Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

mitchelstown
16. apr 2011

ahojte maminy. Boli sme dnes pozerat kociky, ale fakt nevieme ako si poriadit. Neviete ktory je najlepsi? Maju take, co sa da rucka otacak dopredu aj dozadu, takze babo moze pozerat bud na vas alebo vy stojite za nim. Alebo take co sa rucka neda otacat a vy vzdy stojite za kocikom. Tak chcem ho vidiet cely cas alebo nie? 🙂

betkav
16. apr 2011

ahoj, ja som si kupila kociar cez internet, bol celkom lacny a novy, ziadna extra znama znacka a pouzivame ho doteraz. Klasicka vanicka bola otocena tak aby som videla na babo, to ho budes chciet vidiet nonstop 😉 a ked podrastol zmenili sme to na bugynu a to uz chce spoznavat okolity svet, takze chce vidiet aj nieco ine ako stale len teba a ty tiez budes chciet aby spoznavalo, takze otocene naopak. Moj kociar nema otocnu rucku ale som spokojna aj tak. Tesi ma ked mi maly krici ze vidi vtacika, macku alebo lietadlo, co si ja ani pri soferovani kociara nevsimnem 🙂

betkav
16. apr 2011

@mitchelstown sorry ta odpoved bola pre teba, zabudla som to napisat 😉

mishka234
16. apr 2011

@misakika
Dakujem za ten link 🙂
Nooo, tak ten, kto tu ma normalnu vahu, ste asi Vy 🙂 My mame Valibuka, uz ho ani nevazim radsej, naposledy mal asi pred 3 tyzdnami okolo 9,7kg a 69cm! 😎
Ja idem podla "mudrych clankov" s prikrmami, zacala som asi tyzden po 5.mesiaci, zacala som mrkvickou a kazde 3-4 dni pridavam novu zeleninu, samozrejme, teraz uz kazdy den ma aj kuracie masko, vsetko vo forme hustejsej polievky, sem-tam mu dam prikrm Cow&Gate, kde je telacie maso, raz za tyzden nahradim maso uvarenym vajecnym zltkom. Inak papa uuuplne vsetko: spenat, brokolica, cuketa, sweet potato, v polievke som varila aj 1 petrzlen, suchla som na konci aj trocha hrachu a kukurice. Este nejedol karfiol napriklad 🙂
Mam tiez kase.. ryzovu, ryzovo-kukuricnu a teraz po 6.mes som kupila Semolinu (krupicovu). Najprav som mu kasu davala vzdy rano, ale teraz som to prehodila na vecer, nech ma viac vecer, aby "dlhsie" spinkal hahaha 🙂))
No a tento tyzden zacnem s ovocim, aj ked bananik som mu uz 2krat dala, chutil mu, ako vsetko 🙂
Kupila som aj dalsie prikrmy, teraz uz radsej organicke Hipp... chcem mu davat co najviac mojho jedla, ale raz-dvakrat za tyzden mu dam prikrm, lebo to je ine, oni tam daju aj veci, ktore mna nenapadnu.
S cajikom sa to u nas praveze zlepsilo, uz ho vypije ovela viac ako kedysi. Samozrejme, ked som uvarila normalny v nalevovych sackoch (bez cukru), ten nechcel.. tak som tam trosicku cukru dala.. ale najradsej ma aj tak Hipp granulovany.. su ale strasne sladke, tak davam menej ako kazu, nech nema tolko cukru. Ale tiez ma dni, ked vypije menej... ja mu ponukam caj VZDY medzi jedlami, tak 2hod. po mliecku a asi hodinu po prikrme. Neviem tiez, ci je to dobre, ked vravia, ze mliecko mu staci, ale podla mna ziadna tekutina navyse nemoze byt zla, pokial to neovplyvnuje spotrebu mlieka, a to nas maly pije stale rovnako.
Hm, neviem ako by si malu naucila pit ine tekutiny.. asi len skusat skusat, mozno si zvykne.. alebo to musi prist same, ze si telo vypyta, ide "leto", hadam bude teplo 🙂

mishka234
16. apr 2011

@betkav Dakujem za odpoved.. ach, tak si este pockame na prespate noci 🙂 Ale nemozem sa stazovat, ked spi, tak spi dobre, nie je problem ho znova uspat, ked sa v noci napapa. Ale zije sa maminam, ktorych deti spia aj 2-3hodiny vkuse cez den. To u nas nebolo od narodenia, on zaspi parkrat za den, ale vzdy len tak na 30min, maximalne hodinu. Ale rano spaval aj do 8-9, teraz sa budi 5:30, niekedy ho este dohladkam do spanku na hodinku, viac nie 🙂

mishka234
16. apr 2011

@mitchelstown Ahoj, my mame GRACO. Neviem, ci je najlepsi, ale my sme spokojni. Najprv nosis babatko vo vanicke tvarou k Tebe, okolo 3-4 mesiacov ho mozes zacat nosit v polosede tvarou k Tebe (to je zaroven odnimatelna autosedacka do auta) a ked vie sedkat, nastavis to ako buginu, to je uz tvarou od Teba, ale v tomto veku im uz musime dopriat, nech vidia okolity svet a nielen maminku a nebicko 🙂 A aj v tejto sedacej polohe sa to este stale da sklopit aj do lahu, ked sa mu zachce spinkat, takze je to uplne super kociar podla mna. My sme ho kupili v Mothercare, stoji 400, ale bol v akcii za 299 a v cene bola aj super taska na zavesenie na kociar a velky fusak, ktory pouzivas v tej sedacej polohe, zakryje ho to az po prsia. Takze ja by som odporucila tento 🙂

mitchelstown
17. apr 2011

@betkav
@mishka234
Dakujem baby, no mne sa v noci uz o tom aj snivalo, o nejakych travel systemoch 😀
Na buduci tyzden hadam uz nieco kupime 😉

vodnarky
17. apr 2011

ahojte..rada by som sa vas opytala,ci nahodou tu neni niektora mamicka co ma skusenosti s Cesko-Slovenskou skolkou v Dubline..?kedysi ta skolka bola v Tallaght a pred par mesiacmi sa prestahovali..dakujem za vsetky info.. 🙂

misakika
17. apr 2011

@vodnarky Ahoj, ja skusenost nemam, ale bola som sa tam pozriet akurat v piatok a maju to tam velmi pekne.Nemyslim si ale ze tam robia tie iste ucitelky ako robili v Tallaght ale nie som si ista. Inak aj ja by som si rada precitala konkretne skusenosti, ale asi tu nepisu maminy co tam akurat maju deturence.

misakika
17. apr 2011

@marsch no ak ti to tam tak napisali ze si sama poziadala aby si sa mohla starat o dieta tak ta fakt nepotesim.Urcite ti nic nedaju. JB priznavaju len tym co si hladaju full time job a daju im o tom aj dokaz. Rozposlane CVcka, potvrdenia ze ta nemozu prijat do prace a bla bla bla. Ja som tiez JB nedostala, lebo som im to nepreukazala, ale idem sa odvolat a dat im dokaz ze si pracu hladam.Ty by si mozno pochodila s tym ze zamestnavatelovi si nechcela povedat ze chces menej hodin koli tomu ze si hladas inu pracu, aby si mala este nejaky prijem kym si ju najdes.No musis im dat to co som pisala hore a dufat ze tomu uveria.

zuzi_33
18. apr 2011

Baby poradte mi este - ake kasicky nakupujete tu v Irsku? Ktore mi mozete odporucit? My sme boli akurat na SK ked sme zacali jest kasicky a maly si velmi zvykol na Hami kase, tak som mu zopar aj pribalila sem.... ale zasoby pomaly dochadzaju a ja neviem ktore mu ponuknut..... Odtialto som skusala len Milupu tu prvu cistu kasu, ale velmi ju nechcel, je taka bez chuti.... Tak len ci mate nejake skusenosti a budete mi vediet poradit. Vopred diky 😉

misakika
18. apr 2011

@zuzi_33 Ahoj, moja mala teraz papa COW&GATE baby rice. Je velmi dobra, potom mam z tej istej znacky fruity porrige, ale ta nie je bohvieco...Urcite ale nekupuj v polskych obchodoch kase NESTLE su ble..strasne sladke a aj dost drahe.
Budem este skusat aj ine a ak natrafim na nejaku dobru tak tu zas napisem.

zuzi_33
18. apr 2011

@misakika ahoj, dakujem za radu - skusim teda.... Inac, nestle by som nekupovala, doma som ju skusala a bola doslova hnusna.... a samozrejme maly ju nechcel. Takze skusim z tejto znacky a uvidime. 🙂

vodnarky
18. apr 2011

@misakika -dakujem.. 🙂

mishka234
18. apr 2011

@zuzi_33 Cauko... my sme na Milupa kasach, nas maly sice papa aj tu prvu cistu ryzovu, aj ked je pravda, ze je bez chuti. Ale dalsie od Milupy su uz dobre.. mame Breakfast Banana Cereal (ryzovo-kukuricna s bananom), Semolina & Honey (krupicova) a este jednu, ale tu som este nenacala: Breakfast Creamed Porridge. Som trochu opatrna s tymi, ktore obsahuju Multi cereal, tie vraj radsej trochu neskor 🙂

zuzi_33
18. apr 2011

@mishka234 ahoj, tak dakujem aj za tvoju radu, kupim teda z oboch a vyskusame, uvidime co tomu mojmu papacovi zachuti 🙂

mishka711
22. apr 2011

ahojte dlho som tu nenakukla 🙂 mam otazocku teda ak mate a viete o nejakom dobrom zubarovy dajte vediet rada by som nasla nejakeho dobreho nemusi byt slovak🙂 a este ak mate niektora zaujem zahrat tenis zajtra alebo v sob.rano do marley parku dajte vediet moja spoluhracka mii odisla na holiday 🙂 pekne sviatky vsetkym prajeme 😉

mamartinka
22. apr 2011

@mishka711 manzel ide zajtra hrat tenis este z jednym kamosom.Ale neviem ci nie tiez tam ako pises.Samo ak nepojde do prace.Inak aj vam Pekne a Prijemne Velkonocne sviatky.

zuzi_33
23. apr 2011

ahojte baby, mate tu niektora skusenost so 6 chorobou....? Lebo my sme ju asi, teda dufam, uz prekonali.... Ale poviem vam, ze to boli asi najhorsie 3 dni a noci, ktore som doteraz zazila! pozerat ako sa to male telicko zvyja v 40 stupnovych horuckach, tak to nikomu neprajem.... Teraz sa mi vyhadzal, vraj by to mal byt uz koniec, teplotky uz nie su...teda zatial, ale aj tak mam strach.... Tak sa podelte o skusenosti ak mate. dakujem vopred...

mamartinka
23. apr 2011

@zuzi_33 Akurat nedavno to jedna baba spominala v Irskej Teme Severne Irsko.Jej maly to mal tiez.Idem ti hodit link jeden. http://www.naseporodnice.cz/zdravi/sesta-detska...

mamartinka
23. apr 2011

@zuzi_33 Alebo skus napisat jednej babe.Nick ma etuska a je v teme Severne Irsko.Jej maly mal teraz to iste co pises ty. 😉

kacka27
23. apr 2011

@zuzi_33
Ahoj Zuzi a boli ste aj u doktora? Ja sa od rana snazim malej znizit horucku,neuspesne ☹ Uz som jej chudatku aj zabaly dala a nic...stale 39.6.Akurat je taka ticha,stale spinka,no uplne ine dieta...ach jaj...

zuzi_33
23. apr 2011

@mamartinka Matka diky....

@kacka27 Katka ahoj, no najprv sme nesli - myslim v ten prvy den ked maly dostal horucky, ale vecer ked uz mi plakal pri 40,2 tak sme zavolali doktora, prisiel "skvely" cierny irsky doktor, ktory mu zasvietil do usiek, popocuval ho a odmeral teplotu /podotykam ze pod pazuchou - malemu babatku!!!!!!/ a skonstatoval, ze je to je len viroza, zobral 70 eur a odisiel... cela navsteva trvala cca 10 min. Na druhy den mi dalej teplotkoval, ale to som sa uz docitala o 6-tej chorobe a volala som aj s maleho doktorkou na SK, tak ta mi povedala, ze teploty do 2-3 dni bez inych priznakov su kvazi ok, len treba znizovat teplotu - ja som davala zabaly a kombinovala nurofen s paracetamolom, ale na treti den uz treba ist k doktorovi, ze oni beru moc a pod. aby vylucili zapal obliciek.... Tak sme sa na 3 den vybrali k Anasovi - to bol piatok a samozrejme nerobil.... tak sme sli domov, malemu pomaly teploty ustupovali, resp. sa intervaly medzi podanim lieku predlzovali.... Nakoniec sme si povedali, ze ak dnes rano bude mat stale teploty, tak ideme do nemocnice, chvalabohu uz nema... resp. len malilinko zvysenu, ale cely sa nam obsypal - na brusku, trosku aj na chrbatiku a dokonca ma cosi aj pod vlaskami.... Zda sa mi ze si to skriabe pod vlasami, ale nemalo by to svrbiet.... Ach jaaaj, ja uz fakt neviem... 3 noci som uz poriadne nespala, stale som z neho ako na ihlach.... ☹ Ja len dufam, ze to uz mame za sebou.....
Takze Katka, je dost mozne, ze mate tu istu pliagu. Ak nema ine priznaky len horucky, tak to bude ono. Ved daj vediet ako ste dopadli. Drzim palce.

kacka27
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzi_33
23. apr 2011

@kacka27 No to mas pravdu, sme si pretrpeli riadne.... ☹ Ja som si tiez zo zaciatku myslela, ci to nebudu zuby, lebo my nemame este ani jeden, ale nic sa zatial neukazalo a take vysoke teploty na zuby su tiez vynimocne.... ale nikdy nevies...
Tak vam drzim palce Katka, nech to malinkej co najskor skonci, ale ked to bude tato mrcha, tak min. 3 dni to asi bude... tak len jej zbyjaj teploty a hlavne vela tekutin. Bude dobre uvidis.... 😉

mamartinka
24. apr 2011

@zuzi_33 Je to asi ta 6 choroba lebo tej babe etuska tiez sa maly potom vyhadzal.Aj tak prajem skore uzdravenie aj
@kacka27 Timejke.

zuzi_33
24. apr 2011

@mamartinka no uz som volala aj na sk pohotovost, len pre istotu, tak hadam to bude dobre..... ☹

ladywitch26
24. apr 2011

@zuzi_33 tak citam,co ste si vytrpeli,chuda drobec. inak bude to virus, akurat vcera som sa rozpravala s kolegynou, jej maly je tyzden mladsi od mojho. tyzden jej hnackoval, do toho prisli horucky, vysypal sa jej, tak sla k gp. ten si s tym nevedel dat rady, tak ich posla do nemocnice a tam jej povedali,ze to je bud zo zubov, alebo virus, ze s tym nespravia nic, treba len pockat.tak tiez ma napadla ta 6.ta choroba. akurat jedna potesujuca vec na tom je, ze uz ma dozivotnu imunitu 😉

inak co si sa pytala na tie kase, tak ja najnovsie kupujem fabimu v tescu organic od firmy organix. maju bananovu aj jablckovu.jablkovu sme este neskusali, ale bananova je super.malemu strasne chuti. a este od hipp organic cereal porridge, ta je tiez dobra. stoji cca 2.89, ale je to az 160g balenie. tie milupy stoja tiez tak nejako, ale len 100g.

ladywitch26
24. apr 2011

inak neviem, ktora ste to tu v clonmeli, uz si nepamatam, komu som to pisala, ale mate tam celkom pekny market. dnes som sa tam bola mrknut. obhliadnut teren, lebo od buducej nedele tam budem predavat moje gelove sviecky 😉

zuzi_33
24. apr 2011

@ladywitch26 No ved prave to Monika, tu si s nicim nevedia dat rady, vzdy je vsetko ok, alebo virus.... ach jaj, to Irsko... Ja len dufam, ze mu to prejde. Dnes je uz druhy den co je obsypany a stale mu to nejak neprechadza a to vravia, ze do 48 hodin by to malo odist... tak ja neviem....
Co sa tyka tych kasiciek, tak mas pravdu, skusila som Milupu tu na dobru noc, je skoro taka ista ako Hami kase, celkom malemu chuti, ale ako pises je strasne mala, to mi vyjde tak na 3-4 davky... Sice teraz mame problem s jedenim, odkedy bol chory tak malo co papa jedine mliecko, dnes zjedol zopar lyziciek zeleninky a aj to bol uspech, no uvidime...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre