Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

michaela18
23. máj 2012

@moniccca ja som mala tazky porod a stale som sa trepala domov.po 5 dnoch som ich prehovorila a nakoniec som lutovala.ale v tej chvili by som sa asi zrutila keby ma nepustili 😀 .bude na tebe ako sa budes citit,nielen fyzicky ale aj psychicky.hormony su vtedy ako na kolotoci.aspon u mna boli 😀 a drzim palce nech ti vsetko dobre dopadne a vela zdarvicka tebe aj babetku 😉

katarina1989
23. máj 2012

@michaela18 vdaka za odpoved aspon niekto poradil 🙂 .... chcela by som si najst pracu ale odradza ma hlavne ten jazyk nerozumiem tym irom nic a ani odpovedat im neviem ... a ty kde zijes tu v irsku?

michaela18
23. máj 2012

@katarina1989 ja som z waterordu.drzim palce aby si nieco nasla.len sa musis prekonat.myslim v strachu.ja som na zaciatku nemala odvahu ani vojst do obchodu a nechat tam CV.alebo skus nejaky kurz anglictiny.najdes si tam aj kamosov z inej krajiny abudes nutena rozpravat anglicky.a tam o nic nejde.drzim palce.uvidis,podari sa.chce to len stastie a potom odvahu

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moniccca
24. máj 2012

@jezkomanka no by som bola rada, keby som aj ja tak skoro mohlla ist domov :D Ja len kvoli jedenj veci by som chcela ist domov-sa bojim, aby som na izbe nebola s tymi ich ciganmi 😒

moniccca
24. máj 2012

@michaela18 Dakujem 🙂 no ak by boli komplikacie, tak urcite by som ostala, rozmyslam dopredu, ze ak by bolo vsetko v poriadku, co je lepsie. A oni si ta tam chceli nechat aj dlhsie?

mandarinka34
24. máj 2012

@moniccca ahoj ja som porodila 2.5 rano 1:15, a v piatok rano ma prosili ci mozem ist domov lebo maju plno popozerali maleho ci je vsetko ok a do hodiny sme odisli s nemocnice.

mandarinka34
24. máj 2012

@moniccca nas bolo na izbe 10 mamiciek plus 10 babatiek boli sme tam vseliaka zmeska 🙂 neboj prezijes to tam

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarina1989
24. máj 2012

@fidka79 ja viem nie je to lahke najst si pracu a k tomu este ked nevies jazyk ... mandzel pracoval len ho pred par mesiacmi prepustili tak teraz je na socke a tak sme rozmyslali ze by bolo lepsie keby som si nasla ja nejaku pracu na par hodin tyzdene aby som mala aj ja tu v irsku nieco odrobene a aby som zysklala nejake tie skusenosti a mozno trocha aj ten jazyk pochytila a to ze som sa odvazila do sveta bez jazyka a s malou tak to mna situacia donutila radsej by som bola doma na slovensku ale tam sa zije tazko ked nemas pracu

katarina1989
24. máj 2012

@michaela18 ja som z kilkenny a o kurzu anglictiny som tu este nepocula neviem ci tu nieco take je ..... skor by mi pomohol nejaky ucitel :D no ale skusim este najprv zistit ci tu fakt nie je nejaky ten kurz a ked nie tak snad sa mi podari zohnat nejaku dobru pracu

jezkomanka
24. máj 2012

@moniccca aj ja som sa bala, ako to tam bude, nakoniec bolo tak plno, ze sa mi neuslo public beds a dali ma do privatnej izby zdarma (aj tak sme tam boli 4) 🙂 takze neviem to moc porovnat, ale mne to tam aj rychlo uslo, len na 3.den som dostala depku, lebo sme mali ist rano domov a uz som nas pobalila a este nas tam 2 dni nechali, to som si trosku poplakala ale inak tam bolo v pohode

@katarina1989 ja ta chapem, ja som bola nutena sa naucit AJ ked som sem prisla v 16. vtedy som aj s Irmi byvala, mi to islo lahsie. Teraz som uz rok aj nieco doma s dcerku a vobec nekomunikujem po anglicky (ak neratam postu a obchod) :/ ide to dolu vodou, pritom sa ucim ked je cas, citam knizky v aj, ja rozumiem vsetko, len ta komunikacia je uz na bode mrazu. a kym nevypadnem z domu do prace (co este neplanujem) tak sa to asi nezlepsi

katarina1989
24. máj 2012

@jezkomanka tak to je aj u mna ked som sa ucila tak som vedela aspon nieco aspon slovicka ale teraz sme boli doma na dovolenke a ked som sa po navrate pozrela znova do knizky tak skoro nic som nevedela .... jedine co mi ostava je asi ta praca aby som sa naucila trocha lepsie tu anglinu

moniccca
25. máj 2012

@mandarinka34 o boze, 10??? tak to mna by nemuseli prosit, to by som sa ja prosila ist prec :D ved to si sa ani vyspat nemohla, to tie babatka museli nonstop plakat.

moniccca
25. máj 2012

@jezkomanka tak to si mala stastie 🙂 poznam ten pocit, ze uz si vychystana, ze uz ides prec a naraz musis ostat, tiez som to zazila, ale este ako mala, je to dost na psychiku

michaela18
25. máj 2012

@moniccca hej,ja som dostala tazku anemiu,lebo som silno krvacala pri porode a dostala 2 transfuzie,takze chceli presne tyzden ale po 5 dnoch som zobronila aby ma pustili.a potom doma,som bola strasne slaba a aj ked manzel pomahal ,myslela som ,ze to nezvladnem.vtrebalo kojit a mali sme s tym problem,v noci vstavat k malemu a tak.velmi ,velmi tazke obdobie pre mna

mandarinka34
25. máj 2012

@moniccca dalo sa to prezit bola som taka znicena ze som vnimala len mojho chrusta ked zacal plakat.

mia002
26. máj 2012

ako dlho treba zamestnavatelovi pred predcasnym odchodom na matersku.myslim tym ze chcem ist skor uz v tretom mesiaci,poradi niekto?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moniccca
26. máj 2012

@michaela18 och tak to mi je luto, ze si musela tak tazkym obdobim prejst.

mandarinka34
26. máj 2012

ahojte mammicky boli ste sa dat niektora fotit v Mothercare??my mame ist na fotenie v pondelok kolko fotiek ste dostali a ako dlho bolo to fotenie??

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mandarinka34
26. máj 2012

@fidka79 lebo moj priatel bol s malym na prechadzke a zastavili ho a dali mi nejaky voucher na fotenie tak uvidime.uvidime ci to krpec vydrzii

moniccca
27. máj 2012

Ahojte mamicky, chcem sa spytat, kde mam ist nahlasit matersku, aby mi potom bola vyplacana?

marhulka77
27. máj 2012

ahojte maminy!prosim vas, chcem sa opytat na prispevok pri narodeni dietata. urcite je to tu niekde rozpisane, tak ak budete mat niektora cas a napise mi na ktorej stranke, budem vam velmi vdacna. ide o to, ze nevieme,

1. na ktoru matriku mam so ziadostou zajst, kedze rodny list vydala osobitna matrika v blave(bude ok, ked pojdem na matriku podla svojho trvaleho bydliska?)

2. potvrdenie od lekara - matka sa od zaciatku 4.mesiaca tehu do porodu zucastnovala raz za mesiac na lekarskych prehliadkach (ktory to ma byt lekar? moj GP? alebo na SVK? ak GP, musim mat overeny preklad?)

3. ak je vydany slovensky rodny list (mame aj irsky) pre dieta, ktore sa narodilo v irsku, je treba pri podani ziadosti o prispevok pri narodeni dietata a priplatok k prispevku pri narodeni dietata nejake dalsie doklady z irska na to, aby slovenske urady akceptovali tieto ziadosti a takisto ich kladne vybavili?

vopred vam dakujem za vase odpovede!

drzte sa vsetky, snazilky, cakatelky, maminy....nech nam deturence robia radost a su zdrave 😉

palesandra
27. máj 2012

dievcata, chcem sa vas opytat ci nemate nahodou nejaky kontakt na nejakeho dobreho gynekologa, pocula som ze niekde v Blancherdtowne , ale neviem ci gynekolog, ale teraz uz neviem najst telefon a kde som to videla...

a este, ak ste mali gyn. problemy, tak vsetko sa v pohode vyriesilo? respektive vela som pocula ze irski GP vela toho nevedia, tak neviem co robit, ....na slovensko mame ist az v septembri a prisli sme pred mesiacom, tak rozmyslam ci neist na slovensko pre istotu, som na MD, ale zase to cestovanie a musela by som ist sama s malym...asi radsej by som vyskusala tuto nejakeho irskeho hoci mangel vravi ze co dam za vysetrenia, tak to uz mozem rovno kupit letenku na slovesnko... (pozn. ked som bola na slovensku, tak nejake vysetrenia mi robili, ale nic nenasli, ale mna to stale boli, tak by mi asi trebalo dalsie vysetrenia)

dakujem za vase postrehy

bridget
27. máj 2012

@marhulka77 Ahoj, ziadost o prispevok nedavas na matrike, ale na miestnom urade prace a socialnych veci 🙂 Potvrdenie od lekara donesies z IRL, kedze si rodila tu, vsetko ti potvrdi tvoj GP. Potrebujes 2 peciatky - 1.ze si chodila cez tehu na prehliadky a 2. ze dieta sa dozilo 28 dni. Mne tam GP len dal peciatku a podpis, vyplnila som si to sama 🙂 A nic viac z IRL ti netreba. Potrebujes len tie ziadosti, rodny list dietata a obciansky preukaz na preukazanie trvaleho pobytu a to je vsetko. Este niektore mudre uradnicky pytaju potvrdenie, ze si v IRL nedostala takyto prispevok, tiez som na taku trafila, nechcela si dat vysvetlit, ze take potvrdenie mi tu nedaju, tak som chcela volat rovno v ich kancelarii na ustredie, ze nech jej to vysvetlia ako to funguje a odrazu si ta pani vedela aj sama v PC overit, ze tato davka v IRL nie je a bolo... Vela stastia.

bridget
27. máj 2012

@palesandra Ahoj, ja ked mam problem chodievam k polskej lekarke, vola sa Monika, som s nou velmi spokojna. Pozri si medicus.ie, mas tam kontakty. U GP som to skusila s takymto problemom raz a videla som sama, ze v diagnoze bol uplne mimo, dal mi blbe lieky, ani som neskusala sa tak liecit, som sla rovno k nej a problem raz dva vyrieseny. Ked som jej povedala, co na to moj GP, tak sa nezdrzala smiechu.... takze asi tak 🙂

palesandra
27. máj 2012

@bridget dakujem za skusenost, ja rozmyslam co by bola najrozumnejsie a lahsie riesenie, zas na slovensko sa mi s drobcom nechce trepat a mozno co sa tyka penazi, tak dam tolko co za cestu...slovensko myslim ze je na tom odborne lepsie, ale zase zbieram info ci tito polsky tiez nie su ok a mohla by som daco poriesit tuto....

a co sa tyka poplatkov, tak kolko sa asi plati za nejake vysetrenia?

a este ak sa objednas na vysetrenie, tak o aky cas od zavolania ta objednaju? musis dlho cakat? dik

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre