Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

ladywitch26
30. jan 2009

akurat ma utesuje to, ze ak to zacalo uz tak skoro a v takom mnozstve, tak dufam nebudem mat problemy kojit aj po porode. lebo zatial to vyzera, ze mozem robit dojku aj pre tri deti...vsak sa potom ozvite niektora, ked budete mat menej mlieka, nakojime 😀

xena22
30. jan 2009

Ladywitch to vazne???? A ja nic 😒 Len raz sa mi to stalo a to bola asi len jedna kvapka,kedysi davno 😀 ,prsia ma nebolia,velkost nezmenena,,,, zrovna studujem o kojeni,,,,ale viem,ze realita je ina,tak tomu ani nedavam nadeje...

mishka711
31. jan 2009

stym maslom no my zase kupujeme len tu floru striebornu kde pisu no salt je tekutejsie 😀 ledywitch no pekne pekne nech ti to stym mlieckom vydrzi 😉 a xeni no vyskusaj uvidis co bude 😉

xena22
31. jan 2009

Baby viem,ze sa to tu omielalo uz x krat, ale potrebovala by som vediet,ci tu ziadost o dorovnanie rodicovskeho prispevku a prispevok pri narodeni dietata musim ziadat osobne, jedni tvrdia,ze nie ,ini ze ano,tak by ma to zaujimalo,lebo nechce sa mi letiet koli tomu na sk.Pripadne to moze podat krotykolkvek rodic,alebo len ja?No najlepsie by mi bolo poslat tam svokru alebo mamu.... len neviem ci sa to da....

catalin
31. jan 2009

ahojte baby,

xena, pozri na www.irsko.exil.sk tam to najdes, nedavno o tom bol clanok. je to trochu komplikovanejsie ale za tie prachy to stoji, nie?

jedna moja znama si to vybavovala odtial, vsetko to trvalo trochu dlhsie, ale podarilo sa. bohuzial uz nemam na nu kontakt takze sa jej nemozem spytat.
viem, ze niektore formulare si mozes stiahnut z netu.ale pozri najprv ten exil.sk tam toho bude viac.

ladywitch26
31. jan 2009

xeni, co sa tyka tej ziadosti, tak tam posli rodicov sa spytat, ci tam treba teba, alebo len tebou podpisanu ziadost. popripade by ti tu ziadost poslali rodicia postou,ty tam hodis podpis a posles nazad.
inak vraj zeny po cisarskom maju problem s kojenim, lebo je dost dolezite, aby male prvykrat zacalo papat z prsnika do hodiny od porodu.a to sa pri cisarskom da tazko zrealizovat.no ale ked sa chce,tak sa da. ale vraj kojene dieta by nemalo ani vediet, co je to cumlik. nasla som celkom dobru stranku, tak ti potom poslem link. ono ked to tak zratam, kolko stoji ten aptamil alebo cow-gate, tak fakt sa mi to oplati kojit. aj ked pojdeme domov na aute, odpadne problem, kde zohrievat mlieko. mala bude mat pojazdny bufet stale pri sebe 😀

ladywitch26
31. jan 2009

tak tu su tie linky
www.emimino.cz/modules.php?name=News&file=print...

www.elep.sk/technika-dojcenia-tipy-pre-matky

inak fakt nechapem tie irske matky.dnes som sedela na pokladni a jedna mamicka,take mozno polrocne dievcatko mala so sebou a to pilo mlieko z flasticky. no lenze ked som skenovala jej nakup, tak som si vsimla, ze to ona zobrala mlieko rovno z chladnicky v obchode, otvorila ho a take mozno 5 stupnove mlieko malej vliala do flasticky a dala cucat.tomu sa hovori studeny odchov...

xena22
31. jan 2009

Ladywitch ja som deti tiez nekojila 😒 ale vdakabohu su zdravi... prilozit dieta do hodiny aj po cisaraku nie je problem,ale ked nie je mlieko,nie je mlieko... nenakreslim si ho... 😀

Idem pokukat ten exil,ci tam bude nieco k tym prispevkom pisane...teda nieco co este neviem 😉

Inak v irsku malo zien koji,ale ked sa to tak vezme,kolke idu od trojmesacneho do prace... najneskor v pol roku,takze s tym kojenim to nemaju az take ruzove ako na sk,ked je zena doma do troch rokov...a tie mliecka co predavaju balene v krabickach sa nedavaju do chladnicky,takze studene asi nebolo 😉 ale inak irske matky no comment 😀 ale nie vsetky,mam jednu znamu a ta je zdravotna sestra,svoje deti kojila,pekne ich vozila najprv v kociku az potom v bugine a prikrmy zavadzala presne podla encyklopedii... ma tri deti - teda pardon,krivdila by som jej,povodom je anglicanka 😀

krasulka
31. jan 2009
https://www.youtube.com/watch?v=RMe6olNMZQU

baby 😀 😀 😀 😀 toto musite vidiet

mishka711
31. jan 2009

krasulka very funny 😀 😀 😀

krasulka
31. jan 2009

mishka ja som slzila pri tom 😀 😀 😀 😀 ale aspon je sranda 😀

catalin
31. jan 2009

xeni a aj ostatne baby, tu je link na tie pridavky:
http://www.exil.sk/site/irsko.php/2008/11/24/ro...

inak, to je dobre o to dojceni. asi kazda mama si zela kojit svoje dieta.to ma fakt pojazdny bufet so sebou. ale nie vzdy to ide, bohuzial...aj ked poznam aj taku co si podvazovala prsia aby neprisla o pekne kozy a radsej sa vzdala mlieka ako peknych prs...na to uz neviem co mam povedat...ja by som chcela kojit aspon 6 mesiacov a potom zacat s prikrmom. to je moje prianie..a kedze ja mam svoju teoriu ze vsetko zacina v hlave tak sa budem snazit nastavit moju hlavu na kojenie. a ze proste toho mlieka budem mat dost. uvidim ci mi pri tych starostiach ostane cas na presviecani mojej hlavy o plusoch kojenia 😀
a pokusit sa musim, nie? 😉

ladywitch26
31. jan 2009

xena, ale ja som nemyslela, ze ta zenska dala decku to aptamil balene mliecko, ona kupila normalne kravske mlieko z chladnicky, ktore ma teplotu 5 stupnov (a to viem urcite, lebo tam tu teplotu chodim merat) a take mu ho naliala do flasky. a este jedna nam taka nabehla do obchodu, no decko mozno dva,tri tyzdnove a ona ho posadila do bugyne, poskrucany chrbatik jak paragraf malo, ale jej to bolo jedno.

catalin, aj na tej stranke, co som dala link je napisane, ze je to hlavne v hlave, ci chces kojit alebo nie.inak ja sice po siestich mesiacoch budem musiet nazad do prace, ale chcem sa dohodnut so sefom tak, ze by som napr. rano odpracovala tri hodky, potom prestavku tak dve-tri hodky a zasa do prace.aby som stihla male aj nakrmit.nastastie to mam domov len 2minuty peso, tak to nejako zmanazujem.

catalin
1. feb 2009

inak tu to je tak vymyslene, ze ak chces dalej kojit tak ti to musi zamestnavatel umoznit, mas narok na castejsie prestavky..to je normalne v zakonniku prace. ja ho prestudujem a dam ti vediet..potom nanho vybachnes ze podla paragrafu toho a toho mas narok na to a to...a on sa z toho zblazni 😀 budes mudrejsia ako on. inak mna tema dojcenie starsne bavi, ja dufam a verim ze mi to aspon 6 mesiacov bude dobre tiect.. 😝
drzim palce aj tebe ladywitch aby ti to pekne tieklo..aj podla tvojich prispevkov si myslim ze si tazka pohodacka a nejak extremne zivot neriesis a ak ano tak s nadhladom...co je dobre..
a uz aj ja mam svoj album, sice ziadne dvojciarkove testy tam nie su (zatial) ale aspon nieco.
a uz aj ty by si mohla pridat nejaku fotecku brusina...nech vidime ako utesene rasties. a aj toho havina co mate...ja som na havky zatazena

mishka711
1. feb 2009

ahojky catalin pekny album a neboj neskor budu aj ciarocky a tak 😀 ja som boa vcera u polky som sa shrozila dobrovolna prehliadka ma vysla 160 e plus lieky este neviem no ale co uz zase skoro tam nepojdem 😀 aspon dufam nasadili mi dufastan ako vzdy totizto mi zacli blbnut asi hormony vcera nic nevidela aja som myslela ze mam cistu a nist ani tehu tak len hormony snad sa to upravy kym zacnewme pracovat na druhom lebo uz ma to
pomaly chyta 😀 stym kojenim ja som bola presvecena ze budem kojit a kojila som 2tyzne s vlastnej vole som prestala a sme zdravucky boli sme len raz chori kamoskyn maly teda ma 3ch su stale chori aboli kojeny do roku tento posledny ma 7 mes a uz ma 3ti krat antibiotika syrup ale samozrejme kojenie je lepsie ako umele mlieko 🙂

ladywitch26
1. feb 2009

catalin, neboj, aj ty budes mat dve ciarocky. ja som k nim prisla zaujimavym sposobom. od februara som nebrala antiku, snazili sme sa,zivotospravu som drzala,ziadny alkohol,zdrava strava,dve dovolenky,oddych bez stresu a nic. a v auguste mi odchadzala kolegyna do polska, tak sme sli do baru zapit a na druhy den ma pozval irsky kamos na jeho zasnubnu party, tak za tie dva dni som na zivotospravu total kaslala,bacardi tieklo potokmi 😀 no a o dva tyzdne na to robim test, aj to len uz zo zvyku,lebo som mala vsetky priznaky, ze uz prichadza mrcha,no a ked tam tie dve palicky nakoniec boli, tak som zostala v soku 😀
co sa tyka kojenia,tak som cosi citala na nastenke o tych prestavkach (za posledny rok som totizto uz piata tehulka v praci,tak nam tam uctovnicka vycapila zopar infosiek ), ale na tie mas narok myslim len do pol roka veku dietata. vsak take batola uz nemusis kojit kazde tri hodiny, ale aj tak sa chcem dohodnut so sefom. mna mama kojila len dva tyzdne, resp. dva tyzdne si odstriekavala a krmila ma lyzickou, lebo som nechcela tahat a som v pohode 😀
co sa tyka foto bruska, tak muzik ma v mobile, ale akosi nemam casu to natahat sem.ale ked sa drobcula narodi, tak hadam potom vsetky hodim naraz. 😀 a pes sice vyzera ako anielik, ale je to riadna svina vychcana 😀

catalin
1. feb 2009

caute baby, ja viem ze dve ciarky budu...nejak to nesilime..snazime sa, ale ja nestresujem ak mrcha pride kazdy mesiac nacas. ved ona raz nepride..
mishka aj moja kamoska mala hormonalne problemy, aj si myslela ze ma asi cystu a ta cysta ma teraz rok a 8 mesiacov a ja som jej krstna mama. vid album..

tu som nasla nejake linky na nete ohladom toho kojenia. idem to prestudovat..
http://www.irishstatutebook.ie/2004/en/si/0654....

http://www.citizensinformation.ie/categories/bi... :

lenka1108
1. feb 2009

cafte babule...no ja dnes umieram vcera se mali babsku jazdu a trosku som to prehnala s alkoholom...nejak sa mi to vymklo s podkontroly....ochhh moja hlavicka...

🙄

stym kojenim ja som kojila malu nieco okolo mesiaca a druhe az raz bude by som chcela kojit dlhsie bo mala mi bola stale chora aj ked to nemuselo byt tym kojenim ale aj tak...pokial bude mliecko budem kojit druhe babo isto co najdlhsie....

xena22
1. feb 2009

Caute dojky 😀

Tak ja som pri prvom kojenie neriesila,myslela som si,ze dam decko na prsnik a pojde to... no naivka,,,po tyzdni ma prepustali zo spravou laktacia nerozbehnuta a to som mala maleho den noc permanentne na prse,zenam tam tieklo mlieko az do gati a ja nic ☹ doma som este dva tri tyzdne saskovala s odsavackou,ale nic... suchoty ako na sahare 😀 asi som spadla do toho 1 percenta zien,co nema mlieko...
Pri druhom som sa nastudovala,vyzbrojila,pila som jak duha aj 5 litrov,mala som odsavacku,klobuciky,vsetko mozne co mi mohlo umoznit lepsi start a aj som po case nejake mlieko mala,ale to uz bol maly nauceny na flasu...no a kedze sme mali problem s refluxom,tak aj tak pijaval specialne mlieko... teraz som navnadena,ze to skusim normalne prirodzene ak to pojde,trochu mi do karat nahrava fakt,ze babatko je vraj drobnejsie - mozno nebude potrebovat hned z fleku 120ml ako pili moji chalosi 😀 Ale diky za linky,idem nastudovat,vzdy natrafim na nieco co som este nevedela... budem rada,ked sa mi to podrari aspon prvy mesiac...

Lenka - a co si pila??? Ja som uz nepila ani nepamatam a asi tak skoro ani nebudem 😉 aj mne byva blbo na druhy den po opici 😀 tak uz mam aky taky pud sebazachovy a nepijem viac nez znesiem...ale ked bol dobry odvaz,tak preco nie?

xena22
1. feb 2009

Catalin to tolko snehu? 😨 normalne nechapem... krsniatko mas podarene 😉

mishka711
1. feb 2009

cafte akurat dnes som pisala ze maly bol raz chory nezaklopala som zobudil sa a teplota tak neviem ze co a s coho ☹

xena22
1. feb 2009

Mishka presne toto sa stava aj mne,ze ked poviem,ze decka nebyvaju chore,tak zrovna ich cosi lapne,,, teraz je vela chripky,tak sa ani nediv,ale mozno mu len idu zubky... daj mu sirup a uvidis co sa z toho vykluje,,,mozno aj nic...

ladywitch26
1. feb 2009

lenka, nie si jedina, co jej je biedne... neviem,co som zasa zozrala, ale uz tri hodky beham podchvilou na zachod. hnacka ako svina. 😖 a ani slivovice si nemozem dat, aby bacila vypalila. no potesi. esteze zajtra robim len pol dna a v utorok volno. prisla mi pozvanka na kliniku. som im pri prvej navsteve spomenula, ze mam problemy s chrbticou, tak ma pozvali k physiovi. no som zvedava,co so mnou urobi.

xena22
1. feb 2009

Ladywitch tak ti uprimne zavidim,ja mam zas zapchu,tak som jedla makke hrusky a pila na to vodu a nic,idem si dat asi polievku a hodim si tam za hrst vlociek ovsenych, nech to trochu pohnem,ale dneska z toho zas nic nebude asi... 😖

mamartinka
1. feb 2009

baby potrebujem ci nemate niekoho znameho co robi v Metre Noviny.potrebujem neaku adresu emailovu,kontakt.ale nie na kancelariu.na niekoho kto ma nastarost ludi co roznasaju Metro.dakujem moc.

alienka1
1. feb 2009

xeni a skusali si susene slivky. mne tia velmi pomahaju. a ked sa odvazis zapit ich teplou vodou tak pomozu urcite 🙂 ja mas ten isty problem a este k tomu uzivam zelezo na krvinky tak je to zdvojnasobene 😖

alienka1
1. feb 2009

este som sa chcela spytat, ze ako dlho ste cakali na odpoved zo social welfare ohladom materskej?

krasulka
1. feb 2009

alienka ja cakam doteraz..a to som na materskej uz od 16.1. 😀 😀 😀 a nevidela som ani papier este ani peniaze. Iba jediny papier mi poslali asi do 2 tyzdnov od odoslania formularu, ze moja ziadost je zaregistrovana a ze mam cakat na vymer..a odvtedy nic.

alienka1
1. feb 2009

juj krasulka tak to si ma potesila 😅 no ale nic ine som tu ani necakala 🙂 a kolko tyzdnov pred materskkou si posielala ziadost?

mamartinka
2. feb 2009

baby ahojte.aj u vas fuci a pada snech?s tym METzelam pekny dnik.ROM mi neporadite co som hore pisala?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre