Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

bridget
29. feb 2012

@1kwietocek1 Ahoj, ja som sice nebola v rotunde, ale test mi robili. Dostanes len vypit pohar glukozovej tekutiny, chuti ako malinovka a o hodinu ti zoberu krv. Na druhy den mas vysledky. Ak su v norme, tymto to skoncilo, ak bude cukor vysoky, pojdes na dalsie testovanie. Na to sa chodi hned rano nalacno, urobia odber pred testom a potom znova dostanes vypit glukozu a krv beru kazdu hodinu, tusim 3x. Nie je to nic hrozne 🙂 Good luck.

1kwietocek1
29. feb 2012

@bridget dik..mne vlastne dali taky papierik,kde pise ze tam budem 4 hodiny a mam ist na lacno...ale voda cista sa moze pit ci aj to je zakazane????

mandarinka34
29. feb 2012

@1kwietocek1 ja mam 32tyzden a ziadny test na cukor mi nerobili neviem preco a tiez som v rotunde 😒

1kwietocek1
29. feb 2012

@mandarinka34 hehe...nerobia kazdemu...ja mam dvojicky.sanca je vyssia..a este v rodine .moja maminka,som to udavala tak to preto...tiez som si myslela ze chodi kazdy....ale tiez viem,ze len v takychto pripadoch...

mandarinka34
29. feb 2012

@1kwietocek1 ahaa no mi cukrovku nemame v rodine ale keby som na slovensku tak viem ze tam to robia vsetkym tehulkam

1kwietocek1
29. feb 2012

@mandarinka34 tak tak doma robia vsetko...

miskaie
29. feb 2012

baby ste tu niektora rh negativ? robili vam nejake ine krvne testy alebo po porode ste dostali tu injekciu do 72 hod. ??

zuzi_33
29. feb 2012

@1kwietocek1 ahoj, ja som bola na glukozove testy v Rotunde, lebo otec je cukrovkar. Tak ako pise bridget je to asi v kazdej nemocnici podobne. Akurat v Rotunde davali vypit Lukozadu a potom ti vezmu tusim 3x krv. Sedis tam v takej mensej miestnosti spolu s ostatnymi maminami /nas tam bolo asi 6/ a nudis sa.... 😒 Takze odporucam vziat si so sebou nejaky casopis, alebo nieco.... Krv beru vzdy po hodine, takze preto tam budes tak dlho. Myslim, ze cistu vodu mozes pit, tusim tam aj davali, no nie som si ista, vezmi si nieco so sebou. T

zuzi_33
29. feb 2012

@1kwietocek1 ahoj, ja som bola na glukozove testy v Rotunde, lebo otec je cukrovkar. Tak ako pise bridget je to asi v kazdej nemocnici podobne. Akurat v Rotunde davali vypit Lukozadu a potom ti vezmu tusim 3x krv. Sedis tam v takej mensej miestnosti spolu s ostatnymi maminami /nas tam bolo asi 6/ a nudis sa.... 😒 Takze odporucam vziat si so sebou nejaky casopis, alebo nieco.... Krv beru vzdy po hodine, takze preto tam budes tak dlho. Myslim, ze cistu vodu mozes pit, tusim tam aj davali, no nie som si ista, vezmi si nieco so sebou.

1kwietocek1
29. feb 2012

@zuzi_33 dakujem pekne za info vsetkym,,potom dam vediet,,ako som dopadla 🙂)) a este taka otazka.?::kedy budem vediet vysledky???

zuzi_33
29. feb 2012

@1kwietocek1 No tak to si uz presne nepamatam, ci mi hned povedali, ze je vsetko v poriadku, alebo mi prisiel list. No fakt .... nespomeniem si. Ale neboj, oni ti zajtra povedia, ze co a ako. Drzim palce! 😉

1kwietocek1
29. feb 2012

@zuzi_33 dakujem

mandarinka34
29. feb 2012

babulky viem ze ste to tu uz pisali ale nechce sa mi to hladat mozete mi napisat ako je to z obcianstvom ked sa narodi babo tu??irske obcianstvo ma automaticky ci nie??a kde a ako mu vybavim slovenske moze mat dve obcianstva dakujeem

lubi
29. feb 2012

ahojte dievcence. mozem sa k vam pridat? a hned vas poobtazujem aj njakou tou otazkou 😀 . mam sice este zopar tyzdnov do dna D, ale zaujimalo by ma ako tu riesa novorodeneckou zltacku. budem rodit v Holles St. a tam vraj ak je vsetko v poriadku prepustaju po styroch hodinach po porode. mate s tym skusenosti? a este jedna otazka- na SK sa robi taktiez sono celeho babatka niekedy po porode. tu to asi nehrozi, co?

nikki713
29. feb 2012

@mandarinka34 ahoj no ja som si to tu predd nedavnom zistovala 🙂)) https://www.modrykonik.sk/forum/spolocny-termin-miesto/mamicky-v-irsku/ tu na strane 464 mi to vysvetlili ako to chodi..viac tiez neviem pomoct..este som nezistovala.. v maji sa chystam domov tak snad nieco vybavim 🙂

mandarinka34
29. feb 2012

@nikki713 dakujem ti 🙂

orchi_dea22
1. mar 2012

Ahojte kocky. Ja som tu nova, prave som sa zaregistrovala. Bolo mi povedane, ze tu by som mohla dostat odpovede na moje otazky? mohli by ste mi pomoct prosim?

orchi_dea22
1. mar 2012

prva otazka je...mam maleho chlapceka Samka, ktory bude mat pet mesiacov v sobotu. Dnes rano som mu nasla v usku a okolo zaschnutu tekutinu. Prv som si myslela, ze je to mliecko, co mu naktieklo z ust...Ale nie. No nebolo toho tam vela...aj tak, neivem, co to moze byt a ci je to nebezpecne... mam s nim zajst k lekarovi, alebo je to normalne...Dakujem za pomoc

jezkomanka
1. mar 2012

@lubi ahoj ak by malo zltacku pustia vas okolo 5.dna a sleduju, neviem ci aj vyhrievaju. ja som lezala s maminu co dieta malo zltacku a nadavala, ze nemoze ist skorej domov

@orchi_dea22 ahoj vitaj medzi nami a kludne sa pytaj. snad ti pomozeme 🙂

bridget
1. mar 2012

@lubi Ahoj, aj ja som bola v tej nemocnici a ano, mas pravdu, prepustaju z nemocnice velmi skoro 🙂 Aj par hodin po porode, ale to by ta mala potom prist domov skontrolovat midwife. Ja som bola 1 den a noc a poslali nas domov, uz nikto potom nedosiel nic kontrolovat. A deti urcite nevysetruju ako na SK. Dieta akurat prezrie pediater, bola to bleskovka, na mojej posteli 🙂 Dr. zmerala obvod hlavy, dlzku, pozrela do oci, do pusy, vytiahla stetoskop, chvilku pocuvala srdce, pozrela bedrove klby a koniec. Ziadne ine vysetrenie sa nerobilo. Hned po tom nas prepustili z nemocnice. So zltackou skusenosti nemam, ale to ti uz odpovedala jezkomanka.

bridget
1. mar 2012

@orchi_dea22 Ahoj, taky vytok z uska urcite normalny nie je. Ak chces, skus sa najprv poradit, tu na fore radi ohladom ORL veci jedna lekarka, tak sa jej skus ozvat. Ma nick strapco13, aj samostatnu temu - dakujeme strapco.... hod do vyhladavaca, najde ti to. Uvidis, co ti poradi, mozno s tym bude treba navstivit lekara.

lubi
1. mar 2012

@jezkomanka a to tu zltacku dieta dostane hned ked vravis ze ak by to maly dostal ze si nas tam nechaju? viem ze treba potom dieta dat na slnko ale nemeraju ten bilirubin alebo ako?
viem ze u nas este aj na druhy den beru krv z paty. neviem sice na co ale patri to u nas medzi zakladne vysetrenia na Sk. som rozmyslala ze si to dam urobit aj sama len neviem ci ist k GP alebo do sukromneho. ci si myslite babky ze to prehanam a mam to nechat tak?
@bridget tak som rada ze aspon tie klby kontroluju ked uz na ine sa nezmozu. 😒

bridget
1. mar 2012

@lubi no ta kontrola klbov mi skor pride komicka ako seriozna, ale co my narobime 🙂 Na Sk maju vsetky deti scan, tu chytili nozku, otocili klbikom, ci je hybny a tym to haslo... podla mna tymto sposobom by dosli na problem, iba keby uz bol velky ako hrom. A co sa tyka odberu krvi z paty, robia to aj tu vsetkym detom. Robi sa to presne na 5 den po porode, pride k tebe domov public health nurse a ta to zoberie - ak ti to vyjde na pracovny den. Ak cez vikend, tak pojdes naspat do nemocky na ten odber. Zistuju sa tym nejake zavazne vrodene ochorenia, ale takto spamati neviem ktore, vygoogli, ked ta to zaujima. Inak ten test ma tiez "dostal". Urobili odber, ze to poslu na vysetrenie a ked som sa pytala neskor na vysledok, tak mi povedali - nevolal nikto nazad, tak asi je to OK 😀 Toto sa mi tu v IRL zda ako sci-fi s tymi odbermi /a to vo vseobecnosti/, ze ti zavolaju, iba ak je problem, inak sa nedozvies nic.

orchi_dea22
1. mar 2012

@bridget
dakujem bridget, urcite sa jej ozvem. 🙂))

orchi_dea22
1. mar 2012

@jezkomanka
dakujem za mile prijate... som totalne nova a este sa len ucim, ako tuto stranku pouzivat.....
tesim sa dievcence..,.

mandarinka34
1. mar 2012

babenky balili ste vase babatka nasiroko??

solobeats
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
solobeats
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
solobeats
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
solobeats
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre