Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

krasuliak
27. jún 2009

ahojte irske zeny 🙂

chcem sa spytat ci ste niektora letela s aerlingusom s dietatom??

treba nejak bookovat kociar? lebo ja som nie 😅 😅 a az teraz ma napadlo ze ani neviem tak sa pytam ci nahodou viete vy dikes.
btw. v ryanaire som videl ze s kociarom sa ide az k litadlu a tam ho potom zlozia a nehaju a oni ho nalozia a ked vystupujeme uz tam na nich caka,

viete niekto??

susanne.k
28. jún 2009

netreba bookovat kociar ani pri aerlinguse ani pri ryanaire. Je to automaticky, ked kupujes dietatu letenku mozes mat kociar. Ale dieta do 2 rokov nema batozinu, ani extra miesto v lietadle

mishka711
28. jún 2009

kocik sa nebookuje nechas ho pri schodoch lietadla 😉

krasuliak
28. jún 2009

vdaka 🙂

mishka711
28. jún 2009

neni zac my sme davnejsie mali kocik aj autosedacku a to sme vsetko dali ku schodom a nikto nic ale iba tu malu autosedacku co pasuje do kocika takze klud 😉

krasuliak
28. jún 2009

a nechcete nahodou niekto letenku?? na 15 jula z ba do dub a 19 spat?? ryanair 😅

som sa pomylil a bookol to naopak blbec 🙄

ashley
29. jún 2009

Ahojte baby.
Akosi sa sem neviem dostat 🙂 🙂 Musim si urobit nejaky rezim.. a to mi pomaha mama a tato. Mala sa ma super pribera super, sestricka ani neverila, ze je len kojena. Je to taka princeznicka.
Po porode ma bolel len chrbat a ked som na zaciatku zacala kojit, tak ma bolelo ked sa stahovala maternica.. ale teraz sa uz citim dobre. Porod bol rychli a v pohode.. teda az na tie bolestive kontrakcie.. tie dali zabrat.. preto som si dala EPI. Porodila som tak rychlo, ze midwife nestihala. Prisla ma len skontrolovat ci sa dalej otvaram a ja uz som tam mala hlavicku, tak som 4x zatlacila a bola vonku.. cca 10 min ani to nie. Sa smiala, ze keby rodila takto kazda, tak nemaju co robit. 🙂 🙂 To mi mala vynahradila tie bolestive cvicne kontrakcie co som mala mesiac pred porod.
Keby ste mala niektora zaujem o kupu homeopatik na urychlenie porodu, tak ich predam za polovicnu cenu. Nestihla som ich totizto brat...no teda zjedla som asi 3 tabletky.
Sudocreme pouzivame aj my.. a tiez sme nemali ziadne zapareniny. A da sa kupit v lekarni a maju ho aj v Superquinne. A konecne ho zacali predavat aj na Slovensku v lekarni.
Pocas tehotenstva som pila aj ja colu. Ked mi nebolo dobre, tak mi pomohla. Ked jes vsetko s mierou, tak ti nic neuskodi.. hlavne ked mas na to chut.
Zatial pa... idem si cuchnut k malej.. tie babenka tak krasne vonaju 😀 😀 😀 😀

mishka711
29. jún 2009

asley super aJ JA XCEM TAK RYCHLO PORODIT 😀 ja som prave dosla so scan v hospital vsetko je ok tak sme happy a daj fotku do albumu vsetky sme zvedavy na malinku LILY 😉

tinkadublin
29. jún 2009

ashley tak to si mala vazne uzasny porod .)) bodaj by kazda z nas taky mala 😀 tak sa pekne vytesujte z malej Lily nech vam len radost robi 😉 a ty si tiez oddychni a daj sa pekne dokopy 😉

mishka711
29. jún 2009

tinka aako sa citis uz lepsie ci ani nie/mne pri malom presli nevolnosti ked som bola v 11tyz a pri tomto dlhsie ale to boli ine nevolnosti 😀

tinkadublin
29. jún 2009

mishka zatial stale na rovnako.. ale dufam ze uz len tyzden-dva a budem fit 😀 uz sa neviem dockat 😉 a hlavne musim co najskor zacat hladat pracu.. tak nech mi je uz lepsie .))

mishka711
30. jún 2009

no aspon partime v tehu sa tazko robi viem podla seba hihi tak sa mi nechce a to musim este viac hodin robit lebo som down s hodinami aby som mala vyplatu aspon taku aku mam a potom ze navysia no uvidime teda 😉

tinkadublin
30. jún 2009

mishka ved prave .)) vcera ma uz taka depka prepadla ze musim poslat nejake cv aspon cez net.. tak som cely den posielala.. a dnes rano mi volala jedna baba ze na interview v piatok 😀 hahaaa.. jaaaj chudak drahy take nervy chytil ze on ma nikam nepusti v takomto stave.. a dnes mam este aj taky horsi den, ze nic vo mne neostane.. ale to je na riadny full time 40hodin.. tak neviem neviem, takto urcite nikam nejdem.. by som toho chudak cloveka od stresov povracala na interview 😀 😎 no sranda..

ked na jednej strane by som brala aj full time aby som sa mala kam vratit.. no je to dilema, viem ze sa mi bude tazko robit tehotnej.. a este ked im zahlasim ze mam dovolenku na september 2tyzdne booknutu tak pochybujem aj tak ze ma niekam vezmu .)) no zatial je plan taky ze ked mi bude fajn, pojdem na socialku ci mam na nieco pravo a ak hej, tak aspon nejake peniazky hned a pri tom si budem stale hladat pracu.. uvidime no.. 😉

tinkadublin
30. jún 2009

no tiez ci povedat na pohovoroch ze som tehu abo nie.. na jednej strane viem ze nemusim, ale na druhej strane, je dobre si vyjasnit ze nech odo mna neocakavaju ziadne dvihanie, prekladanie veci atd.. 😕 aby sme sa vyhli nejakym nedorozumeniam.. aaale zbytocne sa este zatial nad tym trapim, este dva tyzdne budem tak ci tak doma oddychovat 😉

zdenkam
30. jún 2009

Ahojte babenky,

tak ako ste si uzivali slnecne dni? Nam ten kratky pracovny tyzden manzela, ze 3 dni v tyzdni v praci, celkom aj bodol. Vcera sme boli na plazi vo Fetharde. Dnes prechadzali vo Woodstock gardens. A minuly tyzden sme konecne uskotocnili tak dlho chcenu akciu-stanovanie na plazi vo Wellingtonbridge.

Viete si predstavit ako bol nas syn v extaze, ked sa mohol hrabat v piesku od 5 do 10 vecer kym nezalahol. A ta romantika v noci ziadne auto. Rano som vstala o 5.30 aby som kukla vychod slnka a popocuvala sum mora a potom som vklzla do stanu k mojim dvom chlapom a haji dalej. 🙂

Urcite si to chceme zopakovat.

A co vy tehulky? Ako znasate tehotenstvo v tychto horucavach?

Ja som zaplatila clenske v leisure centre v tunajsom hoteli a chodim s malym 2-3x v tyzdni plavat. Stalo to 200 Eur, co je podla mna dost, ale maly je z toho happy a aspon mam dalsi bod do tyzdennych aktivit. 🙂

ladywitch26
1. júl 2009

caute baby, ako riesite ockovanie u babatiek? mam jej preventivne kupit nejaky sirup od bolesti? lebo videla som nejake, ale vsetko to bolo az od troch mesiacov a mala bude mat len dva 😒

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikusav
1. júl 2009

Ahojte, je tu niekto z okoli Corku, ktora z vas tu rodila??? Dakujem Pekny dnik 😉

ladywitch26
2. júl 2009

fidka dakujem. len sa chcem predzasobit, keby cosi... lebo ideme na ockovanie v piatok podvecer a ak by ju chytila horucka v noci, tak fakt neviem, kde budem zhanat lekaren.

nikusav, ja som rodila vo wiltone nedavno, ale nie som priamo z corku. mam to tam hodinu cesty.

mishka711
2. júl 2009

ahojte lady no hej ak nieco pouzi calpol my sme sice po ockovany boli ok ale mali sme teplotu so zubkou raz tak snad to nech to uz mate za sebou 😉

mamartinka
2. júl 2009

ahojte.ako sa mate vsetky?u nas bola v noci burka.hrmelo,bliskalo sa a lialo no hrozne.ale teraz je vonku docela fajn.tak pekny den vsetkym.

krasuliak
2. júl 2009

aku mate car insurance ?? a ktora je najlacnejsia?

catalin
2. júl 2009

krasuliak ja mam axu, aj ked cez brokera, priamo by som nikdy nesla, zbytocne navysuju cenu. len pre priklad: bola som v axa, kvotovali ma na 1200 eur!!!!!, a to som mala predoslu poistku 550 eur.tak som sla k brokerovi a on mi predal tu istu za 320eur. inak este tesco je lacne, a quinn insurance.

krasuliak
2. júl 2009

no tesco mi vysla ako 3 najdrahsia iank je lacna 123 nonosense zurich a potom idu axa tesco hibernian zalezi aj aky motor je vek miesto ....

nadina
2. júl 2009

Presne tak,
nemozete porovnavat poistky na auto bez toho,
aby bolo jasne na ake auto,
objem motora,
rok vyroby a pod.

Tiez druh poistky :
Comprehensive ot
Third Party Fire & Theft
or Third Party only,,,

Dalej zalezi od toho, ci je poistka
na zenu, alebo muza,
tiez ci vam uznaju predch. skusenosti,
pripadne bezskodovy priebeh poistky zo Slovenska,
na co treba doklady, ale usetri to aj par stovak.

Tiez zalezi, ci je poistka na dvoch, alebo len na jedneho sofera a pod.

Takze porovnavanie cien bez uvedenia vsetkych podrobnosti asi nema moc zmysel...

Pekny vecer vsetkym,
Nadina

nadina
2. júl 2009

... z nasej skusenosti mozem odporucit : http://www.fbd.ie/
su ovela lacnejsi ako Quinn Direct - ten je asi najdrahsi.

Tiez vela ludi je spokojnych s Zurich Insurance - co mnohi este asi pod povodnym nazvom : Eagle Star.

krasuliak
2. júl 2009

a co odporucas? staci Third Party only alebo radsej Comprehensive ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre