konci. a este si zabudla na xenu, ta je tiez trojnasobna mamicka, ale asi nestiha, lebo tu uz dobreho pol roka nebola.

a ked tu rozpravate o tom nastrihu, tak nakoniec som rada, ze to tlacenie trvalo pri stanke tak dlho, lebo aspon ta koza mala cas sa natiahnut. to si neviem predstavit, ako by som bola dotrhana, keby bola na svete na tri zatlacenia ako niektore babatka. 😖

inak my sme sa do velkosti newborn ani nezmestili, vsak ta je myslim do 3,5 kg a my uz sme mali 4,2kg. nastastie sme mali vacsinu veci, co sme podostavali 0-3 a 3-6, newborny sme mali myslim len trojo overalov.

jarka, dufam, ze sa k tebe nepridam s tymi dvojickami, lebo prvy scan mam az o tyzden a GP ma strasi, ze ak je druhe tak skoro po prvom, tak je vyssia pravdepodobnost dvojiciek. to by ma asi porazilo. keby bola stanka vacsia, tak by to nebol az taky problem, ale toto by som mala pomaly ako starat sa o trojicky.

jarka82
17. feb 2010

Zdenkam ano ja som tu na nich sama svokra mi bola pomoct mesiac ked sme sa vratili s porodnice po 48 hod. Manzel robi a vlete robil 19hod denne to bolo strasne mala som toho fakt dost ved som mala dpreseie ako svina ale uz je to zamnou a uz to zvladame v pohode v 4rici samy kym pride tato. No ist domou ja neviem,byt bez manzela a deti bez otca? Ja neviem rodina ma byt po kope aspon to vidim tak ja.
Ladywitch no my sme mali podozrenie ked sme boli prvy krat u midwife nepocula srdiecko tam kde mala ale strasne vysoko a potom sa to na velkom scane potvrdilo,nebol rozchadzali sme to dobry tyzden 😀 😀 😀 ale teraz by som nemenila,sice boli to tzske chvile kym trosku povyrastli a teraz uz by som ich nedala ani za vsetky peniaze na svete 🙂 No ty si dost skoro tehotna ja by som sa neodvazila 🙂 ale aspon nebude velky rozdiel medzi nimi a uvidis bude to dobre budu sa spolu hrat. Neboj hore hlavu potom daj info ze co a ako kedy ides na sono?

kacenkalm
17. feb 2010

bre ranko zienky,dlho som sa tu neukazala,najek nema cas a popri tom sme sa stahovali docasne ku mojej sestre a teraz stale hladame nieco na byvanie a nejak stale nic ☹
vcera som bola u health nurse na kontrole s malou,s klbami a tak vseobecne,tak dnes mame 5 mesiacov a 7.13 kila....super...kedze na kojenie vstavam kazdu hodinu a pol,poradila mi aby som malej na vecer davala baby rice...tak som hned jednu isla kupt od cowandgate,a tam pisu ze sa to ma zmiesat s mliekom,ale to mi akosi sestricka zabdla povedat,s akym mliekom....mozem uz aj s klasickym mliekom alebo sa to da aj s vodou?s materskym urcite nie ☹ nemate skusenosti?
jarka,dvojicky su zlatucke 🙂

ladywitch26
17. feb 2010

kacenka, ja neviem, vacsina tych kasi uz ma mlieko susene v sebe, tak sa len s vodou miesaju, a ak nema tato, tak urcite by som nedala kravske, radsej kup aptamil, zarob klasicky mlieko a pridaj do neho kasu. a teda vstavat kazdu chvilu na kojenie, to uz by som jej davno nieco ine dala. evidentne jej uz len mliecko nestaci. mne od piateho mesiaca stanka uz papala aj zeleninku na obed a poobede ovocnu vyzivu, lebo jej proste uz mliecko nestacilo. o chvilu ideme inak ku health nurse, tak som zvedava, kolko vazi stanka, ale okolo desat kil uz urcite.

jarka, na sono idem buducu stredu do corku, tak som fakt zvedava. inak GP mi pred dvoma tyzdnami skusala pocuvat srdiecko tym dopplerom, ale nic sme nepoculi. tak hadam keby tam boli dve, tak by aspon jedno bolo pocut. a tiez sme necakali, ze to bude tak skoro, vsak o stanku sme sa snazili pol roka, brala som predtym antiku, tak to asi dlhsie trvalo. a potom som tiez zacala brat noriday, ale ze ho v novembri vysadim, ze ak to zasa bude trvat pol roka, tak radsej vcassie. ze hadam sa do marca podari. no a kto cakal, ze to bude hned na prvy sup? 😀 a dlho som to ani nevedela, lebo prvy test,co som si v januari robila, bol negativny, neviem, asi bol chybny alebo co. ale stale sa mi to nezdalo. keby mi bolo byvalo zle, tak viem, co je vo veci, ale ked mne zacinaju nevolnosti az po 11tt, co uz inym zenam pomaly koncia vtedy.

a mam to stastie, ze je muz bez roboty teraz, lebo mne nema kto prijst pomoct. mama ma dovolenku nanutenu, ked maju prazdniny v skolke, a ani len neplatene volno si nemoze zobrat. to jej povedala veduca, ze ked si berie neplatene volno, tak automaticky keby ju prepustili v priebehu dvoch rokov, tak by nemala narok ani na podporu. no a zas taku istu tu pracu nema, aby si to mohla dovolit. a v jej veku zas uz nemoze velmi vymyslat s robotou, je rada, ze vobec robi. takze aj teraz v maji tu bola na dovolenke, ale kedze sa stanka narodila neskor, tak len tri dni mi pomohla a potom musela ist. a muz siel do roboty o dva tyzdne, takze som bola sama s malou. nastastie bola zlatucke dieta, vela spinkala. dufam,ze aj to druhe bude take.

jarka82
17. feb 2010

Kacenka kravske mlieko sa neodporuca do 3 roku dietata ja by som aspon do 2 roka urcite vobec nedala. Presne kup aptamil alebo ine mlieko ale kravske nie! ved opytaj sa domaceho lekara na to co ti povie. Podla tychto mozes dat uz vsetko ale nepocuvaj ich 🙂 My pijeme SMA lebo aptamil nam nerobil dobre☹ zacni tou baby rice a pomaly mozes aj ine ved su od 4mesiacou. a ved ked kojis si mozes aj odsat a zmmiesat s tym. Preco nemozes materskym? no na krabici mas ci vodou alebo mliekom davaj na to pozor pokial sa to zaraba s vodou tak uz tam dojcenske mlieko mas a ked nie tam musis pridat svoje. Ja to poznam pretoze sme mali reflux a dost velke problemy snim takze sme kupovali len take kde som musela davat svoje mlieko.
Za pochvalu dakujem budem musiet prihodit nejake aktualne foto co mam na FB.
Ladywitch no ani mam nevedela najst srdiecka az potom 😀 no ja som brala antiko tiez ale pockali sme dva mesiace a az potom sme do toho sli 😵 mne pri dvojkach test ukazal az 16 dni co mi meskalo a to som si robila test kazdy 2 den 😉 Ja som to vedela hned nevolnosti a tak a mne pri oboch tehotenstvach vadila vona kavy a trapila som sa celych 5 a pol mesiaca kym to preslo 😲 Boze bez roboty a ako zvladateto? stat vam pomaha?

kacenkalm
17. feb 2010

no je tam pisane ze jedna lyzicka baby rice a 10 lyzic mlieka....tak ja som z toho jelen...tiez som pocula ze kravske mlieko sa nesmie davat minimalne do 1 roku,ale ona povedala ze mozem,tak ja to riskovat nebudem....no a mojho GP sa tiez radsej pytat nebudem,lebo ten tiez prd vie...odkyva vsetko... 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre