Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pele
13. jan 2013

@fidka79 dakujem a aky bol Adamko predtym, co sa tyka reakcie na Irov? A ako znasal skolku celkovo?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
karin002
13. jan 2013

@monikajaco a vybavovali ste si aj irsky pas?na aku dobu vydavaju novorodencom?

jezkomanka
13. jan 2013

@karin002 deti do 3 rokov maju prvy pas platny 3 roky, od 3 rokov je platny 5 rokov 🙂

monikajaco
13. jan 2013

tak ako pise jezkomanka
@karin002

monikajaco
13. jan 2013

.

karin002
14. jan 2013

dakujem

mia002
15. jan 2013

dievcata nemate na predaj oblek na birmovku?

nikki713
18. jan 2013

ahojte mamicky.. po akom dlhom case vam zmizla ciarka na brusku, ak ste ju mali..? alebo tam ostava uz navzdy?? to len taka otazocka krasy 🙂

nikki713
18. jan 2013

a este jedna otazocka.. moze antikoncepcia obnovit tvorbu mlieka uz vyse pol roka nekojim.... robila som si aj 4 tehotenske testy aj u lekara som bola.. ten mi pozrel brucho. aposlal moc na rozbor vysledok negativny.. naposledy som mala sex v septem.. ale v poslednej dobe sa mi zacalo tvorit mlieko opat :/ moze to byt s hormona, antikonc??

marcela1992
18. jan 2013

@nikki713 Ja som ju mala takú jemnú asi pol roka po pôrode,potom zmizla úplne

marcela1992
18. jan 2013

Kočky máte nejakú skúsenosť s nejakou organizáciou tu v Irsku,cez ktorú sa dá adoptovať dieťa na diaľku?

bridget
19. jan 2013

@marcela1992 v Irsku nie, ale ak mas zaujem, skus sa pozriet na stranku Viac nez sperk.
Je to malicka organizacia a prave preto je velmi prehladne kam idu tvoje peniazky, nie ako u tych charitativnych gigantov napr. tu v irl typu Concern, Oxfam... Na SK je viac organizacii cez ktore sa da "adoptovat" dieta, pozerala som si to pred casom, ale mnohe su take neosobne, napr. nemozes si vybrat dieta sama, nemas spatne info a je tam viac takych veci, ktore ma odradili. Ked som natrafila na tychto, uz nebolo nad cim vahat, kedze zakladatelka (slovenka) pracuje priamo v terene, vybudovala vlastne centrum pre deti na vlastnom pozemku, no bola som z tohto projektu naozaj nadsena. Aj tu na koniku maju svoj profil, pozri https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/viacnez... a tiez na FB, tam je mnozstvo fotiek dokumentujucich co robia, kam idu peniaze od prispievatelov a podobne. Pozri si to, mozno ta to tiez oslovi 🙂

happysmile
23. jan 2013

zienky potrebujem pomoc! rozchadzam sa s manzelom a potrebujem poradit na co mam narok. ja nepracujem. teraz som bola self employed od 2008, ale nevykazovala som ziadny zist a neplatila PRSI. mam 2deti a na krku hypoteku tu v IRL. ak mi viete niektora poradit, kam sa obratit a na co mam ako matka samozivitelka narok, budem rada. dakujem

mamartinka
23. jan 2013

@happysmile juj Oli a to cototo do Noveho roka tu citam.Co sa stalo ze si uz nerozumiete.Az take zle to je.Drz sa a dufam ze to dobre dopadne.

nikki713
23. jan 2013

@happysmile ahoj nemam skusenost co a ako.?? ale tu u nas a si myslim, ze aj tam kde byvas ty, by ti poradila social welfare pracovnicka.. oni by ti hned aj vyratala na co mas narok kolko a tak..
ja som slobodna mamicka a ked som stratila pracu bola som za nou a ona mi vypocitala co a ako vsetko na co mam a nemam narok a poradila mi co je lepsie. co mam a nemam robit.. ale to zalezi na aku paniu narazis .. vela stastia
hlavu hore.. 😉

jezkomanka
23. jan 2013

@happysmile Ahoj Oli, odporucam ti ist na tvoj local HSE office a skontaktovat sa s Community Welfare Officer - ten ma na starosti Supplementary allowance (to dostanes hned, je to minimum na prezitie + nieco extra na deti), on posudi situaciu a myslim ze ti aj dobre poradi. Takisto podla situacie davaju peniaze aj na clothing, a ine vydavky. Ohladom pozicky ti neporadim, ale tak dufam ze ju nemas len ty sama na seba? ak ano tak potom treba kontaktovat banku aby posunuli splatky. Potom asi vybavit One parent family supplement - ale to myslim zalezi aj od toho, ci ti bude muz platit na deti alebo nie. Najprv skus ten supplementary allowance, budes mat aspon aky taky prijem.
http://www.socialwork.ie/socialwork/web-directo...
mozno ta odporucia aj na family support group
skusim pohladat este na nete, asi pred 2 dnami som citala diskusiu o podobnej situacii a Irky tam dost vela radili, ze co robit, tak ak najdem poslem ti to.

Drzte sa.

happysmile
23. jan 2013

@jezkomanka dakujem velmi pekne. musim si to vsetko pozistovat a obehat

nikki713
24. jan 2013

ahojte mamicky.. neviem ci ma niekto taku skusenost..ak mate niektora babysiterku kolko jej platite.. od februara idem do prace.. cez vikendy od 5 do 10 vecer cize na 5 hodin... a nemam ani predstavu o tom kolko sa plati babysitterke.. nechcem dat malo ale zas ani vela.. :/ nejake napady.. dakujem

mariana10
24. jan 2013

no ja som rodila v irsku ,,,musim povedat ,ze mala som dvojaku starostlivost a pristup ,,a te druhy bol o nieco privetivejsi ,ale inak celkovo pohoda,,velmi sa mi paci to ,ze dieta je stale pri maminke

nikki713
26. jan 2013

ahojte mamicky.... malej idu zubky, od mala to strasne znasala... teraz ma uz skoro rok a pol a idu nam zadne co je kriiiiiiz... hnackujeeme uz tyzden..a dokonca sme uz aj grcali.. neviete poradit co davat detom na hnacku.... uz ma nebavii ju prezliekat kazdych 10 minut a o postelnom pradle ani nehovorim :( dakujem

palesandra
26. jan 2013

baby, neviete ako je to tuna so skolkou, a kedy dieta tam moze nastupit? cosi viem ze od 3r a 3mes je to zadarmo ale neviem na kolko hodin a podobne. da sa aj skor? ale to sa asi plati...hm..

doteraz som pocula len o creche ale vraj je aj nejaka playschool co ze vraj je lepsia ze je to viac zamerane na vzdelavanie a v creche je to skor o childminder...ale vsetko je to len take vraj...mate nejake info alebo osobnu skusenost?

palesandra
26. jan 2013

@bridget ahoj, tusim 10tka je najmensia, ja som mala aj 60tku a tu som davala 1 kavovu lyzicu rano a vecer ...vraj nie je az taka dolezita hustota toho striebra vo vode, staci aj 10tka alebo 15tka. zistili nam pliesne v tele...ale potom som to prestala uzivat, lebo som na to aj pozabudla ;) a streibro bolo aj stare.. treba ho tusim spotrebovat cim skor max co pol roka, ale to si treba zistit...
striebro funguje ako prirodne antibiotikum a mozes ho davat kludne aj denne na podporu imunity, ja som malemu davala do nosa ako kvapky (naliala som ho do prazdnej flasticky od kvapiek) a namiesto nasivinu.

palesandra
26. jan 2013

@jezkomanka som zvedava z akych stranok kupujete oblecko z ciny? my mame casto zasieky z hongkongu, ale to sama elektronika..ale ako baba som zvedava na lacne oblecko 🙂 snad som pochopila spravne🙂

palesandra
26. jan 2013

a dalsi prispevok v poradi 🙂 chcem sa spytat ako je to s prehliadkami pocas tehotenstva... pretoze jedna irka mi vravela ze ked mas privatne poistenie, tak ze mas viacej prehliadok a lepsiu starostlivost..tak neviem v com lepsiu pocas tehotenstva...mate skusenost? aky je tam rozdiel?

nikki713
27. jan 2013

@palesandra ahoj, tak u nas je skolka od 6 mesicov.. resp. 7.. creche.. kedze materska je 6 mesacna.. ja som moju dala ked mala 7 a pol.. raz do tyzdna nech si zvykne.... a som nadmieru spokojna.. teraz ma vyse roka a vidim na nej zmeny, vdaka skolke 🙂
zadarmo je to od 3 rokoch to uz sa chodi do "preschool " cize 1 pred nastupom do skoly.... ale je to len od 9 do 12 aspon u nas.. potom sa za kazdu extra hodinku platii.. playschool je asi to iste ako creche.. u nas mame len creche.. a volame to aj playschool tak neviem..a venuju sa im tam dostatocne.. maluju kreslia ucis sa basnicky atd.. klasicka skolka ;) dufam, ze aspon trosku som pomohla 🙂

bridget
27. jan 2013

@palesandra preschool je zadarmo na tusim 15 hodin tyzdenne, je na konkretnej skolke ako ti umoznia ich vyuzit, co som pozerala ja, tak bolo na vyber davat dieta bud na 3 hodiny kazdy den, alebo 3x do tyzdna na 5 hodin. Mozes to vyuzivat pocas 1 skolskeho roka, vzdy od septembra do juna, s tym, ze pri nastupe musi byt min. vek dietata 3 roky a 3 mesiace. Vsetko "mimo" tohto programu si zaplatis.
co sa tyka prehliadok v tehu, privatne poistenie v tom nehra ziadnu rolu. Mozes si vybrat v nemocnici private alebo semi-private care namiesto public, za tie budes doplacat v hotovosti (pokial mas to sukr.poistenie, nieco ti poistovna vrati spat), ale ani pri tychto nemas viac prehliadok, akurat je vyhoda, ze budes mat toho isteho doktora na kazdu prehliadku (pokial nema dovolenku, alebo urgent 🙂 ) a nie vzdy ineho. A pri porode budes mat private alebo semi-private izbu. V private budes sama, alebo u semi 2-5 na izbe.

palesandra
29. jan 2013

@nikki713 kolko sa tak plati skolka na den? aby som mala orientacnu cenu.. 🙂

pele
29. jan 2013

@palesandra pokial viem, tak od 2.5 roka mozes davat dieta okrem klasickej creche ktore funguju od rana do vecera aj do playschool alebo do montessori school co je 3-4 hodky denne, v playschool sa skor hraju a montessori je montessori metodou, mne to pride viac ucenia, resp. vaznejsie🙂 dieta musi vediet chodit na zachod.
v Dubline su v montessori ceny 20 eur na den alebo cca 80 za tyzden a otvorene su ako skoly, cize len 38 tyzdnov - platis len za tie tyzdne. Teda toto je plna cena, ak je dieta v scheme tak ma tie 3 hodky denne 5 dni v tyzdni zadara.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre