Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

krasulka
11. jan 2009

Ahojte, diky baby.

fidka no aj ja som bola v Irsku ale od konca oktobra som na Svk. Kvoli porodu. lebo chcem rodit tu doma. 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
quixi
11. jan 2009

ahojte baby neviete o niekom kto by ma ucil sukromne anglictinu? ucim sa ju len 4 roky a chcela by som ju vediet lepsie len sa mi nechce chodit na kurz, ja by som radsej prijala jedna ku jednej 😀 som z dublin 1

lenka1108
11. jan 2009

ahojte babule vidim ze sme sa zozrastli.tak vitamn nove babule.ja mam pokazeny pocitac malej spadol na zem a pokazilo sa nabijanie tak je momentalne v oprave,tak pisem od kamaratky.
ja len tak na skok hlavne som si chcela precitat co mate nove...tak sa drzkajte...papa

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladywitch26
12. jan 2009

tak nam skoncili krasne casy....pred vianocami sa do vedlajsieho domu prestahovali poliaci.najskor znicili travnik, lebo oni nemozu prejst po chodniku a vynosit vsetky tie caky-paky, lebo je to o 10krokov dalej.potom tu boli burlive oslavy vianoc,noveho roku a predvcerom aj krstiny. a to som si myslela, ze super, tito nebudu robit hlucne oslavy, lebo maju v dome par tyzdnove babatko.no a vrchol vsetkeho bolo,ked som vcera videla,ako po zotmeni pakuju plne auto vrecami so smetami a po desiatich minutach sa uz vratili bez smeti, iba s prazdnymi vrecami. 10 vriec zrejme skoncilo niekde v okolitych lesoch alebo v rieke.no hnus. je ich v dome ako hadov a to im je fakt tak vela sa poskladat mesacne €25 na odvoz smeti.

catalin
12. jan 2009

ahojte dievcata, tak sa zas po dlhom case hlasim. ja som tu vlastne kazdy den ale ja si vas najprv precitam a potom sa mi nechce pisat.
no,my sme boli na dovolenke po vianociach, na tyzden na tenerife, a usilovne pracovali na oliverovi, to je pracovny nazov 😀 , tak snad nam ten tenerifsky vzduch prospel a my sme si doniesli nejaky suvenir. ved uvidime o tyzden.

ladywitch tak to ti nezavidim tych susedov, to je normalne za trest.my sme sa tiez v juli stahovali a mame susedov, starsi manzelsky par, a vytesujem sa lebo ani neviem ze tam byvaju. mne stacilo ked spolubyvajuci trieskali doma dvermi a ma islo porazit. neviem si predstavit ze by mi tam robili hluk a bordel. ja uz ked dojdem domov tak chcem mat klud a pohodu.teraz som happy lebo sme konecne sami, v klude a pohode a este aj susedov mame suprovych. tak snad to s tymi tvojimi nebude az tak zle. drzim palce.

mamartinka
12. jan 2009

catalin no to som nevedela ze sa snazite?a kolko?potom hod info ako si dopadla.a ako inak na dovolenke?teplo ste mali?aj nieco uzivas vytaminy,caje.drzim palce.

petronuska
12. jan 2009

ahojte holciny,
malej tedka na chvili spinka sam (konecne), tak mam chvili cas neco udelat. A zase ten cas travim na konovi 😀
Byli jsme dneska v Blanchu neco nakoupit a pak jsem s nim byla jeste na prochazce, kdyz bylo hezky 🙂 Hned je ten den lepsi, kdyz muze clovek ven. At uz je jaro a muzem byt venku casteji.
I kdyz taky nevime, ja to budu mit s praci, mela bych si neco najit od poloviny Aprila 😕 ale kdo vi, jstli se mi neco zadari. a jestli to bude mit vubec ceny, aby jsme taky nedelali jen na hlidani. To bych radeji byla s malym doma sama.
Ladywitch se sousedama je to nekdy des. My koupily baracek (duplex) a vdle nas bydli cernosska rodina. Nic proti tmavym! Ale tito vzdycky vecer kolem 11hod zacnou delat nejaky bordel, jak kdyby si doma vsechno prestavovali. Ale to je kazdy vecer. Venku parkuji aspon 5 aut, tak kolikrat musime parkovat skoro za rohem 😠 Takze si clovek nevybere.
Holky, co jste od Dublinu, chodite nekam plavat? I s prckama?

mamartinka
12. jan 2009

no ja babetko este nemam ale u nas tuna v droghede je take kupanie len pre deti.myslim ze sa to vola funtasia lebo tak neako.pre dospelych je tam len taka vyrivka.

xena22
12. jan 2009

Catalin a kde je album??? Hovorim si,ze idem sa pokochat,pozavidiet,ze ako vam na dovce bolo a tu nic 😉

My mame fajn susedov,su to vsetko rodiny s malymi detmi,takze v noci sa tu drzi relativny klud,akurat na jar,v lete a z jeseni ma tu ide slak trafit,lebo decka chodia hore dole z domu do domu ako kobylky,vsetci su hladni smadni - no skratka cela ulica sa starame o ich komfort - som si vedoma ze aj ti moji satani urcite otravuju tak isto po susedoch ako susedia nas 😀 ale ked budem mat male babo a permanentne den otvorenych dveri,tak si to neviem predstavit 😒

Petronuska mas pravdu,ze sa to s tym varovanim deti velmi neoplati,oplati sa to len v takych pripadoch,ze manzelia robia na smeny,maju len jedno dieta a nejako sa prestriedaju,pripadne krizove stavy vykrije nejaka opatrovatelka,ale celodenne varovanie maleho babatka to si snad mozu dovolit len pravnicky 😀 tot moj nazor,alebo este je fajn,ked niekto s rodiny pride a varuje zadarmo - co o nas sa teda nikto netrha 😀

catalin
12. jan 2009

xena, album uz musim urobit, aj ked na tych fotkach budeme len my a hory, kedze my sme skor taky turisti ako vylihovaci na plazi. to by nebolo nic pre nas. na dovci bolo super, 24 stupnov, teplucko, jeden den nam poprsalo ale inak pohoda. vyslapali sme si najvyssiu horu spanielska, 3670m. tak taki sme my. mali sme pozicane auto, tak sme prebrazdili cely ostrov hore dole.

mamartinka snazime sa tak zvolna cca od septembra ale tak poctivo v podstate od dovolenky. nic nesilime, ak vyjde vyjde ak nie tak vyjde neskor. beriem kyselinu listovu a vitaminky inak nic. som zdrava, doki mi checkol podvozok ked som bola doma vravel ze mozem rodit ako jablon. 😀

som zvedava ako to bude ked my budeme mat baby, ziadne babky a dedkovia co by varovali...lahke to nebude ale zvladli ini zvladneme aj my, nie?

mamartinka
12. jan 2009

catalin aj ja berem clonfolic a teraz na sk si chcem este kupit aj alchemilkovy cajik a vceliu matersku kasicku.ty si kupujes vytaminy tuna v irsku?a ake okrem kyseliny?no ja nez pojdem rodit hadam aj doma budeme na sk.a tam mi snad uz potom mamina pomoze z varovanim.ale co ved zasa to bude nase babetko tak sa budem aj starat sama ked uz taku dobu musime cakat.

krasulka
13. jan 2009

Ahojte,

fidka, no my sme v Irsku v strasnom zapadakove, uplne na zapade. Do nemocky to bolo 30 km. Mozno keby sme niekde pri Dubline tak rodim aj ja v Irsku,ale takto... 😒 A ci planujem spet? No pravdu ti poviem, moc sa mi tam nechce s malym babom. Ale uvidime, ked bude mala na svete a vsetko bude v poriadku, tak dvere su otvorene. nechcem vopred planovat ze co dalej. Clovek nikdy nevie...

Ale zatial Michal ma robotu tam, a tu sa zatial nic nerisuje a zas nechcem zit ani tak ze on v Irsku a my dve tu na Svk. TAk ak by to tak malo byt tak jednoznacne pojdeme z anim.

xena22
13. jan 2009

Krasulka ved 30km bolo este v poho ,nie??? Niektori to maju aj dalej,ale to je uz jedno,ked si doma,tam je lepsie postarane o teba...a s tym babatkom mas cas rozmyslat,vlasne ja ani neviem kedy sa moze letiet s babom,viem,ze kamoska letela az ked mal maly 3 mesiace...
Inak tiez neviem,kedy poletim s babom prvy krat,uvazovali sme,ze v lete,ale velmi sa mi nechce do tych horucav,tak uvidime,myslim,ze si tento rok rada vychutnam mierne leto v irsku 😉

Catalin - tak to si mala teda dost aktivnu dovolenku,ja som bola tiez vzdy proti vylihovaniu na plazi,ale teraz keby som mala moznost ist niekam na dovcu - tak asi zvolim variantu bez deti,bez muza,s nejakou kamoskou dakde v egypte na sukromnej plazi,lezat na lehatku a cumet na more s drinkom v ruke 😀 a vypnut mozgove bunky aspon na tyzden 😀 ale to je v mojej momentalnej situacii uplne sci-fi 😀

alienka1
13. jan 2009

ahojte. prave sedim u doktora v cakarni. moje zlaticko mi hodilo do mobilu net tak si vas mozem citat kdekolvek a nie je to ani drahe🙂 ideme si po papier fit for fly. tak dufam, ze sme fit a zajtra sa uz budeme vytesovat zo slovenskej zimy 🙂

susanne.k
13. jan 2009

30 km do nemocnice je poho, ja to mam tiez z toho zapadakova cez tie dedinky tak 30 min, neviem kolko je to km.

nadina
13. jan 2009

Ahojte zienky,

dost neskoro hadzem toto info,
ale predsa a pridat sa da kedykolvek.

Dnes startuje 6 tyzdnovy kurz angliny zadara -
pre vsetky urovne.

Zapis je v YouthReach Centre - na Main Street v Blanch Village,
t.j. Dublin 15, nedaleko Blanch.Shopping Centre, to skor poznate...

Zapis je od 19.30 do 20.30
a ked niekto dnes nestiha a ma zaujem - pridat sa da kedykolvek.

Cislo na mobil na toto centrum hodim v pripade zaujmu ochotne cez IP.

Ja tam dnes budem, mam za sebou tri taketo turnusy a oplati sa...

nadina
13. jan 2009

...obvykle je to 2 x do tyzdna od 19h. do 21.h.
Zatial to boli utorky a stvrtky.

catalin
13. jan 2009

ahojte babenky to mame zase jeden mrazivy den...ale aspon neprsi.

alienka ahoj, sa mi zdalo ze poznam tu fotku....
ako u dokiho? si sposobila letu? a co nove?

to len aby ste vedeli, my sme a alenkou kamaratky a susedky, xixixi.

mamartinka beriem len kyselinu a vitaminy, centrum ci ako sa to vola. kupujem ich tu v irsku.

xena, album zalozim s prvym pozitivnym testom a dam tam aj fotky z dovci, ze teda toto je to inkriminovane miesto pocatia..ak bude.. mozno ze to nakoniec bude len nejaky vrsok tuto v irsku, ktovie. 😀

no idem ja este troska do prace postrasit, teraz je to take na figu lebo mi prepustili 4 dievcata a este dalsie pojdu..to bolo ako poprava vcera a to sme si este par tyzdnov dozadu hovorili ze nas sa to netyka. ja sa o svoju stolicku bat nemusim ale luto mi je mojich dievcat. sme dobry team a nech odide ktokolvek, bude nam tam chybat.

tak sa zatial majte

zdenkami
13. jan 2009

AHojte maminky

Xena, tak som to ocko umyvala harmacenkovym odvarom a do dvoch dni boli obe krasne. Ale take hrozne ako ich mal predtym ich este ozaj nikdy nemal.

Az teraz sa da poveda, ze sa mi krati....myslim sloboda. Uz je vsetko zorganizovane az na draheho oblek. Ideme pozicat, lebo aby si kupil nejaky za 240 eur a 10 rokov mu stal v skrini nema cenu. Aj krpec uz jeden ma. 😅
Niezeby som si na to potrpela, ale bolo to len nepatrne drahsie ako nohavice a biela kosela, tak sme uz kupili cely komplet.

A velka zmena v krpcovom zivote. Po takmer dvoch rokoch je odstaveny od didi-prsnika. A desne mi to chyba. NIkdy nebol ku mne blizsie ako ked si cical. ☹ Tak ho teraz kazdu chvilku ovoniavam a bozkam na chrbatik a brusko. Ale aby som ho odstavila musela som si prsia oblepit leukoplastom a ukazat mu ze to je au au a didi uz nemoze. Este si pyta ale hned povie au au.
Skor ako sa narodil, som bola rozhodnuta, ze ak to vyjde budem kojijt do 2 rokov a tak to vyslo. Tak som rada.

Xena, wau 10 rokov, parada. My sme spolu 3 a teraz z toho ideme urobit zvazok aj papierovo.

Tak drzte prsty, nech v ten den neprsi.

mamartinka
13. jan 2009

zdenkami a kedy je ten den D?prajem a zelam vam vsetko len to najlepsie. 😉

zdenkami
13. jan 2009

mamartinka 30 januara.
Mala svadba, len rodicia a svedok zo sr a cr a druhy z australie, ale zije tu
a je to 2 dni po 33narodeninach Petra a 2 dni pred narodeninami maleho - bude mat 2

zdenkami
13. jan 2009

aspon sa to vyrocie bude lahko pamatat, ak dockame 😅
a aj aspon sa je na co tesit, ked uz mame vianoce aj silvestra za sebou 😝

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladywitch26
13. jan 2009

krasulka, tak 30 km vobec nie je vela,ja to mam do najblizsej nemocky 60km. ale aj tak nejdem rodit do najblizsej, lebo nema dobru povest, radsej sa preveziem este o 10km dalej. vsak aj tak nemyslim,ze porodim do hodiny, a keby predsa, tak muz uz ma nejaku prax, v nemocnici kedysi videl porod nazivo,a vraj by si trufal. 😀

zdenkami, vybrali ste dobry datum na svadbu, podla numerologie. 😀 tak prajem vsetko dobre.

fidka, mozno by si fakt mala ten sex vyskusat, male bude vidiet, ze vy si tam vonku riadne uzivate, tak hadam nezostane dnu,no nie? 😀

susanne.k
13. jan 2009

fidka79 ,tak ani ja este nic. ani naznak na porod.
iba stahy v bruchu, ale uz asi 2 tyzdne. zajtra idem na kontrolu.
A ani ten sex nejak nepomaha

ladywitch26
13. jan 2009

susanne, tak asi toho sexu mate malo. som niekde citala, ze spermie obsahuju latku,ktora moze spustit porod, ale je potrebna vacsia davka.asi 3-nasobok normalneho mnozstva, takze nech sa muzik posnazi, musi 3x, az potom to bude mat efekt. 😀 😀 😀

xena22
13. jan 2009

Susanne pekne chvilu prenasaj,budes mat vodnarku 😉

Baby som leniva pisat,idem do vane...zajtra namrknem....catalin kedy testujes??? 😉 mas aj nejake pocity?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre