Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

petronuska
2. feb 2010

Ahojky,

omlouvam se, ze sem k vam vubec nepisu, ale ctu si vas pravidelne 😉 Doufam, ze nevadi 🙂

Chtela bych ale aspon privitat dalsiho clovicka tady mezi nami, Tinka moc gratulujeme, prejeme hlavne hodne zdravicka a at vam prdolka prinasi jen samou radost. A tobe at je taky brzy dobre. Posilame pusinku Ervinkovi 😵

ladywitch26
2. feb 2010

jeeej, ani som si vcera nevsimla, ze tinka to ma uz za sebou. gratulujem. ervinko si vybral super datum, bude 6ka zivotne cislo, cize taky maly benjaminok. 😀

zdenkam
2. feb 2010

Dobre ranko baby, joooj, spala som jak babo. Od 9 ked som zaspala v Patrickovej posteli do 23.45 ked som zistila ze tam spim ani nevyzlecena. Len som hodila na seba pyzamo a spala zas do 8. Jeeeeeeeeeeeej. Tak hadam uz ziadna nespavost.

Dnes bezim nieco kupit Tinke a blahozelanie k malemu uz vypisane, tak nech sa cim skor doma potesi hromadiacim sa zelaniam. My sme mali taaaaak vela a su aj odlozene. Vsetci este aj z prace nosili.

Dnes by mala uz ist domov.

Tak Tixi, uz si v mesiaci, ked povies Irsku zbohom. Co uz balis? Ozaj ako sa pobalite? Teda budu vam prepravovat veci do SR?

Laura Cork, tak teda, to fakt nevysiluj, lebo scan v 14 tt to si stastlivec. Ja som mala pri prvom tehu v 23, kolegyna v 26 pri tretom tehu. V sr sa robi jeden na potvrdenie tehu len, tym sa nic ine nezisti a tie dalsie su potom prave v tomto case dolezite v tom 12-15 tt a potom ten v tom 2O. Takze pohodicka.

Dakujeme za pochvalu foteciek. Najviac sa ratalo, ze deti sa proste bavili a o to islo.

Dnes frcime na mt group mame tam first aid course a deti ma niekto strazit.
Pekny den vam zelam

fredika
2. feb 2010

ahojte,

tixi no veru presvedcila si ma 😀 v sobotu pojdem do mothercare si kupit tie podprsenky a potom niekde zhanat kosele. v dunnes mali na rozopinanie len take skarede... take ako pre babky a ja taku nechcem 😒 , no skusim aj v penneyse mrknut. kocik chcem mamas and papas a predajna je len v dubline. v mothercare som taky nevidela, ale niekde v inom obchode som videla presne ten co chcem za 834eur a na strankach m&p je za 369, tak to je dobry rozdiel... to sa fakt oplati pre neho ist do dublinu. no uvidime.

ladysparky, s tymi nakupami- aj mna to uz cim dalej tym viac otravuje, lebo stale sa mi chce na wcko a neznasam tie davy ludi tak by som sa mala poponahlat. a meno? mala by to byt Sophia. inak sa citim dobre. obcas sa vyskytne nejaky problemik, ale za par dni sa to zase dostane do normalu. a co ty?

zdenka, ja tu nespavost mavam skoro stale, ale to je asi tym,ze sa nemam z coho unavit, kebyze beham cely den s malym ako ty a este do prace tak by som urcite do postele padala ako hnila hruska 😀 a ked vecer nemozem spat tak pozeram telku alebo som na pc a rano to dospavam a to je tiez o nicom, lebo potom som ako keby ma niekto ovalil..

Tinku dnes uz pustia domov? no super. som zvedava na maleho, ake ma miery?

baby, co si objednavate cez rajdeti.sk, neda sa to poslat do zahranicia? alebo resp. nepoznate nejaku inu spolocnost co posiela aj do zahranicia? lebo mne to nema kto priniest, mamina pride az v lete. ja by som si to najradsej dala poslat az sem.

tak vam prajem vsetkym krasny den. 🙂

zdenkam
2. feb 2010

Malinky mal vahu 32OO g, neviem aky bol dlhy. Ale rodila bez epiduralky, vzhladom na tu rychlost sa ani nedivim. 🙂

Fredika, mna zas nakupy nikdy nebrali. Ani ako tehu, kvoli weckam a s malym uz vobec nie. To je stale rychlo rychlo. A ked bol v kociku, vonku zima v vnutri obchodoch horuco. Tiez nie. Nemam nakupovanie rada, beriem ho ako nevyhnutnost. To si to uz fakt radsej kuknut on line, len su veci, co on line by som nekupila ako boty alebo tak. Nieco co sa musi ohmatat, vyskusat.

arian
2. feb 2010

Ahojte!

Tak Tinka veeeelmi gratulujem! Dufam, ze ste obaja v poriadku. Prajem Vam skore zotavenie, Tebe vela mliecka a malinkemu veelky apetit. Tak nech ste co najskor doma, a uzivate si ten pocit mat miminko uz pri sebe. Uz ste Rodina 🙂

Petronuska a ty si odkial? Neviem ci som zabudla alebo som ta tu este nevidela?

Zdeni, tak oslava urcite stala zato, fotky peknucke a atmosfera bola urcite este lepsia. Viem si tie deturence predstavit.

Anaola tak ako, uz je to vporiadku?

Tak bezim, lebo robim gulas s knedlou, a akosi nestiham.
Pekny den vsetkym...!

bambulka123
2. feb 2010

Ahojte dievcata.Na mna ste uz zabudli.Dlho som tu nebola,tento posledny mesiac mi leti ako voda vlastne cele tehu mi neskutocne rychlo zbehlo.Bala som sa ze sa mi to bude teraz pred porodom vliect ale tak som si vsetko poprala ,pozehlila ,tasky pobalila a tak to leti.Este aj mm ma menej prace tak je viac doma.Este par dni nas deli od vytuzeneho ciela. 🙂Jaj ale som uz nervozna.

Tinka som velmi rada ze to mas uz za sebou a malickeho v naruci.Srdecne blahozelam a prajem vela zdravicka,skore zotavenie a nech Vam malicky robi len radost.To si mala super ze za 4 hodinky.Aj ja chcem.Drzte sa. 😵

zdenkam blahozelam malickemu k narodeninam,krasne foto.To musela byt party,je super ze tam mas tolko priatelov.
Z tou nespavostou to ja mam cele tehu a mozem robit co chcem skvor ako o jednej nezaspim.No vlastne tento posledny tyzden uz som vecer strasne unavena ale zasa aj 10 krat vstavam na wc.

Laura cork ja som mala prvy scan v 17 tt a odvtedy ziaden.Keby som nebola par krat v medicuse tak by som mala pocas celeho tehu iba ten jeden.

fredika ja som cez rajdeti.sk objednavala domou kedze sme boli doma na dovolenke ale skus im zavolat.Ja som takto objednavala cez bambino kociky.sk kociar ,ked som pozerala krajiny kde posielaju tak tam Irsko nebolo noi ked som im zavolala tak sme sa dohodli ze mi to tu poslu len nedalo sa na dobierku tak som musela zaplatit z uctu na ucet a za nejakych 5 dni tu bol.A vyslo to ovela lacnejsie ako keby mi to poslali domov a z domu tuna.

catalin
2. feb 2010

Ahojte baby,

tinka, gratulujeme k malemu Ervinovi, hlavne nech ste zdravi obaja, a mamka tebe skore zotavenie. zachvilu ste doma a zacne vam novy krasny zivot.

bambulka, myslim na teba, krasny tyzden ti svieti v pase, prajem nech vsetko ide rychlo a hladko a moze babo stiskat v naruci..

moja svagrina prave rodi, vcera rano jej odtiekla voda, vecer sli do nemocnice uz s castymi kontrakciami ale zatial stale nic. tiez je na monitore a cakaju ci sa to pohne, presne ako ja...tak snad pojde prirodzene, ked nie tak cisar to isti..

prave loadujem video na youtube, ako si moja Mia vykecava 🙂 este chvilu to bude trvat a potom hodim link

mamartinka
2. feb 2010

Zlata.Sa vam podarila catalin. 😉

fredika
2. feb 2010

zdenka, ved ani ja nakupy neoblubujem, ked je tu moja mamina, tak to je katastrofa... ideme s nou do obchodu a ona aj dve hodiny pozera, skusa, vybera a mna uz poty oblievaju 😖 ja to neznasam, ja ked idem tak viem presne naco-co potrebujem, to rychlo kupit a ist. vadia mi tie tlacenice a plno ludi..

bambulka, tak ty uz to mas fakt zapar doslova- mozno aj hodin 😉 tak zelam stastny a rychly porod. a musim to mrknut a skusit tam zavolat, mas pravdu, mozno nejake riesenie sa najde ako by mi to mohli poslat sem- stale by sa to oplatilo viac aj s postovnym ako ked to kupim tu.

bambulka123
2. feb 2010

Baby Dakujem veru uz keby to bolo za namy. 🙂 Ked telefonujem z nasimy cez skype a vidim sestrinu malicku/ona porodila pred mesiacom/ tak uz tak tuzim aby som si aj ja vystiskala to nase babo.No uz za chvilku.Ale poviem Vam ze mi bude chybat to pozorovanie bruska ako sa tam malicke presuva zo strany na stranu a snazi sa niekam vypucit. 😅

Catalin Miuska je rozkosna nech sa Vam uz len usmieva a blaboce. 🙂

fredika skus uvidis co Ti povedia.Ja si myslim ze sa bude dat ved urcite posielaju aj mimo Slovenska.My sme platili 50 eur ale kocik mal 19 kg no cez postu by to vyslo nejakych 100 eur.Ja som tu nemohla najst ziaden kocik co by sa mi pacil tak sme to riesili takto aj ked som neratala ze bude taky mohutny a este nam ani nevojde do kufra auta kedze mame sedan.Manzel sa smial ze musime kupit nove auto. 😀

janec79
2. feb 2010

tinka: TAK KONECNE 1+1 🙂 🙂 ZELAM VELA ZDRAVICKA, NECH ERVINKO PROSPIEVA A TY NECH SI RYCHLO FIT. 4 hodky - to by si priala asi kazda z nas, i ked z vlastnej skusenosti viem, ze bez epi su aj 4 hodiny dost. Ale hlavne je, ze mate to malinke klbko stastia konecne pri sebe, super vam to vyslo, aj stari rodicia si ho uziju...
Ak budes mat cas, napis prve dojmy, pocity, samozrejme budeme netrpezlivo ocakava aj fotecky, avsak take your time...posielame velku pusinku

zdeni: krasne su fotky, pozrela som si ich 2x, ide z nich radost a pohodicka a o to predsa islo. Super, nieco podobne si aj ja predstavujem pre nasu princeznu ked bude velkacka a bude oslavovat 3. alebo4. narodky, zatial nas vsak caka mini party k jej 1. rocku, co sa veru tiez nezavratne blizi....

bambulka: no priznam, ja som ta tu nevidela, od kedy chodim na konik, a ako tak pozeram na tvoj termin, asi sa tu opat nejaku chvilu neukazes. Tak zelam, nech to mas aj ty uspesne za sebou a nech coskoro drzis v naruci svoje stasticko🙂 🙂

kacenkalm
2. feb 2010

TINKA,SRDECNE BLAHOZELAM 🙂 HURAAAA,DOCKALA SI SA A UZ SA OBJIMATE.... 🙂 VELA ZDRAVICKA ZELAM 😉
Zienky,musim sa aj ja vam pochvalit...dnes nam prisiel Irsky passport pre malu....sa strasne tesim 🙂 aj ked nieco na mna lezie,ale chlap to nie je 😀 😀 ,vcera som mala zapalene hrdlo a teplotu,tak som sla k lekarovi a som na antibiotikach,ale mam straaasne velku radost... 🙂

bambulka123
2. feb 2010

Catalin tak nech to ma svagrina cim skvor za sebou.Nezavidim jej tak dlho sa trapit.

kacenkalm
2. feb 2010

Catalin,malinka je velmi zlata,taka mala zlatovlasa princezna 😉

bambulka123
2. feb 2010

janec no tento mesiac som tu nestihala piasat ale predtym som tu bola castejsie.
kacenkalm skore uzdravenie.Ja som mala pred dvomy tyzdnamy silnu nadchu a este stale som sa z nej nejak nedostala teraz ma zacinaju boliet priedusky aj uzliny tak snad to prejde.
Super ze uz mate pas ako dlho si cakala?Tak uz mozte vycestovat.To v marci letite ak sa nemylim.

kacenkalm
2. feb 2010

bambulka,hej,v marci letime...uz sa nevieme dockat 🙂 netrvalo to dlho,mozno 2 tyzdne sme cakali,ani to nie 🙂

zdenkam
2. feb 2010

Bambulka, no krasa, sa vam to riadne krati.
Sa tu teraz nejako rodi. 🙂

Kacenkalm, len si potom zisti v sr, ci mas narok na tie davky, ak ma dieta irl pas.
Ja planujem druhemu dvojite obcianstvo. Irl kvoli jednoduchosti s prvym cestovanim a sk, kvoli tomu, ze predsa len bude cechoslovak 🙂 a samozrejme kvoli davkam zo sr.

A skore uzdravenie, zelam.
Ja si uvedomujem, ake som mala stastie, ze som pri kojeni 2 roky nebola ani raz chora, lebo to sa potom mliecko nesmie davat dietatku, ak sa beru atb.

Janec, jasne aj prve narodky treba oslavit. Sak to je prvy rocik. My mame v tom treasure box aj pozdrav z prvych narodenin. Proste vsetko prve tam patri.

🙂 Len na detoch vidime, ako ten cas sialene leti.

Bumbulka, tak to s tym kocikom to ma aj kamoska, ja netusim ako velky je ten moj co som ho objednala zo sr, ale pisala mi pani, ze oni davali dolu kolieska, ked ho davali do auta, ze to je maximalne jednoduche, tak to isto isti, ze sa do kufra zmesti.

Catalin, jaka mala super. Ty ju ceses na jezka? Ci sa sama postrapatila?

🙂 Ja som krpca nikdy necesala, hoc myslim, ze mamina nasa to tak robili, si pamatam na sestre.
A malinka ma rysave vlasky? Lebo to ma uplne taku farbu ako nas maly do roka. A potom uplne vybledol az do snehovo biela.
Ale krasne vydava zvuky. Na tom to ohromne vidiet ako deti uz chcu komunikovat so svetom.

Ozaj poculi ste o posunkovej reci pre deti? Je to na obdobie, ked sa este nevedia vyjadrit, ale chcu sa dorozumiet. Je to taky subor znakov a ta nasa kamoska Australcanka chodila aj na kurz a mala jej tak vedela pekne ukazovat.

kacenkalm
2. feb 2010

no ako tak pozeram a pocitam,vela nas tu je Vodnarovych 🙂ja som este k tomu aj Valentinova ,este sa k nam prida aj Bambulka a bude sama voda 🙂 🙂

zdenkam
2. feb 2010

hej, je vidiet co sa najviac robi na jar. Prebudza sa priroda a hormony. 😀

Ja som inak marcova, to uz je baran a riadny. 🙂 Manzel a syn su vodnar. 🙂
Ale to dalsie miminko budeme rodit v lete, tak to bude riadna zmena. Esteze tu nie su slovenske 35 stupnove leta, vsak?

zdenkam
2. feb 2010

A este som chcela maminkam co maju miminka. 'Viete to makke miesto na hlavke, fontalnela.

takze z ezoterickeho hladiska sa vravi ze dietatka maju spojenia s anjelmi. /ved to su taky anjelikovia, ten ich vyraz v tvari ako z ineho sveta 🙂 / a vravi sa, ze az sa ta fontanela uplne zatvori niekedy okolo veku 2 rokov az, tak vtedy to dietatko strati spojenie s anjeliskym svetom. To len taka zaujimavost.

catalin
2. feb 2010

dakujem baby, poviem Miuske ze sa vam pacila..este stale mame zle dni, napr. dnes preplakala celly den, prespala asi hodinu dokopy..no co uz..zavesena je na mne ako privesok 😀 a nesmiem ju zlozit dolu lebo v momente placeeeeeee...moj cicik maly.
zdenkam, oni tie vlasy jej tak stoja same, ja ju necesem vobec, tie predne vlasky jej vypadali a ma tam teraz take jemnulinke nove a vzadu a hore jej to proste rastie dohora 😀 😀

kacenkalm
2. feb 2010

catalin,a skusas ju davat vonku spinkat na vzduch?ja moju davam kazdy den do kocika na vzduch a prespi tam aj 4 hodinky,ked je vo vnutri doma,tak nespi ani za svet...
Zdenkam,nestras ma s tymi davkami,mala ma obcianstvo slovenske,aj trvaly pobyt ma na Sk,ked som volala na urad prace a rodiny,tak mi nikto nehovoril o pase,tak nemyslim zeby mal byt s tym problem.

zdenkam
2. feb 2010

bude dobre, neboj. a si ohromna mamicka, ked ten plac zvladas statocne. Ja viem, co ine zostava. /jooj, mne vedia taky zvlastny pocit navodit, ked mi minule jedna mama vravela, ze mala je taka zlata - 2 tyzdnova, len raz sa v noci budi ani neplace/.
Co ja viem, mne sa zda normalne ze dietat place tu a tam a aj 2x 3x ked sa budil na kojenie mi nevadilo.
Ale maminky, ktore maju trosku viac uplakane deticky /uz z akykolvek dovodov/ su prose ovela statocnejsie, lebo pocut plakat miminko je pre maminu bolestive zvlast ked mu nedokaze pomoct a mne osobne to bralo vela sil. Takze klobuk dole Catalin. Neboj, ono si na to raz budes len spominat ako to bolo davno.

A odbornici na vychovu tvrdia, ze ak chce byt dietatko nosene, treba ho nosit. Napr. eskimaci nosia deti az do veku, ked sa same nedokazu postavit. Myslim, ze aj u indianov to tak funguje. Proste to je prirodzene nie ako tie mudre reci, ze nenoste ho na rukach, lebo bude chciet byt len na rukach. Kvoli technike a vlastnemu pohodliu obcas potlacame skutocne detske potreby.

bambulka123
2. feb 2010

Zdenkam no ten nas kocik ani bez koliesok nevojde. 😒 No neviem ako to vyriesime asi bude musiet byt na prednom sedadle a to chceme ho brat aj na Slovensko v lete.Chceme ist autom tak neviem.

kacenkalm to aj moj mm vzdy tvrdi ze sa nam narodi 14 tak hadam nie.No ale ja mam pocit ze uz coskoro.Moj otec ma 9 tak uvidime ci budeme oslavovat spolu z dedkom alebo skvor.

zdenkam veru tie Slovenske teploty vzdy ked ideme v lete domou tak uz nejak si nemozem zvyknut na tu horucavu.Ale tak vzdy sme doma tak 2 tyzdne tak sa da.
To si vystihla ze vidno co sa najviac robi na jar😅 no ale treba nejak spalit tie nadbytocne kilecka zo zimy. 😅

bambulka123
2. feb 2010

Neviete mi poradit kde si stiahnem nejaky program na upravu fotiek.Stary notebook nam odisiel a tak teraz nemam ziaden program nato akuurat mam ACDSee ale v tom to neviem najst.Chcela by som pridat fotky do albumu ale su velke.

ladysparky
2. feb 2010

catalin, malinka je naaadherna 🙂 a uplakane dni musia byt, aby sme to v zivote nemali take jednoduche 😉

bambulka, prepac, naozaj som na teba zabudla.. som rada, ze este nie som na rade 😅 ale tebe sa to krasne krati, ty brdo.. drzim palce 🙂 a vy sa tiez chystate domov v lete autom a s babatkom? asi aj my. ale urcite nebudeme tahat rovno domov bez prestavky, niekde si urcite zabezpecime noclah, lebo vsak bohvie ako mala bude znasat take cestovanie. alebo, uz aj taka myslienka nas napadla, ze ja poletim s malou lietadlom a drahy pride autom - aby sme na ceste nestracali cas.. kedy asi sa chystate, viete?
pohlavie si nechavate ako prekvapko, alebo nebolo nikdy vidiet co to bude? 😅
bambulka, na zmensenie velkosti fotky je velmi dobry program "picture resizer". jednoducho v priecinku, kde mas fotky, si na danu kliknes pravym tl.mysi a vyberies tuto moznost.. ale ak chces fotky upravovat-cervene oci, farebnost atd, tak to ti neporadim, lebo ja pouzivatm corel photo paint a to uz je taky skoro profesionalny program. chvilu ale trva kym sa v tom clovek nauci pracovat.
skus prezriet www.slunecnice.cz, www.stahuj.sk a ine ma teraz nenapadaju 🙄

kacenka, skore uzdravenie prajem a gratulujem k pasu 😔

tie co zhanate kocik a ine veci zo slovenska, neskusali ste pozerat ebay.ie? myslim ze s vela predajcami sa da dohodnut cez emaily, ze si konkretnu vec pridete prevziat osobne a zaplatite cash, ak nemate paypal.. a mozno by vas to vyslo este lacnejsie ako nakupovanie zo slovenska.
prikladom je nas kocik... na sr stoji 800eur, v akcii 690eur.. my ho mame za 399libier, tj. 472eur a sli sme si pon do severneho irska, iba 4hodky, cely cas po dialnici. mne sa taketo nakupovanie velmi osvedcilo. najblizsie sa chystam vyhladat si raincovers, lebo ku kociku neboli a mozno niekedy neskor pozriem aj fusak a ine potrebne veci...

zdeni 😲 to fakt by uz mali tinku pustit domov? nie je to nejako skoro??

chcem sa vas spytat, je potrebne mat pri porode moj a priatelov slovensky rodny list? alebo je nam ho treba iba pri dalsom vybavovani? je treba original, ci staci nejaka overena kopia? bude stacit, ked mi ho po porode doniesie mama, alebo si ho mam pre istotu dat zaslat postou zo sr este pred tym (poste by som sa chcela vyhnut, pre istotu)? nie sme zobrati, ale mala bude mat priatelove priezvisko.. poradite mi prosim?

bambulka123
2. feb 2010

ladysparky tak uvazujeme otom ist autom boli sme minule leto a tak by sme chceli aj teraz no to uz bude ine ked bude snamy babo.Troska sa aj obavam tej cesty.Ale tak uvidime este.Pojdeme niekedy koncom jula.Ide aj oto ze autom sa ide tak 1 a pol dna az 2 dni a my budeme mat dovolenku len 2 tyzdne tak zvazujeme vsetky za aj proti.
Pohlavie sa dozvieme az ked sa narodi.Som strasne zvedava ci sa mi potvrdi moj vnutorny pocit.

Tie rodne listy myslim ze potrebujes az ked vybavujes rodny list po narodeni babatka.

Dakujem za radu ohladom tych fotiek skusim to popozerat.

ladysparky
2. feb 2010

aha, zmenila si si fotku 🙂

no inak, aj my sa chystame posledny julovy tyzden, bo ma vtedy drahy celozavodnu. a tiez dva tyzdne 😅 z ktorej casti slovenska ste?
presne pre to aj my uvazujeme, ze ja by som sla letecky, aby to drahy raz dva potiahol cez europu. a na druhej strane, mne sa autom uz hrooozne nechce. cestu sme absolvovali niekolkokrat ale cim dalej tym som viac bola z toho znechutena.. ale tiez uvidime..,

ty mas vase rodne listy v irsku?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre